Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    rozwiązanie umowy o pracę po 60tce

    IP: *.p.lodz.pl 28.03.07, 13:06
    Dzień dobry,

    mam pytanie, na które odpowiedzi nie udalo mi się znaleźć na forum:
    powiedziano mi, że wprowadzono nowelizację kodeksu pracy (?), która nie
    pozwala na rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem, który osiągnął wiek
    emerytalny, jeśli ten nie wyrazi na to zgody. Nie udało mi się znaleźć tego
    przepisu w kodeksie - czy ktoś z Was coś wie? Będę dozgonnie zobowiązana za pomoc,
    Asia
    Obserwuj wątek
        • Gość: yott Re: tu masz wszystko na ten temat IP: *.p.lodz.pl 29.03.07, 11:34
          Wielkie dzieki :) bardzo ciekawy arykul:) Acz chyba nie do końca o to mi
          chodziło. :) Orzeczenie w nim opisane stanowi dokładnie odwrotnie, niż
          twierdzenie, którego uzasadnienia szukam w KP czy innym akcie prawnym (że osoby
          w wieku emerytalnym zwolnić _nie_ można) - bo art. 45 nie został odpowiednio
          znowelizowany? Argumenty autora tekstu są przekonywujące, ale nie mówią o
          jakiejkolwiek stosownej nowelizacji ustawy. Nie doczytałam czegoś, co? ;)

          Pozdrawiam serdecznie,

          Asia

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka