Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

żandarmeria wojskowa

10.03.05, 18:48
    Może ktoś wie jakie sa szanse pracy w Prokuraturze Wojskowej (tu na pewno egzamin na aplikację), Żandarmerii, lub np. dziale prawnym MON ? Jestem po przeszkoleniu wojskowym przeniesionym do rezerwy; dostałem propozycję pracy (kontrakt pięcioletni) w jednostce ale jako saper (dowódca plutonu) podziękowałem grzecznie.
    Obserwuj wątek
            • lenmark Re: żandarmeria wojskowa 11.03.05, 09:09
              Wojtek moze masz rację ale wiele do myslenia dało mi kilka rzeczy po pierwsze po cywilnych studiach i tylko trzymiesięcznym przeszkoleniu w szkole oficerskiej dostałem funkcję dowódcy plutonu w jednostce liniowej ( gdzie żołnierze którymi miałem dowodzić mieli znacznie dłuższą słuzbę i nie oszukując się umieli dużo więcej ode mnie a ja miałem nimi dowodzić i ich szkolić !!! (trochę paranoja) ale starałem się wywiazywac z powierzonego stanowiska jak umiałem, po drugie sytuacja jaka miała miejsce na jednym z poligonów, byłem świadkiem kiedy po podłączenu "instalacji" nadzorowanym przez dwódcę kompanii kilka "rzeczy" nie wybuchło i dowódca kompanii, który (28 lat)musiał tam iść i wszystko "rozbroić" ręcę mu się trzęsły tak, że mógłby w tamtej chwili zagrac na perkusji w dobrym zespole metalowym - nie było to budujące, po za tym pewne "słabości" dowódcy patrolu rozminowania, które tez były spowodowane chyba pracą a nie innymi czynnikami. A także inna sytuacja również na poligonie , robilismy przejście w polu minowym za pomocą tzw "trumny" , którą wyciągnięto gdzieś z bardzo starych magazynów , problem polegał na tym czy to w ogóle zadziała, zadzałało ale nie do końca, trzeba było później zbierać resztki "plastiku", który nie wybuchł na dośc sporym obszarze i w jakiś sposób zniszczyć. Ale masz rację teraz trochę żałuję, jest to praca na pewno bardzo odpowiedzialna ale i przynosząca też wiele satysfakcji. Jednak głównym powodem braku mojej akceptacji było to, że w chwili podejmowania decyzji nie czułem się na tyle dobrze przygotowany merytorycznie, żebym juz wtedy mógł brać pełną odpowiedzialność za zdrowie i życie innych żołnierzy.
              Mozna wiedzieć gdzie służyłeś ? Ja napiszę tylko , że okolice Szczecina, samodzielna jednostka saperów, na pewno będziesz wiedział.
              Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka