Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wolters kluwer - rekrutacja w pełni

23.06.08, 12:00
    Zaproponowano mi wspołpracę z Wolters Kluwer w dużym mieście jako
    Doradca Klienta. Widzę na jobpilot.pl, że rekrutacja jest w pełni na
    całą praktycznie Polskę. Po rozomowie mam dobre wrażenia i jestem
    prawie zdecydowana na zabranie się za zakładanie tej całej
    działaności i podpisanie umowy o współpracę. Bardzo logiczny i
    rzeczowy wydaję mi się system wynagradzania i rozliczania, fajny
    program przygotowania do pracy itp. Czy to w rzeczywistosci tez tak
    fajnie wygląda? Ma ktoś może doświadczenie w pracy dla nich? Ja
    widze dwa minusy - działanosc gospodarcza i nie zwracanie kosztow
    paliwa. Moze to jednak da się przekuć na plusy? Jaki jest rząd
    wynagrodzen (znam podstawę, ale ile mozna wyciągną z premii i
    prowizji)? Jak w rzeczywistosci wygląda ten nienormowany czas pracy?
    Czy nie jest tak, ze wyjadę z domu o 6 i wrócę o 18? Czy mieszcząc
    się w godzinach 7-16 jest szansa zrobić dobrą sprzedaż? Nie znam
    nikogo kto tam pracuje, może tu uzyskam jakieś opinie? Warto?
    Będę wdzięczna za rzeczowe odpowiedzi.
    Obserwuj wątek
      • inezz_a Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni 23.06.08, 12:06
        przepraszam za powielenie wątku, ale dopiero jak wrzuciłam
        wyszukiwanie po tytułach to wyskoczył mi poprzedni wątek na ten temat
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23&w=80284530&a=80284530
        mimo to jeżeli ktoś jeszcze może coś dopowiedzieć?
        • Gość: Toni Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.toya.net.pl 23.06.08, 22:01
          Firma bardzo konkretna i rzeczowa. Produkty powszechnie znane i stosowane w
          każdej większej firmie, a dla prawników i notariuszy, księgowych to podstawa.
          Choć sam pracuję w branży energetycznej to miałem kolegę który kiedyś w WK
          pracował w Łodzi. Minimalny zarobek to 4 tys netto na rękę. Minus to brak
          służbowego auta. Polecam i zyczę Ci powodzenia;)
          • lee_a Re: toni 23.06.08, 22:04
            dziękuję bardzo! z autem nie jest najgorzej - mam dostac służbowe
            (paliwo na własny koszt) albo 1100 zł ryczałtu. Chyba zdecyduję się
            na ten ryczałt.
        • Gość: damian Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.poczta.lublin.pl 26.06.08, 14:27
          wlasnie, u nich wciaz trwa rekrutacja. sam tam wysylalem cv chyba z
          3 razy w przeciagu 6 miesiecy, ale sie nie odezwali, pomimo, ze mam
          dobre wyksztalcenie i doswiadczenie zawodowe. uwazam, ze bardzo
          porzadne wydawnictwo, ale szczegolow nie znam. zastanawiajace, ze
          praktycznie co kilka dni ukazuje sie nowa oferta pracy w WK. moze w
          ten sposob firma chce pokazac, ze preznie prosperuje (takich chwyt
          reklamowy?)
        • Gość: Maniek Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.ols.vectranet.pl 01.07.08, 17:34
          Więc ja nie widzę minusa we własnej działalności skoro masz
          stałą.Osobiście jak pracowałem dla nich nie miałem mniej jak 2,5tys
          po odliczeniu wszystkiego.To było kilka lat temu i podałem najgorszy
          miesiąc.Najlepszy..zależy jakie województwo i jakich masz
          klientów.Ja osobiście 7-8tys ale znam dużo mocniejszych:)
          Nienormowany czas pracy polega na tym że jak jedziesz do kilku
          klientów a jest do nich stosunkowo daleko to wyjeżdżasz tak żeby
          zdążyć więc możliwe że o 6 rano.Generalnie pracuje się 8-16 i mi się
          nie zdażało wrócić później a wręcz wcześniej i już w biurze się nie
          pokazywałem:)
          Co do rektutacji prowadzona była tak zawsze z racji właśnie DG
          której ludzie (nie wiedzieć czemu) się boją.Nie wiem czy wszystko
          rozjaśniłem.Powodzonka życzę.

P/S nie wiem jak obecnie ale trzeba zdać dosyć trudne egzaminy więc
          sporo ludzi nawet po rozmowie odpada/ła po egzaminie.
          • inezz_a Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni 01.07.08, 21:05
            maniek dzięki bardzo, fajnie rozjaśniłes ;) A ten egzamin to teraz
            tez jest - pierwszy po miesiącu, drugi po trzech. Ale jest to
            egzamin produktowy czy też z umawiania i przeprowadzania
            prezentacji?
            Minus przy działalności to dla mnie głównie kwestia ewentualnego
            macierzyńskiego na przykład...
            • Gość: rafal-lublin Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.poczta.lublin.pl 02.07.08, 08:26
              uwazam, ze praca doradcy klienta (przedstwiciel handlowy) w roznych
              wydawnictwach to swietna praca (zalezy jakie wydawnictwa), a
              wspolpraca z takimi wydawnictwami w oparciu o prowadzona dzialalnosc
              gospodarcza nie jest az taka straszna. jesli ktos jest dobry - to ma
              i kase. choc trzeba troche zaryzykowac. a z wlasnego
              doswiadczenia.... hmmm wysylalem cv do roznych wydawnictw m.in. c.h.
              beck, wolters kluwer polska, pwn, lexis&nexis - ale poki co bez
              odzewu, szkoda :( trzeba byc jednak optymista i probowac dalej....
              pozdrawiam wszystkich wytrwalych szukajacych ciekawej pracy - rafal
              z lublina
              • Gość: RoK Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.klc.vectranet.pl 15.07.08, 19:46
                czesc sam wlasnie zaczynam wspolprace z WK. Szczerze to juz prowadze swoja
                dzialalnosc z tym ze nie vat-owsa ale bez obaw. Warunki wynagrodzenia sa takie
                ze spokojnie mozna sobie wszystko oplacic a jesli chodzi o ryczalt to ku woli
                scislosci chodzi o 1100zl ale jest to suma placona jezeli posiada sie swoj
                samochod natomiast jesli decydujesz sie na sluzbowe auto to wtedy tej kwoty nie
                otrzymujesz. Nie mniej jednak jest wiele plusow np dobre zaplecze jesli chodzi o
                sam start - portfel klientow, sluzbowe tel i laptop oraz premia za sprzedaz dos
                wysoka. JA osoboscie pracowalem w innej branzy i tam by miec 3 tys musialem
                wypracowac w miesiacy 5,5 tys przy znacznie dluzszym dniu pracy.
            • Gość: Maniek Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.ols.vectranet.pl 15.07.08, 22:57
              Egzamin jest generalnie z prezentacji (przynajmniej był)Ale odbywa
              się to dwuetapowo tzn.prezentacja ale też dodatkowe pytania typu
              -czy w programie x znajdziemy orzecznictwo
              -ile jest pełnych tekstów Dz.U w danym programie
              -ile jest orzeczeń w danym programie
              Są również podchwytliwe np.
              -dlaczego w danej ustawie są błedy ortograficzne:) a są
              Poza tym do prezentacji często proszą o znalezienie czegoś
              konkretnego w danym programie.Bywa że tego "czegoś" nie ma.Trzeba
              wtedy wiedziec dlaczego nie ma:) Teraz zamiast rozjaśnić trochę
              zagmatwałem ale przygotować trzeba się stosunkowo dobrze.Pozdrawiam
              i powodzonka.
            • Gość: : ) Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.astral.lodz.pl 03.08.09, 13:38
              Witam wszystkich, czytam i czytam i niektórych postów nie rozumiem.
              Mnie praca w Woltersie kojarzy się z czymś co mnie chyba najlepszego
              spotkało. Pracowałam w Łodzi, przez prawie 2 lata, często byłam w
              pracy na 9 i było bez bólu, nikt nikogo nie pilnował, trzeba było
              robić tylko swoje plany. A są 3 - nowa sprzedaż czyli sprzedaż
              programów, sprzedaż książek i aktualizacje - czyli klientowi któremu
              kończy mu się licencja, trzeba go skusić żeby został w firmie i nie
              odszedł do konkurencji. Obecnie jest jeszcze czwarty tzw. NPD nowe
              produkty jak ANALITYK FINANSOWY. Osobiście brałam ryczałt za
              prywatne auto i nigdy nie widziałam u znajomych tzw. firmowych aut,
              więc szczerze piszę że nie wiem jakie były! Znając masę ludzi z
              całej Polski z różnych odziałów "ROH`ów" auta firmowe to była
              rzadkość! Egzaminy są, nie tylko na poczatku przy rekrutacji ale i
              raz w roku, dla wszystkich, nie są łatwe :)Oprócz testów,
              prezentacje i full na tzw. wyszukanie. Lexa należy mieć w małym
              palcu. Mnie praca ta dawała kasę, poczucie nieskrępowania, zawsze
              można było załatwić swoje prywatne sprawy w ciągu dnia i niesamowitą
              radość kontaktu ze wszystkimi pracownikami. Wiem że teraz jest
              mnówstwo nowych ludzi ale kiedy ja tam pracowałam spotkanie się ze
              znajomymi na firmowej imprezie, a BYŁY CZADOWE to było coś.
              Wyobraźcie tylko sobie. Gdynia, pół hotelu nasze i wszyscy łącznie z
              zarządem przebrani za piratów.. charakteryzatorki które nas
              malowały, pokazy walki pirackiej, barmani którzy serwują drinki całą
              noc..impreza na całegoa a były takie niejedne. Niestety wszystko się
              zmienia i najważniejsze z jakim zespołem i jakim RDS`em się pracuje.
              Pozdrawiam
        • Gość: Piotr Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.abc.com.pl 05.08.10, 14:49
          Witam,

Pracuję w WKP już od 6 lat i zgadza się presja jest, ale zadam
          pytanie - w jakiej firmie handlowej gdzie są plany sprzedażowej nie
          ma presj? Jak chcesz pracować spokojnie i w ustabilizowanej firmie
          to zgłoś aplikacje do biblioteki za 1100 zł miesięcznie.
          Chcesz pracować za 10 tysięcy (przeważnie taką fakturę co miesiąc
          wystawiam) to zostań handlowcem, ale musisz mieć świadomość, że
          presja i ciśnienie to norma. Pozdrawiam
            • Gość: Tomek Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.10, 12:27
              No coś takiego , Gizę wyrzucili ( bo w to że odszedł z własnej woli
              nie wierzę , miał taki wybór- albo sam odejdziesz albo my ciebie
              wyrzucimy) dawno nic mnie tak nie ucieszyło , nareszcie , kiedyś to
              on innych wyrzucał i pod nimi kopał dołki "przyszła kryska na
              matyska" ....superrrr jeszcze paru powinni wypieprzyć!!!To prawdziwe
              szuje...zresztą kliku handlowców im dorównuje np. w Łodzi ...!!!
              • Gość: Ja Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.10, 21:34
                Akurat sam G.G. by nie odszedł , piął się po szczeblach od
                przydupasa szkoleniowca, przez głównego szkoleniowca, dyrektora
                oddziału do dyrektora handlowego , po drodze tylu wykończył min.
                swoich tzw. kolegów takie typki same nie odchodzą , może mu się
                zamarzyło stanowisko prezesa no i dostał kopa , dobrze mu tak to
                była wyjatkowa gnida!!!Szkoda tylko tylu porządnych ludzi , którzy
                przez niego musieli odejść , to był cały majatek tej firmy ludzie
                bez nich wszystko zaczęło spadać .... i firma już nie jest tym co
                kiedyś!!!
                  • maryq Pan GG przeniósł się 02.09.10, 11:19

Hej, wlasnie sie dowiedzielismy ze od teraz Pan G. G. ma byc naszym prezesem - Wydawnictwa Wiedza i
                    Praktyka. Bardzo prosze o opinie o pracy z Panem Grzegorzem z firmy Wolters Kluwer...

Gość portalu: Lena napisał(a):

> Może teraz bez G.G. znowu lepiej będzie się pracowało ludziom , może
                    > trochę mniej będą zwalniać , za wszystkim stał on chory psychol!!!

Czym sobie pan GG zasłużył na taką opinię?
                    Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi!
                    • Gość: Ja Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.10, 22:22
                      Wszystkim, sami zoabczycie!!Bardzo lubi gnębić , dział handlowy na pewno odetchnie po jego
                      odejściu(grafiki , ilości spotkań, tabelki, plany , sprawdzanie ) to cały jego ulubiony świat.Nie wiem
                      czy macie dział handlowy ale jeżeli tak to ich życie zmieni się o 180 stopni.Zresztą u Was innych
                      również bo u nas był tylko dyrektorem handlowym a u Was prezesem.Straszny człowiek, nie
                      polecam się z nim zżywać bo po okresie próbnym , kiedy tacy mu będą potrzebni ( ucho i oczy)
                      tych pozbędzie się w pierszej kolejności bez sentymentów bo będą o nim za dużo wiedzieli, trzymać
                      się na dystans i nie dać się omamić uśmiechom i miłymi uwagami!!!Nie wiem o czym pisali
                      wcześniejsi , ale ja mam takie uwagi i rady dla Was.A tak na koniec to współczuję , macie pecha!!!
                    • Gość: misiu Re: Pan GG przeniósł się IP: 109.243.228.* 06.09.10, 08:07
                      Uwaga na niego! To prawdziwy psychol. Tępi wszystkich wybijających sie
                      pracowników bo kocha blyszczec jako JEDYNY i BOSKI :) Zaraz bedzie mial
                      rewolucyjne WIZJE i wszystkie skończą się niczym, ale ludzie bedą zap*lać ciagle
                      według jego nowych pomysłów. Poza tym on MUSI pod kimś kopać. Ciekawe pod kim
                      będzie kopać u Was, skoro będzie prezesem :) No i potwierdza sie, że go
                      wykopali, bo wasze wydawnictwo w porównaniu z WK to raczej biedne jest, a on
                      kocha kase. I uwaga!!! kto nie donosi WYLATUJE. Współczuje, ale my odetchniemy :)
                      • Gość: Aśka Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.10, 22:07
                        Dokładnie tak, uważajcie na niego to okropny facet, obłudny.Będzie udawał przyjaciela a potem wszystkich wyrzuci z dala od niego i tak jak już ktoś tu pisał nie dać się omamić ...takich potem szybko wyrzuca!!!!Jest chory jak nie może czegoś przeciwko komuś knuć ... musi wiedzieć wszystko więc posunie się do wszystkiego w każdym razie na pewno będziecie na bieżąco monitorowani np. przez telefony służbowe oraz inne nowości.Współczujemy Wam .... my męczyliśmy się z nim długo za długo choć przyszedł do firmy jako nikt ...druga ręka szkoleniowca to dzięki swoim metodom został Dyrektorem to chyba o czymś świadczy zwłaszcza , że to jedyny przypadek takiej kariery w naszej firmie!!!Co do wyrzucenia to zgadzam się ..... bo nie obraźcie się Wasza firma przy naszej to pestka , więc dla niego to żaden awans , przypuszczam , że chyba zamarzyło mu się stanowisko prezesa u nas i wtedy ocknął się nasz prezes ( który nie reagował jak wyrzucał G.G. innych np. dyrektorów ) i szurnął go !!! Sądzę , że tak właśnie było :)))W każdym razie trzymajcie się!!!
                        • Gość: misu Re: Pan GG przeniósł się IP: 109.243.31.* 07.09.10, 08:55
                          W sumie dobry cwaniak. powyrzucal dobrych ludzi , dobrych handlowcow i otoczyl sie marnotami , to teraz nie ma przeciwników na rynku :)))) A zarządzal fatalnie. Handel nigdy nie byl w tak opłakanym stanie , a wszystkich ze wszystkimi sklócił. Dziwi mnie tylko ,ze prezes przez tyle lat tego nie widzial i nikogo nie sluchal, otoczyl się intrygantami , a teraz płacze :(
                            • Gość: misiu Re: Pan GG przeniósł się IP: 188.33.44.* 07.09.10, 12:12
                              No tak to prawda. Piękny jest i ślicznie sie ubiera. Prawdziwy światowiec :)) Bardzo dba żeby prowincja nie wylazła. Ciuchy z najwyzszej półki, wszystko najdrozsze. zobaczcie jakie butki, zegareczki, koszulki (kazda logowana) , żadna baba mu w firmie nie dorownala :)))) No i bardzo wygadany i dowcipny umie być bardzo sympatyczny, milusi nawet :))) Pokochacie go na pewno! Dajcie znać jak zaczną wam sie otwierac oczy.
                              • Gość: Jaś Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 19:30
                                Coś ty nie zdążą jak zaczną im się otwierać oczy to już ....będzie po nich!!!Najlepiej rządzi się taką głupią ciemną masą , i jeszcze taką, która o nim nic nie wie.... my już za duużo o nim wiedzieliśmy !!!!W każdym razie wyrzucenie go z WK to najlepsze posunięcie prezesa ....niestety dużo za poźno, bo dobrych ludzi w WK już nie ma !!!!
                                • Gość: alzatar Re: Pan GG przeniósł się IP: *.182.180.182.nat.umts.dynamic.eranet.pl 11.09.10, 14:58
                                  Dziwi mnie jak Wy wszyscy dobrze wiecie jak to GG został wyrzucony z WKP- wybaczcie, ale nie macie o tym zielonkawego pojęcia.
                                  GG opuścił firmę sam i nie został przez nikogo wyrzucony - był dyrektorem, teraz jest prezesem - więc chyba dobrze że się rozwija.
                                  W WK miał najlepsze wyniki w Europie - więc chyba dobrze wykonywał swoja pracę.
                                  Ciekaw jestem, ilu z Was jest w stanie pochwalić sie chociaż podobnymi osiagnieciami ????

A co do WKP to mało jest firm w któych szkoleniowec, bądź przedstawiciel handlowy moze zostać Dyrektorem Handlowym !!!!! -
                                  • Gość: Kaśka Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 16:34
                                    Chyba kpisz ..... z WK do jakiejś tam ...firmy mniejszego znaczenia ...i to nazywasz awansem , nie kpij bracie!!!!Tak się oficjalnie mówi , że sam odszedł ....mhm, akurat ....tyle ( jak piszesz !!!??) osiągnął i tak dobrowolnie postanowił zaczynać od nowa .... puknij się w głowę i poszukaj czy tam coś jest!!!! Pewnie chciał zająć stanowisko ( wiadomo jakie ) i dostał wybór albo sam odejdzie albo mu podziękują ....więc sam odszedł niby z honorem.Co do najlepszych wyników ...to się nie wypowiadam , natomiast metody jego pracy są wszystkim znane ... nie tylko wyniki są ważne ale atmosfera w firmie a to u niego znaczy donosicielstwo , terror, i inwigilacja ( telefony , szpiedzy w oddziałach itp).To są właśnie rządy G.G.
                                    • Gość: Twa Więcej szacunku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 10:44
                                      Nie żartuj sobie, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka to najstarsze i kiedyś największe wydawnictwo branżowe w Polsce. WK nawet jeszcze nie było na rynku jak WIP królował więc trochę szacunku. A że przez lata WK był lepiej zarządzany niż WIP to inna sprawa - WK stał się liderem, WIP popadł w marazm.
                            • Gość: 2-ga strona medalu Re: Pan GG przeniósł się IP: *.kosson.com 13.09.10, 07:30
                              Ja mogę napisać coś pozytywnego. :)
                              GG nie był moim przełożonym, ale swego czasu blisko współpracowaliśmy i bardzo dobrze to wspominam.
                              Facet o nieprzeciętnej inteligencji i poczuciu humoru. Wymagający (również od siebie) profesjonalista. Otwarty na dyskusję i argumenty, i "przekonywalny". Zdarzało się też, że bardzo ludzki (wobec pracownika - miernego, ale w trudnej sytuacji życiowej).
                              Tyle ode mnie.
                              Nie jestem handlowcem, więc koledzy handlowcy nie "krzyczcie" na mnie. ;)
                              • Gość: Asystentka Re: Pan GG przeniósł się IP: 109.243.74.* 13.09.10, 09:44
                                Niestety, to żaden pozytyw. Giza gnębił handel, bo tzw. segmentów prezesa bał się ruszać. To tchórz i wazeliniarz i tak zrobił karierę. Prezesowi kadził 14 godzin dziennie, a jego ludziom (byłe ABC) nigdy się nie narażał. Jego misja życiowa i zawodowa to osobisty lans. Kradł pomysły kolegom i zbierał za nie nagrody jak za swoje. Nie przeczę,że jest bardzo inteligentny ale ma szmaciany kręgosłup moralny, więc inteligencję wykorzystuje w podły sposób. Ten facet nie ma zalet. Ma za to mnóstwo umiejętności, które służą wyłącznie jego osobistym celom. Niestety, ale ten facet nie zapracwał na dobre imie. Wpis o wynikach i rozwoju zrobił sobie sam :) Rzeczywiście rzadko spotyka się takie kariery wypracowane wyłacznie włażeniem szefom w d... Handlowym został majac zaledwie 2-letnie doświadczenie menadżerskie, a jego oddział nie miał za dobrych wyników, więc za co awans????
                                • Gość: 2-ga strona medalu Re: Pan GG przeniósł się IP: *.kosson.com 13.09.10, 10:47
                                  No, trudno, żeby dyrektor handlowy "gnębił" redakcję, marketing, księgowość, kadry itp. :)
                                  Był odpowiedzialny za handel - to tym działem zarządzał.
                                  Nie wiem, czy kadził prezesowi, ale na pewno nie 14 godzin, bo w WK nikt tyle nie pracuje, a już na 100% nie prezes. ;)
                                  A co do lansu - tak się składa, że prezes akurat lubi lansiarzy, efekciarstwo i wazeline, takimi ludźmi chce się otaczać i takich premiuje. Z drugiej strony - nie znosi sprzeciwu i bywa nieprzewidywalny. Możliwe więc, że GG ustawił się "pod koniunkturę". W końcu przykład i tzw. wartości idą z góry.
                                  Nawiasem mówiąc - to nie jedyna kariera zrobiona w ten sposób w WK.
                                  • Gość: Ja Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 11:20
                                    Jesli chodzi o dział handlowy to jedyna taka kariera , więcej takich nie było no chyba , że na dyrektora oddziału z handlowca!!!Jeśli nie pracowałaś w dziale bezpośrednio podlegającym G.G. to nic nie wiesz i nie rozumiesz o czym my tu piszemy!!!Trzeba było być podwładnym G.G. żeby zrozumieć jaki to człowiek , wręcz psychopata.Mówienie o dobrym sercu jest śmieszne .... dział handlowy na jego dobre serce nie mógł liczyć..... można by opowiadać i opowiadać jak wykańczał ludzi , naprawdę świetnych handlowców , jak szerzył w oddziałach donosicielstwo ( niestety zawsze tacy się w każdym oddziale trafiali) jak sprawdzał , podsłuchiwał itp.Tymi metodami doszedł do władzy , po drodze wykańczając tych dyrektorów , którzy mu zgrażali.... a co do jego inteligencji to wybacz , nie był jedyny.... w WK pracowało bardzo dużo inteligentnych ludzi , w działach handlowych tuman by nie dał rady , przecież jego wiedza i umiejętności były ciągle sprawdzane corocznymi egzaminkami , które tak bardzo lubił G.G.Wy w innych działach tego nie znacie , prawda ?!! Nikt was nie odpytywał nie straszył , że jak nie zdasz to wynocha z pracy , nie zmuszał was do pracy i egzaminków wtedy kiedy inne działy miały letnie urlopy , handlowcy wtedy mieli egzaminy!!!!Więc nie gadaj bzdur!!!A co do wyników ...to bardzo prosta sprawa ....nigdzie w WK na świecie handlowcy nie są zatrudnieni na takich zasadach jak w Polsced , maja tam swoje prawa itp.U nas handlowiec to śmieć , bez jakichkolwiek praw ....więc te wyniki to efekt łamania prawa i pozbawienia ludzi urlopów, życia osobistego itp, tego na w WK poza Polską nie ma tam ludzie mieli prawa pracownicze tu nie!!!Druga strona medalu napisała , że nikt w WK nie pracuje ponad godziny ....nikt poza handlowcami ...bo oni nie mają godzin pracy oni mają plany sprzedaży!!!I to jest właśnie ten wielki sukces G.G. .....tylko jakim kosztem:(((((
                                    • Gość: 2-ga strona medalu Re: Pan GG przeniósł się IP: *.kosson.com 13.09.10, 12:21
                                      Nie unoś się tak. Ktoś tu prosił o opinię o GG, więc wyraziłam swoją, zaznaczając, że nie był moim przełożonym.
                                      Nie zarzucaj mi też pisania bzdur. Wbrew temu, co sobie wyobrażasz - w innych działach firmy donosicielstwo, sprawdzanie, rozliczanie, straszenie i wykańczanie pracowników przez szefów-psychopatów jest na porządku dziennym. Bo jest na to przyzwolenie z góry. Doskonale wiem, ilu mądrych ludzi odeszło z firmy, bo nie wytrzymali presji i mobbingu ze strony jakiegoś idioty. Tylko, że każdy widzi czubek własnego nosa, i nie wie, że tak samo jest w innych działach.
                                      Zawsze mi się wydawało, że to właśnie handowcy są w firmie traktowani, jak "święte krowy", bo "sprzedażą firma stoi". Żaden inny dział nie jeździł na wycieczki na Dominikane, nie miał tylu imprez integracyjnych itp.
                                      Wiem, że ciężko pracujecie i to szanuję. Ale zarabiacie 3 razy tyle, co ludzie, którzy są "mózgiem" tej firmy, bo ich pracę intelektualną w formie produktów sprzedajecie klientom. To jest dopiero deprymujące i upokarzające. Może to i tylko 8 godzin, ale za to w jednym miejscu i pod obstrzałem mobbera.
                                      Żałuję, że nie zaglądają tu ludzie z innych działów. Może nie mają czasu... :/
                                      • Gość: Ja Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 20:29
                                        Sorry nie miałem na celu zdenerwoać nikogo, co do tych "świętych krów" to nie do końca tak było , te imprezy integracyjne to takie spendy na siłę na które nikt z wiadomych przyczyn nie miał ochoty jeździć no może poza paroma "młodymi wilkami" ale to margines.... a na Dominikanie to byli ci co mieli być ....nie zawsze zgodnie z wynikami, a poza tym wynikami zawsze można było posterować i pokazać jak to jeden oddział np. warszawski jest superr a inny beeee!!! bo jednym wliczało sie w plany braki np. z aktualizacji a innym już nie !!! Zależy co było potrzebne G.G. i W.W. do pokazania na forum i jaki wtedy im cel przyświecał kogo wyrzucić w jakim oddziale!!! Wracając do G.G. to zamiana WK na jakieś tam ...Wiedza i coś tam ...to upadek i dno dla tak" inteligentnego" prawnika....... dobrze mu tak!!!!
                                            • Gość: Ja Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.10, 21:18
                                              A Pan myślał , że jak wydawnictwo prawnicze to na pewno panują w nim zasady prawa ....no niestety najciemniej jest pod latarnią .....z prawem to w tej firmie jest na bakier a z prawem pracy dla handlowców to już zupełnie , po prostu go nie ma ...bo handlowcy to śmieci , na działaności gospodarczej!!!!
                                            • Gość: 2-ga strona medalu Re: Pan GG przeniósł się IP: *.kosson.com 15.09.10, 22:39
                                              Czytelniku drogi, proszę uwierzyć... :) Właśnie tak wygląda praca w profesjonalnym wydawnictwie, będącym częścią korporacji.
                                              Piszemy tu o swoim miejscu pracy. Pan zapewne ma swoje, o którym również można powiedzieć rzeczy dobre i złe. Jeśli tylko dobre - szczęściarz z Pana. :)

O Klientach nie mamy powodu wypowiadać się źle. I proszę wierzyć, że dokładamy wszelkich starań, by produkty, które Państwo otrzymujecie były profesjonalne, mimo nieprofesjonalnej atmosfery, w której przychodzi nam je tworzyć czy sprzedawać.
                      • Gość: Apis Re: Pan GG przeniósł się IP: *.abc.com.pl 29.09.10, 12:24
                        Czytając te wszystkie wypowiedzi, to najchętniej zadałbym pytanie - Co robicie w WKP? Praca po 12 godzin, presja ze strony przełożonych, znęcanie się nad handlowcami … po co Wam to jest? Lepiej zmienić pracę, iść do konkurencji, bądź zupełnie innej firmy gdzie będzie lepiej, będziecie więcej zarabiać, nikt nie będzie zwalniać, nie będzie nierealnych planów sprzedażowych i chorych szefów, którzy sms’ują po 20:00. To chyba najlepsze rozwiązanie niż biadolenie i oczernianie na forum człowieka, który już nie pracuje. Powiem Wam jednak jedno – takiej pracy nie znajdziecie. „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”
                        Można mieć opinie na temat Pana GG, dobre bądź złe (ja mam akurat dobre). Obrażanie jednak człowieka "z ukrycia" poprzez takie epitety jak: psychol, dno totalne itp. to czyste tchórzostwo i to właśnie domeną tchórzy jest również wazeliniarstwo, nie mówienie wprost i obgadywanie za plecami. Założę się, że większość z Was „Tchórzy” na spotkaniu z GG wchodziła mu w tyłek i mówiła jaki jest wspaniały,
                        Wiedząc co przeczytam na tym forum, nigdy bym tu nie wszedł. Przynajmniej dalej miałbym poczucie, że współpracuje z ludźmi, którzy są dumni z tego co robią ...
                        • Gość: 2-ga strona medalu Re: Pan GG przeniósł się IP: *.kosson.com 30.09.10, 00:45
                          :)
                          Ja też o GG mam akurat dobre zdanie, i od tego zaczęłam pisanie się w tym wątku.
                          Niemniej rozumiem, że ktoś może mieć odmienne - w końcu nikt nie zna swego szefa lepiej niż jego podwładny. Uważam też, że ludzie mają prawo wyrazić swoje opinie. Przełożeni już z racji swej funkcji dysponują wystarczająco silnymi "narzędziami" dyscyplinującymi i represyjnymi. Nie odbierajmy więc pracownikom możliwości bronienia swoich racji - choćby tu.
                          Zresztą - mądry szef nie obrazi się za krytykę, tylko wyciągnie z niej wnioski. Rozumiem, że masz takiego, Apisie? :)
                          BTW: często mnie zastanawiało, dlaczego w korporacji, która "procedurami stoi", i w której oceny okresowe pracowników są cykliczne - nikt nie odważył się wprowadzić okresowych ocen przełożonych. Może i byłby to nadmiar demokracji, ale gdyby ktoś to potraktował serio - firmie wyszłoby na dobre.
                          Wszyscy wiemy, że są osoby, które się na stanowiska kierownicze nie nadają - ani pod względem kompetencji merytorycznych, ani osobowościowych. A jednak - raz namaszczeni - w pełni majestatu je sprawują.
                          Nic tak nie demotywuje pracowników, jak niekompetentny przełożony. No, może jeszcze pensja - nieadekwatna do kwalifikacji, doświadczenia i zaangażowania. A przecież z obiema tymi rzeczami mamy w WKP do czynienia.

Z Twego postu, Apis, można wywnioskować, że: masz mądrego przełożonego, mówisz mu wprost, co Ci się nie podoba, nie rodzi to dla Ciebie przykrych konsekwencji, masz satysfakcjonującą pensję oraz tak zorganizowany czas pracy, że możesz sobie pośmigać po forach. :) Szczęściarzu...

Najbardziej jednak rozbawił mnie ten fragment:

Gość portalu: Apis napisał(a):
                          > Wiedząc co przeczytam na tym forum, nigdy bym tu nie wszedł. Przynajmniej dalej
                          > miałbym poczucie, że współpracuje z ludźmi, którzy są dumni z tego co robią ..

Dostałeś polecenie służbowe, by tu wejść? Bo póki co chyba nie ma takiego obowiązku? :) I przecież mogłeś skończyć lekturę po dwóch-trzech postach... skoro była dla Ciebie tak przykra.
                          Jak to się nazywa? Hipo... co? ;)
                          • Gość: Apis Re: Pan GG przeniósł się IP: *.abc.com.pl 30.09.10, 08:59
                            2-gra strono medalu mój post nie dotyczył krytyki tylko stylu jakiego używają niektórzy uczestnicy tego forum. Każdy ma prawo mieć odmienne zdanie i to też przyznałem.
                            Miałem wielu przełożonych i nie z każdym się zgadzałem. Obrażanie jednak drugiej osoby (często dosyć wulgarne) dzięki anonimości jaką daję internet jest samo w sobie niskie i tego nigdy nie zaakceptuję.
                            Zapytujesz czy dostałem polecenie służbowe ...? :-) Nie, nie otrzymałem takowego. Jeżeli już zaczynam coś czytać to staram się to skończyć. Może to zabrzmiało zbyt patetycznie, co napisałem, ale faktycznie było to dla mnie przykre ...
                            Pozdrawiam
                    • Gość: Rafał Re: Pan GG przeniósł się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.10, 11:01
                      Czytam te wszystkie opinie o GG i WKP i naprawdę jest mi żal, że tyle osób tak bardzo cierpi bądź cierpiało przez jedną osobę. Ja też przez 6 lat bylem handlowcem w WKP i nie za bardzo mam powody, żeby na GG narzekać (może dlatego, że pracowałem w Łodzi i nie wiem dokładnie jakich nikczemności dopuszczał się w Wa-wie:). Miałem wyniki, miałem pracę, nikt mnie wyrzucał i zarabiałem jeszcze dobre pieniądze. Jeśli zaś chodzi o knucia, teorie spiskowe i donosicielstwo to wydaje mi się, że oddział Łódź tu przodował:))). A poważniej - w każdej pracy takie zjawisko występuje (teraz pracuję w dużej drukarni w Łodzi i jest podobnie). Nie mnie także oceniać czy GG wyrzucili czy sam się zwolnił - ale wydaje mi się, że jego nowa firma może zyskać (zna rynek, produkty, parę rzeczy "przećwiczył" w WKP). Pozdrawiam wszystkich pracowników i współpracowników WKP.
                            • Gość: Roman Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.10, 10:26
                              Pomijając pyskówki, podoba mi się szczerość tego forum .Pozwólcie , że i ja przyłączę się do krytyki G.G. i jeszcze wcześniejszego W.W.Zresztą G.G. to pilny uczeń W.W., brał od niego lekcje , jego typ rządów niczym się nie różnił od poprzednika.Wycisnąć z działu handlowego wszystko co się da , i jak już ludzie nie będą dawali rady to zmienić ich na innych bez jakichkolwiek sentymentów , nawet tym , którzy w tym wydawnictwie spędzili całe lata nie można było ani na chwilę zwolnić tempa , ludzkie zmęczenie , kłopoty rodzinne itp. nie dotyczyły działu handlowego .Ktoś wcześniej napisł , że dzięki G.G. WK Polska miała bardzo dobre wyniki ....ale nie napisł , że w europie w innych państwach praconicy byli traktowani inaczej , tam takie rządy nie miały miejsca , nie zmienia się ludzi non stop na nowych tzw. "młodych wilków" tam handlowcy pracują sobie spokojnie i żyja bezpiecznie .U nas metoda na sprzedaż na maxa prędzej czy później okaże się złą drogą a młode wygi okażą się nie spełniać swoich zadań bo w tym fachu potrzebny jest spokój i kultura a nie spontaniczność i bezwzględność młodych ....spokój i rozwaga to najczęściej domena nieco bardziej doświadczonej kadry ..... czyli rządy G.G. nie były dobre bo nie zaplanował przyszłości firmy tylko terażniejszość, rządy krótkowzroczne ....a to odbije się w sprzedaży jeśli już tego nie widać (nie wiem bo nie jestem obecnie na bieżąco)!!!
                        • Gość: Ona Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.10, 12:43
                          Facet jak już piszesz to nie z tej poczty bo wiesz od razu widać , że tam parcujesz ..... a poza tym w oddziale w Łodzi to rzeczywiście zawsze tak było , tylko kiedyś nie wychodziło to poza biuro a potem niestety już tak , asystentka dyrektora ( wcześniej nazywano to sekretarką ) bardzo zaprzyjażniła się z asystentka innego dyrektora ( nota bene obecnego dyrektora handlowego) blskiego wspólpracownika G.G. i to już pociągnęło za soba późniejsze fakty , o wszystkim na bieżąco był informowany G.G. ( taki kabel był mu niezbędny do jego celów)....taki był koniec normalnych układów w łódzkim oddziale( szkoda , że wcześniej jej o to nikt nie podejrzewał bo dostała by w dupę kopa i byłoby po sprawie ) ale cóż taka słodycz z niej emanowała , że nikt nie podejrzewał co knuje no może poza jej "bliskim" przyjacielem :))))))
        • Gość: zx_1 Re: Pan GG przeniósł się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.10, 23:27
          Nie wierzę w to, co tu czytam..!!!! Zawsze dział handlowy był w WKP traktowany jak święte krowy i to GG dbał o wasze wyjazdy, premie (niektorzy handlowy zarabiali i zarabiaja krocie), konkursy z ekskluzywnymi spa, o ktorych reszta firmy mogła tylko pomarzyć. GG byl skuteczny w zalatwianiu wam tych wszystkich przywilejów. Nowe samochody szly zawsze dla dzialu handlowego a inni dostawali w spadku zuzyte graty po dyrektorach i innych z tego działu. Resztę firmy stasznie to wkurzalo, bo zawsze byli pomijani - ostatnio na szczęście prezes ukrócil to i kasa też poszla na inne działy, przygotowujące produkty dla czasami kiepskich handlowcow. Wiec dobrze ze GG nie ma juz w firmie bo ukróci sie dzialowi handlowemu przywilejow - MAM NADZIEJE!!!!!!
            • Gość: Rychu Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.10, 21:47
              Wojtek przestań jątrzyć, jak byłeś w WKP to było dopiero dno!!!!!!!!!
              Co do GG, jest to człowiek skuteczny, zawsze wiedział czego chce i tak trzymać.
              Dużo gorsza była cała masa RDSików liżących mu d...... i podpiep.......... swoich najlepszych kolegów. No i większość z tych podpe......... pracuje jeszcze w WKP - czyli skuteczna choć obrzydliwa metoda. To wy teraz stworzyliście negatywny wizerunek GG.
              GG tak trzymać!!!!!!
              • Gość: Przemek Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.abc.com.pl 09.10.10, 08:19
                Przednia lektura, z tego co widzę głównie mizerni handlowcy realizują się na tym forum. Napisałem głównie, znaczy że dobrzy ( ja) też czasem coś napiszą. Co do Pana GG to zgadzam się, że fachowiec, do tego konkretny, ale bezkompromisowy. Trzeba się rozwijać, a ten krok GG zdecydowanie zmierza w tym kierunku. Niech mu ziemia lekką będzie. Mamy nowego wodza i na razie mi pasuje. Mimo że obawy były. Wiedza i praktyka kojarzy mi się z fakturą proformą i wkutymi klientami. Dla mnie to nie jest konkurencja. Ciekaw jestem, gdzie Oni robią te 80 baniek, bo w skali roku może dwóch klientów trafia mi się z produktami tej firmy. Czytałem jakieś wpisy rozgoryczonych handlowców ( albo i nie handlowców), o jakiejś zielonej trawce itp. Pewnie w waszej nowej pracy macie za dużo czasu, w woltersie szkoda go na takie pierdoły. Za pracą idzie kasa, wy sobie piszcie te pierdoły, a ja będę zarabiał, może Twoją roczną pensję miesięcznie. Nie pasi Tobie własna działalność, to idź do budżetówki, może zarobisz 18 tyś rocznie. A ja miesięcznie. I to jak mam średni miesiąc . pozdrawiam US . Widzę że w większości koledzy wstydzą się tego co piszą bo się nie podpisują. Też bym się wstydził takich bzdur
                • Gość: Jacek Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 18:18
                  Pożyjemy, zobaczymy ...jak długo tak pociągniesz i jak będziesz mądralo gadał za rok , dwa ....chyba , że po drodze trafi cię jakaś choroba albo skończysz gdzieś w rowie....wtedy zobaczysz co to znaczy umowa o pracę....ale młody jesteś i głupi więc pisz swoje bzdurki i rób swoją kasę .... ułóż sobie te pieniążki na podłodze i gap się w nie ..... inni mają jeszcze inne życie ty nie !!!DLa wszystkich już poza WK serdeczne pozdrowienia i wszystkiego najlepszego...... teraz może być już TYLKO LEPIEJ!!!
                  • Gość: Przemek Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 20:51
                    Cześć Jacek, dla sprostowania w wkp pracuję 5 lat, i jakoś do zmian mi nie śpieszno, więc żółtodziobem chyba nie jestem. Kasy na podłodze nie układam, kupiłem działkę, teraz buduję dom. Co do tzw. życia miałem w tym roku miesiąc wakacji - a Kolega Jacek? Więc nie pisz mi frustracie skoro mnie nie znasz, że moje życie to tylko praca. Po to pracuję w wkp, żeby żyć, nie stresować się że mi kasy do 1-go nie starczy. Wdziałeś film rekrutacyjny wkp? Jeśli nie, to Ci przytoczę :" kiedy chcę idę na ryby". Pozdrawiam i od głupków kolegi nie wyzywam
                      • Gość: Przemek Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.abc.com.pl 10.10.10, 14:06
                        Dyskusja nabiera rumieńców , masz rację, że ciężko pracujemy, ale jak przez 4 dni zapierd....sz, to w piątek możesz sobie iść na ryby. Ja właśnie tak robię. Jak masz rodzinę, (potomków, pojacków, poprzemków) , to na pewno masz mniejsze pole manewru. Ja póki co mam żonę i żółwia, i zajebis..tą motywację. Jeżeli da się zarobić więcej, to tylko teraz. Później może być mniej czasu, albo jak kolega Jacek pisał zdrowie nie pozwoli. Pozdrawiam kolegę
                        • Gość: wkurzony Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.10, 21:37
                          Coś mi się wydaje , że jesteś z W-wy tam macie łatwiej ...przyjedź do mniejszej miejscowości to zabaczymy jak będziesz gadał ..... Warszawka zawsze miała z górki ...małym wysiłkiem duże sukcesy .....130 km dalej nie jest już tak łatwo i musimy dwa razy więcej robić żeby się wyrobić i zrealizować plany..... o rybach nie ma mowy !!!Niestety dobrzy handlowcy są poza Warszawą , w stolicy to każdy jest dobrym handlowcem.... tylko dyrekcja tego jakoś nie rozumie!!!
                                • Gość: wkurzony Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.10, 11:32
                                  Zapraszam do specjalnej strefy w Łodzi .... zdziwisz się jakie kokosy....to co było już dawno jest u "starych" wyjadaczy!!!Nic nowego nie powstaje a raczej biznesy są przenoszone gdzie indziej ....poczytaj sobie o dobrej kondycji w Łodzi , o tym jak tutaj żyje się ludziom i na którym miejscu wśród województw jest łódzkie ....i przestań pieprzyć głupoty!!!
                                      • Gość: Przemek Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.abc.com.pl 13.10.10, 05:59
                                        Jeżeli dostaję 6 września klientów do wznowienia na wrzesień w Łodzi, i mam 1 zamówienie na 13, to chyba ktoś się nie postarał? Jeżeli na 21 klientów w październiku raptem może 5 kojarzy opiekuna to też nie jest super. O szkoleniu już nie wspomnę. Jeżeli ktoś sprzedał program klientowi na 2 lata, a ja dzwonię, bo mu się kończy abonament a On pyta jaki abonament bo on nic nie kupował to też nie jest dobrze. Kto sprzedaje w firmie gdzie jest 6 osób w administracji VGK Prestige? Do tego w akcji . Przez 2 lata żadnych kontaktów. Sam sobie kolego odpowiedz. ja kończę moja obecność na tym forum bo i tak już za długo prowadzę tą jałową dyskusję. Jeśli ktoś jest malkontentem i widzi tylko złe strony tego co robi niech zmieni pracę. Proponuję zmieniać własne podwórko i nie zajmować się walką z wiatrakami. Pozdrawiam i do zobaczenia w Łodzi
                                            • Gość: fakt Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.10, 12:59
                                              Przecież oddział w Łodzi został przypuszczam celowo zniszczony ....kiedyś był to silny , dobry oddział ale komuś na górze to przeszkadzało , i podjęto odpowiednie kroki żeby to zmienić ....na początku mówino że teraz nareszcie jest dobrze i co się nagle stało????Rzeczywistość pokazała jakie to dobre zmiany zafundowali nam min. GG i cała góra, dobrzy handlowcy odeszli zostały powłóczyny to teraz macie efekty!!!! ale przecież o to chodziło..... to była czysta polityka firmy , ci co wiedzieli o pewnych sytuacjach w firmie musieli ją opuścić rzekomo za złe wyniki ....ale wynikami zawsze można było na pokaz manewrować....potem z kolei pokazywać jak to przy nowym dyrektorze ( koleżce ) jest superr a teraz co już nie daje się ukrywać pewnych faktów?????Cóż macie co chcieliście , kiepskich handlowców , zgadzam się z wkurzonym ....to nie ich wina ale tych nieco wyżej.....ryba psuje się od głowy!!!!Siłą tej firmy nie jest niestety dyrekcja ale ludzie na dole a skoro się ich pozbywali to niech teraz sami latają i sprzedają ewentualnie ten ....mądrala poznański!!!
                                              • Gość: agg Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.11-79-r.retail.telecomitalia.it 13.10.10, 14:02
                                                tez kiedys tam pracowalamlem, bylem jedna z pierwszych jego ofiar, szybko zorientowaleam sie co to za typ, wiem ze jego "dobry" kolega ktory wskoczyl na miejsce wlasnie zwolnionego handlowca inwigilowal mnie, byl jego kapusiem, donosicielem, wyciagal ode mnie rozne informacje, chcial sie spoufalic itp itd szybko sie zorientowalem o co mu chodzi, jakby szukal na mnie haka zeby mozna bylo wprowadzic w szeregi kolejnych "dobrych" kolegow panan GG, a ze ta praca mi kompletnie nie lezala, to nie byl moj swiat, ludzie nakreceni tylko na kase, rozmowy ile kto wyciagnal, klotnie o prowizje jak zadzwonil klient z pytaniem o kupno jakiegos produktu, co tam sie dzialo, ci ludzie gotowi byli sie pozabijac, kasaaaa, kasaaaa tylko kasa sie liczyla, mialam odruch wymiotny przychodzac do pracy i slyszac te rozmowy od rana do wieczora-bo wychodzenie z pracy o czasie bylo srednio dobrze widziane, wiec bez ogrodek mojemu nowemu koledze mowilem co o tym wszystkim sadze, no i oczywisciee nie minal miesiac a znalazlem sie na czarnej liscie pana GG do odstrzalu hehe :D Dzis dziekuje panu GG za ten odstrzal naprawde, bo wyzwolilem sie bardzo szybko z tego chorego miejsca pracy, teraz jestem bardzo szczesliwa, robie to co lubie, nie otaczaja mnie oszolomy ktorych interesuje tylko mamona a cos wiecej! tak kto wie moze tkwilbym tam jeszcze jakis czas w obawie, ze nie znajde szybko innej pracy. Dizekuje ci GG bo dzieki tobie zrozumialem jakich ludzi nalezy omijac szerokim lukiem, gdzie nidgy ale to przenigdy nie skladac swoje cv! zycie mi za bardzo mile zeby je tak bezsensownie marnowac, zeby byc niewolnikiem jakiejs chorej korporacji z w otoczeniu chorych ludzi!
                        • Gość: JA Re: wolters kluwer - rekrutacja w pełni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.10, 23:23
                          Pracowałam kilka lat w WK i nie było tak różowo jak to niektórzy przedstawiają .Nie tylko poeny mozna pisać na temat tego wydawnictwa , zależy jak kto czuje .Wbrew pozorom nie jest to związane z "osiąganymi wynikami" ale ze zwyczajnym postrzeganiem firmy , ludzi i tego co się w niej dzieje.Inna moralność dotyczyła tych na górze i inna tych na dole - a przecież to z góry powinien iść przykład , co się dziwić ,że ludzie są sflustrowani i wylewają swoje żale przeciez prosto w oczy nie moga tego powiedzieć bo już by ich nie było -zanim by skończyli zdanie a to , że im coś nie odpowiada nie znaczy , że nie lubią tej pracy .Fajnie , że jest takie forum i fajnie , że ludzie na nim piszą , przynajmniej w ten sposób rozładowują swoje humory:))))Pozdrawiam :)))
                          • Gość: kluweriusz Re: wolters kluwer - Wybryki pana P.W. IP: 109.243.135.* 16.10.10, 07:31
                            W WK jest kilku sadystów. Jeden z nich to szef logistyki. Wyjątkowy egzemplarz. I żeby było jasne - prezes doskonale wie o jego zachowaniu i absolutnie świadomie to toleruje. Osobiście byłem na skardze i już nie pracuję :) Gratulacje panie prezesie - pana firma jest świetnie zarządzana! Przy takich metodach to faktycznie żadnafirma wam nie dorówna. Chyba że też wprowadzi wszechobecny mobbing. Królowa Trawników jako odpowiedzialna za zasoby ludzkie, też może sobie pogratulować :) Jest jeszcze jeden sadol, ale jeszcze nie został tu wywołany - jego nawet GG się bał! Obstawiam, że to on może się podszywać pod Lizodupa. Autentyczny handlowiec nigdy nie napisałby takich laurek o firmie. Daję sobie poucinać!
                            Jakie macie typy? Kogo mam na myśli?
                            • Gość: Ja Re: wolters kluwer - Wybryki pana P.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.10, 16:59
                              w 100% się zgadzam....firma do bani ...zarządzana przez ..lepiej nie pisać , "pani tarwnik" i pan prezes dobrali się w korcu maku ...GG był dla nich dopełnieniem ....a teraz to jego następca , co do tych ostatnich to nie mam wiedzy ....ale ta firma to syf ....a co do lizodupa to się zgadazm ...takie pisanie to świadczy o tym , że nie napisał tego handlowiec!!!Żeby w tej firmie było inaczej to niestety musiałby ją opuścić prezes ze swoją świtą ....ale na to bym nie liczyła ....no chyba , że w końcu tam daleko ktoś podejmie taką decyzję ....tylko trzeba by im o tym wszystkim powiedzieć ...bo skad mają wiedzieć ...w jakich rękach jest ta firma!!!No chyba , że "pani trawnik" tam też już ma "przyjaciela", ha, ha!!!
                                        • Gość: uradowana Re: wolters kluwer - Wybryki pana P.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 15:30
                                          Do wszystkich tych , którzy byli tak zachwyceni G.G. i pisali tutaj o tym , że poszedło do dobrej firmy na dobre stanowisko ...wpiszcie sobie w gogle "Wiedz i Praktyka" i poczytajcie na forum co o tym wydawnictwie piszą ludzie ....dno nie firma.Oto do czego poszedł nasz mistrz G.G. tak kończą "wielcy" z tego naszego wydawnictwa.....co do gizborna dobrze mu tak to min. za moją krzywdę .....trzymam kciuki żeby było tylko gorzej....jeszcze gorzej i w końcu ....dno!!!!
                                          • Gość: Nieuradowana Re: wolters kluwer - Wybryki pana P.W. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.10, 18:08
                                            Miała nie pisać a jednak.
                                            W celu wyjaśnienia:
                                            1. GG odszedł sam i widocznie uznał, że taka decyzja w obecnym czasie jest najlepsza. Uważam, że to jego sprawa każdy z nas dokonuje trudnych wyborów w życiu więc nie rozumiem po co ta dyskusja.
                                            2. Co do Przemka znam go osobiście i będę go bronić, gdyż to wartościowy człowiek i baaaardzo pracowity handlowiec z długim stażem, który jak coś pisze to wie o czym.
                                            3. Zgadzam się, że praca handlowca w WKP nie jest łatwa i wszystko jest uzależnione od terenu i stanowiska, ale chyba nikogo nie powinno to dziwić- tak jest w większości (o ile nie we wszystkich) firmach handlowych, nie wiem skąd te rozczarowanie?
                                            4. Oczywiście zgadzam się, że nie do końca jest wszystko w tej firmie fair, ale pokażcie mi firmę, gdzie tak jest.
                                            5. Co do trawek i itp. nie wiem skąd chęć "bicia piany" dla mnie to jak w biblii "ten kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień"-każdy niech żyje z zgodnie z własnym sumieniem życie będzie piękne i tyle na ten temat.
                                            6. Co do tego, że nie ma już fachowców ani wśród RDS ani wśród handlowców to trochę niedorzeczne, bo znam wielu wartościowych ludzi wśród w/w.

A na koniec to szanuję ludzi rozczarowanych i zadowolonych z pracy w WKP.

Pozdrawiam serdecznie obecnych i byłych handlowców WKP a tym obecnym życzę dużych sprzedaży i samych sukcesów.
                                            • Gość: Anka Re: wolters kluwer - Wybryki pana P.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 18:32
                                              Kochana nie bądź taka święta Cecylia....np. "pani trawka" nie ma dla innych takiej wyrozumiałości , nie pitoli się z innymi ...jak coś nie tak to won, dlaczego zatem ja mam o niej nie mówić ...tylko poklepać po główce i dać całusa......nie... to forum jest dla mówienie tego co się myśli jak komuś się nie podoba to niech nie czyta....a jak "pani trawka" ma jakieś "ale" to niech właśnie spojrzy najpierw na siebie jak ona się zachowuje i jakim jest pracownikiem a potem na innych..!!!!
                                              Co do G.G. to miałam z nim osobisty zatarg...i nie zapomnę tego !!!Dlatego życzę mu ....tak jak wielu na tym forum ..... tego ....końcowego dna!!!!Zreszta nie tylko jemu ....innym też....a jest ich w WK wielu ....lizodupom mówimy NIEEEEE!!!!
                                              • Gość: Jan Maria Rokita Re: wolters kluwer - Wybryki pana P.W. IP: *.146.166.142.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.10.10, 01:12

Co Tobie Rysiu pysiu nie podoba sie w ludziach z Bydgoszczy, że Tobie zalatują tymże miastem

Czego zazdrościsz ???

Sukcesów przez wiele lat w tym co robią , gratyfikacji z tychże sukcesów, dobrej atmosfery w pracy ?

Z jakiego pochodzisz miasta, że czujesz sie lepszy ?

Założę się, ze w tym co robisz jesteś po prostu cieniutki, a to forum jest dla Ciebie jedyną formą leczenia swoich kompleksów.

Żałosne

• Gość: Anka Re: wolters kluwer - Wybryki pana P.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.10, 11:33
                                                  Drogo "Janie Mario-Rokito" jakich sukcesów miałabym zazdrościć Bydgoszczy ....najpierw lansowanej przez P.G ( a pośrednio oczywiście przez W.W.) a potem przez innych .... o tym , że ten oddział zawsze był liczony inaczej wiadomo było od dawna stąd jego rzekome sukcesy....pamiętam takie szkolenie sprzed kilku lat gdzie dowiedziałam się nieoficjalnie od handlowców z tego oddziału jak to do wyników "kochanej Bydgoszczy" nie wliczało sie wszystkich utrat aktualizacji ....bo były brane pewne warunki( np. nieosiągalne z przyczyn losowych) dzięki czemu można było osiągać dobre procentowe wyniki np. z aktualizacji.... w moim oddziale nie było takiej możliwości brało się wszystko jak leci a nawet często myliło się i liczono więcej , tylko dzieki naszym wewnętrzynym procedurom mogliśmy to szybko zgłaszać i korygować bo tak mielibyśmy wyniki z aktualizacji wg. obliczeń Warszawki np. 70% a w Bydgoszczy 110% co miesiąc ( ciekawe skąd co miesiąc były nadwyżki !!!! tego typu kwestie były zgłaszane ....ale wiadomo P.G. i W.W. szybko je blokowali) ....także o jakich ty sukcesach mówisz .... dyrektorek Bydgoszczy ( nota bene to może ty) dobry koleżka ówczesnych dyrektorów zawsze miała fory ....wykształcenie ...jaja z wykształceniem !! a raczej z jego brakiem wtedy ...u innych były ważne studia( nawet u handlowców wymóg) a tu nie - nie wiem jak jest teraz może w końcu coś skończył !!ha, ha ....bo tam dyrektorem oddziału można było jak widać zostać po znajomości ....o czym ty człowieku mówisz!!!!Takie są sukcesy Bydgoszczy ..... zawdzięczaliście je tylko temu , że P.G. był z waszego oddziału ....poza tym nie róźniliście się niczym od innych ....więc nie pierdziel o tym jacy to świetni byliście i jesteście !!!
                                                  • Gość: Nieuradowana Re: wolters kluwer IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.10, 16:11
                                                    Droga Aniu
                                                    Masz prawo do swoich opinii na temat GG i innych skoro miałaś z nimi osobiste zatargi.
                                                    Pracując w ROH gdzieś w Polsce i spotykać się z Wa-wą sporadycznie na szkoleniach czy imprezach to co innego niż patrzeć na zachowania na co dzień. Tu się z Tobą zgodzę.
                                                    Natomiast mam pytanie odnośnie tego czy nie myślałaś o zmianie pracy, bo z tego co piszesz dalej jesteś pracownikiem czy współpracownikiem WKP, a to co piszesz to jak obcinanie gałęzi na której się siedzi.
                                                    Poziom Twojej frustracji jest ogromny więc nie wiem, może jakieś zajęcie- hobby by pomogło w rozładowaniu jak myślę nienajlepszej Twojej kondycji psychicznej.
                                                    Odnośnie Przema już Wam chłopak napisał, że jest z Poznania, a tu dalej jakieś niepotrzebne dewagacje skąd jest. Tak pracuje w Poznaniu jest specjalistą od firm.
                                                    Odnośnie Bydgoszczy i innych oddziałów fajne chłopaki i dziewczyny radzą sobie przynajmniej "starzy" nowych nie za bardzo znam.
                                                    Z tego co mi wiadomo to dyr. z Bydgoszczy ma skończone studia i to już dość dawno, zresztą skończone studia u nikogo nie świadczą o człowieku.
                                                    Pozdrawiam Cię serdecznie i uśmiechnij się wreszcie, popatrz pozytywnie w przyszłość i zamiast się denerwować i pisać na forum idź na spacer, ugotuj coś fajnego, a jak to nie da rady zgłoś się do lekarza.