Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!!

IP: *.bbnplanet.com 28.09.01, 09:35
    Prawda to czy bzdury !!!
    dzisiejsza Gazeta opublikowała raport na temat gotowości wyjazdu Polaków do
    pracy za granicą. Raport a konkretnie jego wyniki "obśmiali" socjologowie.
    Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?
    Artykuł jest do przeczytania na www.gazeta.pl
    Obserwuj wątek
      • Gość: knockout Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! IP: *.piekary.oho.com.pl 28.09.01, 13:01
        witam,
        jest kilka kwestii do rozwazenia:
        1. sytuacja na rynku pracy = jak wiemy jest kiepska i
        jest ciezko z sensowna praca.
        2. smiesznie postawione pytanie - jak zrobie ankiete
        "Ilu Polakow chcialoby, zeby Polska byla bogatsza od
        Niemiec" to uzyskam 99% odpowiedzi twierdzacych :)
        Trzeba jeszcze wziac pod uwage mozliwosci i
        umiejetnosci Polakow jak chocby znajomosc jezykow.
        jakos mi sie wierzyc nie chce, ze 40% Polakow szprecha
        albo spika na tyle, zeby pracowac w innej pracy niz
        kopanie dolkow u Krzyzakow tudziez wyburzenia u tych
        "k... nadetych Brytoli" - za Monthy Pytonem. Moze PwC
        prowadzilo badania tylko w waskiej grupie ludzi z
        wyzszym wyksztalceniem? Ale wtedy sa srednio miarodajni.
        3. Rzetelnosc firmy PwC - kwestionowana - wiem co mowie
        , wierzcie mi.
        4. Cel raportu - jak ktos bystrze zapytal w GW - "komu
        na takich wynikach najbardziej zalezy?" i wiekszosc
        wskazuje na UE w swietle naszych rozpaczliwych prob
        dostania sie do tego klubu o watpliwej reputacji.

• Gość: cQ Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 28.09.01, 13:35
          > Trzeba jeszcze wziac pod uwage mozliwosci i
          > umiejetnosci Polakow jak chocby znajomosc jezykow.
          > jakos mi sie wierzyc nie chce, ze 40% Polakow szprecha
          > albo spika na tyle, zeby pracowac w innej pracy niz
          > kopanie dolkow u Krzyzakow tudziez ...

co nie zmienia faktu, że chcieli by ospuścić kraj jednak! i to nie jest naprawdę
          kwestia biedy/bogactwa, ale np bezpieczeństwa socjalnego i kilkuset innych
          czynników.

nie wiem jak rozkłada się ta ankieta geograficznie i jakie grupy obejmuje, ale
          jedno mogę stwierdzić... mam dobrze płatną (nie mylić z dobrą) pracę i dosyć
          cenne obecnie umiejętności. ze znalezieniem miejsca w naszym kraju raczej póki co
          (odpukać) nie mam problemu. mimo wszystko rozważałem i nadal rozważam wyjazd za
          granicę. wnioski pozostawiam Państwu!

pozdrawiam
          22letni mieszkaniec 450tys miasta
          • Gość: Tom Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! IP: *.pentor.com.pl 28.09.01, 14:20
            To całkowita bzdura. Badanie albo było przeprowadzone w sposób nieżetelny (np.
            poprzez nieumiejętne (celowo?) postawienie pytań) albo nie było przeprowadzone
            na reprezentatywnej próbie i wtedy nieżetelna jest estymacja jego wyników na
            ogół mieszkańców Polski. Pracując od dawna w instytutach badania opinii i rynku
            mam wgląd w wiele badań dotyczących m.in problemów migracji. Deklarację wyjazdu
            z Polski na stałe w celu zarobkowym deklaruje od lat grupa 8-13% Polaków w
            wieku 15 i więcej lat.
            Wygląda więc na to, że "PWC" wzięło zlecenie od kogoś, kto zlecił również
            kształt ostatecznych wyników... I to jest przykre.
            A jak mogło brzmieć pytanie w ankiecie? Np. tak: "Czy był(a)by Pan(i) skłonny
            podjąć legalną pracę, w swoim zawodzie, poza granicami Polski w przypadku,
            gdyby gwarantowałaby ona Panu(i) dochody na poziomie 5000 USD oraz inne dogodne
            zabezpieczenia socjalne?". No i co? Kto powie, że nie???? :-)))
            • hocest Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! - do Toma 28.09.01, 15:14
              hola hola Kolego!!!
              zanim zaczniesz wysuwać oskarżenia pod adresem kogokolwiek może zapoznałbyś się
              ze stanowiskiem obu stron.
              jak na dzień dzisiejszy nie widziałem nigdzie stanowiska PWC na zarzuty im
              stawiane.
              Rozumiem, że może złość Cię męczy, bo jak by nie było dla Pentor PWC jest
              zwykłą konkurencją i obrzucanie się błotem nawzajem wliczone jest w koszty. W
              mojej ocenie jednak, jako laika, pnajważniejsze jednak jest by poznać
              stanowiska obu stron. Zniecierpliwością więc czekam na oficjalne stanowiska PWC.
              • Gość: Tom Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! - do Toma IP: *.pentor.com.pl 28.09.01, 15:34
                hocest napisał(a):

> hola hola Kolego!!!
                > zanim zaczniesz wysuwać oskarżenia pod adresem kogokolwiek może zapoznałbyś się
                >
                > ze stanowiskiem obu stron.
                > jak na dzień dzisiejszy nie widziałem nigdzie stanowiska PWC na zarzuty im
                > stawiane.

Jakich obu stron? W tej sprawie strona jest jedna: PWC i jej raport. Ponieważ
                wiem, jak wygląda rzeczywisty potencjał migracyjny Polski do UE pozwalam sobie
                wyśmiać wyniki, które są idiotyczne. Moja krytyka płynie tylko i wyłącznie z
                faktu, ze miałem okazje prowadzić badanie (w mojej poprzedniej firmie) dotyczące
                migracji, którego poprawności metodologicznej i interpretacyjnej jestem
                całkowicie pewien. Ich wyniki (zresztą nie tylko, podobnych badań przeprowadzano
                wiele) mówią coś zupełnie innego niż tajemniczy raport PWC.

> Rozumiem, że może złość Cię męczy, bo jak by nie było dla Pentor PWC jest
                > zwykłą konkurencją i obrzucanie się błotem nawzajem wliczone jest w koszty.

Złości we mnie nie ma żadnej... ;-)) PWC nie jest dla mnie żadną konkurencją,
                bowiem pracuje w firmie badawczej a nie konsultingowej. PWC też nie przeprowadza
                badań własnymi siłami, tylko zleca ich wykonanie firmom badawczym. Tak pewnie
                było i w tym przypadku. Więc firmy typu PWC to potencjalny klient, nie konkurent.

W
                > mojej ocenie jednak, jako laika, pnajważniejsze jednak jest by poznać
                > stanowiska obu stron. Zniecierpliwością więc czekam na oficjalne stanowiska PWC
                > .

Oficjalne stanowisko PWC to ich raport. Więc czekać nie ma na co... A komentarze
                wybitnych polskich socjologów są dla mnie (i powinny być dla wszystkich) znacznie
                bardziej wiarygodne, niż jakiś bubel spod logo PCW.
                  • hocest Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! - do Toma 28.09.01, 17:09
                    a czy ktokolwiek z Was widział ten raport czy sswoje oceny opieracie jedynie na
                    publikacjach prasowych?
                    podejrzewam, że media w sposób bardzo ogólny opisały ww raport nie wdając się w
                    szczegóły, które jak się okazuje i tym razem mają decyzujące znaczenie. Tymi
                    szczegółami są w pierwszej kolejności kryteria według których dobierano
                    respondentów a także zadawane im pytania.
                    po raz kolejny okazuje się że media spłyciły całą sprawę być może w celu
                    sprowokowania takich dyskusji jak się obecnie toczy.
                    wypowiadają się socjologowie, mózgi w tej dziedzinie mając przed sobą jedynie
                    część raportu bez jego formy szczegółowej. nawet Tom i inni tu obecni dali się
                    sprowokować brukowcowym donisieniom i tak prowadzą dyskusję o tym co
                    przeczytali w gazetach dziś.
                    Tom jeśli taki z Ciebie fachowiec, że na podstawie doniesień gazetowych
                    wydajesz opinie i to tylko należy Twoich obecnych i przyszłych klientów
                    przestrzegać przed Tobą.
                    miłego weekendu wszystkim Państwu
                    • Gość: Tom Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! - do Toma IP: *.pentor.com.pl 01.10.01, 10:38
                      hocest napisał(a):

> a czy ktokolwiek z Was widział ten raport czy sswoje oceny opieracie jedynie na
                      >
                      > publikacjach prasowych?
                      > podejrzewam, że media w sposób bardzo ogólny opisały ww raport nie wdając się w
                      >
                      > szczegóły, które jak się okazuje i tym razem mają decyzujące znaczenie. Tymi
                      > szczegółami są w pierwszej kolejności kryteria według których dobierano
                      > respondentów a także zadawane im pytania.
                      > po raz kolejny okazuje się że media spłyciły całą sprawę być może w celu
                      > sprowokowania takich dyskusji jak się obecnie toczy.
                      > wypowiadają się socjologowie, mózgi w tej dziedzinie mając przed sobą jedynie
                      > część raportu bez jego formy szczegółowej. nawet Tom i inni tu obecni dali się
                      > sprowokować brukowcowym donisieniom i tak prowadzą dyskusję o tym co
                      > przeczytali w gazetach dziś.
                      > Tom jeśli taki z Ciebie fachowiec, że na podstawie doniesień gazetowych
                      > wydajesz opinie i to tylko należy Twoich obecnych i przyszłych klientów
                      > przestrzegać przed Tobą.
                      > miłego weekendu wszystkim Państwu

Nie masz pojęcia o czym piszesz a do tego jestes nieuprzejmy. Nie mam więc ochoty
                      dalej z tobą dyskutować, bo od zawsze wychodzę z założenia, że z dyskusji z
                      dyletantem nie sposób wynieść czegokolwiek interesującego.
      • Gość: tomek Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! IP: *.sap-ag.de 01.10.01, 10:58
        Mysle, ze PWC przegielo cokolwiek, ze swoim szacunkiem na 40 % (chyba, ze
        chodzi o kadre PWC - i tylko Polakow --> to byc moze). W gronie moich
        przyjaciol i kolegow z Pozania, polawa z nich ma na tyle powazne interesy, ze
        maja problem z wyjazdem poza Poznan na urlop (co dopiero za granice), inni maja
        kredyty, ktore trzeba jakos obsluzyc, a reszta, nie wyobraza sobie innego
        zycia, niz w Polsce. Coz, wg mnie mialo byc 4,0 % (mowie powaznie) i jest to
        odsetek zupelnie prawdopodobny (ale znajdujacy sie juz za granica ...)

pozdr
        • Gość: agulha Re: Raport PWC - 40 % Polaków chce wyjechać za granicę !!! IP: 10.129.135.* / *.acn.pl 14.10.01, 14:18
          A ja przesiedziałam kiedyś rok na stypendium we Francji i to mnie uleczyło z
          mrzonek o emigracji. W życiu!!! Jesteś w obcym kraju, nie rozumiesz dowcipów,
          połowy z tego, co mówią w TV i w gazetach, jesteś obcy, nie masz znajomych, a
          już na pewno nie tyle, co u siebie w domu [to samo zresztą dotyczy migracji
          wewnątrz Polski - do innego miasta], nie masz do kogo dzioba otworzyć i jeszcze
          częstują Cię stereotypami typu "Polska? "sou comme un Polonais"? [pijany jak
          Polak].Nie masz prawa niczego skrytykować, no bo jakże - nie podoba się, to
          wracaj do domu, między białe niedźwiedzie.

Dodatkowo do tego dokłada się kwestia moich kwalifikacji. Moją pracę podstawową
          mogłabym w zasadzie wykonywać w dowolnym kraju (większość rzeczy jest po
          angielsku, plus konieczna jest znajomośc branży), natomiast dorabiam sobie od
          wielu lat ("dorabiam" nie oznacza bynajmniej, że nie mam z tego znacznie więcej
          kasy, niż z pracy podstawowej) tłumaczeniami specjalistycznymi, prawie
          wyłącznie na polski, a ostatnio zaczynam pracę o charakterze edytorskim.
          Słowem, moim atutem jest doskonała znajomośc języka ojczystego - ogólnego i
          specjalistycznego.
          Wszystko to do niczego zupełnie by mi się za granicą nie przydało.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka