Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

co doradzicie wypalonemu brand manager'owi?

IP: 194.106.193.* 30.05.06, 19:18
    Jakis czas temu podjelam decyzje o odejsciu z korporacji. Dosyc dziwnie
    patrzyli sie na mnie koledzy jak porzucalam okragla pensje, sluzbowe autko i
    inne gadgety. A ja zbudowalam dom poza Warszawa i w końcu chcialam odetchnąć i
    normalnie pozyc po prawie 10 latach zasuwania po 12godz.. Czy to jest
    nienormalne? Człowiek sie staje niewolnikiem własnej pozycji. Hi, do
    korporacji cie nie zatrudnią - no bo skoro juz odszedles, a w mniejszej
    patrzą: kurde odeszla z korporacji chyba nienormalna..
    To sa jaja. Widze jak bardzo ciasny jest w Polsce rynek pracy. Szkoda !
    Obserwuj wątek
      • Gość: yazz Re: co doradzicie wypalonemu brand manager'owi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 22:49
        Też tak zrobiłem. Pudobny staż, itd. Też dwie korporacje międz...
        Z ostatniej odszedłem, bo była redukcja.
        Pomyślałem, że to OK, bo znajdę coś ciekawszego (już się tam nie rozwijałem) i
        szukałem grubo ponad pół roku...
        Trudno będzie ci wskoczyć do jakiejś firmy.
        Pewnie to już wiesz. ;-)
        Byłem na wielu zrozmowach i nic.
        Mógłbym wydać niezłą książkę z tego okresu.
        Dilbert to za mało!
        Żałuję, że nie spisywałem tych "najlepszych rozmów".
        Głupota ludzka; chamstwo i bezczelność nie znają granic!
        Warto by było ostrzec innych.
        Nie wiem jakie dokładnie były przyczyny tak długiego okresu szukania pracy; z
        dużą pewnością wys. bezrobocie i kasa.
        Dużo za dużo nad tym myślałem; roiłem teorie, sprawadzałem różne scenariusze.
        Czasami na stanowisku marketing managera proponują tyle ile miałem 5 lat temu
        jako brand manager...
        W końcu podjąłem pracę za mniejsze pieniądze, ale bardziej rozwojową, gdzie się
        czegoś uczę.
        Wiem też, że jak na to stanowisko to zaproponowano mi niezłą pensję, zależało
        im na kimś z dobrym cv z korporacji.
        Dodatkowy bonus, że w cv nie będę miał samego marketingu. ;-)
        Zbieram też kontakty do własnego biznesu.
        I albo wskoczę na wyższe stanowisko i sensowniejszą kasę, albo wszytko postawię
        na własny biznes, który równolegle rozwijam.
        Niestety potrzebuję pieniędzy na rozwinęcie firmy i będę tam pracował
        przynajmniej przez następny rok. Chyba, że sprawdzi się bardzo optymistyczny
        scenariusz, nad którym pracuję od kilku mies. i mój własny biznes stanie bardzo
        szybko na nogi i nie będę potrzebował dodatkowej kasy z pracy jako najemnik.
        Żałuję jednego; tyle zdolnych osób odeszło z korporacji; wielu coś tam próbuje
        na własną rękę dlaczego nie połączyli sił???
        Jedno jest pewne korporacje wypluwają wielu trzydziestolatków, którym trudno
        odnaleźć się na rynku pracy.
        Przywykli nie tylko do wys. pensji, standardów, gadzętów typu sam. służbowy,
        ale także pewnego, minimalnego poziomu profesjonalizmu i są firmy, które
        omijają takich szerokim łukiem.
        Z kilkoma takimi teraz pracuję. Mam niezły ubaw.
        Czasami uczą się tego co było oczywiste w latach 90-tych!
        Ale wyluzowałem.
        Praca to tylko praca; należy ją dobrze wykonywać, ale dawać z siebie wszystko ,
        gdy są warunki do współpracy i ktos to doceni przez $.
        Nie wróćę do okresu kiedy wyprówałem żyły.
        To można robić we własnej firmie!

• Gość: coco Re: co doradzicie wypalonemu brand manager'owi? IP: 194.106.193.* 31.05.06, 12:57
          Przegladam ogloszenia i zauważam ze niewiele ma rynek pracy do zaoferowania
          osobom z kilkuletnim doświadczeniem marketingowym w korporacjach, jesli nie
          chcesz oczywiscie dalej jechac na tym samym wózku i to najlepiej w tej samej
          branży - jak FMCG to dalej w FMCG , jak w farmacji to najlepiej z farmacji albo
          tez i z FMCG - bo podobno tacy specjalisci dynamizuja rynek:), etc.
          Trudno coś zmienić swoim profilu zawodowym, zwłaszcza jak człowiek osiagnie już
          jakąś pozycje zawodową. Jestes w szufladce. I przyznam, ze mam z tym problem bo
          nie chce wracac do marketingu.
          Wiec co robić: sprzedawać ubezpieczenia ;))))?
          Mam pomysł na własną działalność, kończe psychologie ale potrzebuje jeszcze
          troche czasu i pieniedzy m zeby to rozwinąć, wiec gdzieś chce sie zahaczyć...
          Ech, zobaczymy jak to bedzie .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka