Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

praca na pół etatu przez 8 godzin?!

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.06, 09:41
    Witam,
    zatrudniłem się jakis czas temu w pewnej firmie. Zaproponowli mi pół etatu, ale za niezłą kasę. Pomyślałem, ze OK. Po podpisaniu umowy okazało się, że szef chce abym jednak pracował w firmie 40 godz. w tygodniu!!! Zgodziłem się, bo zależało mi na pracy, ale teraz coraz bardziej mnie to wkurza-myslę o przyszłości, czyli tych wszysstkich składkach, emeryturze i w ogóle... Na dodatek na liscie obecności podpisuje sie oczywiscie od 9.00 do 13.00 pomimo, ze siedzę zawsze do 17.00 a czasem dłużej! Co mi radzicie? Nie chce stracic pracy, ale chyba powinienem cos zrobić, tylko co?
    Obserwuj wątek
        • Gość: gość Re: praca na pół etatu przez 8 godzin?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.06, 10:35
          jak masz 40 godzin to idź do niego i zapytaj dlaczego masz te pół etatu a nie
          cały, tzn. że skoro podpisujesz listę na pół etatu to pół kwoty, którą
          ustaliłeś płacą ci oficicjalnie a drugie pół na lewo z rączki do rączki? To
          może jego cwany chwyt, że zaproponował pół, żeby płacił mniejsze składki a w
          zamierzeniu miał zamiar ci zaproponować bycie przez 8 godzin, dając ci jak
          piszesz niezłe pieniądze. Skoro kwota wynagrodzenia była ustalona za pracę na
          pół etatu to nie sądzisz, że powinien ci zapłacić podwójnie za drugie pół, ale
          wnioskuję, że chyba się zgodziłeś na tę kwotę niby pół na cały.
      • iw78 Re: praca na pół etatu przez 8 godzin?! 19.10.06, 10:34
        Zapytaj go kiedy możesz spodziewać się zmiany etatu na cały, w końcu tak pracujesz. Jeśli będzie odwlekać się to w czasie, chyba nie pozostaje Ci nic innego, jak szukać nowej pracy.

Nie wiem jak z godzinami? Masz za nie dodatkowo płacone? Jeśli nie, zrób sobie dodatkową listę obecności na któej będziesz pisać faktycznie przepracowane godziny, przybij z boku pieczątkę firmową i będzie to dla Ciebie dowodem na ewentualne późniejsze żadanie wypłacenia nadgodzin. A może na tej właściwej zacznij pisać do której naprawdę pracujesz? Może w koncu ktoś zwróci na to uwagę....

Wiem, że nie chcesz stracić pracy, ale....tak jak mówisz...skoro myślisz o przyszłości...zacznij coś z tym robić. Nie na siłę, bo z tego co piszesz ogólnie raczej jestes zadowolony z pracy :) tak więc...spróbuj od rozmowy z szefem. Pozdrawiam

........................................
        Czym jest kobieta? Jednym z najgenialniejszych wybryków natury :):):)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka