Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta?

IP: *.lublin.agora.pl 05.09.05, 12:59
    Przyjęli by mnie do policji...tylko ze sprawnoscią gorzej:))))
    Obserwuj wątek
      • Gość: S. Holmes Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.05, 17:06
        Usiadłem między kawą a herbatą, też by mnie przyjęli do policji, nie jest to
        zbyt trudny test. Średnio inteligentny człowiek z odrobiną zainteresowania
        polityką, historią itd. poradzi sobie bez problemu - a takich co najmniech,
        chyba chce mieć nasza władza??? Chociaż w momencie kiedy łapią mnie na radar to
        wolałbym starych, swojskich chłopaków......
        • elfhelm 95% 06.09.05, 15:21
          po studiach prawniczych hehe - walnąłem się na subkulturze (bo przeczytałem, że
          łamią normy prawne a nie społeczne)
          • Gość: yaga Re: 95% IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 19:15
            ja tylko 85%....... po architekturze...
            • Gość: reptik Re: 95% IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.05, 21:06
              80% - nie skończyłem jeszcze liceum...
              • Gość: papo Re: 95% IP: 80.48.255.* 07.09.05, 08:08
                jak skończysz to tyle w życiu nie uzyskasz bo zjmiesz sie prawdziwym życiem, a
                nie pierdołami
                • poikll Ciekawe ile dostał by Lepper? 07.09.05, 11:03
                  I czy by go przyjęli do policji?
                • Gość: Tomek w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: 213.17.175.* 24.01.06, 12:16
                  Zaznaczyłem że prawdopodobieństwo jest jednakowe i obstaję przy tym
                  • Gość: toku Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.magma-net.pl 18.06.06, 14:00
                    ja tak samo i tez bede oponowal przy swoim ;-))))
                    • Gość: AdamO Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.catv.net.pl 12.12.06, 15:54
                      Chociaz obydwaj się mylicie, to odpowiedź z zadania też jest zła.
                      Bowiem skoro w szpitalu (A i B) rodzi się średnio tyle samo dziewczynek co
                      chłopców to prawdopodobieństwo urodzenia chłopca wynosi p (oznaczmy je jako
                      prawd. sukcesu).
                      W takim przypadku wykonujemy 120 losowań w przypadku szpitala A i 12 w
                      przypadku szpitala B. Wraz z n->rozkład dąży do normalnego, ale co ważniejsze
                      wariancja częstości maleje. A zatem prawdopodobieństwo urodzenia dwa razy
                      więcej chłopców niz dziewczynek było większe w B.
                      • Gość: aaa Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.06, 16:59
                        Też miałem wątpiwości z tym pytaniem i zgadzam się z tobą. Odpowiedziałem D ale
                        myślałem nad odp B tyle że nijak mi nie pasowała ta pewność żę to się wydarzyło
                        w szpitalu B
                        • Gość: asdfr Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.pai.net.pl 15.12.06, 21:22
                          odpowiedź jest nieprecyzyjna tak jak pytanie bo powinno pisać że "większe
                          prawdopodobieństwo jest że sytułacja się zdarzyła w szpitalu B" bo to jest
                          rachunek prawdopodobiństwa i nigdy 100% pewności mieć niebędziemy bo jest
                          przecież coś jak margines błędu, więc ten co układa te putania je dobrze
                          swormółuje
                          • Gość: kxkx Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.wroc.zigzag.pl 20.12.06, 08:43
                            zgadza się że nieprecyzjna. jednakowoż róznica prawdopodbienstw jest kolosalna,
                            granicząca z pewnoscią. więc ten probabilistyczny haczyk nie był taki ostry.
                            btw - patrząc na "rozumne twarze" mundurowych sądze że połowa z nich
                            zapamiętała z testu, że w jednym spzitalu rodzi sie nawet 120 dzieci
                            dziennie :D
                            tak samo połowa internautów ;]
                            • pshem.co Ad 21. 30.03.07, 07:46
                              Czy ja przestałem rozumieć różnicę pomiędzy czynnym a biernym udziałem w
                              wyborach?
                              Jak pamiętam to mając ukończoną 18stkę mogłem głosować... dopiero mając 21
                              uzyskałem pełnię praw, czyli mogłem kandydować (czyli czynne prawo).
                              jedyna błędna odpowiedź ale wtopa...
                              :D
                              pozdrawiam
                              • Gość: pacal dobrze myślisz tylko pomyliłeś czynne z biernym :D IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.07, 10:05
                                czynne prawo wyborcze - do oddania głosu NA KOGOŚ nabywasz z chwilą ukończenia
                                18 roku życia.
                                bierne - pozwalające komuś oddać głos NA CIEBIE - nabywasz po osiągnięciu 21 lat.
                                • lukasgld Pytania są tendencyjne 14.10.08, 14:47
                                  niektóre głupie jak to kto był pierwszym rzecznikiem praw obywatelskich a po co
                                  mi to wiedzieć?lub pytania o daty nie każdy to wie date rozpoczęcia stanu
                                  wojennego pasowałoby znać ale inne niekoniecznie.Pytania jak dla niedouczonych
                                  policjantów a w pytaniu 28 jest błąd.Czyli nawet geniusz nie rozwiąże tego na
                                  100% bo w testach jest zła odpowiedź.
                                  • Gość: sadgsag Bystry jak policjant :D hehe ale jaja IP: *.jmdi.pl 03.05.10, 13:07
                                    ciekawe ilu bystrzaków w mundurach teraz sie sili rozwiązując te testy
                                    • Gość: MAKDonald 92% - wyborca PiS;) IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.02.11, 20:51
                                      bledy - pamiec komputera ROM/RAM, wybor KGP (MSW a PRM) i rachunek prawdopodobienstwa (D). Humanista.
                                      • Gość: Kierowca Re: 92% - wyborca PiS;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.13, 11:46
                                        każdy policjant jest bystry jak dostaje łapówkę
                            • Gość: observator Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: 217.153.221.* 10.04.07, 11:27
                              to jest typowe pytanie na inteligencje.. i jest z nim wszytko OK! tylko wam
                              troszke inteligencji brakuje..
                              • Gość: ZLOM Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 00:12
                                otóz nie pasuje
                                28. W szpitalu „A” rodzi się dziennie 120 dzieci a w szpitalu „B” 12. Średnio w
                                każdym ze szpitali rodzi się tyle samo chłopców, co dziewczynek. Jednego dnia w
                                jednym ze szpitali urodziło się dwa razy tyle dziewczynek, co chłopców.

* zdarzyło się to w szpitalu „A”,
                                * zdarzyło się to w szpitalu „B”, <- prawidlowa wg wynikow
                                * nie mogło się to zdarzyć,
                                * z jednakowym prawdopodobieństwem może się to zdarzyć w szpitalu „A” i
                                szpitalu „B”.

nie jest ok i nie ma dobrej otpowiedzi
                                1. z niczego tu nie wynika żeby dany dzień byl zgodny ze srednia
                                2. jesli nawet nie musi najbardziej prawdopodbny jest B gdyż w B
                                prawdopodobienstwo 1/13 PODCZAS GDY a 1/121 - ALE ODPOWIEDZI BRZMIĄ "ZDARZYŁO
                                SIĘ A/B" a nie "najbardziej prawdopodobne jest w A/B"
                                3. pozostale dwie C "nie mogło się to zdarzyć" - nie jest wlasciwą - mogło się
                                to zdarzyć
                                D - jednakowe prawdopodobienstwo - otóż nie jest jednakowe
                                ilosc jednej plci w A wynosi od 0 do 120 czyli jest 121 mozliwosci, w B od 0 do
                                12 czyli jest 13 mozliwosci z ktorych jedna bylaby dokladnie 2x wiecej...
                                DO PYTANIA 28 NIE MA POPRAWNEJ ODPOWIEDZI
                                • Gość: J. Re: w 28 NIE MA BŁĘDU!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.12, 08:53
                                  Nie ma najmniejszej wątpliwości, że to odpowiedź B jest poprawna. Podstawowym błędem, który popełniacie jest założenie, że jedna z odpowiedzi jest PEWNA. A nie jest, bo mamy do czynienia z rachunkiem prawdopodobieństwa i tutaj każda odpowiedź jest co najwyżej PRAWDOPODOBNA. I celem tego zadania jest wybrać właśnie taką odpowiedź - najbardziej prawdopodobną. Kto tego nie rozumie ten nie poradzi sobie z takim zadaniem lub podobnymi.

Odnośnie odpowiedzi na to zadanie, pomijając odpowiedź D, wszystkie warianty mogą się w rzeczywistym świecie zdarzyć, ale najbardziej prawdopodobne jest zdarzenie "B" i to jest prawidłowa odpowiedź na to zadanie.
                        • rts12 Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi 29.03.07, 22:36
                          lepper jak lepper ale giertych!!??
                      • brykant Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi 17.12.06, 13:38
                        Błąd w sformułowaniu pytania, odpowiedzi też nie teges. I w jednym i drugim
                        szpitalu może nastąpić taka sytuacja:
                        4 dziewczynki i 8 chłopców = 12 dzieci
                        40 dziewczynek i 80 chłopców = 120 dzieci.
                        W obu przypadkach jest 2 razy więcej chłopa ☺
                        Aha, 80% - mogę zostać psem :)
                      • Gość: siepacz jest błąd, a ty nie masz racji IP: 195.116.23.* 23.03.07, 10:51
                        W pytaniu nie chodzi o to, w którym szpitalu zachodzi większe
                        prawdopodobieństwo takiego zdarzenia, tylko o to, w którym się to ZDARZYŁO.
                      • Gość: Grzes Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.dyn.optonline.net 30.03.07, 07:18
                        Przyklad:
                        W szpitalu B ZAWSZE rodzi sie 6 Chlopcow i 6 dziewczynek.
                        W szpitalu A w dni parzyste 40 chlopcow i 80 dziewczynek. W nieparzyste 80
                        chlopcow i 40 dziewczynek.
                        Oba rozklady daja wrtosci oczekiwane podane w zadaniu (bez uzycia nazwy wart.
                        oczekiwana). W tym ukladzie wydarzylo sie to z p-stwem 1 w szpitalu A. A teraz
                        podziel i pomnoz przez 10 i zamien miejscami. Teraz p-stwo 1 ze w B. Co Ty na
                        to?
                      • Gość: marl Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.lutn.cable.ntl.com 24.07.08, 13:08
                        Gość portalu: AdamO napisał(a):

> Chociaz obydwaj się mylicie, to odpowiedź z zadania też jest zła.
                        > Bowiem skoro w szpitalu (A i B) rodzi się średnio tyle samo
                        dziewczynek co
                        > chłopców to prawdopodobieństwo urodzenia chłopca wynosi p
                        (oznaczmy je jako
                        > prawd. sukcesu).
                        > W takim przypadku wykonujemy 120 losowań w przypadku szpitala A i
                        12 w
                        > przypadku szpitala B. Wraz z n->rozkład dąży do normalnego, ale co
                        ważniejs
                        > ze
                        > wariancja częstości maleje. A zatem prawdopodobieństwo urodzenia
                        dwa razy
                        > więcej chłopców niz dziewczynek było większe w B.

hmm... wszystko pięknie, ale pytanie nie dotyczy tego, w którym
                        szpitalu prawdopodobieństwo danego zdarzenia było wyższe, tylko w
                        którym to się zdarzyło - mogło się to zdarzyc w szpitalu A i B.
                        Pytanie 28 jest źle sformułowane!
                        • chavez6 Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi 24.07.08, 16:57
                          Pytanie jest źle sformułowane dla matematyka, ale dla policjanta, jakiego sobie wymarzyli ludzie od rekrutacji policjantów jest idealne.

Bo jakby matematyk usłyszał w CB-radiu, że ucieka niebieska subaru impreza na białych felgach przez miasto z przestępcami w środku, po czym by zobaczył niebieską imprezę na białych felgach przed oczami skręcającą na ręcznym przez główną ulicę, zastanawiałby się czy w środku są przestępcy. Natomiast wyszkolony policjant nie miałby żadnych wątpliwości i od razu podjąłby pościg.

NIE MATURA... LECZ CHĘĆ SZCZERA ZROBI Z CIEBIE OFICERA!!!!
                          • Gość: asieńka Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.martis.pl 15.06.10, 10:10
                            You made my day! Dziękuję :-)))

:-))))))))))))))))))))))))))))))))

[btw, tez się na psa nadaję... a co najśmieszniejsze (albo
                            najtragiczniejsze] w czasach kiedy się chciałam dostać do psiarni
                            przyjmowali kobiety TYLKO z wykształceniem wyższym]
                      • Gość: DzikiPiesDingo Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.08, 11:23
                        mniej możliwości więc zmniejsza się entropia, ale nie powiesz, że na pewno coś wydarzy się w konkretnym szpitaly. Chyba, że to bez różnicy czy policja opiera sie na przypuszczeniach czy dowodach
                      • Gość: gruby Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.chello.pl 24.11.08, 22:49
                        nie zgadzam sie Adamie. To że rodzi się więcej nie zwiększa prawdopodobieństwa tej sytuacji
                  • Gość: koko Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.06, 17:15
                    JA TEŻ! I UWAŻAM, ZE MAM RACJĘ. ODPOWIEDŹ W TEŚCIE ŚWIADCZY O TYM, ZE Z
                    INTELIGENCJĄ W POLICJI NIE JEST DOBRZE. MAM 71 % JESTEM EMERYTKĄ MAM SZANSE ?
                    HAHAHAHA
                  • Gość: andy Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.06, 01:51
                    To pytanie nie ma sensu z logicznego punktu widzenia. Nigdzie nie napisano, ze
                    w szpitalu A i B rodzi sie ___srednio___ tyle samo chlopcow co dziewczynek.
                    Skoro w szpitalu A rodzi sie 120 dzieci, a w szpitalu B 12... Wynik jest chyba
                    oczywisty bez liczenia.
                    • pawlozsiul nie ma dobrej odpowiedzi 30.12.06, 23:30
                      D jest zła, ponieważ prawdopodobieństwo nie jest równe. Ale wcale nie wynika,
                      że rzecz zdarzyła się w szpitalu "B". Zaznaczyłem "d", więc 97% - z marszu.

Ciekawe doświadczenie. No cóż, nie wymagajmy zbyt wiele od policji.
                  • Gość: Grzes Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.dyn.optonline.net 30.03.07, 07:14
                    Masz racje.
                    Zadna nie jest poprawna. Przy warunkach zadania nie mozna nawet stwierdzic
                    ktory jest bardziej prawdopodobny. Wartosci oczekiwane to za malo.
                  • Gość: air Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.gwardii.osi.pl 01.06.07, 09:10
                    dokladnie tak:) bez sensu jest to pytanie
                    • Gość: PWL Re: w 28 jest chyba błąd w odpowiedzi IP: *.wroclaw.mm.pl 18.03.08, 22:15
                      a o prawie wielkich liczb słyszeliście? odp.->szpital B.
                  • lukasgld W pytaniu 28 się pomylili 14.10.08, 14:40
                    gdyby pytanie brzmiało w którym szpitalu jest większe prawdopodobieństwo tego
                    zajścia była by odpowiedź b,ale pytanie brzmi w którym szpitalu jest to w ogóle
                    możliwe? Możliwe takie zdarzenie jest w szpitalu A i B czyli odpowiedź d.
                    • Gość: janosik Re: W pytaniu 28 się pomylili IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.09, 20:42
                      Wyjaśniam
                      pytanie jest "w którym szpitalu się to zdarzyło" a odpowiedz powinna brzmieć

e) mogło się to zdarzyć w każdym szpitalu z tych 2 szpitali

a autor tego pytania pomylił dane cyfrowe zagadki
                      Jest to jedna z tych zagadek na bystrość matematyczną na znajomość zasad działań
                      na liczbach
                      wiadomo żeby chłopców było dwa razy więcej niż dziewczynek ich liczba całkowita
                      musi byc podzielna przez 3
                      W ten sposob moge zadac pytenie ze we Francji rodzi sie dzinnie 186744 dzieci a
                      w Polsce 186742 zazwyczaj w kazdym kraju na 1 chłopca przypada 1 dziewczynka
                      pewnego razu w jednym kraju na 1 chlopca przypadały 2 dziewczynki. W którym

odpowiedz jest prosta i do policzenia w kilka sekund jak sie zna zasadę
                      podzielności liczby przez 3 czyli
                      jeśli suma cyfr składowych liczby dzieli sie przez 3 liczba ta dzieli sie przez 3

Sprawdź sobie to sam

jak dla mnie 28 pytanie jest skonstruowane przez idiotę dla idiotów
              • Gość: Podstawówka Re: 95% IP: *.access.telenet.be 16.11.05, 14:40
                75%- nie skończyłęm jeszcze podstawówki
                • Gość: tatto Re: 95% IP: 85.189.74.* 11.01.07, 09:06
                  O 14:40 powinienes byc jeszcze w szkole. Jakbys regularnie uczeszczal, to moze
                  bys skonczyl.
              • Gość: zenon Re: 95% IP: 212.160.86.* 30.06.06, 18:38
                75% - w 2 gimnazjum
              • Gość: zetisdead Re: 95% IP: *.toya.net.pl 30.03.07, 15:11
                No no nieżle. Ja 82% po kulturoznawstwie :(
          • Gość: an Re: 95% IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 23:34
            tylko 90%, test prościutki - dla prawnika, a dla ludzi, którzy z prawem nic
            wspólnego nie mieli? Wyobrażam sobie, że dla niektórych to bardzo trudne pytania
            • Gość: aaa Re: 95% IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.06, 16:59
              Skończyłem Biotechnologię - 85% . Nie jest to szczególnie trudny test .
            • Gość: charlie Re: 95% IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.06, 18:44
              95 % (mam skończone liceum), nie wiem jak można mieć problemy z takimi
              pytaniami, nie wyobrażam sobie żeby można było nie zdać takiego testu. Toż to
              głupsze i mniej wymaga niż nowa matura :)A potem się tylko dziwią czemu
              policjanci tacy ćwierćinteligentni:)
              Tak na marginesie...ostatnio do firmy w której pracuję przyszedł list od
              policji z pewnego komisariatu w woj. wielkopolskim. I tutaj pozdrawiam pana (że
              przez grzeczność jego nazwiska nie wymienię...) który podpisał się cytuję
              SIERRZANT SZT. ,tak właśnie, przez RZ :D
          • Gość: Licealista Dokladnie 100%! IP: 212.182.126.* 07.09.05, 00:20
            2. klasa LO. Test rzeczywiscie dla policjantow...
            • Gość: Alabama Re: Dokladnie 100%! IP: *.pu.kielce.pl 07.09.05, 10:17
              Tiaa, aleś ty gieniuś fiu,fiu.
            • Gość: Trzosnek Re: Dokladnie 100%! IP: 149.156.62.* 07.09.05, 13:22
              Czyli jedna odpowiedź błędna - poczytaj wątki o pytaniu 28 (są przynajmniej
              2)...
              • hiroszima5 !00% to 100% 31.12.06, 20:24
                90% z błędem w 28 :( Czyli przyjęliby mnie jeszcze raz <i>(30 odpękałem)</i>.
                Co do 28 nie nasz racji; prawdopodobieństwo nie jest jednakowe (posty niżej).
                Ale test był na wiedzę, a tę można nakłaść do łbów na kursach. Powinien być
                test pod kątem, czy kandydat to chłop z jajami.
                • Gość: asdftgyhuio Re: !00% to 100% IP: *.magma-net.pl 21.09.07, 21:40
                  ktos tu piepszy od rzeczy nie ma ze 1000 % kurde sprawdziliście odpowiedzi matoly
            • Gość: krzyhoo Dokładnie 2,5%!!!!!! A wszystko przez pyt. 28 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.05, 13:48
              A tak chciałem uzyskać 0%. Teoretycznie wykonałem trudniejsze zadanie, niż ci,
              co to się chwalą 100% z błędem w odp. na pyt. 28.
              A tak na marginesie, to parę pytań bez sensu, o ile mają testowć tzw. poziom
              wiedzy ogólnej. Ale ogólnie - obleci. W sam raz na poziom średnio-
              niedouczonego licealisty
          • soprano99 Re: 95% 26.10.05, 10:34
            95%, po licencjacie z resocjalizacji. Poległem na OPEC i porwaniu Europy.
            Chetnie bym poszedl tylko fizyczny by mnie złudzeń pozbawił. Tak ze 20kg bym
            musial zrzucic, co jest nierealne.
          • Gość: Khamel Re: 95% IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.06, 15:16
            Nie uwierzycie - 162 % :)
            • Gość: Janusz Re: 95% IP: 217.98.72.* 08.08.06, 19:47
              Pewnie jestes z PiSu !!
          • Gość: magda Re: 95% IP: 193.111.144.* 30.11.06, 11:09
            policja
          • Gość: Adrian Re: 95% IP: 217.153.254.* 30.12.06, 15:28
            A ja 70% po gimnazjum ;] (a po fakcie jak doczytałem pytania to sobie
            uzmysłowiłem że źle zaznaczyłem z pośpiechu :/ )
          • Gość: qwer7y Re: 95% IP: *.chello.pl 29.03.07, 22:49
            heh 95%. Bład w 10 i 23. Ale trudne nie było :)
          • Gość: ^Angel^ Re: 95% IP: *.c201.msk.pl 14.08.07, 23:35
            Matematyki chyba nie wykladaja na prawie...
            Gdybys "walnal sie" TYLKO na pytaniu o subkultury mialbys 97,5%, gdyz jedno pytanie to 2,5%. Wiec moze przyznash sie, ktore z pytan (oprocz tego o subkulturach oczywiscie) przysporzylo Ci trudnosci?
          • Gość: Mozdzierz Re: 95% IP: *.bielsko.dialog.net.pl 05.02.08, 18:25
            Ja mialem nie chwalac sie oczywiscie ;P 95% bez studiow i matury.Łatwizna
          • Gość: nieautor Re: 95% IP: 87.205.149.* 24.07.08, 19:26
            W tym pytaniu o subkulturę, w ogóle niema poprawnej odpowiedzi moim zdaniem.
            Subkultura nie musi negować żadnych norm, może działać w ramach ogółu
            społeczeństwa a wyróżnia ją to, że jej przedstawiciele są wyrazicielami jakiejś
            jednej idei albo poglądu.
            • Gość: nakub Re: 95% IP: *.xdsl.centertel.pl 24.09.08, 13:41
              Racja. Gdyby pytano o "kontrkulurę" pytanie by było poprawnie zadane.

70% po socjologii :p
        • Gość: Macko Re:Czy ktos ma test ktory byl na egzam. do policji IP: 213.17.204.* 16.10.05, 01:36
        • Gość: Kris Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.06, 15:53
          jestem na tyle bystry żeby nie zostać policjantem
        • Gość: olinek45 Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.gdynia.mm.pl 27.12.06, 21:29
          z historii i polityki to policjanci ucza sie w szkole a test powinien byc
          adekwatny do zawodu
        • Gość: fso [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.07, 14:09
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • anka_bond Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta 05.09.05, 17:08
        Prawdę mówiąc test wcale nie był trudny!!! Ja zaliczyłam, jestem po
        administracji ...
        • Gość: Niebieski Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.09.05, 18:56
          Zdobyłem 36/40 wiem, że test jest zmieniany codziennie. Ciekawe z jakiego rzutu
          te pytania? pracuję w policji od 14 lat i moim zdaniem ten test nie mierzy
          niczego, klasyczna, typowo polska, encyklopedyczna wiedza. W rozwiniętych
          krajach nie ma wymogu aby policjant, miał nawet średnie, ale musi mieć coś co
          określa sie jako inteligencje emocjonalaną, i praktyczną. To musi być
          fachowiec, praktyk, ten test tego nie mierzy. Co to turniej Jeden z 10-ciu?
          Ciekawe na jakiej reprezentatywnej grupie zbadano rzetelność testu i jaki jest
          jego wskażnik rzetelności R. Ci którzy zetkneli się pomiarem dydaktycznym
          wiedzą, ze WSAZNIK JEST RACZEJ UJEMNY !!!!!!!! Pytania np. w NY dotyczą
          topografii miasta, znajomości jego urzędów i realiów a to typuje kandydatów z
          którymi miło sie gawędzi.
          • skuffka Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta 07.09.05, 11:10
            zgadzam się w pełni. test bezsensowny.
          • Gość: Jarecka Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.acn.waw.pl 07.09.05, 12:02
            Jeżeli prawdą jest, co piszesz,ze test jest zmieniany codziennie, to nie
            wyobrażam sobie, żeby sprawdzano trafnośc i rzetelnosc kazdej wersji. Poza
            wszystkim trzeba by ustalic,co ten test mierzy? tzn.co to znaczy,czy ktos sie
            nadaje na policjanta?sprawia to raczej wrazenie psychozabawy (z naciskiem na zabawe)
            pozdr,h
            • Gość: galahad Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.05, 16:48
              Zapewne chodzi o to, aby policja nie była postrzegana jako banda idiotów lub
              funkcjonariuszy (co dwie głowy to nie jedna - z serii dowcipów o
              policjantach...). Nie widzę innego zastosowania. Policja poszukuje
              inteligencji... z naciskiem na wiedzę ogólną... przecierz inteligencji nie można
              zbadać testem wiedzy ogólnej i sprawnościowej.
          • Gość: marchewa Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: 213.199.218.* 29.09.05, 16:39
            Zgodze sie z Toba w 100 %.Ja sama zdawalam taki test w katowicach, niestety
            zdobylam 23 punkty. Ten test ktory jest na tej stronie to bajka w porownaniu z
            tym co ja mialam. Fakt pytania sie powtazaja ale nie wszystkie. Sam wiesz z
            czego kazano nam sie przygotowac, niestety sklamali. W moim tescie mialam ponad
            15 pytan z historii z lat 1100-1200, a nie jak to mialo byc historia
            wspolczesna. A zreszta nie w ten sposob powinni przyjmowac do policji.
            Pozdrawiam
            • Gość: JAsiek Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: 81.15.186.* 21.03.06, 00:22
              witam tez chce zdawac do Policji i mam pytanie czy masz moze jakies przykładowe
              pytania na test z wiedzy ogólnej... ?
              jezeli to mam prośbe o przesłanie mi takich na adres Jasiek34@yahoo.pl lub
              przynajmniej jakies linki POZDRAWIAM
          • Gość: siwa Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.icpnet.pl 17.11.05, 16:46
            Kurcze też startowałam do Policji.Brałam udział w teściw 16.10.2005 r. w Pile.
            Miałam 28 pkt. Był tam też kolega, który mnie sie bardzo podobał, miał 36 pkt.
            Niestety nic poza tym nie wiem. Razem denerwowaliśmy się przed fizycznymi.
        • Gość: Ryś Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.adsl.inetia.pl 06.09.05, 22:10
          Jeśli po rozwiazaniu "takich testów" będziemy mieli "porządnych" policjantów,to
          życzę sukcesów.
      • Gość: a Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.05, 17:12
        ja miałam 87% poprawnosci-bez podglądania
        • Gość: Indy PYTANIE ZE SZPITALAMI IP: 80.50.251.* 06.09.05, 15:46
          hmmm, czy przypadkiem wieksze prawdopodobienstwo nie jest tam gdzie mniej
          dzieci sie rodzi??????????
          • Gość: Barthee Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI IP: 62.245.131.* 06.09.05, 16:27
            dokladnie tak samo mi sie wydaje:) w malej probce statystycznej czesciej
            dochodzi do tak duzego odchylenia od sredniej - wynika to ze stochastyki,
            pozdrawiam tworce zadania:)
            • inmyeyes Re: Pytanie ze szpitalami 15.12.06, 15:15
              a czy wpływu na odpowiedź nie mają takie okoliczności jak chociażby wskaźnik
              umieralności niemowląt?

;)
            • Gość: cichy pytanie ze szpitalami IP: *.serv-net.pl 16.12.06, 18:31
              w pytaniu ze szpitalami wszystkosię zgadaza szpital B bo 4 *2 jest 8 a 8 +4 =12
              pozdrawiam
          • Gość: later Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI IP: *.pl / 195.205.163.* 06.09.05, 16:48
            ja tez tak mysle! im mniejsza proba tym wiekszy blad statystyczny ..., ale ja
            sie nie znam :(
          • Gość: kuba Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 06.09.05, 16:52
            Stwierdzam że bredzisz....Po co mieszasz w to statystykę....namieszali Ci na
            studiach w głowie. Do tego pytania wystarczy elementarna wiedza na poziomie
            szkoły średniej.
            • poikll Kolega zapewne ze studiami zbliżenia nie miał? 07.09.05, 11:05
              Taki żal przebija z jego wypowiedzi...
            • Gość: k Re: IP: *.aster.pl 15.02.07, 10:26
              potrzebne jest w tym zadaniu minimalne minimum statystyki
              ew. intuicji, którą ma kolega, o którym piszesz że bredzi

sam bredzisz
            • Gość: Grzes Elementarna, powaidasz? IP: *.dyn.optonline.net 30.03.07, 07:09
              Elementarna, powiadasz?
              No to mi napisz. Nie zapominaj, ze masz podane wartosci oczekiwane liczby
              urodzin w obu szpitalach, nie dokladne wartosci. A jak szpital B ma piekielnie
              duza wariancje? Ciekaw jestem Twojego rozwiazania!
          • mrpear Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI 06.09.05, 17:01
            zeby na to pytanie odpowiedziec nie mozna byc za madrym ani za glupim, bo:
            glupi odpowie A, B lub wcale (bo mu sie tak ubzduralo)
            normalny odpowie ze prawd. jest rowne bez wnikania
            madrala odpowie ze A lub B (bo przeciez statystyka, stochastyka i inne tyki)

wniosek:
            policja za madrych tez nie chce ;)
          • Gość: raf Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 20:02
            to pytanie układał jakiś milicjant.
            pytanie nie jest do konca jasne i jak się dokładnie nad nim zastanowić do żadna
            odpowiedz nie jest prawidłowa (a na pewno prawidłowa nie jest odpowiedz o
            równym prawdopodobnieństwie)
          • Gość: Wojtek K Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: *.chello.pl 06.09.05, 23:25
            prawdopodobieństwo jest jednakowe.
            tu nie chodzi o to, że prędzej się to zdarzy tam gdzie się rodzi 120 dzieci.
            Chodzi o to, że może się to zdażyć tu i tu. A co? Nie może?
            • Gość: JA Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: 213.25.167.* 06.09.05, 23:34
              Myślę, że odchylenia są bardziej prawdopodobne w mniejszej próbie, ale pytanie
              nie dotyczy tego, gdzie te odchylenia będą większe, ale tego, gdzie jest
              bardziej prawdopodobne wystąpienie szczególnej sytuacji - urodzenie się
              dwukrotnie większej liczby dzieci jednej płci w stosunku do drugiej.A to jest
              takie same w obu grupach. A znacie to: prawdopodobieństwo trafienia w totka
              liczb 123456 jest takie samo jak każedj innej kombinacji. A kto skreśla kolejne
              liczby?....
              • Gość: guzik Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: *.stansat.pl 07.09.05, 09:25
                jednakowe? guzik prawda!
                w szpitalu w którym rodzi się szóstka dzieci prawdopodobieństwo urodzenia się
                dwa razy więcej chłopców niż dziewczynek (czyli czterech chłopców, dwóch
                dziewczynek) wynosi 15/64, czyli 0.234375
                w szpitalu w którym rodzi się dwunastka dzieci prawdopodobieństwo wystąpienia
                tego zdarzenia (czyli DOKŁADNIE ośmiu chłopców, cztery dziewczynki) wynosi
                495/4096, czyli 0.120849609375
                czy te prawdopodobnieństwa są takie same? lol
                urodzenie się DOKŁADNIE 80 chłopców i 40 dziewczynek w szpitalu w którym rodzi
                się 120 dzieci jest ZNIKOMO małe

to tak jak w rzutach monetą
                wyrzucenie 'wszystkich orłów' w jednym rzucie wynosi 1/2
                wyrzucenie 'wszystkich orłów' w ośmiu rzutach to już 1/256

przykład z totolotkiem nie trafiony, bo zmienia się 'przestrzeń próbki'.
                porównaj sobie prawdopodobieństwa wystąpienia kombinacji 5 liczb z 10, a potem 2
                liczb z 4, lub 1 liczby z 2...

ogólnie autorowi pytania gratuluję logiki :)
                • Gość: nie taki mądry Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.05, 10:45
                  Ty zostań generałem policji
                • Gość: karbiontko Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: *.ip.nd.e-wro.net.pl 09.10.05, 15:59
                  Przekonałeś (-aś) mnie. <:-) Ale się wygłupiłem z tymi matematykami.
                • Gość: biblioteczny_kurz Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: *.chemd.amu.edu.pl 12.10.05, 14:55
                  BRAWO!!!

Miałem to samo napisac!
                  Tak samo zreszta wytłumaczylem memu koledze co tez zaznaczył "jednakowe". Jak
                  sie przełoży na orła i reszke to ludzie jakos lepiej kapują :-)

A jak czytam wypowiedzi (te wczesniejsze niż twa) o skreslaniu kolejnych cyfr w
                  totka to mnie az skręca. Ludzie nie mają zielonego pojecia o statystyce, lizną
                  ledwie prawdopodobienstwo w liceum (ale tylko ci z matemt. profili) i juz
                  zgrywaja mądralińskich.

Pozdrawiam myslacych matematycznie
                  • Gość: siepacz jeszcze raz IP: 195.116.23.* 23.03.07, 11:05
                    Przed chwilą odpowiadałem jednemu, ale widzę, że to nie wystarczy. Zatem
                    powtarzam jeszcze raz i dogłębnie. W szkole wszsyscy "matematycy" z tego forum
                    uważali na rachunku prawdopobieństwa, ale nie uważali na logice. Po pierwsze: w
                    kwestionariuszu nie pytają, gdzie zachodziło większe prawdopodobieństwo
                    zdarzenia, tylko gdzie się to ZDARZYŁO. W jedynie prawidłowej odpowiedzi (i
                    bynajmniej nie jest to zaznaczone przez autorów wskazanie jednego ze szpitali)
                    nie mówi się o tym, że prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia jest równe w
                    obu szpitalach, tylko że MOGŁO się to zdarzyć w obu szpitalach. Bo mogło!
                  • Gość: pacal taak? takiś mądry? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.07, 10:30
                    Nie podano żadnych danych o populacji, która "zasila" szpital A (ten większy)
                    dziećmi.

Przykład nieprawdopodobny ale MOŻLIWY:
                    - w szpitalu rodzą matki z okolicznych plemion X i Y
                    - plemię X, którego zwyczaje nakazują seks w drugiej połowie miesiąca i w ktorym
                    pożądaną płcią jest chłopiec (regulacja za pomocą nielegalnej aborcji).
                    - plemię Y, tu seks w pierwszej połowie miesiąca i panuje dla odmiany
                    matriarchat, więc tu często usuwa się ciążę z chłopcami.

Wtedy w pierwszej połowie miesiąca mamy CO KILKA DNI stosunek urodzeń chłopców
                    do dziewczynek zbliżony do 2:1, w drugiej połowie na odwrót.
                    A wedle Twojej "elementarnej" (a tak naprawdę naiwnej) statystyki średnio mamy
                    codziennie po równo, i prawdopodobieństwo że wystąpi stosunek urodzeń 2:1
                    bliskie zeru...

Poza tym nawet JEŚLI założyć że rozkład stosunków urodzeń ma rozkład normalny,
                    to i tak nie można stwierdzić że "zdarzyło się to w szpitalu B", co najwyżej
                    "prawdopodobnie zdarzyło się to w szpitalu B".

Zdarzenie prawie pewne to nie to samo co zdarzenie pewne. Prawie robi wielką
                    różnicę...
                    • Gość: Grzes Re: taak? takiś mądry? IP: *.dyn.optonline.net 30.03.07, 15:15
                      "Genialny" autor zadania "uzyciowil" zadanie:
                      Co jest bardziej prawdopodobne, wyrzucenie 8 orlow przy 12 rzutach moneta, czy
                      80 przy 120.
                      Tam jest implicite zalozone ze p-stwa sa 1/2, ale oczywiscie tego nie ma w
                      tresci i jako takie zadanie nie ma rozwiazania.
                  • Gość: zlom Re: - Jednakowe! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 00:24
                    jednak nie jednakowe

80:40 to jest jedna ze 121 mozliwosci
                    8:4 to jedna z 13 mozliwosci (ulamkow tu nie ma)

ale zdazyć się moglo w obu a 2 pierwsze odpowiedzi byly nie gdzie bylo bardziej
                    prawdopodobne a gdzie sie zdarzylo - moglo w kazdym moglo w żadnym choc bardziej
                    prawdopodbe B to tam zdarzyć“ się nie musialo a ze jest srednio nie znaczy ze
                    dany dzien jest zgodny ze srednią z nieokreslonego czasu
                    gdyby bylo podane ze jest to srednia obu szpitali razem na ten jeden dzień wtedy
                    mogloby zdarzyc sie tyko w B - ale tez nie musialo wcale choć mogło
                    pytnie jest zle sformuowane
              • Gość: matematyk Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.09.05, 13:17
                W szpitalu w Pcimiu Dolnym rodzi sie srednio jedno dziecko dziennie.
                W Chinach rodzi sie milion dzieci dziennie (zalózmy, ze tak jest, nie chce mi
                sie sprawdzac).
                Pewnego dnia w jednym z tych miejsc urodzili sie sami chlopcy...
                Gdzie jest to bardziej prawdopodobne?
              • Gość: karabage Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: *.ip.nd.e-wro.net.pl 09.10.05, 15:57
                PEWNIE, że jednakowe. Każdy matematyk Wam to powie. A z tym totkiem to tyż
                prawda. <:-))) Zawsze mnie korci, żeby tak skreślać, ale jakoś noie mogę się
                przełamać...
                • Gość: matematyk Jednakowe! IP: *.t4.ds.pwr.wroc.pl 29.03.07, 22:27
                  bradzisz
            • Gość: matematyk Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.09.05, 13:14
              Pytanie do przyszlego policjanta:
              Jakie jet prawdopodobienstwo, ze w nastepnych pieciu minutach UFO wyladuje na
              Marszalkowskiej?
              Odpowiedz, po chwili glebokiego zastanowienia: 50%
              Pytajacy z niedowierzaniem: jak to?
              Policjant: no tak, bo albo wyladuje, albo nie wyladuje....

• joly.roger Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI - Jednakowe! 08.09.05, 00:34
              > prawdopodobieństwo jest jednakowe.
              > tu nie chodzi o to, że prędzej się to zdarzy tam gdzie się rodzi 120 dzieci.
              > Chodzi o to, że może się to zdażyć tu i tu. A co? Nie może?

Tiaaa a swistak siedzi i te srebrerka...
              Prawdopodobienstwo ze w szpitalu gdzie sie rodzi 120 dzieci jest tak okolo 1400x
              mniejsze niz w szpitalu gdzie sie rodzi 12 dzieci. ale zeby to wiedziec to
              trzeba miec wiedze troche inna niz ze szkoly w Szczytnie.
              (zainteresowanym sluze wzorami)
            • Gość: PWL Re: - Jednakowe! IP: *.wroclaw.mm.pl 18.03.08, 22:25
              nie... z prawa wielkich liczb wynika,że im większa próba, tym mniejsze odchylenia...więc ta sytuacja jest b.prawdopodobna w szpitalu B.
          • Gość: BRYAN Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI IP: 80.51.176.* 12.09.05, 10:20
            Cześć Indy. Masz w 100% rację. Oto co ja powiem na ten temat. Jestem z
            wykształcenia matematykiem i gdyby był to test wielokrotnego wyboru to
            zaznaczyłbym odpowiedzi A i B. A w tej sytuacji to stwierdzam że pytanie jest
            źle sformułowane bo: po pierwsze odpowiedź C jest oczywiście błędna. Odpowiedź
            D także, bo owszem zdarzenie jest możliwe w obu szpitalach ale nie jest ono
            równoprawdopodobne (bardziej prawdopodobne jest w szpitalu B). Jako że pytanie
            brzmi w którym szpitalu sie to zdarzyło to odpowiedź: może sie to zdarzyć
            zarówno w A jak i w B byłaby właściwą ale bez słówek "z jednakowym
            prawdopodobienstwem". Myśle, że to błąd autora pytania który zapewne nie zdawał
            sobie sprawy jaką tu burzę wywoła. Dlatego Ludzie nie ma się co kłócić. Jestem
            ciekaw ile osób zgodzi się ze mną??
            • Gość: Grzes Nie zgadzam sie IP: *.dyn.optonline.net 30.03.07, 07:33
              Nie zgadzam sie. Wartosci oczekiwane to za malo. C tez moze byc poprawna, jesli
              rodzi sie dokladnie po rowno. Masz dwie zmienne losowe, podaja Ci TYLKO
              wartosci oczekiwane. Tu w domysle jest ze to proces Bernouliego, ale to nie
              jest nigdzie powiedziane!
          • grucha1982 Re: PYTANIE ZE SZPITALAMI 02.11.05, 15:55
            A ja, o ile dobrze pamietam, to nie pytali o prawdopodobienstwo tylko o to
            gdzie sie urodzily dzieci w takiej proporcji. Wiec mistrzostwo swiata dla tego
            co ukladal pytanie i odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!! Tak jak ktos wczesniej napisal
            nie ma tam dobrej odpowiedzi bo w obu szpitalach moglo sie tak stac a
            prawdopodobienstwo to swoja droga.
            • jbienk Re: Pytanie ze szpitalami 17.12.06, 15:25
              No dokładnie, nie można wyciągnąć wniosku że szpital "B" na tej podstawie że dwa
              razy więcej jednej płci. Można powiedzieć że bardziej prawdopodobnie, oraz że
              prawdopodobne w obydwu szpitalach. A jeśli w szpitalu "A" postanowiono wymienić
              się z innymi szpitalami ciężarnymi, aby przeprowadzić badania naukowe świeżo
              urodzonych chłopców, bo szpital "B" z racji że jest mały do żadnych badań się
              nie nadaje?? Może to test na psychikę i szybkie podejmowanie decyzji, w 90%
              trafnych?
          • Gość: ^Angel^ Pytanie ze szpitalami - rozwiazanie :D IP: *.c201.msk.pl 14.08.07, 23:24
            LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy wy w ogole wiecie o czym piszecie?????????

Zadanie brmi: "W szpitalu „A” rodzi się dziennie 120 dzieci a w szpitalu „B” 12. Średnio w każdym ze szpitali rodzi się tyle samo chłopców, co dziewczynek. Jednego dnia w jednym ze szpitali urodziło się dwa razy tyle dziewczynek, co chłopców."

Nie pytaja o prawdopodobienstwo, gdzie jest to bardziej prawdopodobne. Pytaja, w ktorym z tych szpitali JEST TO W OGOLE MOZLIWE. Oczywiscie zarowno w szpitalu "A" jak i "B". Na dowod dla wszystkich "genialnych matematykow" jak i niedowiarkow ponizej zamieszczam najprostszy sposob rozwiazania tego zadania (mozliwe, ze niektorzy beda mieli mi to za zle...ale trudno)

ilosc narodzonych chlopcow - x
            ilosc narodzonych dziewczynek - y=2x
            (oczywiscie chodzi o dzien, w ktorym narodzilo sie 2 razy wiecej dziewczynek niz chlopcow)

x+y=120 x+y=12
            x+2x=120 x+2x=12
            3x=120 3x=12
            x=40 x=4

40+2(40)=40+80-=120!!! 4+2(4)=4+8=12!!!

Jest to zadanie, ktore rozwiaze kazdy gimnazjalista, bo wlasnie w gimnazjum (jesli nie w podstawowce!) ucza jak rozwiazywac rownanie z jedna niewiadoma (dla "genialnych matematykow"--> jedna niewiadoma czyli x)

Pzdr 4 all, ktorzy zaznaczyli odp.D
        • Gość: TS Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.zgora.dialog.net.pl 06.09.05, 23:36
          > ja miałam 87% poprawnosci-bez podglądania
          A jak Ty to zrobiłeś przy 40-tu pytaniach, co??
          bo z tego co piszez wynika, że miałeś "pięć i pół" odpowiedzi
          nieprawidłowych... coś kręcisz... ;-)
          albo 87,5% albo 85% - zdecyduj sie!!
      • Gość: ja Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.09.05, 17:34
        nie wiem czy dobrze mysle, ale w tym tescie jest byk :)
        pyt.21
        wydaje mi sie ze bierne prawo wyborcze jest od 18 roku zycia a czynne od 21

po-zdrówko
        • gazeta-praca Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta 05.09.05, 19:44
          Bierne prawo to prawo BYCIA wybieranym - od 21 roku życia
          Prawo czynne - to prawo do WYBIERANIA - od 18 roku życia
          pozdrawiamy
          • heureka7 Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta 06.09.05, 13:07
            no wlasnie! ;)
            • oblesnik Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta 06.09.05, 13:14
              Byk jest w pytaniu 28. Zadna odpowiedz nie jest poprawna. Wieksze jest
              prawdopodobienstwo, ze sie to zdarzylo w szpitalu B.
              • vatseq Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta 06.09.05, 13:19
                Nie ma byka! Prawdopodobieństwo urodzin dziewczynek/chłopców nie zależy od
                liczby rodzących się tam dzieci, więc opisane zdarzenie może zajść z równym
                p-stwem w każdym ze szpitali.

vatseq
                • Gość: Ja Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 13:29
                  hmmm... jesteś pewny? Nie za bardzo pamiętam prawdopodobieństwa ale tu chyba ma
                  zastosowanie ciąg Bernouliego czy jak mu tam było... i to chyba nie jest takie
                  samo prawdopodobieństw.
                  Zreszta na chłopski rozum.
                  Średnio co drugie dziecko to dziewczynka
                  jakie jest prawdopodobieństwo że jedno urodzone dziecko bedzie dziewczynką? 1/2
                  a że 2 dzieci też będzie dziewczynkami?
                  a że 10000 dzieci też będzie dziewczynkami??

Chyba nie... ale moze sie mylę musze sobie wziąść książkę do prawdopodobieństwa
                  z liceum:)
                • Gość: kamil Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 13:30
                  A ja miałem troszke statystyki, i zaznaczyłem dobrze bo sie takiej odpowiedzi
                  spodziewałem, ale po namyślę także sądze ze powinno być B, bo przy mniejszej
                  liczbie prób jest większe prawbopodobieństwo odchyłów!!
                  • Gość: asco Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: 212.244.62.* 06.09.05, 15:22
                    Prwadopodobienstwo odchylow a nie urodzin! Prawdopodobienstwo jest takie samo i
                    w jednym i w drugim szpitalu jednakowe. Prawdopodobienstwo nie zalezy od ilosci
                    urodzonych chlopcow/dziewczynek tylko od urodzonych dziewczynek/chlopcow do
                    ilosci wszystkich urodzonych rzeczy. To tak jakbys pwoiedzial ze rzucajac 100
                    razy moneta masz wieksze prawdopodobienstwo wurzucenia orzelka, niz jakbys
                    rzucal 10 razy. Prawdopodobienstwo to ciekawa sprawa, pobudzajaca do myslenia.
                    • Gość: ja Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 16:35
                      dwie osoby rzucaja koścmi do gry
                      pierwsza rzuca tlko jeden raz
                      druga osoba rzuca 1000 razy

Jedna z osób wyrzuciła 100% 6
                      a) zrobiła to pierwsza osoba
                      b) zrobiła to druga osoba
                      c) jest takie samo prawdopodobieństwo rze zrobi to którakolwiek z osób
                      d) nikt nie mógł wyrzucić 100% 6
                      • Gość: eL. Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.08, 18:29
                        <hahaha> dobre wytłumaczenie!
                        własnie nad tym pytaniem myślałam tyle co samo co nad 39 pozostałymi pytaniami.. Ech..i tak żle zaznaczyłam.. pózniej przemyślałam i doszłam do wniosku że naprawde może i mają racje ale przecież opwiedz ze i w a i w b może sie to zdarzyć też bedzie prawidłowa!
                        heh.. nierozumiem.. najgorzej jakbym nie zdała naprawde przez ten jeden punkt <wku..ony>..
                        Heh.. najlepszym przemyśleniem była tu zasada ze skrajności w skrajnośc.. ktora nie zawsze jednak funkcjonuje. he he
                    • Gość: Barthee Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: 62.245.131.* 06.09.05, 16:35
                      ale szukane jest prawdopodobienstwo, ze urodzi sie 2 razy wiecej dziewczynek
                      niz chlopcow, a nie ze urodzi sie dziewczynka. czyli ze w A bedzie 80/40 a w B
                      8/4. jezeli prawd. ze urodzi sie dziewczynka jest takie samo jak to ze
                      chlopiec - 1/2 to .... no wlasnie kolego, policz sobie:)
                      • Gość: asco Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: 212.244.62.* 07.09.05, 13:00
                        masz racje ja o innym zadaniu:/
                    • Gość: galahad Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.05, 17:05
                      uwzględnij to, że w zadaniach z rzutami monetami, przeważnie dodawane jest:
                      "rzut prawidłową monetą" tzn. że ciężar strony monety z orzełkiem jest równy
                      ciężarowi strony z reszką. Wtedy p-o = 1/2
                  • Gość: nowy Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 16:59
                    a ja miałem siedem prób i same chłopaki....bez odchyleń w dodatku;-)
                  • Gość: antymatematyk Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.compower.pl 07.09.05, 10:05
                    Nie polegajcie na matematyce bo to wierutna bzdura, weźmy choćby tw.
                    pitagorasa - buahahaha co za banialuki c.kw=a.kw+b.kw narysujcie sobie trojkąt
                    prostokątny i zmierzcie jego bok c nie ma nic wspólnego z wynikiem z powyższego
                    twierdzenia to wierutne bzdury, a jeśli przy tak prostej matematyce są tak
                    ogromne błędy to co dalej???
                    • Gość: Alabama Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.pu.kielce.pl 07.09.05, 14:02
                      Oj ty chyba nie jetes wytarczająco bystry na policjanta. Oj nie, nie...
                • Gość: wojciech Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 14:20
                  w ogólnym przyopadku mogłoby to jeszcze zależeć od liczby urodzin
        • Gość: Niebieski Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.09.05, 18:46
          Mylisz się jesteś bierny wybierany, czynny wybierasz.
        • Gość: Freta Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.udn.pl 07.09.05, 22:57
          na odwrót Złotko:)
      • Gość: drk Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.szuwarowa.krakow.pl / 62.233.211.* 05.09.05, 17:35
        Test i reszta procedur rekrutacyjnych to pikuś. Problem zaczyna się gdy z
        kilkunastu kandydatów trzeba wybrać tego, który dostanie etat. Bez "popychacza"
        w osobie wujka komendanta ani rusz. Zaglądnijcie tutaj: (www.ifp.pl /forum
        dyskusyjne/nabór i szkolenia/) młodzież szaleje za mundurem... oj te seriale w
        TVNie narobiły dzieciakom wody z mózgu. A potem rozczarowanie jak trzeba iść na
        ulice spisywać żuli.
      • Gość: Wrzodak Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.ab.edu.pl 05.09.05, 18:44
        Test byl sredniej jakosci zaliczylem 39 bez podgladania ale jestem swiezo upieczonym studentem!!!Moim znajomym troche sie poprzewracalo w glowkach mysla ze praca w Policji to pistolet, fura i obserwacja podejrzanego z ukrycia!!Tak naprawde to ciezka i niebezpieczna praca.Niech kazdy wie ze chociaz zdal wszystkie testy, ma wyzsze wyksztalcenie i mysli ze jest wspanialy to i tak po 3 miesiacach zabawy w szkolce wyladuje na ulicy jako krawerznik i bedzie sie musial prowadzic "ciekawe dysputy" z dreskami i temu podobnymi dziwolagami. Moze oszczedza chociaz te ladne dziewczyny!!Mimo to zycze wszystkim przyszlym policjantkom i policjantom powodzenia!! Nie przejmujcie sie!!pzdr
        • Gość: drk Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.szuwarowa.krakow.pl / 62.233.211.* 05.09.05, 19:42
          Mała poprawaka do tego co napisał Wrzodak. Teraz szkoła policyjna trwa 3 lata z
          czasowymi powrotami do jednostki (często z drgiego końca Polski). Dawniej 10
          miesiecy w skoszarowanych warunkach. Dodam, iż becnie do obsadzenia w Policji
          ponad 90 procent to stanowiska w prewencji czyli praca na ulicy (użeranie się z
          żulami wszelkiej maści)i nie liczyłbym na jakiś szybki awans - wyższe
          wykształcenie nie gra roli. Jeśli ktos kreuje swój obraz na temat naszej Policji
          na podstawie filmów w TVNie to niech lepiej od razu da sobie
          spokój - nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.
          • Gość: erha Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 12:21
            kierownictwo i tak Cię nie doceni
        • Gość: Cynik Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 21:18
          O rany, człowieku! Po jakich Ty studiach jesteś, że Cię tam nie nauczyli zasad
          polskiej ortografii (tego chyba uczą już w podstawówce!). "Krawężnik" pisze się
          się przez "ż", a nie "rz". Wstyd, a z drugiej strony taką to już mamy edukację
          w Polsce no i taką inteligencję (szpagatową). Niestety. No i co tu wymagać od
          policjantów... Naprawdę nie ma się z czego śmiać....
      • Gość: lukciu Re: Czy jesteś wystarczająco bystry na policjanta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.05, 19:32
        po resocjalizacji taki test tp pestka.
        • Gość: Cracovianin bystry na policjanta IP: *.alan.krakow.pl 05.09.05, 19:45
          A łaskawie KTO ??? weryfikuje już obecnych ? "Plecaków" ?? Kto z nich mówi w
          obcych językach? Kto z nich ma pełne i oficjalnie kupione oprogramowanie w
          domu ? chcecie Adresy i nazwiska? Po wuborach wracamy do spraw.np. Ul. Okrzei
          6.....itd, dalej ...KLażdy Obywatel używający nielegalnego oprogramowania
          podlega itd.... , czyli jest przestępcą !!! Co na to Leszek O. "od babiczki
          z .."
      • Gość: TLP BLAD w 28 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.05, 20:38
        Nieprawda, ze 28D

szansa duzego odchylenia od przecietnej jest wieksza w mniejszym zbiorze.

• Gość: Joker Re: BLAD w 28 IP: 193.59.38.* 06.09.05, 12:34
          W pelni sie zgadzam. W mniejszym szansa na to jest 1/12 a w wiekszym 1/120.
          • Gość: docent Re: BLAD w 28 IP: *.atol.com.pl 06.09.05, 13:16
            Nie wierze w to. Jak mozna pisac takie bzdury? Co za balwan ukladal ten test?
            Jasne, ze prawdopodobienstwo anomalii jest mniejsze w duzej grupie - niech sobie
            autor tekstu sprawdzi pojecia centralnego twierdzenia granicznego albo prawa
            wielkich liczb. Przeciez to zenada...
            • Gość: Obaryb Re: BLAD w 28 IP: *.msp.gov.pl / *.mst.gov.pl 06.09.05, 13:39
              Statystykę miałem dawno i na 3+, ale tak na zdrowy rozum zadanie:

w szpitalu rodzi się tyle samo dziewczynek ile chłopców. Jakie jest
              prawdopodobieństwo, że dziewczynek urodzi się 2 razy więcej?

Powinno mieć 1 rozwiązanie, o ile rozkład jest taki sam (domyślnie jest).
              Odchylenie standardowe na jednostkę powinno być niezmienne niezależnie od
              jednostki.
              • Gość: piiottr Re: BLAD w 28 IP: *.mybigcity.net / *.mybigcity.net 06.09.05, 14:10
                Na mój rozum trzba to policzyć z Bernouliego (liczba sukcesów w n
                doświadczeniach). Prawdopodobieństwo w małym szpitalu 0,1208 a w dużym 0,000086
                co oznacza że jest ponad 1400 razy większe. No comments
              • Gość: aasqw Re: BLAD w 28 IP: *.sieci.ibrokers.pl 06.09.05, 14:17
                Prawdopodobieństwa wynoszą odpowiednio (z rozkładu Bernoulliego):
                0,120849609
                0,0000861829938943762
                Może rozwiązania pochodzą nie od policji, ale od jakiegoś redaktora z GW....
                • Gość: ekono Re: BLAD w 28 - nie ma błędu!!! IP: *.bphpbk.pl 06.09.05, 14:34
                  nie ma błędu - przecież prawdobodobieństwo urodzenia chłopca/dziewczynki jest
                  zawsze takie samo 1/2. A to jest kwestia oddzielnych przypadków - więc nie ma
                  znacznienia ilość prób ;-) Prawdopodobieństow urodzenia chłopca/dziewczynki w 1
                  przypadku jest takie samo jak w 10 000 próbie.
                  • Gość: krb Re: BLAD w 28 - nie ma błędu!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 15:02
                    Jeżeli tacy specjaliści od matematyki zajmują się ekonomią w BPH, to nie wróży
                    to dobrze temu bankowi...
                    • facet123 Re: BLAD w 28 - nie ma błędu!!! 06.09.05, 15:18
                      Błąd jest. ludzie sprawdźcie sobie najpierw w google Bernouliego i prawo
                      wielkich liczb, a potem się wypowiadajcie.
                  • Gość: Trzosnek