Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  wpływ dokumentu (godzina)

  26.06.23, 17:10
  Mam pytanie odnośnie wpływu dokumentu do urzędu w przypadku nadania na Poczcie Polskiej. Wiadomo, że liczy sie data stempla pocztowego ale jeśli trzeba też wpisać godzinę wpływu? Co w takim przypadku? Spotkałam się z dwiema odpowiedziami: 1. 12:00 2. 24:00

  Będę wdzięczna za odpowiedź
  Obserwuj wątek
   • akle2 Re: wpływ dokumentu (godzina) 27.06.23, 20:19
    Ale pytasz jako urzędnik, czy petent?
    Pierwsze słyszę, aby godzina miała znaczenie, chyba że chodzi o jakieś względy logistyczno-porządkowe, a nie formalnoprawne. Poza tym urzędy coraz częściej przechodzą na centralny rozdział korespondencji, tzn. z poczty pisma są wiezione do centralnej kancelarii, która to rozpakowuje, rozdziela, opisuje, digitalizuje, a dopiero potem wewnętrznie przekazuje na poszczególne adresy/wydziały/departamenty. I jako data wpływu liczy się ten pierwszy stempel, a nie ostatni. A dla petenta, jak sama powiedziałaś, data nadania. Aczkolwiek pamiętam jeszcze czasy (20 lat temu), gdy w stempelku pocztowym zakodowana była także godzina nadania. Teraz już tego nie ma.

    Wyjątkiem od tego wszystkiego są przetargi publiczne, tam często liczy się data i godzina wpływu właśnie.
    • akle2 Re: wpływ dokumentu (godzina) 27.06.23, 20:26
     Wiesz co, teraz sobie uświadomiłam jedną rzecz: jest coś takiego, jak śledzenie listu poleconego na stronie poczta-polska.pl . Nie wiem, na ile to wiarygodne, ale tam wyskakuje także godzina doręczenia, a nie tylko data.
     Weź do ręki swoje potwierdzenie nadania (jeśli to Ty jesteś osobą wysyłającą) i przepisz ten długi numer listu do tego okienka wyszukiwania. Powinno wszystko wyskoczyć.
   • cranberries1983 Re: wpływ dokumentu (godzina) 25.07.23, 22:32
    ja bym wpisałą godzinę rzeywistego wpływu, jeżeli nie ma jak jej ustalić to chyba 00:00

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka