Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wydawnictwo książkowe-redakcja czy dział promocji?

11.07.05, 18:05
    Po długich poszukiwaniach wreszcie mam opcje na podjecie pracy.Jest to
    wydawnictwo książkowe,z tym,ze mam do wyboru dział promocji,albo redakcję
    (dział wydawniczy).I tu właśnie moje pytanie,wprawdzie zarabianie kasy nie
    jest moze najistotniejsze (ale jednak dość ważne ;-),ale szczerze mowiac nie
    mam pojecia jak wygladaja zarobki w wydawnictwach książkowych.Jesli ktos ma
    jakies info na temat pensji w firmach tego typu w jednym z dwoch wymienionych
    przeze mnie działów to będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.Na oko wydaje mi
    się,że w promocji wynagrodzenia sa pewnie lepsze,ale z drugiej strony nie
    wiem,czy bardziej nie nadawalbym sie do dzialu wydawniczego,dlatego jednak
    licze ,ze poznam chociaz w przyblizeniu,jak ksztaltuja sie tam pensje.Dzieki z
    gory, pozdrawiam
    Obserwuj wątek
      • Gość: graf Re: Wydawnictwo książkowe-redakcja czy dział prom IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 11.07.05, 21:58
        W dziale promocji znaleźć się może ktokolwiek mający jakieś pojęcie o sprzedawaniu czegokolwiek(upraszczając), choć rynek księgarski winien być znany, ma swą specyfikę ale redakcja wydaje się być miejscem gdzie bez fachowej wiedzy ( redakcja techniczna, merytoryczna, zasady składu, wiedza ściśle poligraficzna, doświadczenie ) trudno wyobrazić sobie kogoś bez tej wiedzy. Zupełnie różny charakter pracy. Dziwnie szerokie możliwości wyboru działów. Jesteś poligrafem czy absolwentem marketingu ? Zarobki zależą od wydawnictwa, rodzaju redakcji i wielu innych rzeczy, duża część red.technicznych pracuje w kilku miejscach bądz w ramach własnej DG.
        • Gość: ex-pracownik promo Re: Wydawnictwo książkowe-redakcja czy dział prom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 09:01
          Pracowałam w wydawnictwie prasowym własnie w dziale promocji. Do mojego
          przedmówcy: dział sprzedaży, dział handlowy i dział promocji to trzy bardzo
          rózne miejsca i obowiązki. Praca w promocji jest bardzo ciekawa i rozwijająca a
          co do zarobków, cóż... Ja zarabiałam 1000 zł netto. Może gdybym popracowała tam
          trochę dłużej dociągnęłabym do 1400 góra. Pozdrawiam i zyczę pomyslnego wyboru.
          • t8rex Re: Wydawnictwo książkowe-redakcja czy dział prom 12.07.05, 19:05
            Witam ponownie,jeśli chodzi o moje wykształcenie,to koncze specjalnosc
            edytorska,wiec teoretycznie bardziej po myśli studiów była by praca w
            redakcji.Szeroki wybór zawdzięczam temu,że odbyłem w tym wydawnictwie już dwie
            praktyki i pokazałem sie chyba w miarę z dobrej strony,bo zaproponowano mi
            własnie te dwie opcje.Generalnie to ciekawe wydają mi się obie możliwości,ale
            wątpię,czy będę mogl pozniej zmienić dział,dlatego chcę wszystkie za i przeciw
            najpierw rozwazyc.Co do wykonywanej pracy,to mniej więcej wiem czego się
            spodziewać zarówno w promocji,jak i w redakcji,natomiast nie mam zielonego
            pojecia co do zarobkow,a szefa raczej sie o to pytac nie mogę ;-).Dzięki za
            szybkie odpowiedzi,jesli macie jeszcze jakies ciekawe informacje w tym temacie
            to będę bardzo wdzięczny,pozdrawiam i jeszcze raz thx

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka