Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Co po studiach humanistycznych?

IP: *.b-ras1.prp.dublin.eircom.net 19.02.07, 12:12
    Skonczylam studia humanistyczne. Z doswiadczenia wiem, ze nie nadaje sie do pracy w biznesie. Nie
    potrafie uporczywie komus wchodzic w dupe, nie potrafie udawac ze wszystko od firmy jest najlepsze,
    nie znosze stresu itp...Czasami mam wrazenie, ze nie nadaje sie do niczego. Nie potrafie sie odnalezc
    na rynku pracy..Caly czas mysle jakiej pracy mam szukac? Wcale nie chodzi mi o wynagrodzenie
    finansowe. Chcialabym tylko miec prace, ktora by mnie interesowala.
    Moze ktos potrafi mi cos doradzic, jakies organizacje non-profict albo cos podobnego?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Antystres Re: Co po studiach humanistycznych? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.07, 13:18
        Nie
        potrafie uporczywie komus wchodzic w dupe, nie potrafie udawac ze wszystko od
        firmy jest najlepsze,
        nie znosze stresu itp

Mam to samo
        Nie lubię jak coś mi się karze, jakiś termin, jakieś fochy, bo coś tam lub abym
        była oddana firmie, jej działaniom, choć wiem, że coś zle robią.

Nie umiem tak.

A non-profit.... Potem jest tak, że ktoś kradnie Twoje pomysły. ma za to kase,
        a Ty nic. Tylko satysfakcje... Na dłuższą metę i to deprymuje człowieka.
        Człowiek lubi widzieć owoce swoich rąk i serca. Jak non-profit to tylko dla
        ludzi np dzieci, osób starszych, ale nie inne dziedziny jak poezja itp
        • Gość: humanistka Re: Co po studiach humanistycznych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 13:44
          też tak mam - nienawidzę, gdy mi się coś nakazuje, rozkazuje, karze siedzieć po
          godzinach oraz chwalić szefa i firmę. ale póki co jestem "świeżo" po studiach i
          zdaję sobie sprawę, że na stanowisko prezesa na dzień dobry nie wskoczę.
          dlatego też nie narzekam i nie użalam się nad sobą. co więcej stres, nakazy i
          zakazy są w każdej pracy na każdym stanowisku (niższym czy wyższym). odnoszę
          wrażenie że Wam się po prostu nic nie chce robić - proponuję więc zostać w domu
          i pooglądać seriale.

p.s. na studiach też też są terminy, fochy, stres. nie przeszkadzało Wam to??
          • Gość: Fasolka Re: Co po studiach humanistycznych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 14:11
            To może warto by zostać szefem samemu sobie i założyć własną firmę. Chociaż
            wtedy też w koszta musisz wliczyć stres, terminy, nieograniczony czas pracy, co
            może oznaczać wieczne nadgodziny, ale to tylko zależy od Ciebie i to co
            najważniejsze samodyscyplinę.
            Podsyłam link, jak założyć własną firmę, może pomoże Ci to inaczej spojrzeć na
            własne możliwości i ograniczenia.
            www.pracuj.pl/kariera-wlasna-firma.htm
            A tak na marginesie więcej optymizmu i wiary w siebie.
      • Gość: 77 Re: Co po studiach humanistycznych? IP: *.foke.pl 24.02.07, 15:19
        Wszystko jest uzależnione od znajomosci. Ludzie po Teologii dostają managerskie
        stanowiska w np Transporcie o ile mają w rodzinie "kogoś"..... Spotkałem kiedyś
        pannę po Filozofii będąca spedytorem, która kończąc studia dzienne i nie
        mająca żadnych praktyk "załapała" się do dużej firmy za niezłą kaskę zaraz po
        studiach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka