Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Koniec umowy o pracę na czas określony.

03.01.09, 19:26
    Witam,
    mam umowę na czas określony do dnia 31.01.2009.
    Chciałbym się dowiedzieć czy po zakończeniu tej umowy obowiązuje
    mnie okres ochronny na wypadek choroby zanim zarejestruje się w
    Urzędzie Pracy?
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Koniec umowy o pracę na czas określony. 04.01.09, 00:41
        jasiek08 napisał:

> mam umowę na czas określony do dnia 31.01.2009.
        > Chciałbym się dowiedzieć czy po zakończeniu tej umowy obowiązuje
        > mnie okres ochronny na wypadek choroby zanim zarejestruje się w
        > Urzędzie Pracy?

Okres ochronny przed czym ? Przed chorobą ?

S.
        • Gość: jasiek08 Re: Koniec umowy o pracę na czas określony. IP: *.toya.net.pl 04.01.09, 12:45
          Chodzi o to, że skończyła się umowa i np. następnego dnia masz wypadek, albo
          zachorujesz poważnie i co wtedy? Czy jest coś takiego jak okres ochronny, który
          umozliwi pójście na L4 i dostanie pieniedzy od ZUS-u (80% stawki podstawowej)
          czy nie i lądujesz w łóżku bez pieniędzy na przeżycie.

Słyszałem, że jest coś takiego tylko zwolnienie lekarskie musi trwać dłużej niż
          30 dni i wcześniej nie można się zarejestrować jako bezrobotny w Urzędzie pracy.
          Ale jak długo trwa ten okres ochronny 7, 14 dni po zakończeniu umowy? Tego
          właśnie nie wiem (i tej 100% pewności też nie mam czy w ogóle jest ten okres
          ochronny).
          • jasiek08 Re: Koniec umowy o pracę na czas określony. 04.01.09, 12:48
            Chodzi o to, że skończyła się umowa i np. następnego dnia masz wypadek, albo
            zachorujesz poważnie i co wtedy? Czy jest coś takiego jak okres ochronny, który
            umozliwi pójście na L4 i dostanie pieniedzy od ZUS-u (80% stawki podstawowej)
            czy nie i lądujesz w łóżku bez pieniędzy na przeżycie.

Słyszałem, że jest coś takiego tylko zwolnienie lekarskie musi trwać dłużej niż
            30 dni i wcześniej nie można się zarejestrować jako bezrobotny w Urzędzie pracy.
            Ale jak długo trwa ten okres ochronny 7, 14 dni po zakończeniu umowy? Tego
            właśnie nie wiem (i tej 100% pewności też nie mam czy w ogóle jest ten okres
            ochronny).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka