Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Specjalista ds. marketingu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.05, 19:56
    Czy obecenie stanowisko specjalisty ds. marketingu musi oznaczać telesprzedawce, handlowca itd. ja się cały czas z tym spotykam.
    Obserwuj wątek
      • Gość: maja Re: Specjalista ds. marketingu IP: *.toya.net.pl 29.04.05, 11:01
        Gdy przyglądam się karierze pewnej znanej mi osoby po marketingu i zarządzaniu,
        to sobie myślę, że nie ma chyba nic lepszego. Studia na tym kierunku, wiadomo
        jak oceniane ("eee, marketing..." ), nie należą do najtrudniejszych, a mogą
        zapewnić kolorowe życie. W każdej firmie jest zwykle dział marketingu, będący
        zazwyczaj działem STRATEGICZNO - REPREZENTACYJNYM. Księgowość ? Nuuda,
        normalka, musi być. Kadry/ płace? Normalka, musi być. Dział prawny? No, musi
        być. Produkcja? No, tak, szara rzeczywistość, no, jest.. A MARKETING? O, cały
        splendor spada na marketing. Toż to okno na świat. Biedny specjalista ds.
        marketingu nie ma lekkiego życia: musi się tułać po Polsce i nie tylko (
        wyjazdy służbowe, odwiedzanie klientów ), musi spać po jakichś hotelach ( od
        *** wzwyż ), uczestniczyć w nudnych targach, cholera jasna - brać udział w
        szkoleniach, prowadzić prezentacje... Ehh, ciężko robić w tym marketingu..
        Małe pytanie do osób po kierunkach prawniczych, technicznych, finansowych: ile
        potrzeba czasu, aby absolwent takich kierunków poczuł się , stał się
        specjalistą? Myślę, że lata całe.. A w marketingu? Specjalistą zostaje się na
        wejściu ( to zresztą oddzielny temat - firmy , zamiast dać porządne pensje,
        osładzają ludziskom żywot radosną twórczością w tworzeniu nazw stanowisk. I tak
        np. Asystent Zarządu może parzyć kawę i owtwierać pocztę ). Gdy księgowa
        popełni błąd - konsekwencje łatwe do przewidzenia. To samo z innymi działami..
        Marketing? "Trudny rynek.." - takie wytłumaczenie załatwia sprawę.

Marketingowcy! Nie denerwujcie się tylko! ( czytać z przymrużeniem oka! )

Aniu, życzę ci, abyś trafiła w dobre miejsce i została handlowcem. Naprawdę,
        życie handlowca może być kolorowe. Zresztą , ofert dla ludzi po MiZ ostatnio
        jakby więcej.. W każdym razie, ja zaczynam zgłębiać tę dziedzinę na własną
        rękę.
      • marghot Re: Specjalista ds. marketingu 29.04.05, 13:02
        najczęściej włąśnie pod tym określeniem "ukrywa się" sprzedawca.
        Choć nei jest tak zawsze. Moja koleżanka jest specjalistka ds. marketingu w
        jednym z wydawnictw i ze sprzedażą produkty nie ma nic wspólnego.
      • Gość: speckjalista Re: Specjalista ds. marketingu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.05, 16:12
        Ludzie z obrzydzeniem patrza już na nazwy Przedstawiciel Handlowy, Akwizytor
        itd itp. Teraz nazwa stanowiska musi być na wejściu myląca a najlepiej musi
        brzmiec górnolotnie:)))) Specjalista ds marketingu tak naprawde nigdy nie
        powinien się zajmowac czystą sprzedażą czyli zabawą telefon i akwizycja. Ale u
        nas Marketing to dzwonienie(kto tych ludzi kształcił??:)). Teraz można się
        spotkać z tym że ludzi od dzwonienia i zapełniania bazy danych nazywa się Key
        Account albo Menadżerem(specjalnie nie menedżerem) Regionu lub Menadżerem
        Marketingu:))))))) Wesołe słowotórstwo:)))))
      • Gość: a ja Re: Specjalista ds. marketingu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.04.05, 23:47
        A ja to zgodne z moim wykszałceniem (badacz rynku) jestem specjalistą ds
        marketingu.I naprawde nim jestem- specjalizuje sie w badaniach rynku-
        projektuje badania, wspólpracuje z duzymi firmami robiącymi badania, analizuje
        ich wyniki, wdrażam propozycje poprawy jakosci wypracowane prze ze mnie, pisze
        raporty z badan.Robie tez duże samodzielne projekty związane z procedurami
        obsługi klienta wporowadzaniem nowych produktów na rynek i nowych rozwiązań w
        zakresie produktu.Jestem szczęśliwa...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka