Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Specjalista- asystent koordynatora projektu- PUP

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.07, 21:33
    Staram się o pracę w Powiatowym Urzędzie Pracy na wyżej wymienionym
    stanowisku. Praca na umowę na czas określony- do końca realizacji projektu.
    Czy ktoś orientuje się jakiej wysokości zarobki oferują na takim stanowisku?
    Chciałbym negocjować, ale nie wiem jaka suma wchodzi w grę. Jestem obecnie
    zatrudniony, ale praca nie daje mi satysfakcji finansowej (żadnej innej też:))
    Nie chciałbym wejść w gorsze "bagno". Doradźcie!
    Obserwuj wątek
      • Gość: ?? Re: Specjalista- asystent koordynatora projektu- IP: 80.50.19.* 22.01.07, 08:15
        nie liczyłbym na więcej niż 1200 brutto (może z dodatkami troszkę więcej)
        ja jestem koordynatorem w sumie mam projekt za ponad 5 000 000 i na umowie 1200
        brutto
        ale z drugiej strony robie to dla doświadczenia
        więc sam sobie musisz odpowiedzieć co lepsze doświadczenie przez 3-4 lata i
        potem w Polskę :) (a może gdzie indziej) czy troszkę lepsze pieniądze teraz a
        potem stagnacja - zarobki w PUP są żenująco niskie (mimo krążących opinii) a
        pracy jest naprawdę dużo, poza tym każdy Cię olewa bo jesteś urzędnikiem, więc
        jak chcesz się nauczyć naprawdę pracować z ludźmi to jest to super sprawa pod
        warunkiem że się nie załamiesz po jakimś 2-3 miesiącach (oczywiście w zależności
        od zakresu obowiązków) a opinie o piciu kawki ..... możesz sobie schować do
        szuflady :) (oczywiście są stanowiska typu "Pani Jadzi" ale nie liczyłbym na to
        przy EFS). Mi się podoba to co robię i naprawdę pomaga się ludziom wbrew opiniom
        o urzędzie pracy - ale to tak naprawdę zależy tylko od ludzi jacy pracują w
        danym urzędzie. Co jeszcze do pracy to jak wejdziesz w temat to perspektywicznie
        wydaje mi się że nie jest tak źle (oczywiście nie mówię o perspektywach w
        urzędzie) Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 daje niezłe możliwości a ludzi z
        doświadczeniem przy projektach (prawdziwym a nie na papierze) coraz więcej firm
        szuka. Musisz sobie sam odpowiedzieć co chcesz robić (i czy widzisz się w pracy
        z ludźmi bo to chyba jest największa trudność dla niektórych).
        Pozdrawiam
        ??
        • Gość: urz. Re: Specjalista- asystent koordynatora projektu- IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.07, 09:43
          Słabo walczysz coś. Ja się tak zapytam to pierwszy projekt? A i czy
          wynagrodzenie masz w projekcie wpisane czy normalnie z budżetu? Ja po 3 latach
          pracy dobiłem do 2 tys. brutto. A i tak nie wiem czy ostatni rok nie pracuje
          (prywatnie zarobiłbym ze 2 razy więcej na początek).
          I ogólnie potwierdzam co kolega napisał. Doświadczenie to olbrzymi plus. Mi w
          chwili obecnej napisanie jakiegoś projektu nie sprawia większej trudności.
          Pozdrawiam
          • Gość: ?? Re: Specjalista- asystent koordynatora projektu- IP: 80.50.19.* 22.01.07, 10:09
            niestety walka na nic się nie zdaje :)
            wynagrodzenie wpisane w projekt :)
            tak jak mówiłem traktuję to jako doświadczenie i nie jest to pierwszy projekt :)
            w sumie to nawet mi żal urzędów tak na początku przyszłego roku bo z tego co
            wiem większość ludzi odejdzie (pewno że jest mnóstwo na nasze miejsca ale jakoś
            nie wierzę że bez doświadczenia - znajomości przepisów - walki z ludźmi w
            urzędzie - będzie ktoś mógł sprawnie to poprowadzić ale to już nie moja wina :))
            słyszałem że Gęsicka podobno przekazała że dla ludzi w projektach miałaby być
            większa kasa ale już się nie łudzę (jeśli ważne jest że się jest młodym
            pracownikiem i nie można zarabiać więcej od starego to mnie to po prostu
            rozkłada - nieważne co robisz :) )tak jak mówiłem co będzie to będzie szkoda mi
            tylko ludzi (ale ile można w ten sposób pracować)
            pozdrawiam
            ??
                • Gość: ?? Re: Specjalista- asystent koordynatora projektu- IP: 80.50.19.* 23.01.07, 07:49
                  może dlaczego nie, ponieważ wszystko co jest robione w projektach realizowanych
                  w Urzędzie musi być zgodne z Ustawą i Uzupełnieniem SPO RZL, więc jeżeli starasz
                  się o pracę przy tym od razu to chyba musisz mieć jakieś blade przynajmniej
                  pojęcie wiadomo że nie całą na początek no ale chyba powinieneś orientować się
                  co może być przedmiotem działania Urzędu np: staże, prace interwencyjne,
                  jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, szkolenia .... tak
                  naprawdę nie ma tego tak dużo, i można szybko się nauczyć jeśli tylko tego się
                  chce. Ale wydaje mi się że ważniejsze są twoje relacje z ludźmi bo jeżeli masz z
                  nimi pracować to to jest najważniejsze (reszty można się nauczyć tak jak
                  mówiłem) a jak się nie widzisz w pracy z ludźmi to sam nie wiem czy radziłbym Ci
                  się na to porywać (to nie są tylko spokojni ludzie ale czasem, naprawdę jest
                  nieprzyjemnie a ty zawsze musisz być grzeczny - choć czasem to naprawdę trudne,
                  w sumie rozumiem ludzi którzy mają kłopoty ale wyżywanie się na niewinnym
                  człowieku nie jest miłe - mówię o sobie :)). W sumie jak mówiłem wcześniej nie
                  jest to zła praca tylko żeby płacili lepiej :)
                  pozdrawiam
                  ??
      • Gość: meg Re: Specjalista- asystent koordynatora projektu- IP: 80.68.236.* 23.01.07, 09:28
        pracowałam przez kilka lat w PUP. Przez 2 ostatnie lata pracy w PUP
        jednocześnie pisałam projekty (to był sam początek pracy z EFS)i obsługiwałam
        interesantów. Za ok 730zł do ręki. Dyrektor obiecywał mi umowę na stałe (miałam
        10 umow w ramach robót publicznych)i stanowisko specjalisty ds itd. Obiecanki -
        cacanki. Odeszłam. Być może teraz jest inaczej, ale ja niestety mam niezbyt
        miłe wspomnienia. Wrzody już wyleczyłam prawie.
        • Gość: ksen Re: Specjalista- asystent koordynatora projektu- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.07, 10:01
          Słuchajcie, doszedłem prawie do samego końca rekrutacji. Zajrzałem dziś na
          stronę urzędu, oprócz mnie są jeszcze 2 osoby. I tylko pewien szkopuł- jedna z
          tych osób od lipac pracuje w referacie do spraw projektu EFS, na stanowisku
          referenta. Hmmm, zagadka: kogo zatrudni urząd? Mnie- człowieka "znikąd" czy
          osobę, którą zdążyli juz poznac i która zapoznała się z projektem? Cóz, jade
          dziś na rozmowę z dyrekcją, ale już bez stresu i bez przekonania :(((
        • Gość: ?? Re: Specjalista- asystent koordynatora projektu- IP: 80.50.19.* 23.01.07, 10:18
          i dokładnie jest tak teraz zarobki w granicach 850 zł netto no chyba że ktoś
          jest specjalistą to na ok 1100 - 1200 netto
          wiem że w różnych urzędach jest troszkę różnie no ale generalnie z dodatkami
          można w większości liczyć na 1500 brutto :) a bez (czytaj jeżeli nie jesteś
          specjalistą) to 1200 brutto :)
          ciekawe w jaki sposób ludzie z pojęciem o swojej pracy mogą na dłuższą metę
          zostać w Urzędzie ?
          dlatego takie są rotacje (nie mówiąc o ministerstwie - praktycznie ile razy się
          dzwoni to ktoś inny odbiera) - tak że życzę szczęścia (choć mnie to przeraża bo
          jak pomyśle że będę musiał coś załatwiać i się za każdym razem użerać to dostaję
          .....
          ludzie jeżeli ma być lepiej to naprawdę wynagrodzenie w Urzędach na pewnych
          stanowiskach muszą być zdecydowanie wyższe bo inaczej będzie tak jak jest teraz
          (jesteś dobry zdobywasz doświadczenie - u pracodawcy zapomnij bo nikt zielonego
          nie zatrudni - i jak już człowiek jest naprawdę dobry w tym co robi to musi
          odchodzić bo nie starcza na życie :) - a całe koszty przerzucane są na
          społeczeństwo - i niech nikt tu nie mówi o wynagrodzeniach wysokich w Urzędach
          bo jakby takie były to by naprawdę nikt nie odchodził
          podsumowując jeżeli nic się nie zmieni to Urząd trzeba traktować jako świetne
          miejsce do zdobycia doświadczenia (mówię o projektach a nie "pracy urzędnika") i
          jeżeli ktoś się na to godzi to myślę że źle nie robi
          pozdrawiam
          ??

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka