Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Bierna znajomość języka :))))))))))))))))))))

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.07, 18:04
    Pracownik Administracji
    Wymiar czasu pracy: ½ etatu
    Umowa na zastępstwo na okres ok. 10 miesięcy

Zadania:

* Bezpośrednia i telefoniczna obsługa klientów
    * Administrowanie bazą danych klientów i przedstawicieli
    * Rozliczanie przedstawicieli i pracowników
    * Przygotowywanie dokumentów na potrzeby przedstawicieli i pracowników
    * Prowadzenie kasy oddziału
    * Naliczanie wynagrodzenia przedstawicieli

Oczekiwania:

* Umiejętność profesjonalnej obsługi klienta
    * Dobra znajomość MS Office
    * Umiejętność sprawnego liczenia
    * Dokładność i terminowość
    * Wykształcenie ekonomiczne będzie dodatkowym atutem
    * Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
    * Bierna znajomość języka angielskiego mile widziana

Zapewniamy:
    ciekawą pracę w renomowanej, stabilnej firmie międzynarodowej oraz możliwości
    podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

W/g Słownika PWN
    bierna znajomość języka «brak umiejętności posługiwania się językiem obcym w
    mowie»

pozdrawiam i pracy szukam dalej :))))))))))
    Obserwuj wątek
      • agulha Re: Bierna znajomość języka 02.01.07, 20:29
        Nie rozumiem, co się tak, mądrale, wyśmiewacie. Jestem po medycynie, jednym z
        moich zajęć dodatkowych jest od 13 lat tłumaczenie tekstów medycznych z języków
        obcych na polski, więc wiem, co mówię. Znajomość języka obcego MOŻE być bierna
        lub czynna, w mowie lub w piśmie. Najlepiej oczywiście, jak wszystko razem, ale
        nie zawsze tak jest. Wielu lekarzy na przykład zupełnie nieźle daje sobie radę z
        czytaniem artykułów w języku angielskim (znajomość bierna, w piśmie), a
        niekoniecznie potrafi porozmawiać na tematy ogólne z kolegami z zagranicy na
        konferencji międzynarodowej (chociaż z tym jest coraz lepiej u lekarzy polskich,
        ten syndrom obserwowałam ostatnio raczej u lekarzy rosyjskich - oczywiście zaraz
        ktoś się zacznie głupio śmiać). Łatwiej zrozumieć, co ktoś mówi, niż samemu się
        wypowiedzieć w języku obcym, zwłaszcza jeżeli wymiana myśli dotyczy czegoś
        bardziej skomplikowanego niż zapytanie o drogę czy kupno hamburgera. Do tej pory
        nie jestem w stanie tak dobrze przetłumaczyć tekstu polskiego na angielski, jak
        angielskiego na polski: moja znajomość języka bierna jest nadal lepsza niż czynna.
        Nie wiem, jak to jest akurat w przypadku tej pracy, czy ktoś świadomie i celowo
        napisał to, co napisał, czy coś mu się pomyliło, ale podpowiem, że bierna
        znajomość języka angielskiego może się bardzo przydać do przeszukiwania
        Internetu (na przykład rezerwowanie hoteli, lotów itp.), rozliczania rachunków
        przywiezionych z zagranicy, zapoznawania się z instrukcjami sprzętu, pracy ze
        specjalistycznym oprogramowaniem nieprzetłumaczonym na polski...
          • krzysztofsf Re: dokładnie tak jest. 02.01.07, 22:22
            "Zapewniamy:
            ciekawą pracę w renomowanej, stabilnej firmie międzynarodowej oraz możliwości
            podnoszenia kwalifikacji i rozwoju."

Nikt z dziwiacych sie nie pracowal w miedzynarodowej firmie, gdzie z zagranicznej centrali czesto na rozne poziomy pracownikow spadaly wytyczne i zapytania w jezyku obcym?

Z duzym prawdopodobienstwem sadze, ze "bierna" w intencji tworcow ogloszenia ma oznaczac posiadanie dosyc duzego zasobu slow,czytanie tekstow ze zrozumieniem, bez umiejetnosci pelnego i poprawnego wykorzystania swoich zasobow w rozmowie i korespondencji wlasnej.
            • Gość: Majka Re: dokładnie tak jest. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.07, 23:16
              No właśnie. Jest cos takiego jak bierna znajomośc języka, występuje wtedy gdy
              delikwent nie ma kontaktu z jezykiem, (nie ćwiczy mówienia, nie używa) którego
              sie kiedyś tam uczył. Wtedy zapomina sie jak mówic, budowac zdania itp.
              Natomiast można bardzo dużo rozumieć z tego co ktoś mówi lub tekstu napisanego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka