Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku

IP: *.b-ras2.mvw.galway.eircom.net 15.02.08, 22:23
    czy w Irlandii można kupic testy na prawo jazdy w j.polskim?Jeżli
    tak,to gdzie?Mam jeszcze jedno pytanie,w jaki sposób można się
    skontaktowac z Panem Janem,w sprawie kursu.dziękuje i pozdrawiam
    Obserwuj wątek
      • Gość: iralndmen Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 21.02.08, 17:18
        Jak smigam moim BMW M5 po Irlandi i myśle że moi rodacy muszą płacić
        6,70 zł za 25 km drogi dwupasmowej to naprawdę myśle że z Polską coś
        nie tak jest.
      • Gość: ewka Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.cust.tele2.pl 21.02.08, 19:29
        Faktycznie,mój syn zrobił tam prawo jazdy w czasie ubiegłorocznych wakacji.Ale w
        Polsce nie chcą go honorować.W Wydziale Komunikacji dwie panie urzędniczki nie
        były pewne,co teraz należy z tym prawkiem zrobić.Jedna miała księgę z przepisami
        unijnymi,druga z polskimi;są sprzeczne.Może ktoś z Was wie,jak jest naprawdę;czy
        trzeba je wymienić,czy zdawać ponownie egzamin.A może chodzi tylko o brak
        kompetencji naszych urzędników/i nabijanie kasy/?
        • Gość: Kaczo i Boso Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.natpool3.outside.ucf.edu 21.02.08, 19:39
          Pewnie chodzi o "nabijanie kasy"... Caly istniejacy w Polsce system
          dlugich i skomplikowanych "szkolen" a potem podobnych "egzaminow"
          zdecydowanie sprzyja lapowkom i korupcji!!!
        • Gość: monia Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.chf.cork.eircom.net 10.03.09, 00:11
          chodzi o nasza polska niekompetencje,prawo jazdy polskie w irlandi
          jest wazne oraz prawko irlandzkie w polsce jest wazne(prawko pelne a
          nie LP)
      • damianbsc Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku 21.02.08, 19:49
        sam robilem prawko na kat A w Dublinie i musze powiedziec, iz trzeba byc pacanem
        by nie zdac testow w j.angielskim
      • Gość: lp A zdjęcie z USA IP: 86.164.82.* 21.02.08, 23:23
        I jak zwykle w gazecie.pl niepasujące do artykułu zdjęcie.

To zdjęcie jest z USA - marki samochodów amerykańskie, kierownice po lewej stronie, charakterystyczne krawężniki i na dalszym planie Ford Expedition z amerykańską tablicą rejestracyjną.

Ale przecież chodziło o to, żeby pokazać zagranicę, a motłoch i tak się nie kapnie, że to nie Irlandia.

pozdro
      • rasklaat Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku 21.02.08, 23:30
        Mam angielskie tymczasowe prawo jazdy. Zrobiłem kurs w Polsce kilka lat temu ale dałem spokój jak trzy razy nie zdałem placyku. Teorię zdałem za pierwszym razem (100%). Ten kurs z Polski przydał mi się o tyle że nauczył mnie techniki ruszania z miejsca, cofania, hamowania i skręcania na skrzyżowaniu na dwójce. Reszty nauczyłem się tutaj sam jeżdżąc i od kumpla. Tutaj też zdałem teorię ale oblałem "hazard perception" (patrzenie na filmiki i klikanie przy tym myszką). Nie przeszkadza mi to jakoś w jeżdżeniu po Anglii. Sama jazda to najprostsza rzecz pod słońcem a ronda to jeszcze bardziej ułatwiają. Najgorsi są ludzie parkujący w głupich miejscach, przy skrzyżowaniach itp bo np nie chce im się zostawić samochodu kawałek dalej i podejść te kilkadziesiąt metrów dalej do banku czy sklepu. Polecam każdemu jeżdżenie po Anglii, świetne do poszalenia są wiejskie dróżki, zupełnie jak w Colinie.
      • Gość: jamto Ciągnął auto na kapciu przez 40km???? IP: 78.133.158.* 22.02.08, 08:55
        Gratulacje
        • Gość: Kaczo i Boso Re: Ciągnął auto na kapciu przez 40km???? IP: *.natpool1.outside.ucf.edu 22.02.08, 15:52
          Wlasnie, jak to jest mozliwe? Pewnie po kilku kilometrach
          takiego "ciagniecia" pozostala sama felga!
      • Gość: coolita Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.ipt.aol.com 22.02.08, 13:29
        "Kiedyś jechaliśmy samochodem i pękło nam koło, nie mieliśmy zapasowego. Jakiś człowiek zatrzymał się i ciągnął na lince nasz samochód ponad 40 kilometrów - opowiada. - Nie chciał nic w zamian. Oni tacy są, a my musimy się nauczyć z tego korzystać."

"Korzystać"???Czy zawsze Polak na Wyspach musi z czegoś korzystać i cieszyć się,że cos otrzymał dzieki ludzkiej zwyklej bezinteresownośći(która tu,w Irlandii jest po prostu normą) nie czując się w obowiązku odwdzięczenia się tym samym???
        Uważam,że Polacy powinni nie "korzystać", a uczyć się takich ludzikich odruchów i zwykłej uprzejmości od Irlandczyków ( zwłaszcza na drodze)a nie patrzeć tylko,jak gdzieś "przycwaniakować"!!!Ta wypowiedź mnie wyprowadziła z równowagi.Wstyd czytać takie słowa.Wypowiedź tej osoby jest najlepszym przykładem na temat ciągłego podejścia wielu Polaków,że najlepszym sposobem na życie jest kombinacja.
        Mam nadzieję,że w takich polskich Auto szkołach nauczą też wszystkich nie jak "korzystać" a jak pomagać.
        • Gość: do polskiej dziczy Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 78.52.228.* 22.02.08, 15:33
          polak to chce za darmo ale samemu cos za darmo to juz nie
          ot i cale polactwo
          • Gość: Kaczo i Boso Re: Czy piszesz tu o samym sobie??? IP: *.natpool1.outside.ucf.edu 22.02.08, 15:55
            "do polskiej dziczy"... Mow (pisz), prosze, w swoim wlasnym imieniu
            i nie martw sie o WSZYSTKICH pozostalych Polakow!
      • Gość: Roman Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 89.204.250.* 02.05.08, 23:41
        posiadam testy w jezyku polskim jezeli ktos bedzie zainteresowany
        mój adres mailowy Romank82@interia.pl równiez moge pomóc wypelnic
        dokumenty na egzamin z polskim tłumaczem. tel. 085-10-33-090
      • Gość: ruch lewostronny Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 212.76.37.* 04.05.08, 09:41
        Najgorzej że ruch jest w przeciwną stronę ale jak ktoś będzie mieszkał w Irlandii to mu sie takie szkolenie przyda.
      • Gość: Misia Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.08, 00:17
        Co znaczy, że oni już tacy są, a my musimy nauczyć się z tego
        korzystać!!!!!!!!!!!???? Co za chamskie stwierdzenie Polaka.
      • Gość: Agata Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 193.120.116.* 14.06.08, 22:31
        No tak, Polak szuka jak by tu wykorzystac innych Polaczkow bez jezyka...
        Zenada!!! Ile bierzecie za kurs?? 200euro zeby poczytac komus ksiazeczke?? Wstyd!
        Mam prawko irlandzkie, zdane w angielskim, bo faktycznie, trzeba byc totalnym
        kretynem zeby go nie zdac - dlatego smieszy mnie wysoka zdawalnosc DZIEKI WAM
        - lol! I kto w to wierzy??? Tragedia...
        Mam polskie tlumaczenie pytan, nie prowadze jednak tzw ladnie KURSOW - bez
        przesady!
        Zreszta info(at)naukajazdy.ie :)
        • Gość: anula Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.lmk.limerick.eircom.net 20.06.08, 11:59
          calkowicie sie z toba zgadzam . koszt egzaminu w irlandi po ang. wynosi okolo
          40 euro a po polsku 4 x wiecej!!!jestem zszokowana ta suma i moje pytanie za co
          tyle kasy?
          • Gość: martka Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 217.98.55.* 18.08.08, 00:27
            Spieszę donieść, że tłumacz na egzaminie teoretycznym w Dublinie
            jest usługą bezpłatną i nie rozumiem dlaczego płacisz komuś 4x
            wiecej. Radzę sprawdzić w ośrodku egzaminacyjnym.Wiem bo sama tam
            byłam.
            • Gość: Asia Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.bas502.dsl.esat.net 08.01.09, 00:31
              Witaj,
              piszę z pytaniem do Ciebie-mam nadzieję,ze się nie obraisz.
              Czy mogłabyś mi coś napsiać na e-mail:adreskrotki@op.pl coś na temat
              prawa jazdy w Irlandii-Dublinie.Chciałabym zdawać po polsku.
              Może na necie uda mi się znaleść znaki,książeczke po polsku w np:
              pdf,bym mogła sobie wydrukować albo może ktoś będzie miał do
              sprzedania płytke itd.Za wszelkie informacje-zgóry dziękuję,asia
            • Gość: Zorientowana Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.prp.dublin.eircom.net 03.11.09, 19:10
              Święta prawda, tłumacz jest opłacany przez państwo!!!

• Gość: Zorientowana Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.prp.dublin.eircom.net 03.11.09, 19:12
            Koszt egzaminu teoretycznego (testów) to 35,60 Euro (na każdą kategorię). Cena
            jest taka sama i po polsku i po angielsku.
      • Gość: madzia Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 193.120.116.* 26.06.08, 01:03
        blagam niech ktos napisze mi adres inamiary ,tel gdzie mozna zrobic
        prawko po Polsku w Irlandii!!!Mieszkam w Co Mayo i jezeli nic nie
        zrobie w tym kierunku, to maz bedzie skazany robic ze mna zakupy,
        czego nienawidzi ,a co znow zle wplywa na moje samopoczucie
      • Gość: Piotr [...] IP: 193.120.116.* 08.10.08, 00:52
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: slaigo Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.mysmart.ie 06.11.08, 19:45
        ja zaplacilem tej w szkole w Limerick, 270euro za kurs i test po
        polsku, szczerze to zlodzieje. mialem czekac 3mies. na test czekam
        juz 5,5 miesiaca,a panii ktora odbiera tel. niema pojecia kiedy i
        czy wogule beda jakielokolwiek testy i jej odp. sa lekcewarzace,w
        podobnej sytulacji jest jeszcze w mojim miescie ponad 20osob
        przestzegam wszystkich chetnyh niekorzystajcie z uslug tej szkoly.
        • Gość: gnom Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 84.203.123.* 25.11.08, 14:47
          zlej to , kasy pewnie i tak nie odzyskasz , kup III edycje ksiazki z przepisami
          / obowiazuje od 1 wrzesnia 2008 / osoby ktore uczyly sie z II edycji moga miec
          problem , wkuj na blache pytania i startuj po angielsku , nie jest tak strasznie
          , ja zdalem za drugim razem . pozdro
        • Gość: Grześ Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 193.120.116.* 26.03.09, 16:33
          Święta prawda też do nich poszedłem strata pieniędzy a co do tej
          Pani Bożenki to żenada straszna ona tylko potrafi telefon odebrać i
          mówić ,,prawo jazdy słucham''.Na żadne pytanie nie potrafi
          odpowiedzieć i wszystko najlepiej każe samemu robić!!!Odradzam
      • Gość: emilia Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.srl.dublin.eircom.net 26.01.09, 21:53
        ludzie uwazajcie ... ja zapłaciłam i firma "się zwinała"
        • Gość: David Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 89.19.89.* 28.01.09, 20:56
          słuchaj Emilia mozesz mi powiedziec co to za firma? w której chciałas zdac
          Prawko?? bo chciałem razem z moja Dziewczyna zrobic sobie tu Prawo Jazdy,A
          mieszkamy w galway! obawiam sie teraz! prosze o szybka odpowiedz..
        • Gość: monia Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.chf.cork.eircom.net 10.03.09, 10:25
          czesc emilia widze ze ciebie dotknelo to samo co mnie, moze nawet ta
          sama firma nas wyrolowala
      • Gość: zrobiony na szaro Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.chf.cork.eircom.net 09.03.09, 21:56
        Witam ! Wlasnie robilem prawo jazdy po polsku w Cork. Na szkolenie
        przyszedl polski cwaniaczek spoznil sie ze dwie godziny pozniej
        popierdziolil jakies bzdury z godzine i dal plyte do egzaminu .Na
        egzamin mialem czekac od 2 do 12 tygodni. Minelo 3 miesiace i nic.
        Przez kolejny miesiac jeszcze sciemnial i dopiero po postraszeniu go
        garda egzamin mialem za 2 tygodnie. Mial byc na tym egzaminie polski
        tlumacz a bylo to tak ze bylo to nagrane z tasmy. Koles zrobil mnie
        na 200 euro bo tyle kosztowala mnie plyta. Ten oszust to Grzegorz
        Kurgiel tel. 0860425885 lub 04322871. Przestrzegam przed tym
        cwaniakiem
      • Gość: BB Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 85.134.179.* 01.09.09, 15:33
        „THE DRIVING ACADEMY” – IRLANDZKA AUTO-SZKOLA W NAAS, OTWORZONA 16
        LAT TEMU, ZAPRASZA WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA „PRAWO JAZDY PO POLSKU”,
        CZYLI PRZYGOTOWANIE DO LERNER PERMIT - PROVISIONAL LICENCE
        (TYMCZASOWE, ZIELONE PRAWO JAZDY) I FULL LICENCE (PEŁNE, RÓŻOWE
        PRAWO JAZDY).
        POLSKI INSTRUKTOR NAUKI JAZDY, ABSOLWENT PEDAGOGIKI UNIWERSYTETU
        ŁÓDZKIEGO, Z 2-LETNIM STAŻEM Z POLSKI W ZAWODZIE INSTRUKTORA JAZDY -
        www.beta.lodz.pl I 1,5 ROCZNYM W IRLANDII www.passyourtest.ie (numer
        referencyjny ADI – Approved Driving Instructor F 34803, lub numer
        polskiej legitymacji instruktora jazdy; A-008448 ZATRUDNIONY
        NA „FULL TIME” W „THE DRIVING ACADEMY” PROWADZI WYKŁADY I LEKCJE
        PRAKTYCZNE NA WSZYSTKIE KATEGORIE PRAW JAZDY.
        POSIADAMY 6 MOTOCYKLI, 7 SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, 4 RIGID`Y I 1
        ARTIC`A, PRZED ŚWIETAMI BOŻEGO NARODZENIA RÓWNIEŻ DOSTĘPNY BĘDZIE
        AUTOBUS. DYSPONUJEMY KOMFORTOWYMI SALAMI WYKŁADOWYMI W NAAS,
        PORTLAOISE, CARLOW I DUBLINIE, A TAKŻE MATERIAŁAMI DYDAKTYCZNYMI:
        najnowszą, 4-tą edycją przetłumaczonych przez nas testów na język
        polski (płyta CD zastrzeżona prawami autorskimi) i książka „Rules of
        the Road”-Przepisy Ruchu Drogowego w Irlandii SĄ NIEZBĘDNYMI
        MATERIALAMI DO NAUKI NA TEST TEORETYCZNY PO POLSKU (czas oczekiwania
        na egzamin teoretyczny wynosi 3 tygodnie na kategorie A i B,
        natomiast na kat. C i D czas oczekiwania jest wydłużony do 12-stu
        tygodni.) .
        OFERUJEMY RÓWNIEŻ INNE SZKOLENIA I KURSY PROWADZONE W JĘZYKU
        POLSKIM, PO KTÓRYCH UZYSKUJECIE PAŃSTWO IRLANDZKIE KWALIFIKACJE
        TAKIE JAK: DRIVER CPC (świadectwo kwalifikacji na przewóz towarów
        lub osób), FORKLIFT LICENCE (kurs kierowców wózków jezdniowych z
        napedem silnikowym), MANUAL HANDLING CERTYFICATE (szkolenie
        dotyczące ręcznego podnoszenia ciężarów) I ADR - HAZHEM LICENCE –
        (przewoz materialow niebezpiecznych) .
        OFERUJEMY RÓWNIEŻ POMOC PRZY POROZUMIEWANIU SIĘ Z EGZAMINATOREM NA
        EGZAMINIE PRAKTYCZNYM. EGZAMINATOR PYTA SIĘ ZDAJĄCEGO O ZNAKI
        DROGOWE, ZADAJE PYTANIA DOTYCZĄCE RUCHU DROGOWEGO I OBSLUGI POJAZDU,
        A TAKŻE EGZEKWUJE OD ZDAJĄCEGO UMIEJĘTNEGO WYDAWANIA RĘCZNYCH
        SYGNAŁÓW NA DRODZE.
        WJĘCEJ INFORMACJI UZYSKACIE PAŃSTWO U POLSKIEGO INSTRUKTORA: mgr.
        Bartłomiej Beta, numer telefonu: +353 86 33 77 857.
        Head office adress: The Driving Academy, Unit 1, Clarendon House
        (Przez ścianę z Test Center, gdzie możecie Państwo zdac swój egzamin
        praktyczny), Newbridge Road, Naas, Co. Kildare. Lo-call tel. 1890 25
        28 25.
        • Gość: Miroslawa Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: 188.141.121.* 28.05.10, 15:40
          Podejscie dobre tylko na poczatku a pozniej olewka;/
      • Gość: Elwira Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.lmk.limerick.eircom.net 21.10.09, 16:45
        Ja zdalam teorie po polsku i to tyle. Teraz jest wielki problem ,bo mialam
        egzamin praktyczny z Irlandka,a ta stwierdzila ze zle mowie po angielsku i
        niedopuszcza mnie do egzaminu!!!A do samochodu ze mna nie wsiadzie bo to
        niebezpieczne!Acha jezdze juz 1,5 roku i niemialam zadnej kolizji! Wiec to
        niesa pelne prawo jazdy po polsku tyklo polowkowe!Niedajcie sie nabrac tak jak
        ja !!! 2 lata minie mi w czerwcu i mam po prawku! drugiego egzaminu z
        praktycznego jeszcze nie mialam a od tego pierwszego minelo juz 5
        miesiecy!Moze ktos moze mi doradzic co ja mam teraz zrobic?!
        • Gość: Zorientowana Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras1.prp.dublin.eircom.net 03.11.09, 18:53
          Pani Elwiro,

niech Pani po prostu zmieni instruktora, a może i ośrodek egzaminacyjny... Na
          egzaminie praktycznym jest tylko trochę teorii na początku. Jeśli Pani chce,
          może Pani wziąć ze sobą tłumacza, tyle że sama go Pani opłaca... A na samej
          jeździe już nie ma dużo mówienia. Pierwszy raz dość często oblewają, ale zdaje
          się, że głównie po to, aby znów zapłacić im 75 Euro. Setki Polaków zdało, Pani
          też zda. Niech Pani tylko zmieni nastawienie. Poza tym, zawsze może Pani mieć
          2-gie tymczasowe prawo jazdy. ;-)))

Pozdrawiam,

Zorientowana w temacie ;-)))
        • Gość: aga Re: Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.b-ras2.lmk.limerick.eircom.net 15.06.11, 12:29
          Ja mam w poniedziałek egzamin,czekałam na niego jakies trzy miesiace.
          Bojąc sie ze nie dostane terminu przed drugim lipca .Przedłużyłam sobie na nastepne dwa lata,kosztuje to tylko 15 e i dwa zdjecia ;) powodzenia.
      • Gość: Bartek ADI Polska szkoła nauki jazdy w Irlandii IP: 85.134.193.* 30.12.09, 03:23
        „BETA DRIVING SCHOOL"- polska szkoła nauki jazdy w Irlandii, organizuje nabór kandydatów na kierowców kategorii A,B,C,D. Przygotowujemy do Learner Permit na wszystkie kategorie. W naszej auto – szkole możecie Państwo przygotować się również do egzaminu praktycznego - Full Licence na samochodzie osobowym. Licencjonowany instruktor jazdy (ADI - Approved Driving Instruktor), wraz z tłumaczem pracującym dla Prometric prowadzi również kursy przygotowawcze do zdania egzaminów teoretycznych na Driver CPC dla zawodowych kierowców. Więcej informacji możecie zasięgnąć Państwo na naszej stronie internetowej www.beta-drivingschool.com , www.betadrivingschool.com , www.beta-naukajazdy.com lub pod numerem telefonu w sieci vodaphone: +353 86 33 77 857. Beta School of Motoring to profesjonalna kadra, skuteczność nauczania, bezpieczeństwo i konkurencyjne ceny – SPRAWDŹ NAS!
        • Gość: ilona Re: Polska szkoła nauki jazdy w Irlandii IP: *.251.163.69.threembb.ie 20.02.12, 16:31
          polecam ta szkołe w 100%
      • Gość: dorciz Irlandia: kurs na prawo jazdy już po polsku IP: *.ip50.fastwebnet.it 12.03.10, 21:31
        a mnie interesuje zdawanie prawka we wloszech a szczegolnie w
        mediolanie bo niestety w polsce jest to niemozliwe,jesli ktos ma
        informacje na ten temat to pomozcie rodacy kochani dorcia
      • Gość: nuska181 test IP: *.range86-182.btcentralplus.com 04.06.14, 21:51
        czesc czy ktos wie czy moge kupic test Hazard Perception” po polsku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka