Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czerwone paznokcie a rozmowa kwalifikacyjna.

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.08, 11:44
    Czy wypada na rozmowę o pracę iść z paznokciami pomalowanymi na czerwono??
    Obserwuj wątek
        • Gość: Karolina Re: Czerwone paznokcie a rozmowa kwalifikacyjna. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.11.08, 08:53
          Mam następujące zdanie..

Mam dwa magistry i podyplomowe. Marketing/PR.
          Uważam się za dobrą w swoim fachu.

Zwolniłam się ostatnio z pracy i byłam na 3 rozmowach w sprawie podjęcia nowej.

Ubiór:
          -mala czarna i fioletowe rajstopy, czerwone paznokcie i lekki makijaz
          -czarna spodnica i jedwabna bluzka w panterkę, paznoknie pastelowe,mocniejszy makijaz
          -biała koszula(nie akademicka), ekstrawagancja szara spodnica, wysokie szpilki, bordowe paznoknie, lekki makijaz.

Wszystkie 3 firmy oddzoniły, nikt nie pytal czemu tak sie ubralam i raczej nie pokazywał ze sie wgapia, liczylo sie moje cv i prowadzenie konwersacji.

Ale to prawda ze stoj trzeba dopasowac do firmy, wyobrazen o rozmowcy, branzy.

Ja wykorzystalam klasykę ale troche w innym wydaniu niz stroj przestaszonego uczniaka!
          • Gość: :) Re: Czerwone paznokcie a rozmowa kwalifikacyjna. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 01:20
            Wszystko zależy na jakie stanowisko aplikujesz i w jakiej firmie :)
            Jeśli masz zamiar aplikować np. do agencji reklamowej, wygląd
            kreatywny jak najbardziej wskazany :)
            Jeśli jesteś dobra, czujesz się specjalistką w swoim fachu, czerwone
            paznokcie ( mocna czerwień ) są bardzo dobre. Podkreślą twoją silną
            postawę i będziesz napewno bardziej wyrazista.
            Jeśli nie jesteś specjalistką, udawaj, że tak :)
            Nie polecam ubioru "szarej myszki". Szarość nie jest wskazana w
            obecnych czasach. :)
            Pozdrawiam
            • Gość: Karola Re: Czerwone paznokcie a rozmowa kwalifikacyjna. IP: *.in-addr.broadbandscope.com 01.08.14, 10:53
              Zgadzam sie co do paznokci, moim zdaniem stanowia wyrazny akcent, rozmowca z pewnoscia Cie zapamieta a o to chodzi w rekrutacji. Ale co do koloru ubrania to mysle ze szary jest odpowiednim kolorem - ale w tylko jednym miejscu - czyli np jesli szare spodnie to nie szara bluzka, jesli szara bluzka to nie szara spodnica. I warto przelamac nude ubioru mocnym akcentem - to przezytek ze nie wolno sie rzucac w oczy - wrecz przeciwnie - rekrutujacy musi Cie zapamietac - po tygodniu rozmow z kandydatami kiedy przyjdzie do wyboru jego pamiec moze szwankowac, warto sie wyrozniac by zapasc w pamiec - oczywiscie wszystko w moderacji i raczej nie polecam robienie irokeza na rozmowe o prace na powaznym stanowisku....no chyba ze taki ma sie styl. Rowniez nie polecam udawania kogos kim sie nie jest - z szarej myszki nie przeistoczysz sie w wampa i odwrotnie - jesli na codzien nosisz odwazne kolory i makijaz - nie zmieniaj tego drastycznie na rozmowe - bedziesz sie czula niekomfortowo, a tego nie trzeba na rozmowie.
              • Gość: aga Re: Czerwone paznokcie a rozmowa kwalifikacyjna. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.14, 22:16
                Ostatnio mam sporo rozmów z kandydatami do pracy w moim zespole i zgadzam się z Tobą. Trzeba być spójnym we wszystkim. Jeśli ktoś dobrze się czuje z paznokciami na czerwono (akurat moim zdaniem bardzo fajne) i w nieco ostrzejszym makijażu to OK.
                Chociaż muszę się Wam przyznać, że z ostatnich rozmów zapadł mi w pamięć jeden z panów. Był bardzo fajny na rozmowie, dużo wiedział i generalnie bardzo ciekawie się z nim rozmawiało. Ale był mimo upału w garniturze, pod krawatem i był jak "spod igły". Niby co tam gajer i te sprawy, ale panowie przychodzili na rozmowy nieco luźniej ubrani. Co nie bardzo mnie razi, bo na szczęście w moim dziale nie ma sztywnego dress code i oby to nie byl strój plażowy to OK. Ale ten jak spod igły, w taki upał i na dodatek kumaty i bardzo sympatyczny... Chyba nawet jakby miał paznokcie na pomarańczowo to nic by nie zmieniło :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka