Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

czy mam szanse na prace w dziale personalnym

14.03.06, 12:07
    witam
    moim marzeniem jest praca w dziale personalnym.mam 26 lat,skonczyłam 5 letnia
    politologie, roczne studium zarzadzania zasobami ludzkimi, mam dośw ok 5 lat
    w zarzadzaniu personelem: jako z-ca kier oraz manager, angielski CAE, prawo
    jazdy. Proszę o ew rady osoby pracujące w tym dziale, jak powinnam sie
    jeszcze dokształcic. Kazda informacja bedzie dla mnie bardzo pomocna
    pozdrawiam
    Obserwuj wątek
        • Gość: malaiwet Re: czy mam szanse na prace w dziale personalnym IP: *.server.pl / 81.210.98.* 14.03.06, 12:36
          przegladam ogłoszenia od ok 3 miesiecy i niestety najczestsze wymagania to
          doswiadczenie w srodowisku miedzynarodowym, dosw prowadzeniu prezentacji i
          szkoleń, znajomosc rozliczen z us i zus, naliczanie wynagrodzeń (czyli
          ksiegowość). moje dotychczasowe obowiązki były trochę mniejszego "kalibru",
          rekrutacje i szkolenia dla małej ilości pracowników (10), naliczanie wypłat ale
          w programie płacowym (zatwierdzane przez centrale firmy) Niestety brakuje
          ofert pracy dla osób z mniejszym doświadczeniem, ktore chciałyby się szkolić w
          tym kierunku. czesto poszukiwana jest kadrowa-ksiegowa.
          • moorva Re: czy mam szanse na prace w dziale personalnym 14.03.06, 14:14
            Praca w dziale personalnym jest różnie pojmowana.
            Praca, o jaką Ci zapewne chodzi związana jest z obszarem HR. I w tym przypadku ogłoszeń tego typu jest znacznie mniej, niż tych na które natrafiasz. Powód jest prosty - wciąż niewiele jest firm, które mają rozbudowane działy personalne z samodzielnymi stanowiskami specjalisty ds. rekrutacji, specjalisty ds. szkoleń i rozwoju zawodowego czy specjalisty ds. zzl. W wielu firmach to zazwyczaj kadrowa przyjmuje nowych pracowników do pracy. A jak pracodawca chce przyjąć kogoś do tzw. ha, ha, ha "działu personalnego", to zazwyczaj zatrudnia osobę, która się zna i na kadrach i płacach, szkoleniach, motywowaniu itp. Sama wies, jak to dzisiaj jest 100 w 1.
            Napisałaś, że brakuje ofert pracy dla osób z mniejszym doświadczeniem, które chciałyby się szkolić w tym kierunku (HR).
            Nie traktuj siebie, jako osobę z mniejszym doświadczeniem, raczej z innym niż księgowo - kadrowa. Z tego, co napisałaś, wnioskuję, że masz szansę na pracę w HR i nie potrzebujesz dodatkowych studiów. Podnosić kwalifikacje w tym zakresie najlepiej będzie Ci, jak już znajdziesz tę wymarzoną pracę i będziesz wiedziała na czym stoisz. A jeżeli zdecydujesz sie odpowiadać na ogłoszenia, o których piszesz, to jak najbardziej kurs kadry i płace byłby przydatny.
      • r.richelieu Re: czy mam szanse na prace w dziale personalnym 16.03.06, 16:30
        Zapisz się na kurs kadr i płac. Najczęściej trwa ok. 3 miesięcy i jest
        wystarczająco skuteczny żeby w garści mieć i tę stronę personalnego. W tym
        właśnie sęk, że wielcy psychologowie nawet, nie tylko ludzie po zzl, są
        obcykani w testach, za to naliczyć zusu ani używać KP nie potrafią, nawet z
        płatnikami i innymi raksami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka