Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Zwolnili osobę z działu - robię za dwa etaty

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.05, 13:48
    Witam!
    w ramach króciutkiej przerwy śniadaniowej (jem przy biurku) wyżalę się:
    wywalili osobę z mojego działu, no i już trzeci miesiąc wykonuję obowiązki
    swoje + wszystkie tej drugiej, oczywiście bez jakiegokolwiek dodatku do
    pensji itp.Zostaję po godzinach, nie mam czasem kiedy zjeść kanapki czy za
    przeproszeniem wyskoczyć do łazienki, oczywiście to co się da wykonuję w
    tempie 2 x szybszym niż zwykle.
    Czy to normalne, czy wszędzie tak jest - czy może są pracodawcy doceniający
    pracownika w takiej sytuacji??? Zaznaczam, że powodem zwolnienia nie była
    chęć cięcia kosztów, szukają intensywnie ale jakoś nikt wg mojego szefowstwa
    nie spełnia ich wymagań. Co zrobić? Siedzieć cicho, czy zapytać? Byliście w
    takiej sytuacji???
    Obserwuj wątek
      • marghot Re: Zwolnili osobę z działu - robię za dwa etaty 29.04.05, 13:56
        niestety podobne "zabiegi" są obecnie b.częste.
        Ja zapytalabym czy szukają, jakie są prognozy, kiedy ten ktoś ma się pojawić.
        Zapytaj też, czy do czasu zatrudnienia nowej osoby możesz liczyć na jakiś
        dodatek czyteż nagdodziny. Wiem, że to należy się ajk psu zupa, ale neistety
        tylko w teorii.
        życzę powodzenia :)
        • Gość: Baśka Re: Zwolnili osobę z działu - robię za dwa etaty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.05, 14:11
          Niestety nadgodziny za " zwykły" dzień nie należą mi się - stanowisko
          kierownicze. Tylko, że CHOLERA, nie wypełniam wtedy swoich obowiązków, ale
          drugi etat!! Jak na razie nie dostałam nawet 5 zł więcej, już dwie wypłaty bez
          odzewu. Z drugiej strony powinnam chyba spytać, skoro niektórzy pracownicy:
          albo spóźniają się nagminnie do pracy, lub siedzą na przerwie nawet do godziny!
          (mamy 30 minut), albo nawet obijają się - i na to nie reagują, ale
          NAJWAŻNIEJSZY dział (mój w domyśle) ma chodzić jak w zegarku...no i ma chodzić,
          to jasne, i chodzi - tylko może by się domyślili, że w całej tej sytuacji mój
          poziom motywacji spada.
          • Gość: Vp Re: Zwolnili osobę z działu - robię za dwa etaty IP: 195.117.30.* 29.04.05, 14:44
            > Jak na razie nie dostałam nawet 5 zł więcej, już dwie wypłaty bez
            > odzewu.
            > może by się domyślili, że w całej tej sytuacji mój
            > poziom motywacji spada

Jeżeli masz takie podejście do sytuacji, to nigdy nic nie dostaniesz. Nie
            wystarczy skrzywiona mina, ani tym bardziej żalenie się na forum. Musisz
            szefowi powiedzieć jasno i wyraźnie o co chodzi. Prosto z mostu, że żądasz
            podwyżki albo zatrudnienia nowej osoby natychmiast. Jak wszystko w dziale
            będzie chodzić, to szefostwo stwierdzi, że wszystko jest ok, ani przez myśl im
            nie przejdzie, że Ty gonisz resztką sił. Oni takich rzeczy nie widzą i sami z
            siebie NIGDY nie zauważą. Nawet jak zawalisz jakąś ważną rzecz, to pomyślą, że
            pewnie masz okres i jeszcze dostaniesz opieprz.
            • Gość: Baśka Re: Zwolnili osobę z działu - robię za dwa etaty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.05, 16:24
              Nie robię skrzywionej miny, a na forum liczę na poradę, jak jest w innych
              firmach w takich sytuacjach. Po prostu uważam, że pracodawca widząc pewne
              zjawiska sam powinien zareagować - a widzi, owszem, ciągle słyszę, że muszą
              kogoś przyjąć, szukają, ale jak mówi mój szef " lepiej szukać dłużej niż
              przyjąć byle kogo" - to JEGO słowa, ja nie komentuję.no i co? I prawie
              codziennie to mówią, dodając że wiedzą, że jestem zawalona robotą, zmęczona, że
              jedna osoba nie da rady itp. Dlatego cierpliwie czekałam na reakcję lub
              rozmowę, ale nic. Spytam spokojnie o możliwość dodatku do pensji,powodów nawet
              nie muszę tłumaczyć do zarząd zna je doskonale. Chwalenie mnie że super sobie
              radzę, robię za 2 osoby niestety nie jest zbyt motywujące.
      • Gość: Iwa Re: Zwolnili osobę z działu - robię za dwa etaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.05, 17:28
        Rozumiem, co czujesz...
        Ja znalazłam wyjscie z podobnej sutuacji. Dwa dni temu (28.04) mój szef oznajmił
        mi, że mam pół godziny na podjęcie decyzji kogo mam zwolnic z mojego 3 osobowego
        działu obsługi klienta - cięcie kosztów... Ponieważ znam kondycję finansową
        firmy, długo się nie zastanawiałam- wybrałam siebie, niewiarygodne prawda?
        dokumenty podpisane...
        analiza była szybka, ale więcej było "za". Pracowałam ponad 2 lata i było coraz
        gorzej, nie chcę pracować na 2 etaty, chcę normalnego urlopu, zadowolenia i
        normalnej atmosfery. Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem odejścia, ale te
        ostatnie zmiany (zwolnione kolejne 4 osoby) utwierdzają mnie że wybór był słuszny.
        Decyzja była szokiem dla moich pracowników i pozostałych w firmie.
        Teraz szukam....
        Życzę odwagi- musisz porozmawiać o swojej sytuacji, bo potem zdziwisz się, że
        nikt nie powie Ci słowa "dziękuję".
        A sobie życzę powodzenia :)
        Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka