Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy mówić szefowi o chęci zmianie pracy??

01.10.06, 14:42
    Witam
    Nie wiem jak postąpić, bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych osób.
    Pracuje w największej firmie informatycznej właściwie od początku mojej
    prawdziwej kariery zawodowej po studiach (2 lata).
    Przez ten czas zrobiłem certyfikat (teraz robię drugi) wszystko na własną ręke
    i za swoje pieniądze, robiłem dużo rzeczy z własnej inicjatywy dla dobra
    zespołu itd. Zawsze słyszę, że kiedyś za to będe miał nagrodę itd.
    Dostałem w między czasie oferty od klientów naszej firmy na wyższe stanowiska
    z pensją kilukrotnie wyższą.
    Aktualnie się poważnie zastanwiam nad zmianą pracy, nie dojść ze wyższa pensja
    to nowe wyzwanie, możlwiosć doszkolenia się, podnoszenia kwalifikacji.
    Na mojej pozycji w mojej firmie nie mam absultnie już nic do udowodnienia, a
    wiedzy o wiele większej już nie zdobęde (dla mnie to taka wegetacja).
    MOJE pytanie czy iść do Managera i mu powiedzieć, że miarka się przebrała i
    rozważam chęc odejścia, ponieważ mam już oferty i mam w czym wybierac.
    Czy targować się z nim w ten sposób? czy to daje jakiś pozytywne rezultaty?
    Bo jeśli powie mi, że nic nie może zrobić bo nie ma aktualnie nic wolnego itd,
    (wiecie jak to jest w dużych firmach z przerośniętą administracją- 20 podpisów
    do jednej decyzji) może mi w przyszłości już całkowicie zablokować drogę
    awansu bo powie po co go szkolić i rozwijać jak i tak odejdzie.
    Jestem już po wstepnych rozmowach kwalifikacyjnych w tych innych firmach i
    teraz czekają mnie te właściwie, czego oczekuje, czego chce itd.
    Jeżeli chodziło by tylko o pieniądze nie było by problemu poszedl bym kto dał
    by więcej, ale tu jest tez moja przyszłość żadna inna firma nie bedzie w CV
    wygladać tak dobrze jak moja aktualna. Chodż z drugiej strony gdy mam zostać
    na zawsze na tej pozycji na ktorej jestem to musze uciekac czym prędzej.
    Bardzo proszę czy kiedykolwiek targowaliście się z przełożonym? CZy poprostu
    oleć to wszystko i iśc tylko do niego na koniec i powiedzieć, że odchodzę??
    Obserwuj wątek
      • gina.gina Re: Czy mówić szefowi o chęci zmianie pracy?? 01.10.06, 14:59
        gira79 napisał:

> Bardzo proszę czy kiedykolwiek targowaliście się z przełożonym? CZy poprostu
        > oleć to wszystko i iśc tylko do niego na koniec i powiedzieć, że odchodzę??

Składaj wypowiedzenie i nie oglądaj się ~!

W pierwszym miejscu pracy zwykle nie ma się silnej pozycji przetargowej.
      • Gość: xx Re: Czy mówić szefowi o chęci zmianie pracy?? IP: 217.149.242.* 01.10.06, 15:23
        > Na mojej pozycji w mojej firmie nie mam absultnie już nic do udowodnienia, a
        > wiedzy o wiele większej już nie zdobęde (dla mnie to taka wegetacja).
        > Czy targować się z nim w ten sposób? czy to daje jakiś pozytywne rezultaty?
        Nie rozumiem. Zjednej strony piszesz, że nie masz już nic do osiągnięcia w tej firmie; z drugiej strony, że masz się o coś targować? O co chcesz się targować?
        > Dostałem w między czasie oferty od klientów naszej firmy na wyższe stanowiska
        > z pensją kilukrotnie wyższą.
        No to nad czym się zastanawiasz? Decyzja chyba jest jednoznaczna?
        Po prostu "porozumienie stron" lub "wypowiedzenie" i po sprawie.
        • gira79 Re: Czy mówić szefowi o chęci zmianie pracy?? 01.10.06, 15:36
          Gość portalu: xx napisał(a):

> > Na mojej pozycji w mojej firmie nie mam absultnie już nic do udowodnienia
          > , a
          > > wiedzy o wiele większej już nie zdobęde (dla mnie to taka wegetacja).
          > > Czy targować się z nim w ten sposób? czy to daje jakiś pozytywne rezultat
          > y?
          > Nie rozumiem. Zjednej strony piszesz, że nie masz już nic do osiągnięcia w tej
          > firmie; z drugiej strony, że masz się o coś targować? O co chcesz się targować?
          > > Dostałem w między czasie oferty od klientów naszej firmy na wyższe stanow
          > iska
          > > z pensją kilukrotnie wyższą.
          > No to nad czym się zastanawiasz? Decyzja chyba jest jednoznaczna?
          > Po prostu "porozumienie stron" lub "wypowiedzenie" i po sprawie.

Ok sorki nie napisalem, ze szefowi ju dwa razy mowilem ze praca na obecnym
          stanowisku mnie nie satysfakcjonuje. On mi juz dwa razy mowil ze przyjdą lepsze
          aktywności, ale juz dwa razy obiecywał i coś to się odkłada w czasie, teraz
          obiecał na styczeń.Lecz mi się juz wyczerpała cierpliwość bo potem powie ze w
          lutym. (Zreszta co moze taki manaegr nie od niego zalezy kiedy będzie cos
          nowego, a ludzią musi wciskać jakiś kit i ich motywować)
          Jeszcze dodam, że pracuje za granicą gdzie jest małe bezrobocie i brakuje
          informatyków a tych z mojej specjalności podobno szukać z lupą.
          Wacham się daltego, że kolega z innego kraju z tej samej działki mówił, że firma
          zazwyczaj nie puszcza, tylko oferuje lepsze warunki pracy. Ale ja w to nie
          wierze u mnie.
          Chodziło mi ogólną opinie, czy jest sens pertraktować czy to już poprostu jest
          "palenie mostów"
      • Gość: Martynka Re: Czy mówić szefowi o chęci zmianie pracy?? IP: *.lama.pl 01.10.06, 16:06
        a nie masz w umowie klauzuli ze nie mozesz podejmowac pracy u klienta?

ja bym jeszcze raz poszla do szefa i poraz kolejny powiedziala co mi nie
        pasuje - ale konkretnie, wyliczajac w punktach. o tym ze szukam innej pracy bym
        nie wspominala, lepiej tego nie dopowiadac, ale tak pokierowac rozmowa zeby sie
        domyslil. jak cie tam cenia to beda chcieli zatrzymac, oferujac wyzsza pensja
        lub inne stanowisko. a jak nie - to i tak nic nie tracisz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka