Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Co poradzic z palaczami?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.07, 13:04
    Czesc

Pracuje w małej firmie produkcyjnej na Mazurach. Generalnie nie jest zle,
    choc place moglyby byc wyzsze niz 850 netto, przepisy pracownicze
    przestrzegane, i pozbyto sie... nalogu u palaczy!!! Oni sa najgorsi cmią
    papierosy na stolowce, w korytarzu, na hali produkcyjnej, w szatni,
    pomieszczenia sa slabo wentylowane i nieogrzewane (dlatego wszystko jest
    szczelnie po zamykane - w koncu jest zima). Gdy zwracam im uwagę zeby palili
    w jednym wydzielonym pomieszczeniu smieja sie lub wzruszaja ramionami i dalej
    mnie trują tym gownem a na dwor nie ma mowy by wyszli. Co wiecej wypalaja po
    kilka papierosow na godzine, a ja stojac obok nich na linii montazowej nie
    mam wyboru i musze wdychac to dziadostwo. Nie licza sie wogole ze mna bo po
    pierwsze w firmie osob niepalcaych mozna policzyc na palcach u jednej reki,
    jestem mlodym pracownikiem i mam najkrotszy staz pracy raptem 4 miesiace.
    Zaloga pali, brygadzista pali, kierownik pali, a ty mlody rob co chcesz tego
    nie zmienisz. Jesli ci sie nie podoba to zmien firmę - powiedziala mi
    kadrowa. Co poradzic z palaczami?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Iwonka Re: Co poradzic z palaczami? IP: *.aster.pl 29.01.07, 10:10
        hej, niestety nic nie poradzisz na palaczy, Jesli jak mowisz wszyscy pala. Wiem
        ze zaklad pracy powinien wydzielic pomieszcze nie dla palaczy. Najlepiej
        dowiedz sie co mozesz zrobic w takiej sytuacji u Inspektora pracy lub u kogos
        kto zna sie na BHP. Tylko pamietaj nie rozpetuj wojny, bo mozesz starcic parce
        a oni i tak beda palic. Ni ejestyem pewna ale chyba sa jakies przepisy ktore
        ograniczaja mozliwosc palenie wszedzie.
        • Gość: Eliza Re: Co poradzic z palaczami? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.07, 10:21
          witam!
          pewnie, że są przepisy, nakazujące palenie tytoniu tylko w wyznaczonych
          miejscach, ale co z tego jak i tak palacze robią co chcą. u mnie w firmie jest
          zakaz palenia na korytarzu, szef przestrzega od czasu do czasu, ale pewna
          kobieta nic sobie z tego nie robi paląc skręty własnej roboty i robiąc smród na
          cały budynek.
          zdziwił mnie fakt, że podczas kontroli inspekcji pracy, nawet oni nie zwrócili
          na to uwagi. więc przepisy są tylko przepisami, a my niepalący musimy się truć,
          a fe.
      • 1realista Re: Co poradzic z palaczami? 29.01.07, 18:10
        Przemyśl ma czym ci zależy: na pracy czy na zyciu. Jesli na zyciu wysmaruj pisemko do właściciela - daj na dziennik niech potwierdzą odbiór na twojej kopii- w sprawie zaistnialej sytuacji i wezwij go do wyegzekwowania prawa. Bo masz prawo do przebywania w niezadymionych pomieszczeniach. W razie jakiś szykan czy wywalenia z pracy wal do sądu - latwo udowodnić że powodem ich bedzie wlasnie to pismo - wtedy walczysz o odszkodowanie.A jesli dyrekcja pismo oleje pozwij ich do sadu na jakieś 100 tys. odszkodowania ( ladnie wygląda) za narażenia twego zycia na skrocenia na skutek koniecznosci wdychania dymu papierosowego.
        Chyba ze strasznie cenisz tą pracę to zwiń ogon. Jak bedziesz umierał to przypomniesz sobie o kilku latach które mógłbyś przeżyć gdyby nie ta praca...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka