Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Pilne!!! wejdzie i mi pomózcie prosze!!

IP: *.75.53.53.debica53.ptc.pl 30.11.05, 00:21
    ej mam prośbe do ludzi którzy znają sie na pidsaniu cv:: w skład cv co
    wchodzi ::dane osobowe wykształcenie ::języki obce zainteresowania i
    referencje i coś jeszcze pomózcie lub doradzcie co jeszcze brakuje
    plisska !! aha jak jadę n szkolenie płatne do pracy to zwraca mi pozniej
    zakład pieniazki za koszty tego kursu!!
    Obserwuj wątek
      • andrejwww Re: Pilne!!! wejdzie i mi pomózcie prosze!! 30.11.05, 07:47
        1.Proszę w wyszukiwarce gogle wpisać hasło "CV" - wówczas pojawi się Pani cała
        masa stron o pisaniu i o przykładach CV.

2."ak jadę n szkolenie płatne do pracy to zwraca mi pozniej
        > zakład pieniazki za koszty tego kursu!!"

Skoro jest płatne to zwróci pieniążki za jego koszty.
        --
        Pozdrawiam
        • krzysztofsf Re: Pilne!!! wejdzie i mi pomózcie prosze!! 30.11.05, 10:14
          andrejwww napisał:

> 2."ak jadę n szkolenie płatne do pracy to zwraca mi pozniej
          > > zakład pieniazki za koszty tego kursu!!"
          >
          > Skoro jest płatne to zwróci pieniążki za jego koszty.

Nie zawsze. Np "szkolenia" Eurofinanz i jego klonow.
          --
          Tani Windows XP Starter dla Polski - petycja
          Eurokonstytucja dla dociekliwych
      • Gość: Max Re: Pilne!!! wejdzie i mi pomózcie prosze!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.05, 11:07
        Czesc. Ja mam CV podzielone na 5 sekcji.

Dane osobowe
        1.imię nazwisko
        2.data i miejsce urodzenia
        3.adres zamiszkania
        4.telefon
        5.e-mail
        6.stan cywilny
        7.narodowość

Wykształcenie
        (nazwy wszystkich szkół z podaniem dokładnych dat i ukończonych kierunków,
        dotadkowo możesz podać jakieś wyróznienia i dyplomy)

Umiejętności
        1.kwalifikacje techniczne - nie wiem jakie szkoly ukonczylas ale mozesz napisac
        cos o wyuczonych zawodach (ja jestem mechanikiem wiec mam napisane: ślusarstwo
        ogólne, znajomość budowy i zasady dzialania maszyn i urzadzen przemysłowych,
        procesów technologicznych i materiało konstrukcyjnych oraz umiejetnosc czytania
        dokumentacji technicznej)
        2.obsługa komputera - podaj programy aplikacje komputerowe i systemy operacyjne
        lub informatyczne jakie potrafisz obsługiwać oraz praktyczna obsługe wszelkiego
        rodzaju urzadzen biurowych jesli takowa posiadasz
        3.języki obce - znajomosc tego i tamtego i 10 dialektów pigmejskich tu sama
        dedziesz wiedziała co pisac

Zatrudnienie
        (nazwy wszystkich miejsc pracy z podaniem dokładnych dat zajmowanych stnowisk i
        pełnionych obowiązków dobrze by było mieć jakieś prace wolontaruiackie na swoim
        koncie wtedy pszyszły pracodawca możę uznać cię z osobę przedsiębiorczą i
        dobrze zorganizowaną)

Informacje dodatkowe
        uprawnienia /licencje - (ja mam np. zaświadczenie kwalifikacyjne na obsługę
        suwnic hakowych i żurawi stacjonarnych sterowanmych z poziomu roboczego i prawo
        jazdy)

Referencje
        (mi nie sa potrzebne ale jesli jeśli uważasz ze to bie sa i pracodawca wymaga
        mozęsz je umieścić, musisz jednak pamiętyać aby osoby do których zwróci się
        twój przyszły pracodawca były wcześniej poinformowane o możliwośći kontaktu z
        twoim nowym pracodawcą bo często sie tak zdarza zwlaszcza w duzych
        przedsiebiorstwach ze dyrektor czy nawet bezposredni przelozony nie pamieta
        cie ze wzgledu na króki okres stazu lub znaczna ilosc pracownikow w firmie)

To tyle co moge ci doradzic, chociaz sam nie jestem specjalitą.
        mogła byś mi się zrewanżoiwać przeczytaniem mojego listu motywacyjnego i swooja
        opinią bo o ile z cv nie miałemm zadnego problemu to ukladanie sensownych zdan
        dla mnie to koszmarna sztuka.

pozdrawiam Max
          • alex.s Re: Pilne!!! wejdzie i mi pomózcie prosze!! 30.11.05, 20:54
            Aniu! Jak zapewne sama wiesz, internet to skarbnica różności, tych złych i tych
            bardzo dobrych.Jeżeli chodzi o rynek pracy i wszystko co z nim związane to
            informacji nie brakuje - sama widzisz jak wiele osób pisze na forum o pracy.
            Jest mnóstwo portali o pracy, na których zamieszczane są wzory CV i listów
            motywacyjnych, porady co powinno się w nich zamieścić i w jaki sposób,
            wypowiadają się eksperci, doradzają czego lepiej unikać. CV jest bardzo ważne
            bo to pierwszy kontakt z pracodawcą,a jeśli jest dobre, to gwarantuje, że
            zostaniesz zauważona i później ewentualnie zaproszona na rozmowę. Ja korzystam
            ze sprawdzonego i niezawodnego portalu www.pracuj.pl - szczerze - jak dla mnie
            najbardziej przejrzysty i profesjonalny portal poświęcony pracy. Znajdziesz tam
            nie tylko porady jak napisać dobre CV i list motywacyjny, ale również
            przykłady, porady specjalistów - wszystko to co niezbędne. Warto też zamieścić
            już gotowe CV w bazie, jaką pracuj.pl prowadzi. To kolejne miejsce, gdzie
            może ono zostać zauważone. Bezpośrednio również samemu można zapoznać się z
            ofertami pracy, dzięki niezwykle pomocnej wyszukiwarce - miasto- branża-słowo
            kluczowe. A jeśli nie praca to staże i praktyki, tak bardzo ważny punkt w CV.
            Kolejny plus - możliwość sprawdzenia siebie - w zakładce student > rekrutacja
            wyświetlają się nie tylko zakładki do CV i listu motywacyjnego, ale również tj.
            testy, negocjacje,studium przypadku. Naprawdę warto się z tym zapoznać - tu
            można sprawdzić jakie zadania może przed Tobą postawić pracodawca. Również
            przerobienie przykładowego testu daje większą pewność siebie i lepszą
            skuteczność. Polecam gorąco! Naprawdę warto poszperać na tej stronce.
            Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka