Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe prote...

IP: 82.177.64.* 16.07.05, 08:55
    Coś mi się zdaje , że p. Buczkowskiej i przewodniczącym Izb Okręgowych
    spodobała się instytucja państwa w państwie i postanowili decydować za
    wszystkich. Kogo obchodzą zmęczeni lekarze, którzy pracują po 400 godzin -
    przecież jesteśmy ludźmi dorosłymi i jak "umoczymy" TO BĘDZIEMY ZA SIEBIE
    ODPOWIADAC !!!. Znowu ktoś ma interes w tym, żeby pielęgniarki czasami nie
    zarobiły.
    Acha, i niech nikomu nie przyjdzie na myśl, że tak właśnie "chroni" się
    pielęgniarki w krajach Uni ( i nie tylko) .
    Obserwuj wątek
      • Gość: kasia1959 Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.05, 14:50
        wierzyć mi się nie chce że Izba Pielęgniarek i położnych zamiast bronić
        interesu pielęgniarek , wszystkich i tych co pracują na swój rachunek i tych
        zatrudnionych na stałe zajmują się polityką do której nie zostały powołane.Znam
        osobiście pielęgniarkę która wywalczyła dla nas to że zawód pielęgniarki stał
        się zawodem samodzielnym co nie podobało się wielu ludziom, praca tej osoby
        zostanie zniszczona a nas znowu zaszufladkują. Sama pracuję na etacie ale
        cieszę się ,że mam także możliwość pracy na własny rachunek i dziwię się paniom
        pielęgniarkom które właśnie przez nas są wybierane do Izb Pielęgniarskich po to
        żeby dbały o nasze interesy , a dbają chyba tylko o swój osobisty
        interes.Trzeba się mocno nad tym zastanowić kogo wybieramy?.
      • magosiaa Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro 16.07.05, 22:52
        Następna ustawa wprowadzi zakaz wydawania paszportów i wyjazdów zagranicę.
        NIPiP będzie to uzasadniała ochroną pielęgniarek przed zbyt wysokimi pensjami
        jakie im tam bedą proponować ;))) Niech żyje NIPiP karmiona naszami
        przymusowymi składkami, wynoszącymi 1% od uposażenia brutto. Szkoda słów.
        • Gość: PIELĘGNIARKA ODCIN Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro IP: 195.117.201.* 17.07.05, 20:24
          BRAWO KOLEŻANKI PO FACHU.
          PRACUJĘ 30 LAT W ZAWODZIE, KTÓRY BYŁ I JEST MOIM POWOŁANIEM. I PISZĘ TE SŁOWA
          BEZ PRZEKĄSU, PONIEWAŻ LUDZIE PRZYPADKOWI W TYM KONKRETNYM ZAWODZIE NIE MAJĄ
          CZEGO SZUKAĆ. PRZEZ WIELE LAT PRACOWAŁAM NA TAK ZWANYM ETACIE, CZYLI BYŁAM
          PANIĄ OD WSZYSTKIEGO. REJASTARACJA, GABINET ZABIEGOWY, PRACA W ŚRODOWISKU,CZYLI
          TAK ZWANA PRACA WIELOFUNKCYJNA. NIESTETY, ZA TYM WSZYSTKIM NIE BYŁO POKRYCIA
          FINANSOWEGO, A ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA. W 2002R. WZIĘŁAM SWOJE SPRAWY W SWOJE RĘCE,
          ZWOLNIŁAM SIĘ Z PRACY(NIE DO UWIERZENIA), I OTWORZYŁAM SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ.
          PODPISDAŁAM UMOWĘ Z NFZ, I PEŁNA WIARY RUSZYŁAM W TZW. TEREN. TO, CO BYŁO
          NASTĘPSTWEM TEGO KROKU, DO DZIŚ ŚNI MI SIĘ PO NOCY JAKO KOSZMAR. CO Z TEGO, ŻE
          MOI PODOPIECZNI BYLI ZADOWOLENI, NARESZCIE CZULI, ŻE ICH MAŁE SPRAWY KOGOŚ
          AUTETYCZNIE KOGOŚ INTERESUJĄ. MOIMI NAJWIĘKSZYMI WROGAMI BYLI LEKARZE TZW.
          PIERWSZEGO KONTAKTU I KOLEŻNKI PO FACHU. TYLE UPOKORZENIA NIE ZAZNAŁAM NIGDY
          PRZED JAK I PO TEJ PRACY.A CHODZIŁO O 1 ZŁ. (SŁOWNIE JEDEN ZŁ. OD OSOBY) ZA
          MIESIĄC PRACY PRZEZ 24 GODZINY 7 DNI W TYGODNIU. PO ROKU MIAŁAM DOSYĆ I PRACUJĘ
          TERAZ ZNÓW NA TZW. ETACIE.POMOC Z IZBY PILĘGNIARSKIEJ POLEGAŁA NA PODWYŻSZONYCH
          SKŁADKACH, KTÓRE JAKO OSOBA O WOLNYM ZAWODZIE MUSIAŁM ODPROWADZAĆ CO MIESIĄC Z
          MOICH DOCHODÓW, KTORYCH ZRESZTĄ NIE MIAŁAM. ZAPŁACIŁAM ZUS, KUPIŁAM SPRZĘT I OD
          1000 PODOPIECZNYCH PO 1ZŁ. NIE ZOSTAWAŁO NIC...WIELKIE ZERO. DLATEGO TEŻ NIE
          DZIWI MNIE POSTAWA PAŃ Z OIPIP; MAJĄ CIEPŁE POSADKI, ZA KTÓRE BIORĄ 3-4 ŚREDNIE
          PENSJE PIELĘGNIRKI,I GŁĘBIKO W DUPIE, CO MYŚLI O NICH PIELĘGNIARKA PRACUJĄCA W
          SZPITALU ZA 700 ZŁ. TAK WIĘC DO ROBOTY CZERWONE KAPTURKI,BO SZANSA JAKĄ NAM
          DANO JAKO GRUPIE ZAWODOWEJ ZOSTAŁA ZAPRZEPASZCZONA TYLKO I WYŁĄCZNIE Z NASZEJ
          WINY. NIE UMIEMY SIĘ SZANOWAĆ MIĘDZY SOBĄ, WIĘC DLACZEGO ŻĄDAMY TEGO OD
          INNYCH?
      • dareko7 Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro 17.07.05, 14:51
        panie z izb walczą o swoje upsażenia i darmowe pieniązki-np. w czepku pojechać
        na grób papieża za związkowe fundusze.Pewnie ze łatwiej jest kontrolować
        pielęgniarki pracujące na etacie, niz nizależnie od tych starych larw na
        kontrakcie(bo wszystki opłaty,za ochrone -zus,oc ponosi sama piel.izba nie ma z
        tego pieniedzy bo to nie układ grupwy z pzu)
      • aelithe Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro 17.07.05, 17:35
        Mowimy o wysokiej odpowiedzialnosci cywilnej. Pielegniarka w szpitalu pracuje
        na omowe o prace,tzn: jest zalezna od przeloznych, ma okreslony czas pracy.
        A umowa cywilno-prawna tgw. kontrakt jest tylko ograniczeniem praw. Co
        szczegolnie jest istotne w dobie narastajacych zadan pacjentow. W najblizszym
        czasie nalezy sie spodziewac szybkiego, lawinowego wzrostu cen ubezpieczen OC w
        Polsce. Tak pozorne zyski podatkowe, szybko zostana pochloniete z nawiazka
        przez firmy ubezpieczeniowe.
        Poza tym latwiej jest dochodzic zlamania prawa w sadzie pracy, niz w sadach
        cywilnych. Lamanie prawa w Polsce jest sprawa powszechna, wiec warto pozostawic
        sobie dorge ucieczki, nieprawdaz?
      • magosiaa Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro 17.07.05, 19:03
        Jeżeli kontrakty są tak niekorzystne dla pracowników opieki zdrowotnej to czemu
        chronić tylko pielęgniarki. Zakazem obejmijmy też lekarzy, którzy pracują na
        kontraktach. Dopiero byłby krzyk. Jeżeli wzrosną składki OC pielęgniarki mogą
        negocjować wyższe stawki za kontrakty. Argument o sądach też wydaje mi się
        naciągany. Pielęgniarki tak walczyły, żeby uznać ich zawód za tzw "wolny" i co
        teraz, w imię rzekomego chronienia praw pielęgniarek (chyba do głodowych pensji)
        odbiera im się możliwość pracy na kontraktach? Chyba nie tędy droga. Może i
        intencje były dobre (jakoś nie mogę w to uwierzyć), ale wyszło jak zwykle.
        Nich lepiej NIPiP zajmie się ustaleniem standartów zatrudnienia pielęgniarek w
        szpitalu. To na pewno będzie w interesie i pielęgniarek i pacjentów, bo w tej
        chwili urąga to wszelkim zasadom. Szpitale tną koszty właśnie głównie przez
        oszczędności na obsadzie pielęgniarskiej (jedna pielęgniarka na dyżurze nocnym
        np. na oddz. wew.) i personelu pomocniczym. Po drugie ponieważ od paru lat
        pielęgniarki kształcą się wyłącznie w systemie studiów wyższych, może najwyższy
        czas opracować nowe przepisy dot. czynności i zabiegów, które pielęgniarka może
        wykonywac bez zlecenia lekarza, bo w tej chwili teoria i praktyka to dwa różne
        światy, a koleżaniki w krajach UE, w USA czy Kanadzie o ile się orientuję mają
        szersze kompetencje od pielęgniarek polskich.
        • aelithe Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro 26.07.05, 15:39
          Zdecydowanie kontrakty sa niekorzystne. Zwlaszcza w kontekscie rosnacych
          roszczen finansowych chorych. Od pracownika zaklad nie moze dochodzic regresu,
          od czlowieka na kontrakcie z cala stanowczoscia.
          Wprowadzenie kontraktow dla lekarzy odbylo sie w formie grozb i naciskow. Osoby
          nie zgadzajace sie na taka forme zatrudnienia byly wyrzucane pod roznymi,
          czesto sfabrykowanymi zarzutami.
          Forma zatrudnienia lekarza jako niezaleznej praktyki prywatnej jest
          praktykowana w Europie. Np. popularna jest w Wielkiej Brytanii. Dotyczy jednak
          wylacznie niezaleznych lekarzy, konsultantow i nie moze byc zastosowana w
          stosunku do osob zaleznych od kogokolwiek. Konsultant w Wielkiej Brytanii moze
          dochodzic wysokiego odszkodowania, jesli senior konsultant lub dyrektor
          szpitala probuje go zmusic do podjecia jakiekolwiej niekorzystnej lub
          ryzykownej decyzji. W polsce nawet ordynator musi sluchac dyrektora nie mowiac
          juz o specjalistach.
          Nie sadze aby ktokolwiek sie odwazyl na zmiane formy zatrudnienia lekarzy na
          umowe o prace. Wchodzily w gre znaczne podwyzki wynagrodzen, wiec nie sadze,
          aby znalezli sie odwazni politycy na taka decyzje.
      • Gość: mgr piel Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro IP: *.idea.pl 18.07.05, 20:58
        Jeżeli ta ustawa przejdzie to nie pozostaje nic innego jak pakować się i
        wyjeżdżać z kraju a wtedy naszym "koleżankom" z Izb Pielęg. nie będzie nikt
        płacić składek!!!!!!!!!
        Swoją drogą to zapraszam wszystkie panie do pracy do łóżek!!!
        PRECZ Z IZBAMI PIELĘGNIARSKIMI!!!!!
        Nikt nie pyta o zdanie najbardziej zainteresowanych czyli nam szarym pielęg.,
        które poprzez umowy cywilno-prawne są w stanie w miarę godnie żyć nic więcej
        tylko w miarę godnie żyć!!!!!!!
        Mało tego Izby Pielęg. twierdzą, że działają w naszym interesie To oczywisty
        ABSURD!!!!
        Myślę, że Panie te powinny zaintersować się nieuregulowanymi pzepisami prawnymi
        co do np. studiowania pielęgniarstwa przez położne lub też nasze koleżanki z
        IZB jeżeli chcą działać w naszym imieniu to niech nam w końcu wynegocjują dobre
        warunki pracy w krajach UE - mam na myśli akceptowanie naszego wykształcenia,
        dyplomu itp.
        No tak ale wtedy nie byłoby komu płacić składek na kawę, pierdoły i inne bzdury
        Nie znam się aż tak dobrze na prawie ale może IZBAMI PIELĘGNIARSKIMI powinna
        zainteresować się NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI. Zpoważaniem pielęgniarki pracujące
        na umowach cywilno-prawnych w ZOZ-ach.
          • Gość: goś Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.05, 21:47
            moim zdanaiem pielęgniarki to najbardziej nieszanowana grupa zawodowa w
            Polsce!!!! policjant lekarz to jest ktoś i MAJĄ BARDZO STRESUJĄCA PRACĘ!! My
            piel. nie! :) nie ma żadnych dodatków za pracę na cięzkich oddz. OIOM,
            neurochir. itp., zabrania sie pracy na kontrakcie?! dlaczego? bo nie daj Boże
            pel. będzie miała wiecej od lek.med.? od pani z Izby Piel? a jeszcze sprawa
            studiów piel sama jestem mgr i wiem jak się lekarze nabijali ,że piel studiuje
            na AM! a potem głupie teksty panów z wyższym wykształceniem ,na poziomie, ludzi
            światłytch i oczytanych- pani mgr trzeba podac basen!! ale co tam moje drogie
            koleżanki róbmy swoje bo na całym świecie piel. to bardzo szanowany zawód
            TYLKO błagam nie RÓBCIE SOBIE FOTEK Z PACJENTAMI!!!
        • Gość: kawka Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 22.07.05, 10:10
          Na umowie cywilno - prawnej pracuję od 2001roku i nie wyobrażam sobie, żeby
          mogło być inaczej. Po czterech latach widzę jak wielka jest przepaśc między mna
          a koleżankami pracującymi na przysłowiowym ETACIE i nie chodzi tu tylko o
          pieniądze. Prosze zobaczyć jakie podejście do pacjentów mają ETATOWE!!! Jakośc
          pracy wykonywana przez piel. kontraktowe zaczyna się zbliżać do jakości pracy w
          krajach Unii, bo tym osobom zależy na tym żeby ich klienci byli naprawdę
          zadowoleni, bo tylko za dobrą pracę powinno płacic się dobre pieniądze!, a nie
          jak w PRL-u "czy sie stoi czy się leży..." Koleżanki z Izb najwyższy czas
          zabrać się do roboty! Wy wogóle jeszcze wiecie jak teraz się pracuje i jakie
          wprowadza się standardy w nowoczesnych ZOZ-ach??? Mam wrażenie , że nie macie o
          tym zielonego pojęcia. Z przyjemnością zobaczyłabym was przy łóżkach pacjentów
          np. oddziału reanimacji!!! A to byśmy wszystkie pewnie miały niezły ubaw!!!!
          Nasze prawo jest chore i najwyższy czas zmienić je tak żeby dać swobodę
          działania, tym które naprawdę chcą nieść pomoc innym i wykonywac swój zawód
          najlepiej jak potrafią, bo w przeciwnym razie wszystkie, bardziej zaradne
          uciekną do Holandii, Anglii, Irlandii itp. a w Polsce zatrudniać zaczniemy
          pielęgniarki np. z Białorusi. Czy na tym wam zależy DZIAŁACZKI Z IZB!!! Chyba
          wystarczy i tak blokowania pielęgniarek tym , że nie mogą swobodnie wykonywać
          swojego zawodu na terenie całego kraju, chcociaż inna ustawa o działalności
          gospodarczej im na to zezwala, natomiast ustawa o zawodzie pielęgniarki... to
          blokuje!!! Wiedziałyście o tym drogie panie!!! CHYBA CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ!!!
      • Gość: mirek Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro IP: 195.136.49.* 26.10.05, 18:33
        Uważam ze powinno si e natychmiat rozwiązać izby pielęgniarskie ktore zamiast
        bronic interesów pielęgniarek wystepują przeciwko im.Dlaczego tak się dzieje-
        ze zwykłej polskiej zazdrości. Trzeba pamietać że gro personelu w izbach
        pielęgniarskich to osoby ,którym ,gdy były pielęgniarkami trudno było myć
        chorym tyłki i nie należały one do dobrych pracowników. Ambitnie poszły na
        studia i trafiły m.in do izb. A teraz zazdroszczą żę że zarabiają mniej a może
        warto było zostać w szpitalach-tylko kto by trzymał takichh nieudaczników?!
      • Gość: wyjeżdżajcie Re: Nowa ustawa o pielęgniarkach: kontraktowe pro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.05, 18:58
        Dziewczyny, wyjeżdżajcie.

Pracodawcy włoscy od zaraz zatrudnią kilka tysięcy polskich pielęgniarek
        mama pracuje tam już czery lata - pracodawca zapewnił mieszkanie na rok,
        intensywny kurs języka i nawet rower wszystkie dostały na wejściu.

Praca trudniejsza niż tutaj - o wiele większa odpowiedzialność,
        ale za przyzwoite, co ja gadam, świetne pieniądze.

Mama miała ponad 40 lat, nie znała słowa po włosku, pierwszy rok był
        naprawde koszmarny - ale teraz jest samodzielną pielęgniarką, nie boi się
        że straci pracę, nie liczy groszy do pierwszego, nie stresuje się życiem.
        Wygląda i czuje się wspaniale.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka