Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

CZARNA LISTA PRACODAWCÓW

• Gość: M-ka Uwaga-Białystok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.13, 17:48
        AL.BA.Sport Polska w Białymstoku
        Domenico Altomonte żyje elegancko na koszt innych osób, wyłudza drogie zlecenia, czynności osób trzecich, biega po salonach samochodowych z najwyższej półki nie mając 1 euro w kieszeni

Od 15.03 nikt z pracowników nie dostał pieniędzy
        w Lombardii Pan jest znany i już non grata
        więc ulokował się w Polsce

UWAŻAJCIE!!!
      • smega Re: Irlandia praca opinie 31.05.13, 21:04
        Jeszcze chciałbym przestrzec przed Irlandią: Oscar Associates oraz realTime wraz z p. Elizą Smiecikowską. Oscar szuka palantów do pracy, którzy nabiorą się na fikcje wymyślane przez tę firmę. A Eliza to idiotka, która opuściła kraj, bo była zbyt głupia żeby tutaj dać sobie radę z życiem i teraz zatruwa życie innym pracując sobie w Dublinie i spławiając dobrze zapowiadających się na zagraniczną pracę Polaków.
      • Gość: Oszukana Polanex s.c. Warszawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.13, 09:51
        Firma już nie istnieje, ale przestrzegam przed panem W z Ursusa. Krętacz i oszust, który zakłada kolejne firmy i kładzie te interesy szybciej niż zdąży na dobre rozkręcić, bo to leń, który całe dnie spędza w internecie grając w jakieś odmóżdżające gry, a na gg potrafi sobie ustawić status "kobiety na mnie pracują", co jest prawdą, bo wmanewrował żonę w dwie firmy, a na córkę przepisał kolejną. Zatrudnia, po jakimś czasie zaczyna kombinować, oczywiście oszukuje ZUS, skarbówkę zatrudniając na najniższą krajową albo umowę-zlecenie, bierze kredyty i pożyczki, balansuje tak już na krawędzi parę lat, a jak coś zaczyna szwankować, przepisuje firmę na kogoś z rodziny, a to na żonę, a to na córkę, a to na matkę. Wyjątkowa kanalia, najpierw obcina pensję, oczywiście obiecuje, że wyrówna niedopłaty, a zapytany o to po paru miesiącach, wypiera się i obraża (mnie kazał pójść zarobić pod latarnią, jak mi na życie brakuje). Facet jest mi winien kilka pensji i ma to głęboko w poważaniu. Tego drugiego wciągnął parę lat temu w to bagno, na biznes nie ma pomysłu, żyje z dnia na dzień i wykorzystuje innych ludzi, potem zostawia bez pieniędzy. Patologiczny kłamca, obiecujący złote góry, a potem dający kopa w tyłek. Patrzy w oczy rozmówcy i bezczelnie łże, a kasy jak nie było, tak nie ma.
      • Gość: K DESA Unicum DESA Biżuteria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.13, 14:28
        Okres próbny jest bezpłatny, informują o tym po już odbytym (bezpłatnym) "stażu". Pani prezes jest niesłowna, przystaje na warunki, 3 razy je akcptuje a potem wysługuje się pracownikami by przekazać (jak się okazuje) stażyście, że nie ma na niego żadnych środków, by wypłacic pensję czy go zatrudnić. Dużo obiecują ale słowa nie dotrzymują. NIE POLECAM
      • smega Re: Czarna lista pracodawców - stolica 07.06.13, 21:11
        przestrzegam przed jednoosobowa firma temrec consulting ktora prowadzi jeden pan, ktory nie portafi dobrze rozeznac kanadydatow do pracy na rozne, rowniez menedzerskie, stanowiska. koles nie posiada w ogole wiedzy o rynku i technologiach. cwaniaczek skonczyl psychologie i teraz traktuje ludzi przedmiotowo. z polecenia tego pana jeszcze nikt nigdzie nie znalazl zatrudnienia. szkoda na niego czasu.
      • smega Re: prawnik warszawa 21.06.13, 19:12
        chcialbym przestrzec przed prawnikiem-sloikiem ktory udziela sie na terenie stolicy
        iza wójcik bierze za swoje "uslugi" pieniazki z gory kaze podpisywac umowy a ze swojej strony nic nie gwarantuje i generalnie leje na to czy komus pomoze czy nie niezaleznie od tego ile z osoby wyciagnie pieniazkow
        stanowczo odradzam
      • Gość: PFF Re: Pivotal praca opinie IP: *.ip.netia.com.pl 05.07.13, 13:46
        Powiedz mi smega... Dlaczego zamieściłeś treść maila jedynie pracodawcy a swojej nie? Moim zdaniem pracownik wykazał się sporą cierpliwością, prowadząc z Tobą konwersację, mimo iż takiego obowiązku nie miał. Z treści też jasno wynika, że pracodawca nie był zainteresowany Twoją kandydaturą. Dodam, że treść takiego maila ma status poufny, co związane jest z odpowiedzialnością prawną... Sorry ale jak dla mnie ten Twój post to krzyk desperata, który nie może zdzierżyć, że nie dostał pracy. I teraz siedzi przed kompem i płacze..

Żałosne...
        A pracownik firmy wykazał się całkiem niezłym poczuciem humoru i taktem.
        Opublikuj treść własnych maili to ocenimy wtedy całą sprawę.
        5

• smega Re: Pivotal praca opinie 05.07.13, 17:10
          Na szczęście jest wiele osób bardziej rozgarniętych od ciebie, które zrozumieją o co chodzi.
          A co do poufności, to jest to oczywiście kłamstwo z twojej strony, bo jeżeli jestem adresatem bądź odbiorcą wiadomości, to mogę ją upublicznić nawet na pierwszej stronie Gazety bez poniesienia żadnych konsekwencji.
          Jeżeli firma daje ostro doopy i nie robi rekrutacji tak jak powinna, bo jej nie stać na dobrego specjalistę, to niech w ogóle nie próbuje iść w kierunku, który jest dla niej zbyt kosztowny.
          Najpierw niech managjement się nauczy zarządzać, a dopiero potem zacznie to robić - nie odwrotnie. Taki morał.
      • Gość: ja sparta IP: *.icpnet.pl 16.07.13, 21:38
        Sparta sp. z o.o. Bogucin Kobylnica. Może i są liderem na rynku okuć, ale jako pracodawcy - DNO. Radzę omijać z daleka, no chyba że ktoś chce nabawić się nerwicy. Starsze szefostwo, z brakami w wiedzy, chcące krzykiem i zastraszaniem podporządkowac sobie pracowników, to norma. jak się na kogoś uprą - zniszczą. Chamstwo wobec pracowników nie zna tam granic. A w gabineciku, po cichu Biblia i do kościoła do pierwszej ławki. Nie da się opisać piekła, które przechodzą tam ludzie. I marne zarobki. ODRADZAM!
        • Gość: gość Agencja Kredytowa Agnieszka Sieradzka Zgierz IP: 80.50.125.* 23.07.13, 20:26
          Uwaga na te "firmę",szukaja jeleni do pracy ,najlepiej za darmo,bo płac tylko os ewentualnie uruchomionego kredytu...a kontakty zdobyte przez Ciebie zostawiasz i oni sobie obrabiaja klientów za plecami pracownika !!!
          Dodatkowo pan P. bredzi o swoich "wielkich znajomościach i mozliwościach" w bankach...a to wielka ściema. Zdecydowanie odradzam
      • smega Re: czarna lista pracodawców 17.09.13, 17:16
        [ praca opinie ]
        dorzucam kolejne firmy ktore FAKTYCZNIE NIE POTRZEBUJA pracownikow, a tylko chca robic kase na nich, czyli badz czarnym murzynem, ktory zapi dala w pocie czola zeby firma miala zysk i zeby menedzment oblowil sie w kase a dostaniesz od nas ochlapy w postaci 1500 brutto za stanowisko starszego specjalisty pomimo iz masz 10 lat doswiadczenia (te odwieczne zaczynanie od zera w kazdej nowej firmie):

Mettler Toledo
        dcs.pl
        ITIS
        superksięgowa
        IT Boom
        K2
        BlueSoft
        Incessio
        • Gość: Incessio Re: czarna lista pracodawców IP: *.netline-sj.pl 06.08.14, 13:12
          Chciałbym odnieść się do Pana wpisu dotyczącego firmy Incessio. Ze swojej strony mogę napisać, że Incessio zatrudnia WYŁĄCZNIE sprawdzone i doświadczone osoby, których wynagrodzenie jest adekwatne do ich wiedzy. Bardzo często nasze stawki dla kontaktorów wynoszą 80-100 zł/h przy umowach b2b. Jeżeli ma Pan wątpliwości, zapraszamy do kontaktu przez stronę www, przedstawimy nasze aktualne oferty i porozmawiamy o finansach.

Pozdrawiam,
          Maciej Grams

Prezes Zarządu
          • consultantit Re: czarna lista pracodawców 29.11.14, 23:18
            Studencie wyższej szkoły logistyki gramsie, który zostałes zatrudniony do firemki krzak incessio i piszesz o stawkach. Napisz może coś o firemce krzak do której cie zatrudniono, o tym że przedtem zwolniono wieśka drążka i do czego służą takie firemki ich prawdziwym właścicielom. Napisz też gdzie wynajmujesz "swoich" pracowników. Jest to głównie bodyleasing. Rozwijasz jakiś swój produkt? Nie. Ano właśnie bo nie masz o tym pojęcia.
        • Gość: PATRYCJA Re: czarna lista pracodawców IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.13, 16:25
          WITAM
          a ja podam nazwę niuczciwego pracodawcy i niech mnie pozwie za ndszarpnięcie wizerunku czy za co mu się podoba! Pracowałam w jednym z saloników KOLPORTERA najemcą jest p. magdalena dymek a firma nazywa się mag-mar z dąbrowy górniczej. to co przeszłam z owym pracodawcą jest wołaniem o pomstę do "nieba" pracowałyśmy tam z koleżanką tylko we dwie, oczywiście bez umowy gdyż pani stwierdziła iż podpiszemy ją w późniejszym terminie jak się "sprawdzimy" jako pracownice i tak czekałyśmy sobie ponad miesiąc a umowy nie dostałyśmy, owa pani ma oprócz tego saloniku w którym pracowałyśmy jeszcze 3 trzy inne na terenie sosnowca i mysłowic. raz w miesiącu w niedzielę zagląda na poszczególny salonik po czym w poniedziałek po jej liczeniu towaru stwierdza braki w towarze i obciąża za nie pracownice na danym saloniku, z nami zrobiła dokładnie to samo...w niedzielę przyjechała na zmianę (stała sama na saloniku) w poniedziałek przyjechała ze swoim partnerem ( w dniu wypłaty) i zaczęła coś mówić że ma kontrole z PIP-u i podsunęłam nam umowy (których niestety) nieprtzeczytałyśmy .. jak już je podpisałyśmy oznajmiłam nam że mamy braki w towarze na jakieś 1300 zł a my obydwie zdębiałyśmy.. koleżanka od razu rzuciła jej kluczami , ja zostałam myśląc że sprawa się wyjaśni i otrzymam swoje pieniądze.. jak się możecie domyślać w dniu 12 listopada tego roku przyszłam po wypłatę za październik i ... dostałam figę z makiem .. braki sobie pani powiększyła do kwoty 2700 zł i podzieliła je na mnie i na koleżankę.. za pażdziernik powinnam dostać 1380 zł wypłaty , zostało mi odtrącone 1190 zł a różnicy nie dostałam więc rzuciłam również klucze i zażadałam zapłaty za pracę w listopadzie oraz resztę pieniędzy za pażdziernik.. nie otrzymałam ani grosza.. w chwili obecnej szykujemy pozew zbiorowy do sądu pracy , powiadomiłyśmy również PIP oraz PIH , będziemy również składać wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa i choćbym miała walczyć 10 lat to nie pozwolę się okraść z moich ciężko zarobionych pieniędzy!! dodam iż pani nie miała żadnych wydruków inwentaryzacyjnych , żadnych stanów magazynowych ani protokołów zdawczo odbiorczych saloniku w momencie kiedy się tam przyjmowałyśmy a braki jakie stwierdziła wypisała sobie na kartce i oświadczyła że takie są i trzeba za nie zapłacić.. dotarłyśmy do dziewczyn które wcześniej u tej pani pracowały i one miały podobne sytuacje tyle że one płaciły bez szemrania za to my będziemy walczyć o swoje. zachęcam wszystkich aby nie bali się pracodawców i nie pozwolili się okradać ze swoich pieniędzy. pozdrawiam PATRYCJA
          • obier1 Re: czarna lista pracodawców 27.11.13, 19:28
            Ta pani ma racje oprócz kiosków ma firmę budowlaną pod nazwą mag-mar którą kieruje jej partner Marcin i stosuje takie same metody to znaczy przystępując do remontu obiecuje jak to będzie tanio sporządza kosztorys a pod koniec nie dokończonego remontu kwota wzrasta prawie dwukrotnie. Mało to podsuwa tak sporządzoną umowę do podpisania żeby w razie kłopotów był kryty. Ja miałem taką sytuacje podczas remontu mieszkania dałem Mu zadatek na materiał 5 tys. remont miał być kompleksowy czyli w całości (pod klucz). Firma nie wywiązała się ani z terminu ani z jakości wykonania prac. Pomimo przelewu na konto firmy w kwocie 16 tys. prace nie zostały ukończone a firma Pani Dymek mimo wezwań do ukończenia remontu nie pojawiła się zostawiając Mnie z całym bałaganem. Nie polecam tej firmy. Chętnie pomogę udostępniając dokumentacje jaką posiadam zainteresowanym osobom które chciały by się ze mną skontaktować podaje swojego email obier.roman@interia.pl
          • Gość: marta Re: czarna lista pracodawców IP: *.dynamic.chello.pl 30.12.13, 15:47
            popieram
            również pracowałam dla pani magdaleny dymek w tym samym saloniku prasowym
            wieczne odciąganie z pensji braków które pani magdalena miała wypisane na kartce
            żadnych inwentaryzacji protokołów, stanów magazynowych itd....
            kiedy pokazałyśmy jej wydruki ze stanów i obrotów magazynowych że towary są żle księgowane to powiedział że to niemożliwe że wydruki są błędne i żebyśmy dalej kombinowały i lepiej towar liczyły...
            u nas były podobno braki na 2700
            mi zabrała cała pensje to jest 1100zł koleżance około 1900 bo dłużej pracowała licząc ze dostanie wypłate...to spokojnie wystarczyłoby na pokrycie rzekomych braków a mimo to dostałyśmy wezwanie do zapłaty kazda z nas po 1360zł....jeszcze lepiej było na saloniku w mysłowicach gdzie dziewczynom kazała zapłacic 5200zł a nowej pracownicy 3000zł za gazety ktore podobno zgineły .... kto kradnie gazety...dobre i ile to jest gazet za 3000zł
            teraz sprawa jest w prokuraturze
          • Gość: M Re: czarna lista pracodawców IP: *.204.55.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.04.14, 13:30
            Czesc,jak dobrze ze weszlam tu na post wlasnie wrocilam z policji bo zniknal utrag z piatku 2100zl i jestem oskarzona o to ja badz ze mi ktos go ukradl co jest niemozliwe poniewaz sprawdzalam wszystko i bylo wporzadku.. Choc pracuje w Kolporterze jeszcze p.Magdy D kolezanka a utarg zginal u niej z rana, cala wine probuja zrzucic na mnie .takze nikomu nie zycze takiej stresujacej i zaklamanej pracy.Szkoda ze wczesniej nie wiedzialam jak to z p.Magda jest choc slyszalam na p.Magdy temat duzo nie milych rzeczy.oczywiscie te pieniadze kaza splacic mnie i nie wiem jakie bede konsekwencje z tego ale mam nadzieje ze ludzie pomysla logicznie i racjonalnie, wiecej sytuacji opisywac tu nie bede bo szkoda nerwow. Dziwne.... zastanawiam sie tylko dlaczego tak bezmyslnie oskarzaja o to mnie jesli, to oni nie chcieli zadzwonic na policje , jesli pani ktora przyszla do pracy z rana po pol godzinie ocknela sie ze brak koperty, ze pierwszy raz niby sie spoznila do pracy, i zero zdenerwowania z jej strony ti ja z nerwow sie poryczalam jak dziecko a facet pani Magdy w zeznaniach na policji sklamal ze sie szyderczo smialam.mtakze mam wesolo bo 3 osoby przeciwko mnie i skupiaja sie tylko na mnieb jestem obca.i co nie jest to dziwne ? Najlepiej kazac placic osobie ibcej bo tego ode mnie oczekuja .....brak slow i szkoda nerwow.......ale za te klamsta....wyjdzie im to kiedys bokiem Pozdrawiam :-)
              • Gość: M Re: czarna lista pracodawców IP: *.204.55.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.04.14, 20:47
                Szczerze mowiac po waszym telefonie mi ulzylo iz nie wiedzialam jak to bedzie myslalam ze to ich pierwsza taka sytuacja a p.Magda wydawala sie w porzadku tak jak mowie dzis mialam dzien pelen stresow i nerwow ale ja tego tak nie zostawie bo jeden sie da oszukac a drugi nie a ja za kogos konsekwencji ponosic nie bede i z tego co widze i czytam to non stop z tym panstwem sa problem.ja jestem pewna swego wiem ze nie popelnilam zadnego bledu a pani Ewa wykorzystala okazje iz bylam sama przez caly weekend badz ukartowaly to obie, dlatego nie chcieli zadzwonic na policje, na chama chcieli uzyskac ode mnie odpowiedz iz to splace, ale ja wolalam jednak wyjasnic to na policji , tak jak wspomnialam wczesniej siedzac w salonie i placzac pan Marcin (facet p.magdy) zeznal iz szyderczo sie smialam po co klamie ? Czyzby on mial jeszcze w tym interes ? Zastanawiam sie czemu do tej oory nie poinformowali menadzera o kradziezy tylko Magda wyslala do salonu swojego chloptasia :-) i jesli chodzi o umowe to tez mam na umowie ze pracuje za 210zl :-) a napie...m bez wolnego od poniedzialku do noedzieli w tym soboty po 11 godzin :-) to takze falsz unikaja prawidlowych podatkow , dlatego z salonu zabralam swoj grafik z godzinami pzepracowanymi wraz z pieczatka nq tym :-) koniec laby trzeba sie tym zajac. Dziekuje wam raz jeszcze
        • Gość: handlowiec KŚ Re: Kuchnie Świata S.A IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.13, 22:46
          Kuchnie Świata dawniej Sanechem- wielki importer krewetek i owoców morza. Lider na rynku. Firma, w której oszczędza się głównie na pracowniku. Jako handlowiec masz tylko jedno prawo: Sprzedać klientowi to, co masz sprzedać i basta. I nie pomaga tłumaczenie, że ten albo tamten odbiorca albo jeszcze lepiej, cała sieć sklepów/restauracji upadła i straciłeś ważnego kontrahenta. Masz to sprzedać i basta i mniejsza z tym, że konkurencja sprzedaje dokładnie to samo i po dwukrotnie niższej cenie.

Umowa o pracę? Jako handlowiec?!? Zapomnij. Nawet po 5 latach pracy. Zdecydowanie nie polecam.
        • Gość: Nana Re: czarna lista pracodawców IP: *.icpnet.pl 28.11.13, 03:43
          POZNAŃ :

omnibus szkoła policealna - oszukują młodzież na kolportażu ulotek - wypłacają połowę albo mnie pensji, trzeba się upominać o wypłatę, praca 8h nie ważne czy śnieg czy upał, nie można rozmawiać z przechodniami, nie można usiąść, nie można jeść i pić, jest jedna 15-minutowa przerwa...ja swoich pieniędzy nie widzę na koncie od roku!!

radio taxi 96 26 - dni ''próbne '' trwające 3 tygodnie, wymigują się od podpisania umowy i wciąż przekładają dzień podpisania żeby jak najdłużej mieć darmowego pracownika, niemiła atmosfera, obrzydliwe miejsce pracy ( cuchnąca kawalerka na 11 piętrze...)

OVB - to już chyba wszyscy internauci znają ;) próbują nabarać młodych i naiwnych ludzi

REAL (supermarket) - umowa zlecenie z jakąś fikcyjną firmą z Katowic , zero przedstawicieli na rozmowie o prace, sama rozmowa wygląda jak reklama sklepu i już na początku wtykają człowiekowi kartę do reala i każą podpisywać mnóstwo papierków bez czytania (bo po co? to nieważne!) ;) jak to zobaczyłam to uciekłam jak najszybciej, niestety inni dali się nabrać...

Iiiii wiele tego. Pozdrawiam ;) Nana
      • smega Re: czarna lista pracodawców 21.11.13, 20:29
        tapeta: inventon
        praca opinie
        burdel straszny w tej firmie
        m-c czasu rekrutacja
        a nawet nie potrafia krotkiego maila sklecic
        wypinaja sie na kazdego
        zadni kasy menedzerowie
        oczywiscie traktowanie przedmiotowe
        a jak ktos im cos ma zrobic to za grosze i w pocie czola szybko bo zostanie wypier...
      • Gość: Elzbieta 51 ostrzerzenie dla poszukujących pracy IP: *.adsl.inetia.pl 03.12.13, 08:35
        Ostżegam wszystkich któży poszukują pracy aby nigdy nie trafili do firmy POL-GOL Sp.oo.w Głoskowie .To obóz pracy traktują ludzi jak niewolników to cięzka niewolnicza praca .Ludzie są tam tak zastraszeni że biegają na widok pani prezes i jej świty nie rozmawiają z sobą bo niewolno .Przekraczając brame firmy jesteś nikim traktuja cię jak smiecia i wyrzucają jak śmiecia .Nie masz żadnych praw prucz ciezkiej charówy .Praca jak w obozie koncentracyjnym stoją nad tobą dwie dwudiesto kilku letnie damy i tylko im pejczy brak bo by biły poganiając od pracy .Same zajmują się prowadzeniem niby biura nie robiac kompletnie nic związanego z pracą .Zamwjają sobie jedzenie ,śmieją się oglądają filmy. A ty masz tylko pracować na nich i panią prezes.Pracowałam tam przez pół roku łza, łze goniła nikt mnie nie ostżekł przed niewolnictwem każdy sie bał mówić .Ale każda z pań tam pracujących obiecała sobie ze jeśli którąś z nas zwolnią bez powodu bedą mówić .Ostżegom inne kobiety przed niewolniczą pracą.Trafiło na mnie i właśnie przestrzegam wszystkich któzy chcieli by podjąc pracew tej firmie.Uwiszcie mi nie mam powodu żeby kłamać jest to niewolnicza praca .Przeżyłam troche na tym świecie ale z czymś takim sie nie spotkałam był to dlamnie szok że tak można sie zachowywać tak traktować ludzi to jest niepojeta tragedia, co ci prywaciaże z nami robją .dostali zadużo władzy i mamy tego skutki .Pozdrawiam.
      • smega Re: czarna lista pracodawców 03.12.13, 10:43
        kazdego pracodawce latwo jest sprawdzic
        jak zaprasza kupe ludzi na jedno stanowisko znaczy to ze nie umie wybrac/dobrac sobie ludzi
        jak etapow rekrutacyjnych jest kilka znaczy to ze potrzebuje danych osobowych a nie pracownika
        nie ma co tracic czasu na wiecej jak dwa etapy rekturacyjne po ktorych i tak dowiesz sie ze nie zostaniesz zatrudniony
        z gory jest ustalone gdzie jest dla ciebie miejsce pracy i nie potrzeba do tego rozmow rekr.
        jak firma ciebie potrzebuje to wezmie ciebie z marszu i nawet o nic nie bedzie pytac
        nie daj sie nabrac na rozbudowane rekr. ktore tylko napedzaja HRy i posrednictwo pracy
        dbaj o to zeby w kraju zylo sie lepiej i prosciej a nie w przeciwna strone
        • Gość: Gość Apollo Music, Warszawa IP: *.warszawa.vectranet.pl 09.01.14, 19:14
          Początek pracy w tej firmie będzie wydawał się sielanką dreamland, spełnieniem marzeń. Nic bardziej mylnego. Odradzam pracę w tej firmie:
          - bardzo małe płace, bardzo dużo obowiązków, wykorzystywanie pracownikow;
          - nierespektowanie praw pracownika - kombinowanie z umowami, urlopami, naliczanie dziwnych podatków;
          - niewypłacanie pieniędzy za delegacje;
          - zaawansowany mobbing!
          - szantażowanie i zastraszanie pracowników;
          - brak podstaw BHP w biurze;
          Sprawy na szefa firmy już są w Inspekcji pracy oraz Sądzie.
          Omijać szerokim łukiem!
        • Gość: Tomek Re: czarna lista pracodawców IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.01.14, 12:08
          Witam wszystkich,

Z Nowym Rokiem można zastanawiać się, co zrobić, by dostać ciekawą i rozwojową pracę...taką, do której każdego dnia można przychodzić z uśmiechem, a nie ze spuszczoną głową. Pytanie jest całkiem na miejscu, mając chociażby na uwadze obecny stosunek pracodawców do pracowników lub do potencjalnych kandydatów.
          Przykładem w/w twierdzenia jest pozbawiony jakiejkolwiek logiki feedback, który dostałem po ostatnim etapie rekrutacji do firmy ACN.
          Pani Marta Kobierna z działu HR napisała do mnie drogą mailową co następuje:
          Witam Panie Tomaszu,
          Pańska rozmowa kwalifikacyjna przebiegła bardzo dobrze.
          Zdecydowaliśmy się jednak zatrudnić innego kandydata ze względu na to, iż Pańskie doświadczenie i wiedza techniczna (i tu uwaga) są ZBYT WYSOKIE na proponowane przez nas stanowisko.
          Uważam, iż powyższa argumentacja jest co najmniej bezczelna. Osobiście cenię sobie szczerość, więc Pani Marta mogła po prostu powiedzieć, że nie mogą zaproponować mi stanowiska ze względu na moje oczekiwania finansowe lub z uwagi na fakt, że przewodniczący komisji rekrutacyjnej, a zarazem manager ze strony ACN miał mniejsze kwalifikacje ode mnie.
          Cóż, to tylko jeden z wielu smutnych przykładów na to, iż w naszym Państwie rządzą układy, a rekrutacje do firm są czystą fikcją i służą kpinom osób, które je prowadzą.

Kolejnym argumentem na to, iż duże firmy nie liczą się zupełnie z jednostką może być praca w korporacji. Osobiście pracowałem w kilku dużych firmach. Jednak w ostatniej, a była to korporacja IBM, potraktowano mnie bezczelnie i z dużą pogardą. Otóż, gdy pewnego dnia zwróciłem się do mojego managera z prośbą o podjęcie szkolenia mającego na celu podniesienie moich kwalifikacji zawodowych, ten poczuł się zagrożony, że mogę okazać się lepszym od niego i nazajutrz otrzymałem wypowiedzenie.

W takim kontekście można zadać sobie pytanie: Czy liczy się sukces ogółu, czy sukces jednostki, bo jeżeli prawdą jest drugie twierdzenie, to możemy wysnuć wniosek, że ludzie z talentem nie mają miejsca w naszym Państwie.

Z poważaniem,

Tomasz Mosio
          • smega Re: czarna lista pracodawców 10.01.14, 12:39
            Niestety, kolego, masz rację. I niewiele można z tym zrobić.
            Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem są traktowani jak zjawiska, niecodzienne zresztą, i nijak nie mogą znaleźć swojego miejsca na rynku, który rządzi się prawem zatrudniania znajomych, a nie kogoś kto powinien dostać sowite wynagrodzenie za swoje: wiedzę, umiejętności i doświadczenie. I tak jest na całym rynku. A menedżerów którzy są niekompetentni jest od groma, w zasadzie w swojej kilkunastoletniej karierze trafiłem na 1 (JEDNEGO) menedżera, który był kompetentny, a reszta, a więc każdy, w każdej firmie, był idiotą, który dostał się na stanowisko po znajomości.
            Takie rzeczy trzeba publicznie piętnować na Internecie i nie dawać odpuścić.
            Bo każdy kolejny taki palant ma kasę na swoje piąte już z kolei dziecko, którego nie umie wychować, a zrobi z każdego takiego samego idiotę, który również będzie zatrudniany w imię znajomości.
      • smega Re: czarna lista pracodawców 03.12.13, 13:18
        hays.pl praca opinie
        nielegalnie przetwarzaja i przechowuja dane osobowe
        mozna sie z nimi juz teraz sadzic o nie
        do wygrania szacunkowo jakies 10000 PLN od lebka
        polecam
        bogata firma lubi placic kary

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka