Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

international service check uczciwa firma??

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.07, 11:20
    Wiem, że kiedyś już się pojawił temat a propo wyżej wymienionej firmy. Opinie
    były różne. Czy ktoś w ostatnich miesiącach miał doczynienia z ISC?? czy oni
    naprawdę płacą za robione badania?? Właśnie dla nich działam;) i się
    zastanawiam czy warto przyjmować zlecenia jeśli są nie wypłacalni.... Dajcie
    znać jeśli coś o nich wiecie:) Pozdrawiam
    Obserwuj wątek
      • anglo Dostałem jedno zlecenie na pół roku a jaki biznes? 21.02.07, 13:02
        Dostałem zlecenie na jeden punkt pewnej sieci knajp szybkiej obsługi pół roku
        temu. Trzeba sie porządnie przygotować, jak do megaśnego audytu na poziomie top
        menedżment. Żałosne to wszystko jeżli się pomyśli, że osoby po drugiej stronie
        dostają 3 zeta netto za godzinę. Kupujesz więc określony towar, za którego
        dostajesz zwrot pieniędzy. Zarobek - żaden, po odliczeniu kosztów dojazdu.. Nie
        polecam. Przygotowanie+dojazd+kontrola+raport = dniówka za pakistańskie stawki.
      • polak_i_juz Re: international service check uczciwa firma?? 15.03.07, 08:16
        Niestety, muszę z przykrością zakomunikować, że nie jest to poważna firma na
        jaką wygląda i się chwali.

Wykonałem dla nich 5 badań testowych, po czym stwierdziłem, że zamiast "dobrze
        się bawić i przy okazji zarobić pieniądze" straciłem mój cenny czas i pieniądze.
        Płacą (bynajmniej u mnie tak jest) za pierwszą wizytę (i to w niedługim czasie
        ok.2 tygodni), po czym informują, że zmienia się system i wypłaty będą
        realizowane w przeciągu 2 tygodni, a nawet 3 dni, nie tak jak było - 40 dni).

Niestety, jest to jedyna wypłata jaką dostałem. Co do pozostałych zleceń, czekam
        na wypłatę już ponad miesiąc i nic się nie dzieje.
        Brak jakiegokolwiek odzewu z ich strony, a co więcej nie podają żadnego nr
        telefonu. Pozostaje tylko kontakt mailowy i adres, oczywiście nie w Polsce.

Co do samych wizyt. Już nie dostaję zleceń, bo odmówiłem ostatniego z uwagi na
        śmieszne pieniądze jakie oferują - inaczej mówiąc, nie dałem żadnej odpowiedzi
        czy się zgadzam na wizytę czy nie.

Na szybko przeliczę na ile nam się to opłaca, ta cała współpraca z ISC:

Płacą od 8 do 40 zł za wizytę - przy czym 40zł to teoria. Mnie proponowali od 10
        do 12 - raz nawet 22, ale kazali jechać tam 2 razy.

Podatek? Sam musisz się rozliczyć z fiskusem, bo oni nie dają żadnych papierów
        (pitów, umów). Jest tylko faktura przy zleceniu w formie elektronicznej, jak
        zakończysz badanie znika i nie masz jej wcale.

Przykład? Proszę:
        Zapłacą Ci za wizytę np. w McDrive McDonalds, gdzie pojedziesz na drugi koniec
        miasta własnym samochodem, bądź komunikacją miejską.
        Ile? 10-12 zł. Od tego odejmij podatek, który sam musisz zapłacić -20%.
        Zostaje Ci 8-9zł z tego co zarobiłeś/aś.

Dolicz koszt podróży:
        -jak własny samochód to wiadomo, koszt paliwa przekracza 10zł;
        -pozostaje komunikacja miejska, tu przykładowo 2,40zł za pół godziny jazdy w
        jedną stronę (o ile nie jest dalej), daje to ok.5zł.

Z zarobionych pieniążków zostaje Ci 4 do 4,5 zł.

Za to co zarobiłeś/aś musisz zrobić dla nich jeszcze raport. Warunkiem jest
        posiadanie komputera z dostępem do internetu plus np. skaner.
        Przy dobrym zorganizowaniu i umiejętności pisania na klawiaturze i skanowaniu
        (znajomość oprogramowania do tego typu zadań) raport z jednej wizyty trwa od 45
        do 120 minut (średnio prawie półtorej godziny).

Zapomniałem dodać, że otrzymujesz jeszcze zwrot za zakupiony towar na podstawie
        przesłanego skanu paragonu. Do końca nie jestem pewien czy ten tzw. zwrot nie
        powinien być także opodatkowany - ale to tymczasowo pomijam.

Za 2 do 4 godzin straconych dla International Service Check otrzymujesz "godne"
        wynagrodzenie do 5zł, o ile koszt dojazdu, zmarnowanego czasu i nerwów na
        raportowanie dawno tego nie przekroczył.

Ludzie, dobrze się zastanówcie czy warto?
        Dla mnie jest to śmieszne wynagrodzenie, a najgorszego można spodziewać się po
        fiskusie - czy nie potraktują Cię jak przedsiębiorcę i za współpracę z ISC,
        zażądają wystawionych faktur, wraz z otwarciem działalności gospodarczej!

Jeżeli jednak okaże się, że z fiskusem jest wszystko OK, to jednak warto
        zastanowić się czy warto dokładać do ich interesu.
        Mnie kazali 3 razy dojechać własnym samochodem, co w tym momencie staje się nie
        opłacalne.

To tyle. Rozpisałem się trochę, ale mam nadzieję, że da to wielu osobom do
        myślenia "czy warto".
        • polak_i_juz Re: international service check uczciwa firma?? 15.03.07, 08:42
          Dodam jeszcze dane firmy dla zainteresowanych (oczywiście znalezione w necie, bo
          sami w kontakcie nie podają):

International Service Check
          Rok powstania: 1997
          Liczba pracowników: 70
          Region: firma miedzynarodowa
          Miasto: Warszawa
          Adres: Wiśniowy Business Park • budynek E • ul. Iłżecka 26
          Telefon: +48 22 5757021
          Fax: +48 22 5757001
          E-mail: poland@internationalservicecheck.com

Dodatkowe dane:
          dyrektor: Patryk Rutkowski
          pracownik kontaktujący się z nami: Renata Drozd

przykładowy artykuł:
          sprzedaz.nf.pl/artykuly/artykul_7194.htm
          adres strony www:
          www.internationalservicecheck.com/sitehtml/index.html
        • Gość: hejho Re: international service check uczciwa firma?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.07, 21:41
          Jejku po twoim poście trochę (to mało powiedziane) się podłamałam. W sumie dla
          ISC zrobiłam 12 badań testowych... Super porywające wizyty w McDonalds i w
          KFC... Zapłacili mi narazie za 5 badań, które odbyły się w lutym, a teraz czekam
          na przelew za marzec... tylko, że jakimś cudem nie zwrócili mi pieniędzy za
          jedno badanie lutowe a 40 dni już minęło, ciekawe czy doczekam się w ogóle tego
          przelewu:/

W żaden sposób nie można się z nimi skontaktować, zawsze do mnie dzwonili z
          zastrzeżonego numeru... ciekawe czemu??

Pieniądze, które zarobisz są marne... Zważywszy na to ile czasu musisz na to
          badanie przeznaczyć... Nie tylko jedziesz do danej restauracji (np KFC w
          Jankach!!!) to musisz jeszcze napisać idiotyczny raport!!!plus wypełnić ankietę
          (około 80 pytań!!!). Wydaje mi się, że wyższą stawkę osiągają pracownicy np. KFC
          niż tzw. tajemniczy klient:/

Zupełnie mnie dobiło to, że muszę się jeszcze rozliczyć z Urzędem Skarbowym???
          Jejku jaka działalność gospodarcza???

!!!WSZYSTKIM ODRADZAM GORąCO WSPółPRACę Z International Service Check!!!!
        • mado.x Re: international service check uczciwa firma?? 22.04.15, 21:29
          Boże człowieku co Ty w ogóle piszesz??
          Za badanie w Macu płacą 16 zł + zwracają koszty jedzenia. Nie musisz mieć skanera, im wystarczy foto paragonu. Ile Ty piszesz raport?? Jeśli jestem analfabetą to może i trwa to 1,5 h ! ale dla ludzi wykształconych napisać kilkanaście zdań nie jest problemem.
          Z niczym nie trzeba się rozliczać, bowiem opodatkowaniu podlega jednorazowe wynagrodzenie powyżej 100 zł ,a tyle za audyty chyba nie dostajesz? Pieniądze wypłacane są w okresach rozliczeniowych. Jeśli trafisz na początek ich okresu , to oczywiście możesz czekać na kasę nawet bodajże 6 tygodni,ale wypłacalni są zawsze. I nie wypisuje głupot wyliczając ile dostajesz na rękę, bo za każdym razem konsultant się Ciebie pyta czy chcesz to zlecenie? to skoro tak Ci źle to po co je przyjmujesz ;p?
      • kredka42 Re: international service check uczciwa firma?? 15.03.07, 12:39
        Dołączam się do tych, którzy uznają iż jest to nieopłacalne. Być może w dużych
        miastach jest inaczej, wiecej płacą. Mnie zlecili tylko Mc Driva-również
        12zl+zwrot kosztów posiłku 8zł-żadna rewelacja, dojazd też przecież kosztuje a
        tego nie zwracają. Mam tylko pytanie do osób które realizowały dla nich
        zlecenia w ubiegłym roku-jak się rozliczycie? wpiszecie w pozycji "inne" kwotę
        tylko wynagrodzenia czy również zwrot kosztów posiłku? Oczywiście ja już czuję
        sie stratna-nigdy więcej współpracy.Szkoda czasu.
      • kyarameruu Re: international service check uczciwa firma?? 08.07.15, 10:02
        Jestem córką jednej koordynatorki w tej firmie więc pozwólcie, że się wypowiem.
        Co do wypłat - zawsze zwracane są koszty dojazdu, przeliczane w programie, który uwzględnia obowiązujące ceny paliw i przelicza to na ilość km, jaką ma do przejechania klient.
        Oczywiście, że płacą! No chyba, że ktoś źle wykona badanie, ale to już nie wina firmy, tylko klienta. Tak to jest, jak się nie czyta instrukcji...
        Ogólnie to koordynatorki pracują praktycznie cały czas, 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora. Ciągle tylko umawiają, odpisują, dzwonią, zmieniają, szukają... uwierzcie mi, gorsza praca koordynatora niż klienta, więc nie narzekajcie, że raz nie dostaliście 30 zł, bo moja mama zaraz nie dostanie całej wypłaty, a i tak ledwo mamy za co żyć... przez wasze głupie opinie o braku 30 zł ja nie pojadę w tym roku na wakacje, i kto wie, czy wogóle nas jeszcze będzie kiedyś stać na wakacje...wszystko przez to, że pojawiają się takie złe opinie, mniej klientów chce robić badania, a cykl będzie zamknięty, jeśli wszystkie dane badania będą umówione, ale w tym miesiącu przez wasze głupie opinie nie będą, i najprawdopodobniej moja mama jutro straci pracę... jesteście z siebie dumni!? Cieszycie się, że Wam nic te 30 zł nie robi, jak my ledwo mamy za co żyć!?
      • cffriend Re: international service check uczciwa firma?? 30.09.15, 11:27
        Wykonałem dla tej firmy kilka zleceń i dałem sobie spokój, bo to się zwyczajnie nie opłaca. Wynagrodzenie za audyty żenująco niskie. Np. badanie fastfood za 16 zł; gdzie dojazd, badanie i ankieta wraz z obróbką pliku dźwiękowego zajmują średnio 2 ? 3 h; drogeria 20zł; bank 25zł. Praktycznie w większości miejsc wymagany jest zakup jakiegoś produktu, za który firma zwraca tylko część pieniędzy (drogeria ? 8zł; drogi sklep odzieżowy 40zł, w momencie, gdy najtańszy artykuł kosztuje koło 60; lub inna sieciówka odzieżowa w której zwracali tylko 30% kosztu zakupionego towaru, ale nie więcej niż 36zł).
        Za dojazd oczywiście zwracają, jednak bardzo często trzeba się o to upominać. Zwrot za dojazd jest ok, pod warunkiem, że ktoś i tak kupuje bilet miesięczny na autobus, albo jeździ skuterem. Przy aucie palącym 5l ropy/100km , a więc dość oszczędnym, zwrot pokrywa jakieś 70% kosztów paliwa. A do niektórych badań auto jest wymagane. Więc zarobek na badaniach jest minimalny, a w dodatku są to kwoty brutto, od których należy odliczyć podatek.
        Koordynatorki bywają niesamowicie bezczelne. Potrafią wysłać mail z prośbą o wyjaśnienie jakiejś kwestii z ankiety np. w sobotę o 18, z terminem odpowiedzi do 22. Mimo tego, że w regulaminie jest wyraźnie zaznaczone, że badający ma na odpowiedź 48h.
        Na pieniądze czeka się średnio od 5 do 7 tygodni. Przy czym, to, że firma zaakceptuje badanie nie oznacza, że dostaniecie za nie wynagrodzenie. Często bywa tak, zwłaszcza w sieci fastfood, że bardzo krytyczne badania są odrzucane przez menadżerów badanej restauracji.
        Reasumując ? nie warto sobie tym zawracać głowy, bo przy 6 ? 7 zleceniach na miesiąc nie zarobicie na czysto więcej jak 100zł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka