Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

gdzie pozwiedzac na weekend?! Walia..Szkocja??

27.08.05, 06:43
    Witam, siedzimy ze znajomymi w srodkowej Anglii (east-midlands). Mamy 3 dni weekendu i jest pomysl wycieczki...tylko problem z celem i kosztami ;)

Ja osobiscie myslalem o zachodnim wybrzezu gdzies w Walii chyba, ale na takiej wysokosci zeby otwarty ocean bylo widac z brzegu..na mapie rzuca sie w oczy miejscowosc Holyhead na wybrzezu...ale podobno nie ma tam nic ciekawego, kusi mnie tez to: " The Snowdonia range of mountains contain the highest peaks in Wales reaching to over 3,000 feet, and where Snowdonia meets the sea it is doubly spectacular." -tylko gdzie to dokladnie jest?

Ludzie doradzcie cos jesli byliscie w tych okolicach, nie mam czasu szukac..przydaloby sie jutro wyjechac...zasadniczy problem z cena takiej wycieczki na 2 dni- magabus ani national express chyba w tamte strony nie jezdza?!
    Dzieki i pozdrawiam!
    Obserwuj wątek
      • pak76 Re: gdzie pozwiedzac na weekend?! Walia..Szkocja? 27.08.05, 08:27
        Nie bylem w Holyhead, ale za to moge polecic Snowdonie - polnocna Walii (jest
        kupa stron na Internecie z mapami Anglii tak wiec nie sadze, abys mial problem
        ja znalezc).
        Llanberis jest miejsowoscia polozona najblizej Snowdonu, ale osobiscie nie lubie
        jej. Wole noclegi w Capel Curig (gdzie mozna spotkac rodaczki). Jezeli chcesz
        cos tanszego niz B&B to nie daleko Beddgelert jest schronisko mlodziezowe.

Jak Ci sie gory znudza, to do morza/oceanu masz dwa kroki i jest tam kupa malych
        fajnych miejscowosci, a jezeli lubisz zwiedzac to i zamkow pare sie znajdzie.

Z East Midlands to pewnie bedzie jekies 3-3,5 godziny jazdy.

Jezeli chcesz cos blizej, zawsze jest Peak District :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka