Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Pośrednik/Samozatrudnienie/Gda/ ile można zarobić?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 20:52
    Jestem samozatrudnionym pośrednikiem w obrocie nieruchmościami w jednym z Trójmiejskich biur nieruchomości. Mam 32 lata, wyższe wykształcenie, licencję. Ponoszę pełną odpowiedzialność gospodarczą i zawodową wobec klientów z którymi podpiszę umowę; sam ponoszę koszty ubezpieczenia. Ile można oczekiwać w takiej sytuacji? Zaproponowano mi 50% od prowizji która wpłynie do firmy z moich umów, ale każą mi płacić, ryczałtowo co miesiąc, bez względu na przychody, 375 zł tzw. opłaty biurowej, za usługę udostępniania biura sprzętu itp. Co sądzicie? Jakie macie warunki?
    Obserwuj wątek
        • Gość: qwop Re: załóż własne biuro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 12:47
          masz już działalność, wynajmij kawałek biura i do dzieła na własny rachunek!
          Po jakiego ci oni???
          Co innego jeśli byś był zwykłym naganiaczem bez licencji. Ale piszesz, że masz
          licencję i działalność więc po co się dzielić z jakimiś cwaniaczkami?
          Działaj sam na siebie! Naganiaczy możesz również zatrudnić, którzy Tobie będą
          płacić za to biurko:)

Pozdro!
      • Gość: kropka Re: Pośrednik/Samozatrudnienie/Gda/ ile można zar IP: 213.156.112.* 20.02.07, 15:26
        Podpisuję się pod poprzednikami! Zakładaj swoje biuro! Piszę z własnego
        doświadczenia. Z tym, że ja założyłam swoje biuro nie pracując wcześniej w
        innym i nie wiedząc do końca z czym się je to całe pośrednictwo - styl pracy mi
        nie odpowiada, więc myślę o zmianie branży i przejeściu na etat. Ale jeżeli
        tobie odpowiada taka praca - to się nie zastanawiaj! Klienci są, w każdym bądź
        razie w Poznaniu, nawet przy niewielkiej reklamie. Wystarczy stronka w necie,
        gratka i jeszcze ewentualnie jakaś sieć lokalna, ogłoszenia w prasie i
        działasz! Za 50% prowizji i jeszcze przy jakiś opłatach - nie warto tyrać dla
        kogoś. Uważam iż właściciele biur "z tradycjami" wyzyskują ludzi. Zanim
        otworzyłam swoje bon szukałam pracy u kogoś, ale właśnie ze względu na
        proponowane warunki pracy nie zdecydowałam się. Najlepsza propozycja jaką
        dostałam to było pół etatu za najniższą krajową + 50% prowizji z prowizji.
        Grzecznie podziękowałam i zaczęłam działać sama.
        Pozdrawiam i powodzenia życzę!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka