Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Zaswiadczenie o niekaralnosci

IP: *.uni-greifswald.de 25.11.03, 16:28
    Gdzie moge zalatwic takie zaswiadczenie, ktore potrzebne jest mi do pracy?
    Czy mozna takie cos dostac, lub chociaz zamowic przez internet (albo
    telefonicznie), poniewaz nie mieszkam w Polsce i to by bylo duzym
    ulatwieniem. Czy takie cos kosztuje i ile?
    Obserwuj wątek
        • beata_ Re: Zaswiadczenie o niekaralnosci 25.11.03, 20:35
          Gość portalu: olala napisał(a):

> Nie slyszalam o zaswiadczeniu o niekaralnosci ale slyszalam o
          > oswiadczeniu.Jesli sie ktos stara o prace np w usc to cos takiego musi
          > zlozyc.Jest to dokument napisany przez osobe zainteresowana.Wzor takiego
          > oswiadczenia jest zamieszczony na stronie usc.gov.pl.Jesli o cos takiego
          > chodzi to prosze tam szukac.Pozdrawiam.

Jest takie zaświadczenie - wydawane przez Krajowy Rejestr Karny (tak to sie
          chyba nazywa teraz) i mieści sie na Zwyciężców (kiedyś w Sądach na Lesznie).
          Nie wiem jak to teraz działa - było od ręki, jeśli dotyczyło to bezpośrednio
          osoby składającej formularz z zapytaniem. Ja załatwiałam akurat dla firmy, dla
          4 osób, a 3 były nie z Polski - z ich powodu zajmowało to 3 dni robocze.
          Kosztowała ta przyjemność 50 zł w znaczkach sądowych od jednego zaświadczenia
          + kilka godzin w kolejce. Odbiór po tych trzech dniach na szczęście był już
          bez kolejki.
          Podejrzewam, że wyglada to podobnie i w tej chwili, natomiast nie wiem jak
          załatwić sprawę w imieniu osoby przebywającej za granicą. Na zdrwoy rozum, o
          ile nie jest to możliwe do załatwienia zdalnie przez zainteresowanego, to
          powinna być możliwość up[oważnienia kogoś...
          Jesli nikt tutaj nie załatwiał takiej sprawy, proponuję wybrać się do ambasady
          czy konsulatu (albo zadzwonić) w miejscu pobytu za granicą i wypytać...

Ps
          Być może rzecz jednak dotyczy oświadczenia przyszłego pracownika o
          niekaralności - trzeba wypytać pracodawcy, wtedy w ogóle problemu nie ma.
          • Gość: Jo Re: Zaswiadczenie o niekaralnosci IP: *.icpnet.pl 26.11.03, 08:58
            Osoba składająca zapytanie o niekaralnosc musi wlasnoręcznie podpisac się na
            formularzu, który składa się w sądzie (i tego chyba nie zalatwi się
            upoważniając kogoś).
            Samego złożenia dokumentu w sądzie moze dokonać ktokolwiek, bez upoważnienia.
            Odbiór zaświadczenia - możliwy z upoważnieniem ("upoważniam Pana X do odbioru
            mojego zaswiadczenia...." i podpis).
            Tak to własnie załatwiam dla osoby przebywającej zagranicą.
            Pozdr.
      • uli Re: Zaswiadczenie o niekaralnosci 26.11.03, 22:15
        ja takie zaswiadczenie uzyskalam w sadzie wojewodzkim - kosztuje 50 zł (oplata
        skarbowa).

moze faktycznie warto sie dowiedziec, czy nie chodzi tylko o oswiadczenie, na
        ktorym piszesz : oswiadzczam, ze jestem niekarany i korzystam z pelni praw
        obywatelskich? to nic nie kosztuje i nie trzeba czekac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka