Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ranking firm które nie postępują fair z pracownika

IP: *.netblok.pl 01.07.03, 13:47
    utwórzmy ranking firm które nie postępują fair z pracownikami...
    moze jakaś nagraode przyznamy za 1 miejsce:)<mobbing roku>
    czekam na propozycje i krótkie uzasadnienie....
    Obserwuj wątek
      • Gość: sztylet Re: ranking firm które nie postępują fair-Adecco IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 01.07.03, 23:55
        Adecco. Co prawda nie chodzi o pracownikow,ale o nas,
        interesantow szukajacych pracy. Wiem co mowie (pisze), to
        samo co ja przeszla moja kolezanka, tyle ze jakis czas
        pozniej.
        Wymuskany koles,ktory mnie przyjmowal w ogole zapomnial o
        spotkaniu. Jak przyszedlem, to cos zaczelo mu switac
        "aaa.. to pan". Okazalo sie, ze zgubil moja aplikacje (do
        dzisiaj nie wiem,co sie stalo z moimi danymi). Po chamsku
        rozmawial ze mna:on siedzial, ja stalem.A to dlatego, bo
        akurat "przesluchiwal" blondyne z dekoltem, w wezowych
        skorach. I to bylo najbardziej chamskie, bo gosc
        rozmawial ze mna i jednoczesnie rzucal porozumiewawcze
        spojrzenia do tej panienki. Najgorzej,jak gosc doszedl do
        tego,ze mamy skonczone takie same studia. Tu juz nastapil
        koniec, facet zaczal mi wspolczuc, poklepywac po ramieniu
        ze on wie, ze na tym kierunku to ja sie wiele nie
        nauczylem. To jakis koszmar.
        Moja kolezanka ze studiow miala ten sam problem,tzn ten
        sam facet w aplikacji wynalazl jej te studia. Wyszla
        prawie z placzem.
        pozdrawiam
        P.S znam kilka firm, ktore traktuja swoich pracownikow
        jak g..o, ale to sa opowiesci z drugiej reki, wiec
        uznalem ze lepiej jak inni cos napisza.
        • Gość: telimenka Re: ranking firm które nie postępują fair-maspex IP: *.netblok.pl 02.07.03, 16:07
          sztylet powiedz o tych firmach z drugiej ręki....
          może komuś się to przyda...
          a mój typ ekoland tychy
          ludzie tam pracujący <fizyczni>wykorzystywani są jak muły...pracują zastępując
          maszyny...ogólnie to haos ,nikt nic nie wie...gdy przychodziła jakaś komisja
          wszystko stawało...gdy wychodziła wszyscy znowu zaczynali pracę -paranoja..
          traktowanie pracownika poniżej normy jak rzecz która się ma i którą mozna z
          byle powodu wyrzucic!!!! no i zarobki...3 lata temu zarabiało sie w tej firmie
          więcej niz teraz!!!o co chodzi?
          oj duzo jeszcze pisać...

• Gość: ECIK Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.innsoft.com.pl 02.07.03, 08:15
        Business Papers - rotacja zdrowo powyżej 90% rocznie. Niewielka firemka (za
        moich czasów poniżej 10 osób), szefowa na czele, a jej postępowanie można
        określić jedynie jako "jak nie należy robić". Zupełna ignorancja w zakresie
        prowadzenia firmy i kierowania ludzmi. Co jakiś czas człowiek słyszał
        regularnie, że jest do niczego, nic nie umie itd. Ludzi po prostu nie
        wytrzymywali psychicznie i odchodzili - na własną prośbę, im szybciej tym
        lepiej. Jak ktoś przepracował w okolicach roku, to i tak dużo. Ludzie pracujący
        na prowizji słyszeli: "dlaczego taka duża ta prowizja ??" - i wcale nie
        chodziło o procent, ale o fakt, że z tego procentu wychodzi tak duża kwota -
        żadnego kojarzenia, że skoro prowizja jest duża, to i zarobek firmy jest duży.
        Pomimo szczerego zaangażowania w pracę osoby odchodzące dowiadywały się, że tak
        naprawdę to nic nie zrobiły i były do niczego - wszystko jest
        zasługą "szefowej".
        • Gość: wyzwolony Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.ofi.pl 02.07.03, 10:46
          Avantis Sp. z o.o. w Warszawie - Może bardziej szczegółowo na przykładzie 2
          koleżanek. Jedną z nich przenieśli ze stanowiska Projcet Manager na Key Account
          Manager, co w tej firmie oznacza handlowca. Zarzucono jej, że nie wdrożyła
          systemu we wrześniu 2002, podczas gdy przy świadkach dowiedziała się o tym, że
          jest odpowiedzialna za jego wdrożenie w październiku 2002. Zaoferowali jej
          obniżenie pensji do zaledwie 30% tego co miała + prowizja ze sprzedaży
          naliczana w sposób nieokreślony. (Nigdy nie dostała żadnej prowizji za
          sprzedaż). Kiedy zapytała jak będzie rozliczany koszt dojazdu do klienta jej
          prywatnym samochodem powiedziano jej, że to jest jej koszt i moga dać jej
          dodatek za samochód, ale będzie mieć niższą podstawę.
          Druga koleżanka objęła obowiązki po swoim bezpośrednim przełożonym, który nie
          wytrzymał i odszedł do poprzedniej firmy za mniejsze pieniądze. Kończyła się
          jej umowa i na rozmowie o jej przedłużenie, w związku ze zwiększeniem pracy i
          odpowiedzialności, poprosiła o podwyżkę. Powiedziano jej, że jest niewiele
          firm, które pozwalają rozwijać się swoim pracownikom i że powinna być im
          wdzięczna, że jej to umożliwiają, że przez pół roku nic nie zrobiła dla firmy i
          że jest tylko kosztem stałym i właściwie to już dostała podwyżkę, bo jej praca
          była tyle warta co nic i przez cały poprzedni okres powinna pracować za darmo.

Ogólnie cisną z ludzi na maxa, płacąc w zamian marne grosze, postepują z ludźmi
          w opisany powyżej sposób, przetrzymują ludzi po godzinach organizując spotkania
          operacyjne po godzinach pracy, praca w weekend jest normą.
      • Gość: pracowita Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 02.07.03, 20:05
        Może niewiele pomożemy szykanowanym ludziom, ale te gnidy, które postępują
        podle muszą wiedzieć, że ktoś pamięta ich sprawki i śledzi ich kariery.
        Przyjdzie i na nich pora. W stanie wojennym niewielu liczyło na jakąś
        sprawiedliwość, ale pamięć o esbekach i kapusiach przetrwała czasy reżimu.
        Nowy reżim wylansował dziś inną grupę pasożytów i krętaczy. Nie usprawiedliwia
        ich kryzys ekonomiczny. Człowiekiem można być zawsze i wszędzie.
        Trzeba by gromadzić informacje o firmach-oszustach, ale też o ludziach
        kierujących tymi firmami. Nie mogą bezkarnie panoszyć się na polskim rynku
        pracy. Gdzieś powinno się znaleźć jakieś małe forum z rankingiem jak się
        patrzy, aby tam mogły zabłysnąć gwiazdy tych "przedsiębiorców". Niech światło
        dotrze do tych ciemnych kątów, niech się Polska dowie. Może ktoś wie coś o
        podobnym odważnym forum, gdzie choć przez chwilę są trzymane takie informacje,
        żeby je potem utrwalać i archiwizować.
        • Gość: pracowity BIS Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: w3cache.u.INTELINK.pl:* 03.07.03, 10:25
          Gość portalu: pracowita napisał(a):

> Może niewiele pomożemy szykanowanym ludziom, ale te gnidy, które postępują
          > podle muszą wiedzieć, że ktoś pamięta ich sprawki i śledzi ich kariery.
          > Przyjdzie i na nich pora. W stanie wojennym niewielu liczyło na jakąś
          > sprawiedliwość, ale pamięć o esbekach i kapusiach przetrwała czasy reżimu.
          > Nowy reżim wylansował dziś inną grupę pasożytów i krętaczy. Nie
          usprawiedliwia
          > ich kryzys ekonomiczny. Człowiekiem można być zawsze i wszędzie.

I TO JEST PRAWDA - ZGODA. NIC NIE UPOWAŻNIA DO INNEGO POSTĘPOWANIA I ZACHOWANIA

> Trzeba by gromadzić informacje o firmach-oszustach, ale też o ludziach
          > kierujących tymi firmami. Nie mogą bezkarnie panoszyć się na polskim rynku
          > pracy.

MASZ RACJĘ.
          BARDZO WAŻNE JEST NIE TYLKO NAZWA FIRMY, ALE RÓWNIEŻ BARDZIEJ ISTOTNE konkretne
          OSOBY (nie tylko występujący jako pracodawcy, ale również WYKONAWCY, takich
          karierowiczów, którzy by WŁASNĄ MATKĘ I OJCA SPRZEDALI, aby przypodobać się
          swojemu zwierzchnikowi .... , ludzie tacy powinni przechodzić <uciekać> na
          drugą stonę ulicy ze wstydu, a ja już znam takich co uciekają)

Gdzieś powinno się znaleźć jakieś małe forum z rankingiem jak się
          > patrzy, aby tam mogły zabłysnąć gwiazdy tych "przedsiębiorców". Niech światło
          > dotrze do tych ciemnych kątów, niech się Polska dowie. Może ktoś wie coś o
          > podobnym odważnym forum, gdzie choć przez chwilę są trzymane takie
          informacje,
          > żeby je potem utrwalać i archiwizować.

POPIERAM
          i czekam na wieści
      • Gość: xxx Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.kurdwanow.kolornet.pl / 192.168.52.* 03.07.03, 15:39
        TVP S.A.- na szacunek (przekładająjacy się na bardzo konkretne pieniądze)mogą
        liczyć się tylko "gwiazdy ekranu" lub ich krewni- reszta ma się cieszyć że
        dostąpiła zaszczytu współpracy z nimi, a jeśli nie to zostaną zwolnieni pod
        byle pretekstem, a na ich miejsce zatrudnieni koledzy/krewni/przyjaciele panów
        dyrektorów! TVP S.A. to spółka rodzinna i "człowiek z zewnątrz" nie ma czego
        tam szukać!
        • Gość: sebi Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 03.07.03, 16:51
          Ludzie

A może zrobić stronke www na których mozna byłoby przeczytać o tych wszystkim
          przekrętach. Koszt zerowy, a za rok już nikt nie bedze się mógł dokopać do
          tych wypowiedzi na forum. Jesli jesteście za to dajcie znać. Teraz mam sesje
          ale za tydzień można byłoby to juz zrobić. Stronke zareklamowało by się na
          innych forach o pracy i może pracodawcy troche sie wystraszyli???!!!
          pozdrawiam

sebek@kpjunak.com
          • Gość: pracowity BIS Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: w3cache.u.INTELINK.pl:* 04.07.03, 00:31
            Gość portalu: sebi napisał(a):

> Ludzie
            >
            > A może zrobić stronke www na których mozna byłoby przeczytać o tych wszystkim
            > przekrętach. Koszt zerowy, a za rok już nikt nie bedze się mógł dokopać do
            > tych wypowiedzi na forum. Jesli jesteście za to dajcie znać. Teraz mam sesje
            > ale za tydzień można byłoby to juz zrobić. Stronke zareklamowało by się na
            > innych forach o pracy i może pracodawcy troche sie wystraszyli???!!!
            > pozdrawiam
            >
            > sebek@kpjunak.com

Patrz wypowiedź pracowity BIS dn. 03.07.2003 g. 10,25
            POPIERAM TWOJA wypowiedź.

Ja jestem bez sesji. Trochę starszy, ale wiele widzę.

• Gość: mazzi Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.elartnet.pl 23.07.03, 20:27
            Gość portalu: sebi napisał(a):

> Ludzie
            >
            > A może zrobić stronke www na których mozna byłoby przeczytać o tych wszystkim
            > przekrętach. Koszt zerowy, a za rok już nikt nie bedze się mógł dokopać do
            > tych wypowiedzi na forum. Jesli jesteście za to dajcie znać. Teraz mam sesje
            > ale za tydzień można byłoby to juz zrobić. Stronke zareklamowało by się na
            > innych forach o pracy i może pracodawcy troche sie wystraszyli???!!!
            > pozdrawiam
            >
            > sebek@kpjunak.com

Popieram pomysl! Czekam na info o jej otwarciu. Pzdr
      • Gość: sozina Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.acn.waw.pl 04.07.03, 23:34
        Bisel system(drukarnia)Warszawka, polecam hardkorowcą ktorzy lubia byc
        zmuszani do pracy na czarno, bezplatnych urlopow,darmowych nadgodzin,wyplat na
        raty,braku jakich kolwiek praw itd. itp.jako bonus dorzuce jeszcze sluchania
        bluzg i poniewierania od majstra po zawodowce.

pozatym odradzam jakiekolwiek kontakty z ta firma sa niewyplacalni mimo
        niezłej kasy jaka zarabiaja na lewo.
        • Gość: shoto Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: 213.199.225.* 05.07.03, 09:52
          Proponuje wpisać banki i to wszystkie w kolejności, począwszy od tych
          najbardziej bankowych, a skończywszy na Mcbankach....Jakiś czas temu pacowałem
          w banku, coś takiego jak identyfikacja pracownika z firmą to slogan. To
          absolutna bzdura.
          Inną grupą firm są Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Nie traktują swoich pracowników
          fair... Czy ktoś zastanawiał się w jaki sposób może żyć agent, który wie, że
          przez dwa lata od zawarcia umowy z klientem musi zwrócić całą prowizje jeżeli
          klient zrezygnuje. Jestem ciekawy jak jakiś prezesik czułby się gdyby odchodząc
          z fotela musiałby zwrócić całą pensje...
          • clavo Re: ranking firm które nie postępują fair z praco 20.08.03, 07:44
            Gość portalu: shoto napisał(a):

> Proponuje wpisać banki i to wszystkie w kolejności, począwszy od tych
            > najbardziej bankowych, a skończywszy na Mcbankach....Jakiś czas temu
            pacowałem
            > w banku, coś takiego jak identyfikacja pracownika z firmą to slogan. To
            > absolutna bzdura.
            > Inną grupą firm są Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Nie traktują swoich
            pracowników
            >
            > fair... Czy ktoś zastanawiał się w jaki sposób może żyć agent, który wie, że
            > przez dwa lata od zawarcia umowy z klientem musi zwrócić całą prowizje jeżeli
            > klient zrezygnuje. Jestem ciekawy jak jakiś prezesik czułby się gdyby
            odchodząc
            >
            > z fotela musiałby zwrócić całą pensje...

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Royal PBK
            -------------------------------------
            Pracowałem tam parę lat temu przez chwilę i każdemu odradzam.
            Cały czas mam kontakt z tą firmą bo pracują tam jeszcze znajomi.
            i nic się nie zmieniło.
            Wszyscy agenci pracują a "menagerowie" i "góra"
            kosi kasę.Zwolnią każdego byle tylko wskażniki się zgadzały i ich prowizja.
            Jak nie przyniesiesz chciaż jednej polisy na tydzień w zębach to się dowiesz do
            czego się nadajesz.
            Szczerze odradzam kontakty choćby obiecywali złote góry.
            A oni to potrafią.
            Robią np. taki numer- przyjmują cię na szkolenie(pic na wodę bo to oni je
            przeprowadzają)i zanim podpiszesz umowę wysyłają cię w miasto.
            I mówią zacznij od znajomych i rodziny a potem już będzie lepiej.
            Ubezpieczasz więc rodzinę itd.oczywiście twój "menager" podpisuje się na
            polisach bo ty nie masz jeszcze umowy agencyjnej i twój "menager " dostaje
            prowizję oczywiście dostajesz prowizję po miesiącu pomniejszoną o koszty jakieś
            tam. Po 2 miesiącach podpisujesz umowę agencyjną (dopisują ci te wcześniejsze
            polisy )i zwykle ją rozwiązują po kilku tygodniach.I wtedy z przyczyn
            naturalnych polisy które wykupiła twoja rodzina padają. Wtedy musisz zwrócić
            prowizję (tą pomniejszoną i te koszty które poniósł "menager") i to ma właśnie
            swoją nazwę.
      • Gość: kapuś Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.retsat1.com.pl 05.07.03, 12:00
        Firmy łódzkie:

1. Master druk - poligrafia/introligatorstwo

60% pracowników brak umów o pracę. 4 PLN/godzinę. Nadgodziny, soboty (czasem
        niedziele) płacone normalnie. Nagana jako podstawowy czynnik motywacyjny ("na
        twoje miejsce czeka mnóstwo osób"). Mimo dość silnej pozycji firmy na rynku
        poligraficznym, kompletny brak perspektyw rozwoju, awansu czy podwyżek. Acha,
        szczytem wyróżnienia jest zaproponowanie umowy o pracę na czas określony
        (zwykle do końca roku), które przysługuje tylko wybranym.
        Chciałbym jeszcze nadmienić, że pracując tam miałem wykształcenie wyższe,
        certyfikat z ang. i zostałem (dopiero w tej firmie) wykwalifikowanym
        specjalistą od maszyn. Naszczęście stamtąd spierdoliłem...

Moje rekordy:

5 miesięcy bez wolnej soboty,
        16 godzin pracy non-stop,
        19 godzin pracy w ciągu 26 (8 - 7 dom/sen - 11),
        62 godziny w ciągu tygodnia (sobota i niedziela święto - dni wolne od pracy),
        265 godzin w ciągu miesiąca.

2. Tempservice - pośrednik pracy

Chamstwo i ostateczne olewnictwo klientów. Pracę dostają w 75% znajomi
        (ewentualnie znajomi znajomych protegowani przez bliskich zanjomych). Człowiek
        z tzw. ulicy ma 25% szans że cokolwiek zostanie mu zaoferowane.

3. Łódzkie Zakłady Graficzne

Młodzi przyjmowani na praktyki, zapierdalają po 12-13 godzin, przy odbiorze
        gotowych książek z maszyn. 12-13 godzin stania zgiętym w pół. Bez żadnego
        wynagrodzenia (w końcu praktyki, nie!). Na szczęście firma upada (jak cała
        łódzka poligrafia, czerpiąca pełnymi garściami ze starych sprawdzonych XIX-
        wiecznych wzorców).

4. Omni druk - poligrafia, oklejanie folią (samochodów etc.)

Warunki dla pracowników te same co w punkcie 1szym + skandaliczne warunki
        pracy. Wiele osób przybyłych do "siedziby" firmy bałoby się tam wysrać,
        niestety znam osoby zmuszone przez okoliczności życiowe (ekonomiczne) tam
        pracować...
        • Gość: browarek Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.lodz.mm.pl 25.09.03, 23:01
          Polecam jako godną uwagi firmę Browary Łódzkie. Ludzie też są tam zastraszeni,
          bez prawa własnej godności-zresztą jest ich coraz mniej(pracowników) Zwalniani
          są starzy pracownicy, którzy wiedza o różnych machlojkach i przekrętach jeszcze
          z czasów prywatyzacji.Obecna właścicielka(córka byłego dyrektora państwowych
          browarów )jest snobką,nie liczącą się z nikim i z niczym. Wszyscy panicznie jej
          się boją!!!!!!!! Pomaga jej dzielnie główny kierownik tej wspaniałej "firmy"
      • nieswiadoma1 ranking firm które nie postępują fair z praco 08.07.03, 13:51
        Fajna rzecz takie forum, jeśli ktoś odczuł na własnej skórze nieuczciwość
        pracodawcy. Przez 5 lat pracowałam w błogiej nieświadomości, że można
        traktować pracowników jak smieci. Brak podstawowych swiadczeń (ZUS - dziecko
        koleżanki z pracy jest w szpitalu, nie wiem, czy nie wystawia jej rachunku, bo
        firma ani pracownicy nie są zgłoszeni, nie mówiąc o płaceniu składek, Urzad
        Skarbowy - niepłacenie podatków, itp). Firma niewypłacalna w najmniejszym
        stopniu, brakuje pieniedzy na wszystko - pensje, materiały biurowe, nie mówiąc
        o gigantycznych długach u kontrahentów. Szefów ciągle brak, a pracownicy musza
        wysłuchiwać skarg i wyzwisk wierzycieli, (jesteśmy zmuszani do oszukiwania
        innych firm, że właścicieli nie ma, są na spotkaniu, wyjechali itp.).
        Notoryczne kłamstwa ("nie jest źle, to tylko przejściowe kłopoty, a zresztą,
        co to za kłopoty?"). I co to za firma? Agencja Reklamowa.... jeszcze nie moge
        napisać jaka, bo w niej pracuje. Ale już niedługo, niedługo...
      • Gość: r.e.r.e Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: eurocom:* / 192.168.10.* 08.07.03, 18:13

> czekam na propozycje i krótkie uzasadnienie...
        olkusz, ahold polska. nawet szkoda opisywać, takie jaja się tam dzieja. powiem
        tylko, że 230zł na "pół" etatu się tam zarabia.
        więcej na stronie:
        www.hyperprzekret.info.olkusz.pl/index.html

polecam zajrzeć. podam tylko fragment artkułu. pisze to osoba, która też tam
        pracowała :
        O
        przerwie w pracy kasjerki decyduje tzw. Kasjerka operacyjna, która pełni
        funkcję przełożonej kasjerek i dba o sprawne
        funkcjonowanie stanowisk kasowych. Jeśli nie znajdzie ona w zastępstwo innej
        kasjerki na czas wyjścia pracownika na
        przerwę lub nie ma ochoty ustalić przerwę to nie ma co liczyć na załatwienie
        swoich podstawowych potrzeb. Zdarzeń tego
        typu było naprawdę bardzo wiele. Jednak faktem, który budzi chyba najwięcej
        emocji jest praca w godzinach
        nadliczbowych i nocnych bez wynagrodzenia dla pracowników. Na początek kilka
        słów wyjaśnienia: Hipermatkety objęte
        są przepisami Kodeksu Pracy mówiącymi o tzw. równoważnym czasie pracy.
        Przepis ten, choć jest on stworzony bardzo
        po myśli pracodawców nie jest jednak do końca przestrzegany. Mówi on o tym,
        że pracownik, który przekroczy w danym
        miesiącu ustawową liczbę godzin może odebrać godziny nadliczbowe w postaci dni
        wolnych od pracy w miesiącach
        następnych. I wszystko byłoby w porządku gdyby firma faktycznie oddawała te
        godziny. Często pracownicy nie maja
        kiedy odebrać godzin nadliczbowych, ponieważ pracują na okrągło podczas gdy
        liczba godzin do odebrania ciągle wzrasta.
        Zdarzały się przypadki, że pracownicy z dużą ilością godzin nadliczbowych
        zostali zwalniani z pracy bez możliwości
        odebrania dni wolnych.
        (...)
        Ale skoro
        już o tym rozmawiamy to należałoby zacząć od etatów pracowniczych. Firma
        Ahold Poska zatrudnia swoich
        pracowników w większości na 1/2 i 3/4 etatu. Wyjątkiem jest kadra
        kierownicza, tzw, starsi sprzedawcy, pracownicy
        piekarni i dyrektor. Ci mogą liczyć na cały etat.. Stawka godzinowa to 4 zł 50
        gr. Brutto. Jak
        łatwo obliczyć pracownik zatrudniony na 1/2 etatu (wypracowujący często cały
        etat) zarabia ok. 300 zł netto miesięcznie.
        Osoby zatrudnione na 3/4 mogą liczyć na nie więcej niż 450 zł. Na pełnym
        etacie można wyciągnąć" nawet do 600 zł.
        Zarobki kierowników stoisk to ok.. 1000 do 2000 zł netto. Nie posiadam danych
        odnośnie zarobków dyrektora
        hipermarketu.
        (...)
        Pracownicy zatrudniani w hipermarketach podpisują dwie listy obecności, z
        których tylko jedna udostępniana jest do
        ewentualnej kontroli przez te instytucje. Na jednej z nich są faktycznie
        przepracowane godziny, na drugiej zaś całkiem nowy
        miesięczny grafik godzinowy. Po upływie miesiąca pierwsza lista wędruje do
        kosza. Nie spotkałem się z odmową któregoś z
        pracowników podpisania drugiej listy z fikcyjnymi godzinami ( sam też ją
        podpisywałem) . Odmowa równałaby się z
        wypowiedzeniem umowy o pracę, a o tę jak wiadomo ciężko nie tylko w takim
        mieście jak Olkusz.

czy to nie jest paranoja??
        • maruda13 Re: ranking firm które nie postępują fair z praco 10.07.03, 06:58
          Jeśli chodzi o supermarkety itd zależy to jeszcze od kierownika. Przykład
          Biedronka w Świdniku - jeszcze niedawno szczyt marzeń - atmosfera przyjemna,
          zawsze się można bylo umówić na zmianę (zwłaszcza chwalone przez studentów),
          widać to było nawet po pracownikach. Po zmianie kierowniczki - nie mogą od
          jakiegoś czasu znaleźć mężczyzny - bo teraz tylko ich chcą zatrudniać - i
          palety z naprawde ciężkim towarem muszą dźwigać kobiety, siedzą od rana do
          23,24 (rozpakowywanie towaru), nie ma mowy o urlopie, i wiele jeszcze
          patolgicznych sytuacji
      • Gość: były Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: 195.117.30.* 10.07.03, 18:31
        Super Nowości Rzeszów albo Komfort-Market, Press-Media, Thermokomfort, Heliocom
        i parę innych z siedzibą w Mielcu. To wszystko jeden pies bo ten sam właściciel
        a różne firmy żeby przepuszczać dochód a to przez specjalną strefę, a to przez
        ZPChr. Stosunek do pracowników taki sam jak napisał ktoś powyżej, kopiuję:
        "Zarzucono jej, że nie wdrożyła systemu we wrześniu 2002, podczas gdy przy
        świadkach dowiedziała się o tym, że jest odpowiedzialna za jego wdrożenie w
        październiku 2002", "Kiedy zapytała jak będzie rozliczany koszt dojazdu do
        klienta jej prywatnym samochodem powiedziano jej, że to jest jej koszt i moga
        dać jej dodatek za samochód, ale będzie mieć niższą podstawę"
        "Kończyła się jej umowa i na rozmowie o jej przedłużenie,... pwiedziano jej, że
        jest niewiele firm, które pozwalają rozwijać się swoim pracownikom i że powinna
        być im wdzięczna, że jej to umożliwiają, że przez pół roku nic nie zrobiła dla
        firmy i że jest tylko kosztem stałym i właściwie to już dostała podwyżkę, bo
        jej praca była tyle warta co nic i przez cały poprzedni okres powinna pracować
        za darmo" - z jedną uwagą że takie teksty chodzą na okrągło a nie przy prośbie
        o podwyżkę...
        Sytuacje nie identyczne ale sposób podejścia typowy. Poza tym premiowane
        donosicielsktwo, lizusostwo ewentualnie błazenada, premiowane chwilowym brakiem
        haseł takich jak powyższe, toteż ludzie na dołach są ok, nie postępują wobec
        siebie po chamsku co było jednym z nielicznych plusów.
        Zatrudnienie nie na żadną umowę tylko załóż gościu firmę, sam sobie płać ZUS,
        sam się baw w księgowość, chorujesz to twój problem, koszty - przecież wpiszesz
        sobie w koszty. Płaca ustalona tak żeby po odjęciu ZUSu i zdrowotnej zostało ok
        500zł na rękę, reszta o ile w ogóle to pod stołem, podatek ci nie wychodzi,
        więc "wliczaniem w koszty" niczego nie odliczysz, składki wzrastają więc płaca
        się stopniowo zmniejsza. Gwoli sprawiedliwości płaca w ogóle jest wypłacana,
        zdarzają się lekkie poślizgi, ale pracownicy (sorry - firmy) na prowizji muszą
        uważać żeby za dużo nie zarobić, bo od razu dostaną obniżkę plus zjebkę za
        złodziejstwo. Typowa zagrywka to fikcyjne ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników
        na konkretne stanowiska dla pokazania ilu to jest chętnych na twoje miejsce i w
        nadziei że może akurat znajdzie się taki frajer, który zechce pracować
        za "możliwość rozwoju" czyli za darmo, o dziwo nie chcą :). Może wystarczy?
        Pozdrowienia od byłego pracownika
      • Gość: ala Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 17.07.03, 15:15
        SABA Katowice... to koszmar mojego życia.Pracuje tam już trzeci rok. Jak ja tam
        wytrzymuję?(jeszcze 8 miesięcy).Wspołwłaścicielka to przykład upiora: cały czas
        krzyczy, wyzywa, poniża i rzuca róznymi przedmiotami. Wiecznie nie zadowolona i
        mająca wszystkich za wielkie G... Jeżdżę swoim samochodem (średnio 100km
        dziennie) i podpisuje, że odebrałam ryczałt na paliwo (ale, tylko podpisuje).
        Umowę miałam na czas nieokreslony, jednak zostałam zmuszona na rozwiązanie
        umowy i powtórne jej zawarcie na czas określony. Oczywiście inna jest kwota na
        umowie, a inną dostaje. Wszyscy tu tak mają. Jednak praca u pani M. skończy się
        dla mnie poważną chorobą psychiczną (juz się wszystkiego boję). Ludzie
        uciekajcie od tej firmy na 100 km. (może to za mało!!!!).
      • Gość: mag L U D Z I E ! ! ! ! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.07.03, 22:04
        ...listy, zestawienia nic tu nie dadzą - mamy cholerne bezrobocie więc ludzie
        pchają się nawet tam gdzie jest wyzysk (a to na przetrwanie, a to w nadziei, że
        może jednak nie będzie tak źle jak opowiadają inni)

nie zapominajcie, że jest inny sposób - SĄDY PRACY! Wiem, że to wymaga
        cierpliwości ale warto! Przypominam, że postępowanie w sądzie pracy wolne jest
        od opłat więc właściwie zero ryzyka. Jeśli są podstawy to czemu nie wybrać
        takiej drogi. Poza tym sądy są raczej propracownicze więc bez obaw! Sama
        procesuję się z byłym pracodawcą i po pierwszej rozprawie czuję, że... wygram!
        (niezłe odszkodowanie;-) I przyznam, że robię to nie tylko z myślą o sobie, ale
        mam nadzieję, że następnym razem taki pracodawca zastanowi się trochę dłużej
        zanim wykręci jakiś numer innemu pracownikowi...

Może to jest sposób na wyzysk i samowolkę pracodawców?
        m.

p.s.jak już zgarnę odszkodowanie to się pochwalę, o.k.?;-)
        • Gość: >>>>>>>>>>>>>>> Re: L U D Z I E ! ! ! ! IP: *.acn.pl / 10.72.7.* 19.07.03, 22:10
          Gość portalu: mag napisał(a):

> ...listy, zestawienia nic tu nie dadzą - mamy cholerne bezrobocie więc ludzie
          > pchają się nawet tam gdzie jest wyzysk (a to na przetrwanie, a to w nadziei,
          że
          >
          >> nie zapominajcie, że jest inny sposób - SĄDY PRACY! Wiem, że to wymaga
          > cierpliwości ale warto! >

> p.s.jak już zgarnę odszkodowanie to się pochwalę, o.k.?;-)

********* ALE MAM NADZIEJĘ, ŻE WIESZ, ŻE ODSZKODOWANIE TO MAX !!! 3-miesięczna
          pensja ! . pozdr. i zycze wygranej. Mój proces trwa juz 3.5 roku.
        • Gość: były Re: L U D Z I E ! ! ! ! IP: 195.117.30.* 21.07.03, 20:18
          Gość portalu: mag napisał(a):

> Przypominam, że postępowanie w sądzie pracy wolne jest
          > od opłat więc właściwie zero ryzyka. Jeśli są podstawy to czemu nie wybrać
          > takiej drogi.

Jak są podstawy. A jak nie ma? Bo pracodawca nie podpisuje z tobą żadnej umowy,
          jak się upomnisz to wynocha. Albo gdy tak jak mój każe zakładać działalność
          gospodarczą to nic nie poradzisz. I w tej umowie tylko twoja strona ma
          obowiązki i kary, spróbuj nie podpisać :-(

> I przyznam, że robię to nie tylko z myślą o sobie, ale
          > mam nadzieję, że następnym razem taki pracodawca zastanowi się trochę dłużej
          > zanim wykręci jakiś numer innemu pracownikowi...

Nadzieja czyją matką? Pracodawca zastanowi się dłużej jak tu wziąć za mordę
          pozostałych pracowników, żeby mógł numery nadal wykręcać bezkarnie. I wymyśli
          pracę na czarno, albo podpisywanie prośby o zwolnienie in blanco, albo kilk
          aróżnych list obecności, albo zakładanie własnej działalności i tak dalej. I
          jeszcze bardziej będzie cisnął tych co pozostali, żeby sobie odbić to co musiał
          jednemu zapłacić.

> Może to jest sposób na wyzysk i samowolkę pracodawców?
          > p.s.jak już zgarnę odszkodowanie to się pochwalę, o.k.?;-)

Pochwal się też o ile ten krwiopijca obciął pensje pozostałym pracownikom, ilu
          zwolnił.

• Gość: irek Re: ranking firm które nie postępują fair z praco IP: *.man.rsk.pl 18.08.03, 22:28
        Hotel -dwór "Ostoya" w Jasionce koło Rzeszowa - pracownicy to niewolnicy
        wielkiego pana Rylskiego. Jest podobnie jak pisaliście - chamstwo, ubliżanie,
        upokarzanie, ciągła kontrola (właściciel często mieszka w hotelu ), wyzwiska,
        mmarna płaca, b.duża rotacja pracowników - sami odchodzą niewytrzymując
        psychicznie lub zostają bez powodu zwolniani z dnia na dzień, jako "motywacja"
        służy nagana, koleżeńskie stosunki między pracownikami bardzo niemile widziane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka