Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Dodatkowe wynagrodzenie roczne, 13tka

24.01.21, 07:36
    Dzień dobry, 

Pracuje na umowę o pracę z wynagrodzeniem najniższej krajowej. Posiadam zadłużenie komornicze. 3 miesiące byłam na zwolnieniu lekarskim, wróciłam w połowie miesiąca stycznia do pracy. Za 14 dni zwolnienia otrzymałam wynagrodzenie z ZUS w wysokości 760 zł. Ostatniego dnia miesiąca otrzymam wypłatę za miesiąc styczeń z zakładu pracy także obniżona o ilość dni pracujących w tym miesiącu (około 1000 zł). W tym tygodniu księgowa wypłacała dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. 13 tke, a ja nie dostałam nawet najmniejszej części tego wynagrodzenia. Czy nie powinno być tak że w danym miesiącu zlicza ona sumę mojego wynagrodzenia i wypłaca mi część 13tki ? Konkretniej przedstawię: otrzymam od zakładu pracy 1000 zł netto , trzynastki otrzymałbym 1600 zł netto czyli powinnam otrzymać trzynastkę bo suma wynagrodzeń będzie w tym miesiącu wynosiła netto 2600 ? Proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Dodatkowe wynagrodzenie roczne, 13tka 25.01.21, 09:52
        malami112211 napisał(a):

> Dzień dobry, 
        >
        > Pracuje na umowę o pracę z wynagrodzeniem najniższej krajowej. Posiadam zadłuże
        > nie komornicze. 3 miesiące byłam na zwolnieniu lekarskim, wróciłam w połowie mi
        > esiąca stycznia do pracy. Za 14 dni zwolnienia otrzymałam wynagrodzenie z ZUS w
        > wysokości 760 zł. Ostatniego dnia miesiąca otrzymam wypłatę za miesiąc styczeń
        > z zakładu pracy także obniżona o ilość dni pracujących w tym miesiącu (około 1
        > 000 zł). W tym tygodniu księgowa wypłacała dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw.
        > 13 tke, a ja nie dostałam nawet najmniejszej części tego wynagrodzenia. Czy nie
        > powinno być tak że w danym miesiącu zlicza ona sumę mojego wynagrodzenia i wyp
        > łaca mi część 13tki ? Konkretniej przedstawię: otrzymam od zakładu pracy 1000 z
        > ł netto , trzynastki otrzymałbym 1600 zł netto czyli powinnam otrzymać trzynast
        > kę bo suma wynagrodzeń będzie w tym miesiącu wynosiła netto 2600 ? Proszę o pom
        > oc. Serdecznie dziękuję

Czy pracujesz w strefie budżetowej? Jeśli nie, to regulamin wypłacania trzynastki ustala pracodawca. Sprawdź co jest s nim napisane, czy trzynastka Ci się należy i w jakiej wysokości.

Trzynastka nie zależy od tego, co działo się w styczniu. To jest dodatkowe wynagrodzenie za zeszły rok.

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka