Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Praca w ochronie środowiska czy warto?

12.08.06, 11:00
    Wiem, ze znaleść pracę w ochronie środowiska jest bardzo trudno.Ale ja z
    uporem maniaka będę nadal jej szukać.Postanowiłam dalej się dokształcać w tym
    kierunku.Niedługo kończę studium podyplomowe "Prawo w ochronie
    środowiska".Myślę o założeniu własnej firmy działającej w ochronie środowiska
    ale się trochę obawiam czy utrzymam się na rynku jako osoba z małym
    doświadczeniem zawodowym w tej dziedzinie? Doradzcie coś sensownego, może
    zająć się wąską specjalizacją, ale jaką?
    Obserwuj wątek
      • Gość: nekko Re: Praca w ochronie środowiska czy warto? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 12.08.06, 12:38
        A konkretnie w jakiej części ochrony środowiska chcesz się specjalizować? Samych
        "działów" prawnych jest około 15 (oczywiście wzajemnie się przenikają), oprócz
        tego masz systemy zarządzania ISO i EMAS oraz wiele innych. Teraz zaczyna być
        "modny" i na pewno przyszłościowy (bo w 2008 roku wszyscy obudzą się z ręką w
        nocniku) zużyty sprzęt elektryczny. Jest to - jak większość ustaw niestety -
        totalny gniot prawny, więc nikt nie wie, o co w nim chodzi - stąd potrzeba
        licznych specjalistów, którzy umiejętnie "wejdą" w rynek i przekonają
        przedsiębiorców, że są niezbędni.

Jeżeli chcesz zorientować się, czy twoje doświadczenie jest wystarczające
        zpraszam na www.ekoinfo.pl/forum/list.php?f=8. Prześledź tematy i
        sprawdź, czy potrafiłabyś udzielić na nie odpowiedzi.
        • Gość: patchwork1 Re: Praca w ochronie środowiska czy warto? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.08.06, 13:24
          w tym rzecz że ja świadomie wybrałam ten kierunek, oczywiście mogę mieć
          pretensje sama do siebie.Wybierając przykładowo prawo, też mogłabym być bez
          pracy jednak prawo mnie nie pociągało, a być przykładowo słabym prawnikiem, to
          mnie jakoś nie przekonuje. Zrozum, że ja chciałam studiować ochronę środowiska
          i w niej pracować.Nie jest moją winą że sytuacja na rynku pracy jest trudna w
          tej branży.
          Moja specjalizacja to gospodarka odpadami, chciałabym specjalizować się
          gospodarce odpadami niebezpiecznymi oraz transporcie materiałów niebezpiecznych
          ale mogę obrać też inny kierunek.
          • Gość: nekko Re: Praca w ochronie środowiska czy warto? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 12.08.06, 14:11
            Jeżeli transport materiałów niebezpiecznych, to tu akurat od 3 lat trwa hossa na
            rynku - rozejrzyj się nad możliwością zostania Doradcą ADR. Odpady miały swój
            boom przed kilku laty - teraz rynek właściwie jest już opanowany. Jak już
            wspominałam szansę ma zużyty sprzęt, który ewidentnie podlega pod odpady a od
            niespełna roku widać jego wzmożony ruch na rynku. Tak więc z twoją
            specjalizacją, jeżeli nie zabierzesz się za pisanie opracowań lub innych rzeczy,
            do których trzeba lat praktyki, masz szansę. Wydaje mi się, że jeżeli dokładnie
            rozejrzysz się po rynku to jesteś w stanie znaleźć coś dla siebie. Trzeba tylko
            wielkiej determinacji i nieco odwagi.
            Powodzenia.
            • Gość: patchwork1 Re: Praca w ochronie środowiska czy warto? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.08.06, 14:41
              dziekuję ci za sensowne wskazówki, jestem ci wdzięczna.Już myślałam że jedyną
              radę jaką uzyskam na tym forum to wyjazd za granicę a chyba nie za bardzo mi
              tam śpieszno, poniweważ już tam byłam.Pojadę tam jak będę pewna że czeka mnie
              tam jakiś rozwój a nie praca przy "przy zmywaku"bo tak większości pracują
              ludzie młodzi, owszem jest to jakieś doświadczenie, ale nie na dłużej - jak
              ktoś myśli poważnie o rozwoju zawodowym.
              O ADR myślę od jakiegoś czasu, ale nie mam pewności czy ten rynek jest już
              opanowany i trudno mi będzie na niego wejść, tak jak wspomiałaś o odpadach.
              Jeszcze raz dziękuję za rady.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka