Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

NIP i umowa o dzieło - pierwsza praca...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.07, 21:24
    witam,
    mam 19 lat i w poniedziałek podpisałem swoją pierwszą umowę o dzieło. Nie mam NIPu i zastanawiam się czy nie powinienem iśc do Skarbówki i "załatwiać" aby później nie było problemów i aby mógł sobie odliczyć w przyszłym roku te 19% podatku. W momencie gdy podpisywałem umowę żadnego druku o wydanie NIPu nie podpisałem. Co powinienem teraz zrobić?? Bardzo prosze o porade bo to moja pierwsza praca i nie chciałbym czegoś zawalić z US:)
    Obserwuj wątek
      • Gość: ann Re: NIP i umowa o dzieło - pierwsza praca... IP: 85.219.224.* 04.07.07, 23:42
        Ja podpisałam dwie ale w sumie trzydniowe umowy zlecenia nie mając wyrobionego
        NIPu. Wydaje mi się jednak, że tu istotna jest wysokość osiąganego dochodu,
        jeśli przewyższy pewną kwotę (nie wiem jaką)to wtedy mogą być jakieś problemy ze
        skarbówką.Proszę o wyjaśnienie, jeśli jednak się mylę.
        Idź wyrób NIP, z tym że raczej na wniosku NIP-3 potrzeba jest pieczątka pracodawcy?!
      • Gość: kadrowa Re: NIP i umowa o dzieło - pierwsza praca... IP: *.adsl.inetia.pl 05.07.07, 07:16
        Foraq!Nie słuchaj ann, to jakieś brednie, po prostu dla własnej wygody (bo nr
        NIP) Ci się na zawsze przyda, wyślij formularz NIP-3 (znajdziesz choćby w
        internecie) do właściwego Urzędu Skarbowego (dla miejsca zamieszkania). Do
        trzech tygodni nadadzą Ci numer. Możesz też zwrócić się do firmy (gdzie masz
        umowę o dzieło), by wypełnili to zgłoszenie w Twoim imieniu i sami wysłali.
        Jeżeli zarobisz za rok 2007 powyżej 572,52 zł to musisz już to wykazać w
        deklaracji PIT. Pozdrawiam.
        • iw78 Re: NIP i umowa o dzieło - pierwsza praca... 05.07.07, 17:43

A ja mam pytanie do Ciebie...co jest wg Ciebie totalną brednią w tym co
          napisala Ann?
          Druga sprawa...piszesz ze Foraq ma zwrocic sie do firmy aby wypelnili za niego
          zgloszenie identyfikacyjne i wyslali do US. Już niejedna kadrowa byla tak
          blyskotliwa i pomogla w taki sposob, ze potem US wzywal do uzupełnienia danych
          a w szczegolności zlozenia podpisu na druku NIP3.

I wyobraz sobie, ze sytuacje podobna do ann ja rowniez mialam, i nikt mnie za
          to nie powiesil. NIP słuzy do kontaktow z Urzedem Skarbowym, poki nie musze
          miec z nimi nic wspolnego, nie czuje potrzeby posiadania NIP-u. I takie
          stanowisko ma rowniez Urzad Skarbowy.

A jeżeli chodzi o pracodawce...a dokladniej platnika skladek...proponuje
          zapoznać sie z ustawą o zasadach ewidencji i identyfikacji podatnikow a w
          szczegolnosci z art 8 tejze ustawy. Nie jest to zadną brednią a tym bardziej
          przestępstwem.

Czy kwota 572,52 zl a dokladniej jej przekroczenie to kwota ktora naklada na
          mnie obowiązek rozliczania się z Urzędem Skarbowym za rok 2007? Bo taki wlasnie
          wniosek nasuwa sie po przeczytaniu tego zdania...rozwiej me wątpliwosci...cos
          mysle, że chodzi ci o cos zupelnie innego...i napewno nie o dochod.

.......................................
          Na oceanie życia jestem kroplą...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka