Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Ost-profi opieka w niemczech nad starszymi osobami

27.01.09, 16:53
    Czy ktoś wyjeżdżał przez tę firmę do opieki do Niemiec?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Nie-jeden Re: Ost-profi opieka w niemczech nad starszymi os IP: *.106.113.82.net.de.o2.com 29.01.09, 09:11
        Ja nie znam, ale mam pytanie: po co ci posrednicy w zalatwianiu pracy w
        Niemczech ??? Przeciez posrednik musi na tobie zarobic, wiec to wplywa na twoja
        pensje. Nie wiem nic o tej firmie, ale artykuly czy reportaze w mediach wskazuja
        ze czesto to oszusci. Choc nie musi to byc prawda w przypadku tej firmy. Jestes
        obywatelka Unii. Mozesz w Niemczech sama zarejestrowac legalna dzialalnosc
        gospodarcza i wykonywac opieke nad osobami starszymi. A pracy ci na pewno nie
        zabraknie, bo jest bardzo duze zapotrzebowanie na te zawody.
        • Gość: Nie-jeden Re: Ost-profi opieka w niemczech nad starszymi os IP: *.106.113.82.net.de.o2.com 30.01.09, 10:38
          Nie wiem, jestem w Niemczech dosyc dlugo aczkolwiek nie pracuje w tej branzy.
          Tym niemniej musze ci szczerze powiedziec, ze nie znam tej firmy. I to powinno
          troche niepokoic. Na ich stronie internetowej (www.ost-profi.de) mozna znalezc
          pod "Kontakt" dane o firmie, a wiec ze sa zarejestrowani w Amtsgericht Pinneberg
          HRB 7522PI, zas "Geschäftsführer" sa Dipl. Kfm. (FH) Martin Wysocki
          i Philip Walter. Natomiast do kontaktu podaja tylko polski numer telefonu, co
          jest nieco dziwne: nie stac ich na telefon w Niemczech, mimo ze sa tam
          zarejestrowani ? Nie maja tutaj w Niemczech zadnej sekretarki, ktora odbierze
          telefon ?
          Niezaleznie jednak od Twoich problemow finansowych (mam nadzieje ze
          przejsciowych) radze Ci wziac przynajmnie tyle pieniazkow aby starczylo na
          powrot do domu, gdyby cos bylo nie tak. Nawet pozycz je od kogos w Polsce ale
          nie wyjezdzaj kompletnie bez pieniedzy. Bo niestety ladna strona internetowa nie
          zawsze swiadczy o tym, ze ludzie pracujacy w danej firmie sa w porzadku.
      • Gość: Aleksa Re: Ost-profi opieka w niemczech nad starszymi os IP: *.pool.einsundeins.de 16.02.09, 21:43
        O tej firmie nie slyszalam, ale slyszalam o innych. Jesli wczesniej
        sama nie wyjezdzalas do pracy za granice, to jak najbardziej warto
        skorzystac z posrednictwa firm w Polsce (masz ubezpieczenie, lata ci
        sie licza do emerytury i wogole masz jako taki poparcie), nie
        sluchaj rad o tym, ze jestes obywatelka Unii i masz probowac sama.
        Jasne to prawda, ze jestesmy w Unii, ale samemu wyglada to troche
        mniej kolorowo. Zeby zalozyc dzialalnosc w Niemczech musisz miec
        zameldowanie stale, a jak juz zalozysz firme - musisz sie
        ubezpieczyc prywatnie, bo w Niemczech jest obowiazek ubezpieczenia,
        a potem... jak juz bedziesz zarabiac - oczywiscie musisz placic
        podatki:) A w przypadku pracy przez firme w Polsce nie musisz sie
        tym wszystkim zajmowac... Powodzenia, pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka