Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Zwoln. z obowiązku świadczenia pracy - jaka forma?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.09, 09:34
    Czy informacja o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy (w ostatnim miesiącu 3-miesięcznego wypowiedzenia) musi być zawarta w samym wypowiedzeniu?
    A jeżeli szef doszedł dopiero później do wniosku, że pracownik nie będzie już potrzebny, to ma napisać oddzielne oświadczenie, czy poprawić samo wypowiedzenie?
    Obserwuj wątek
      • Gość: abc Re: Zwoln. z obowiązku świadczenia pracy - jaka f IP: *.adsl.inetia.pl 15.04.09, 19:19
        "Nie ulega wątpliwości, że zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia umowy o pracę jest dopuszczalne za jego zgodą. Pracodawca może zwolnić pracownika za jego zgodą z obowiązku świadczenia pracy w każdym terminie i na każdy okres."
        więcej: www.pracuj.pl/prawo-pracy-artykuly-zwolnienie-z-obowiazku-swiadczenia-pracy.htm#top

Więcej na ten temat:
        www.abc.com.pl/?cmd=problem_wiecej,400&serwis=2
        • Gość: Tomek Zwolnienie z... - w wypowiedzeniu czy oddzielnie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.09, 08:41
          Gość portalu: abc napisał(a):

> (...)Pracodawca
          > może zwolnić pracownika za jego zgodą z obowiązku świadczenia pracy w każdym
          > terminie i na każdy okres."

To akurat wiemy. Tylko kwestia dotyczy pisemnego potwierdzenia: jeśli pracownicy najpierw dostali wypowiedzenia, a potem szefostwo uzgodniło z nimi to zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy, to
          = czy musimy dostać poprawione wypowiedzenia (z tekstem o "zwolnieniu z...")
          = czy oddzielne pisma z późniejsza datą, np. że "zakład pracy zwalnia pana z obowiązku... w terminie od ... do końca wypowiedzenia"?
          Jak to ma być prawidłowo potwierdzone pisemne, żeby potem nie było jakichś problemów np. w następnej pracy?
          • dziunia25 Re: Zwolnienie z... - w wypowiedzeniu czy oddziel 16.04.09, 18:56
            to akurat nic nie wnosi do wypowiedzenia i nie ma potrzeby poprawiania tam nic.
            W zupełności sprawę załatwia dodatkowe pismo, na które pracownik może sobie
            wyrazić zgodę, może sobie tej zgody nie wyrażać, a to w kwestii pracodawcy leży
            czy będzie musiał świadczyć tą pracę do końca okresu wypowiedzenia, czy też nie
            będzie musiał i na ten fakt nie potrzebuje od pracownika jego zdania.
            • foobia Re: Zwolnienie z... - w wypowiedzeniu czy oddziel 07.06.09, 15:47
              ja z kolei chciałabym się dowiedziec czy jezeli zwolniono mnie ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, a pózniej już po paru dniach stwierdzonoby że jednak jestem jeszcze potrzebna i proszonoby mnie o powrtót to czy mogę odmówic bez konsekwencji dla mnie( nie chcę wracac)?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka