Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

nie przyznam się do dziecka-konsekwencje???

IP: *.intertop.pl / *.intertop.pl 22.11.04, 14:02
    jestem absolwentka 26 lat i szukam pracy ale mam 4 letnie dziecko. Nie mam
    żadnego dośwaidczenia (bo studiowałam i ospiekowałam sie dzieckeim
    jednocześnie) a przyznanie się do tego, ze mam dziecko to już dyskwalifikacja
    na rynku pracy.
    Mam zamiar przed przyszłym pracodawca i przyszłymi współpracownikami zataić
    fakt posiadania dziecka. pomaga mi moja mama, więc jestem praktycznie tak
    dyspozycyjna jak kobeita bezdzietna.
    czy grozi mi dyscyplinarne zwolnienie ewentualnie jeśli sie przypadkiem wyda?
    Obserwuj wątek
          • bebiak Re: Do Xxx 22.11.04, 22:51
            Cześć, może wiesz (przepraszam, że się wcinam)
            Gość portalu: xxx napisał(a):

> odpowiadasz tylko, za podanie błednych informacji o wykształceniu ,

Ostatnio mnie znajoma pytała a ja nie wiem: chce zataić swe wyższe
            uniwersyteckie wykształcenie bo ze średnim ma kilka ofert jej odpowiadających a
            przy wyższym już niekoniecznie tak dobrych (hm, tak się zdarzyło). Czy za to
            też grozi jakaś odpowiedzialność? Będę wdzięczna za pouczenie mnie.
            Pozdrawiam. B.
      • joisana Re: nie przyznam się do dziecka-konsekwencje??? 22.11.04, 14:19
        Wiesz to różnie bywa, ale ja w Twojej sytuacji podałabym tę informacje jako
        atut, bo trzeba być na prawdę obrotnym, zdolnym i b. dobrze zorganizowanym, aby
        skończyć studia w terminie, urodzić i odchować dziecko. A poza tym masz dla
        niego najlepszą i pewną opiekę bliskiej osoby, więc w razie niespodziewanej
        choroby malucha nie weżmiesz L4. Dziecko już masz odchowane więc duże
        prawdopodobieństwo, że teraz zechcesz skupić się na karierze a nie zafundujesz
        sobie drugie.Właśnie pod tym względem bezdzietne absolwentki mają gorzej bo
        dopiero po studiach często wychodzą za mąż i rodzą dzieci, i co za tym idzie
        nie są atrakcyjnym dla pracodawcy nabytkiem. Przemyśl to raz jeszcze.
        Pozdrawiam.
      • Gość: Monika Re: nie przyznam się do dziecka-konsekwencje??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.04, 15:03
        A ja kiedyś zrobiłam eksperyment, kiedy wysyłałam cv, bez przyznawania się do
        dzieci, prawie zawsze dostawałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną (mam 31
        lat), kiedy pisałam o dzieciach, odzew był minimalny a jeśli już to na rozmowach
        i tak pytali się ZAWSZE jak sobie poradzę w pracy, wychowując dwójkę dzieci,
        tłumacząc mi, że firma szkoli swoich pracowników, co wiąże się z kilkudniowymi
        wyjazdami itp. Wtedy wiedziałam, że co bym nie powiedziała to oni i tak uznają,
        że jestem mało dyspozycyjna a cała rozmowa jest z góry skazana na klęskę.
      • kot00 Re: nie przyznam się do dziecka-konsekwencje??? 22.11.04, 15:09
        A czy przypadkiem nie bedziesz musiala podac danych dziecka gdy pracodawca
        bedzie zglaszal cie do ZUS? Teoretycznie pracodawce nie powinna interesowac
        sytuacja rodzinna ale to jest teoria bo pracodawca potrafi zadawac takie
        pytania na rozmowie kwalifikacyjne, ze to strach. Tak jak ktos juz wspomnial -
        umiejetnosc prowadzenia negocjacji w sprawie pracy to podstawa.
      • ardzuna Re: nie przyznam się do dziecka-konsekwencje??? 22.11.04, 22:25
        Gość portalu: ela napisał(a):

> czy grozi mi dyscyplinarne zwolnienie ewentualnie jeśli sie przypadkiem wyda?

Pracodawcy nie ma prawa interesować, czy masz dziecko, czy nie. Jeśli go
        poinformujesz, to jest to Twoja dobra wola. Jeżeli mozesz sobie zorganizowac
        opiekę na wypadek, gdyby dziecko np. zachorowało, tak że nie będziesz musiała
        przynosić zwolnienia na dziecko, jesli nie zamierzasz zgłaszać dziecka do ZUS,
        jeśli nie będziesz korzystać z zadnych bonusów na dziecko (typu bony
        swiąteczne), to nie musisz pracodawcy w ogóle informowac o swoim stanie
        rodzinnym przez cały okres pracy. A jeśliby sie przypadkiem wydalo, to ew.
        zwolnienie Cię z tego powodu jest niezgodne z prawem pracy jako oczywista
        dyskryminacja.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka