Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

rejestracja w UP - po co? jakie szanse na staż?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.05, 09:18
    Wiem będę miała ubezpieczenie, ale chyba oni mi pracy nie znajdą. I tak będę
    musiała przeszukiwać ogłoszenia, a z ich ogłoszeń jeśli coś znajdę to
    specjalnie jechać do urzędu po namiary, dodatkowo jezdzić tam żeby się
    podpisać itd.
    Jakie to daje szanse na znalezienie stażu? Wiem, że trzeba być
    zarejestrowanym żeby go dostać (jak długo się czeka), byłam się pytać o to
    ale powiedzieli że mają stos podań, nie mają pieniędzy - bardzo skutecznie
    mnie zniechęcono, generalnie chyba o to chodzi, przy tak dużym bezrobociu
    Obserwuj wątek
      • Gość: absolek Re: rejestracja w UP - po co? jakie szanse na st IP: 81.219.* / *.grs.net.pl 08.10.05, 11:54
        Jeśli jesteś zaszeregowana do 25 lat to masz duże szanse na staż finansowany z
        EFS (czyli środków unijnych) a jeśli do 27 roku życia to zostaje staż
        finansowany z Funduszu Pracy - o ten trochę trudniej. Ogólnie oferta staży jest
        raczej skromna, ja osobiście jestem w trakcie załatwiania stażu ale sam
        znalazłem "pracodawcę", który złożył imienny wniosek do PUP. Czekałem około
        miesiąca i staż mi przyznali. Pocieszę Cię bo ostatnio zwiększono środki
        Funduszu Pracy w niektórych województwach - ja jestem z łódzkiego i kwota była
        dość spora.
      • Gość: absolwentka2 Re: rejestracja w UP - po co? jakie szanse na st IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.pl 08.10.05, 14:09
        Witaj!
        Rejestruj się, nic nie tracisz, co najwyżej ręce Ci opadną na widok zblazowanych
        i zniechęconych urzędasów, którzy z wielkim wysiłkiem będę odpowiadać na
        wszelkie Twoje pytania i wątpliwości.
        Odnośnie stażu, to radzę nie czekać bezczynnie, aż sami Ci coś zaproponują tylko
        na własną rękę poszukać pracodawcy, który przyjmie Cię na staż w PUP masz do
        wzięcia wniosek dla stażodawcy, weź sobie ten wniosek i pytaj pytaj pytaj:-) jak
        będziesz przekonująca to ktoś Cię przyjmie i może nawet czegoś nauczy...
        Ważne! nie daj się urzędasom za biureczkami i nie daj się zniechęcić:-)
        Życzę powodzenia
        O.
        • opelvectra Re: mam jeszcze pytania: jak znalezć staż? i jaki 11.10.05, 15:23
          Jak znalezc staz - najlpiej udac sie do upatrzonej firmy i zapytac kierownictwa
          czy sa zainteresowani stazysta. Jak nie masz swojej upatrzonej firmy to urzedy
          pracy maja oferty i mozesz sobie wybrac 3 firmy, udac sie do nich i zobaczyc jak
          dana firma funkcjonuje i sie zdecydowac gdzie chcesz byc na stazu. (tak
          przynajmniej slyszalam).

Staze roznie trwaja, w zaleznosci od tego ile pieniedzy maja Urzedy i jak to
          sobie tam sami planuja. Moj trwal 5 miesiecy, obecnie kolezanka dostala 3
          miesiace. Z kolei inna kolezanka w innym miescie ma mozliwosc podjecia stazu
          jednak od razu na 12 miesiecy (co jest juz nienajlepsze moim zdaniem). Staz
          mozna przerwac bez zadnych konsekwencji tylko wtedy jesli znajdziesz sobie
          prace. Jesli przerwiesz staz z wlasnego "widzimisie" wtedy musisz zwracac
          pieniadze, ktore dostalas.

Trudno powiedziec jakie sa szanse na zatrudnienie, jesli sie sprawdzisz moga Cie
          zostawic (mnie nie zostawili), jesli potrzebuja kogos, jesli firma nie jest
          tylko nastawiona na "niewolnikow" stazystow.
          Przedluzenie stazu tez jest wtedy kiedy sa na to pieniadze (a zazwyczaj w
          urzedach ich nie ma;). Nikt Cie nie moze pozniej zmusic do przedluzenia stazu
          tak mi sie wydaje, natomiast nie znam dokladnie przepisow w tej kwestii.Mi nikt
          nie proponowal przedluzenia i ja sie sama tez nie dowiadywalam. Gdybys miala
          jakies pytania jeszcze to postaram sie odpowiedziec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka