Dodaj do ulubionych

Nie wiem skąd się bierze określenie Podkarpacia

25.09.10, 01:27
jako Polska B czy C! Każde miasto w naszym regionie, każda wieś czy osada to: ładne nowe domy lub ładnie utrzymane stare czy nowe bloki i kamienice a jak stare z lat przedwojennych czy powojennych to czyste i pomalowane, jak z PRL to otynkowane i czyste, obejście koło domów: wystrzyżony trawnik, pięknie utrzymane iglaki i kwiaty, czyściutko i ładnie. Nawet przed bardzo biednym domostwem widać schludność i pracowitość gospodarza. Natomiast Mazowieckie! Województwo stołeczne! Syf i mogiła! Każdy prawie dach z eternitem! Przed domem nawet z cegły "willą" chwasty i pochorowane drzewa owocowe do tego jakieś złomowiska, śmieci! Drogi to same kocie łby! Nie mogę tego pojąć! Czyżby Warsiawka wysysała ostatnie soki z ludzi tam mieszkających, że nie stać ich na kosiarki do trawy czy konenery na śmieci? Albo na odrobinę farby?
Obserwuj wątek
    • oreczka1 Re: Nie wiem skąd się bierze określenie Podkarpac 25.09.10, 01:41
      I jeszcze jedno! Jak się kończy podkarpackie, lubelskie czy nawet świętokrzyskie, małopolskie, to jadąc nad Bałtyk, stacje benzynowe są jak z PRL, bez możliwości skorzystania z ubikacji czy spożycia posiłku! Jadąc na północ z naszego ukochanego Mielca, zaczęłam odczuwać niepokój! Bo nie dość, że nie ma gdzie coś zjeść i się załatwić, to nie daj Bóg, jakby się samochód zepsuł! W Bieszczadach dzikich nie miałam nigdy takich lęków!
      • onlymielec Re: Nie wiem skąd się bierze określenie Podkarpac 25.09.10, 12:35
        Porównując miasteczka jadąc nad Bałtyk masz na myśli tereny po PGR-owskie , jeśli tak to nie porównuj ich z aglomeracjami jak Łódz , Wielkoposlka , Dolny i Górny Śląsk i ziemią mazowiecka. Nalezy zrozumieć że nawet ziemia mazowiecka to nie to samo co województwo mazowieckie. Masz na myśli tereny czyli Prusy które po 1945 przejeło PRL i doprowadziło do kompletnej ruiny ,m.in wprowadzając tam kolektywizację porównywalną do tej na Ukrainie. Pytanie dlaczego uważasz że nasze domy i kamienice w Mielcu są zadbane , byłaś na naszym Rynku ostatnio , widziałaś w jakim stanie była Jadernówka kilka miesięcy temu . Piszesz że w mamy lepsze domy i zadbane a jak wyglądała miasto dla przyjedzających i przejedzających pasażerów PKP , och zapomniałem nie mamy przecież PKP. Co do twojego samochodu dlaczego się obawiasz że samochód ci się zepsuje , czyżby samochód miał więcej niż 5 lat , w takim razie rozumiem dlaczego się obawiasz.Nie popadaja w samouniesienie , ja patrzę na dochód na mieszkańca , budzet miast ,stopę bezrobocia , infastrukturę drogowo-kolejowo-lotniczą , i najwazniejsza według mnie sprawa inwestycje w energetyce i powiem Ci że te wskażniki wyglądają bardzo pesymistyczne dla ziem wschodniej małopolski czyli naszej i powiązanej z naszą ziemią reformą administracyjną ziemią rzeszowsczyzny.
      • negatywnie_zakrecona Re: Nie wiem skąd się bierze określenie Podkarpac 26.09.10, 13:52
        Oreczko, określenie "Polska B" nie odnosi się do schludności domostw :D ale do wskaźników ekonomicznych; to nie jakiś wydumany podział wymyślony przez nieżyczliwych Mielcowi - to fakty :o
        niskie płace, słaba infrastruktura, stosunkowo dużo terenów rolniczych, reaktywacja gospodarki dzięki rządowej pomocy i stworzeniu strefy (niestety będącej w przeważającej większości w obcych rękach) - Ty to nazywiesz postępem?
            • onlymielec Re: Nie wiem skąd się bierze określenie Podkarpac 27.09.10, 18:53
              Nie mozna traktować poziomu inteligencji ze stanem trawnika przed domem. Pisze orka że mamy ładnie w Mielcu to napisz co myślisz o terenach przy torach PKP , o kamienicach przy rynku , piszesz o ładnych rabatkach i parkach ale tylko park za domem SDK jest w miarę zadbany. Przyjżymy się zatem bliżej terenom zielonym w Mielcu. Jak postrzegasz park za starostwem , jak wygląda park za hotelem Polskim , górka cyranowska , park przy szpitalu powiatowym ? Może i mamy w Mielcu przykryte większośc komunalnych budynków styropianem , jednak porównaj sobie ile miasto przez ostanie lata wybudowało nowych bloków? Może tutaj tkwi nasz sukces zamiast mieleckie budownictwo komunalne i spółdzielcze budować nowe bloki zajmuje się głównie remontem tego co posiada , zapewne aby przykryć kruszejący beton albo co bardziej prawdopodobne nie posiada aż tak dużych aktywów inwestycyjnych.Nie ujmując nowo-powstałych bloków na smoczce które są inwestycją prywatnych deweloperów napisz mi orko bloki spółdzielcze lub komunalne wybudowane po 2000r. I tak na zakończenie ja nigdzie nie widziałem wzdłuż głównego traktu miejskiego w żadnym innym mieście takiego slumsu jaki mamy w Mielcu przy al . Kwiatkowskiego . Jest to główna arteria miasta która zamieszkuje społeczność romska . czy widziałaś takie slumsy wzdłuż marszałkowskiej , czy widziałaś takie skupiska romskie wzdłuż ulicy Piotrkowskiej w Łodzi? Nie popadaj w samousienie oreczko , bo to że Mielec pięknieje to fakt ale żeby z tego powodu poniżać większe i zaradniejsze miasta moim zdaniem nie wypada.Zamiast nowych bloków na pewno magistrat wyłupi kilka milionów w remont górki cyranowskie która znowu obsikają mieleckie lompy a ja mam tylko nadzieję że na tą inwestycje nie dostaniemy żadnej dotacji , bo moim zdaniem byłaby to marnotrawność ze strony UE. Jak będzie więcej nowych bloków a nie sprzedaży gruntów po budownictwo jednorodzinne jak to ma miejsce obecnie to przyznam że Mielec pięknieje na równi z Warszawą , do której nam dużo brakuje . Cóż Warszawa jest w rękach ekonomisty my mamy inżyniera. W Warszawie tereny pod budownictwo jest sprzedawane deweloperom my sprzedajemy w formie przetragu osobom prywatnym otrzymując grosze i tak w tym przypdaku jak i w innych potwierdza się teza że rozwijamy przemysł , obkładamy kostką i styropianem budynki ale nie bogacimy naszego miasta. Niech Cię cieszy styropian ja patrzę na budzet miejskiej kasy i zapewne tak jak napisałeś wcześniej ja piszę o niebie a ty o chlebie.Wejdz sobie zatem na hej.mielec czy inne podobne strony prochodorowskiei propopiołkowskie z ładnymi zdjęciami fotografów których jara ładny zoom na styropianie , ja jezeli pozwolisz zostanę przy tym co mnie jara czyli budzet , budzet i jeszcze raz budzet który jest najwazniejszym wyznacznikiem rozwoju miasta , skoro tak to niech Chodorowski zostanie na stołku na następne 4 lata.Tak z zupełnej innej bajki , mamy strefę ale dalej gonimy Dębicę która ma mniejsze bezrobocie niż my i to my się podobno rozwijamy to w takim razie Warszawa która ma dwa razy mniejsze bezrobocie od naszego musi przeżywać prawdziwy boom , ale to syf dla Ciebie prawda?
            • onlymielec Re: Nie wiem skąd się bierze określenie Podkarpac 28.09.10, 22:50
              negatywnie zakręcona całkowicie cie popieram i jeszcze raz napiszę oddajcie przynajmniej te tereny przy cmentarzu na cele szkolictwa wyższego , niech tam budują szkołę wyższą , budownictwo wielorodzinne i sprzedajcie te tereny a tak mamy tam łąkę , albo niech tam powstanie stacja benzynowa tylko nie petrochemii płockiej by ukrócić ten dziwny monopol PKN w naszym mieście !
    • stx9999 Re: Nie wiem skąd się bierze o kreślenie Podkarpac 17.10.10, 20:39
      Wszyscy co odpowiadają to nie umieją czytać ze zrozumieniem. Autorka tematu pisze o podkarpaciu na tle województw lepiej rozwinietych. Wszyscy znawcy budzetów i rozwoju miasta piszą jakby było tylko o Mielcu a Dębica już nie była w podkarpackim. Jeżdżę po Polsce i widze to samo. Mnie nie intersuje że mazowieckie czy łódzkie ma wyższe pkb niz podkarpackie. Obserwuje i patrze w jakim stanie są domy, jak wyglądaja stacje benzynowe i sklepy. Wychodzi że ludzie na podkarpaciu mimo biedy (galicyjskiej) dbaja o to co maja. Statystyki szaraków nie interesuja- efekty sie liczą. Panów i panie co psioczą na Mielec zapraszam na wycieczke po Polsce: Mielec-Rzeszów-Katowice-Wrocław-Gorzów Wlkp-Poznań-Szczecin. Tam czesto bywam statystyki a wygląd miast to dwie różne sprawy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka