Dodaj do ulubionych

Czy w Mielcu stoi jeszcze pomnik zołnierzy sowieckich na Starówie?

IP: 10.128.133.* / *.acn.pl 10.07.01, 16:50
Jestem ciekaw, czy ten pomnik stoi (naprzeciwko b.
domu partii PZPR)? Jeśli tak, to chyba najwyższa pora,
aby odszedł na śmietnik historii.
Obserwuj wątek
    • Gość: kloss Re: Czy w Mielcu stoi jeszcze pomnik zołnierzy sowieckich na Starówie IP: 213.77.32.* 10.07.01, 18:22
      Jak ostatnio byłem w Mielcu to stał - trochę pomalowany farbami, ale się
      trzymał. Mnie osobiście on nie przeszkadza. W koncu to oni przegonili Niemców z
      miasta, wielu ich zginęło ( cmentarz przy ul. Wolności) - a że później
      narzucili nam swoją władzę? To trudno, tak chciała historia. Prości, radzieccy
      żołnierze nie są temu winni. A to ich upamiętnia rzeczony pomnik.
          • Gość: darek Re: Czy w Mielcu stoi jeszcze pomnik zołnierzy sowieckich na Starówie IP: 10.128.133.* / *.acn.pl 12.07.01, 19:32
            Jako ciekawostkę podam, że w Leżajsku do dzisiaj wisi tabliczka upamiętniająca
            Ubeków i milicjantów za za walkę o utrwalenie władzy komunistów w latach 44-48
            na budynku Policji. Widać tamtejsza Policja czuje więź duchową z mordercami i
            bandytami w mundurach. W tamtych rejonach,komuniści notabene musieli się trochę
            wykazać, bo Wołyniak im dupę parę razy skopał. W Mielcu też wisiała na 40-tce
            podobna, ale ją zdjęli, gdzieś tak w '91 lub '92 roku.
                • Gość: Liperus Re: do darek IP: *.wlfdle1.on.wave.home.com 12.07.01, 22:38
                  Jaki masz w takim razie stosunek do spolecznosci polskiej po wydarzeniach
                  ostatnich dni a dotyczacych znanego juz w calym swiecie Jedwabnego.Podazajac
                  Twoim tropem czy polacy to tez ... czy tym razem zrobisz wyjatek.Jeden
                  z "wielkich"polakow mordowal bez pardonu wspolobywateli glownie oficerow,czy on
                  tez jest morderca?W historii bylo wielu wielkich ktorzy wslawili sie mordami a
                  dzis sa niemal na oltarzach chwaly narodowej.Cos nie bardzo przyjacielu z
                  twoimi wybiorczymi osadami,no ale masz prawo miec swoje zdanie.
                  • Gość: darek Re: do darek IP: 10.128.133.* / *.acn.pl 13.07.01, 18:27
                    Nie bardzo rozumiem treśc twojego postu Liperusie. Nie wiem dlaczego
                    zrozumiałeś, że robię wyjątek dla narodu polskiego. To co napisałem o Ubekach
                    nie ma związku ze społeczeństwem polskim jako całościa. UB czy też im podobne
                    formacje jak SS, NKWD były organizacjami zbrodniczymi, więc nie widzę tu za
                    bardzo związku. Przecież w UB służyli Polacy (większośc), bo służyli tam i
                    Rosjanie i Żydzi. Jesli chodzi o Jedwabne, to jest tyle różnych wersji tego
                    zdarzenia - kto tego dokonał i ile rzeczywiście było ofiar, ze nie wiem czy to
                    jest dobre miejsce na te dywagacje. Ponadto, jeśli można Liperusie, piszesz
                    mgliście o Polaku, który mordował współobywateli, głównie oficerów, a teraz
                    jest na ołtarzu chwały narodowej. Podejrzewam, że masz na mysli Piłsudskiego,
                    czy się mylę?
                      • Gość: darek Re: do Liperusa IP: 10.128.133.* / *.acn.pl 14.07.01, 10:29
                        Gość portalu: Liperus napisał(a):

> Tak,znasz historie.
                        Wygląda na to ze dla Pana, Panie Liperus Piłsudski i ubecy to jedno i to samo.
                        Cóż, ręce opadają jak się czyta takie porównania. Miał racje Kloss, podejrzewając
                        Pana o jakieś sympatie do czerwonych (ta alegoria tamtych lat - 10 potęga
                        gospodarcza swiata wg. Gierka) ale po tym co pan zaprezentował odechciewa się
                        jakiejkolwiek dysputy -porównać Piłsudskiego do Ubeków. Żenada!!!!!!!!!!

• Gość: Kloss Re: do darka IP: 213.77.32.* 14.07.01, 13:06
                              W ogóle to jakiś dziwny ten towarzysz. Tak płacze za komuną i stalinowskimi
                              bandytami, a wygodnie mu się mieszka w cuchnącym wyzyskiem kapitalistycznym
                              kraju. No ale cóż, taka dwulicowość jest ze wszech miar wygodna. I zawsze była
                              charakterystyzcną cechą partyjnych aparatczyków. Kląć na Zachód, pluć i kłapać
                              szczekaczką, ale przy byle okazji tam pojechać i pluć stamtąd na Polskę.
                              • Gość: Liperus Re: do KLoss IP: *.wlfdle1.on.wave.home.com 14.07.01, 22:18
                                Czy to "czerwone skrzywienie" to tylko twoja cecha czy generalizujac jest to
                                syndrom mlodopolakow,a moze tesknota za minionymi czasami podsycana pelnymi
                                nostalgii rozmowami przy rodzinnym stole?Kiedy czytam to co piszesz granica
                                twego wieku obniza sie i obniza tak ze po ostatnich wypowiedziach masz jakies
                                szesnascie powiedzmy siedemnascie lat.Rodzi sie pytanie dlaczego odpowiadam na
                                te koszmarki myslowo jezykowe.Ano dlatego ze mnie to bawi ,kiedy ja przestane
                                pisac,ta mielecka strona umrze a po trzecie to jak juz wspominalem interesuja
                                mnie poglady ludzi takich jak ty co to mienia sie przyszloscia narodu.
                                Ja nigdy nie ocenialem kraju w ktorym zyje wiec nie wkladaj swoich slow w moje
                                usta.Nie jestes na tyle bystry by zrozumiec jaki jest cel mego pisania poza
                                tymi kilkoma powodami ktore wyzej wymienilem.Nie badz taki pewny mojej
                                przynaleznosci narodowej a to ze niezle mowie i pisze po polsku o niczym nie
                                swiadczy i moze sprowadzic Cie na manowce.Nie faworyzyje czasow poprzednich
                                chce jedynie wykazac ze to co bylo to byl raj w stosunku do piekla w jakim wam
                                teraz przyszlo zyc,kiedys byla nadzieja na zmiany dzis nawet juz tego nie ma i
                                nie wmawiaj ani mnie ani sobie ze jest tak dobrze,mysl raczej co jest jeszcze
                                do uratowania i jak to uratowac.Sposob w jaki prowadzisz ze mna dyskusje
                                swiadczy jedynie o tym ze albo zupelnie nie orientujesz sie w jakim swiecie
                                zyjesz albo nie bardzo ci zalezy na tym co przyniesie jutro.
                                • Gość: darek Re: do Liperusa IP: 10.128.133.* / *.acn.pl 15.07.01, 09:58
                                  Nie przesadzasz Pan, Panie Liperus z tymi porównaniami? Obecna Polska jako
                                  piekło, a ta sprzed 11 lat jako raj, chyba odwrotnie. To dlaczego ludzie w
                                  1989roku gremialnie w wyborach odrzucili ten raj i głosowali jak jeden mąż
                                  przeciwko komunistom? Cóz, gdyby chcieli powrotu do starych czasów, no cóż
                                  Białoruś niedaleko, zawsze można o azyl poprosić, a tow. Łukaszenka nie będzie
                                  się posiadał z radości go udzielając. Ale jakoś nie widać tłumu uciekinierów do
                                  tego raju, raczej w drugą stronę.
                                  • Gość: Liperus Re: do Darek IP: *.wlfdle1.on.wave.home.com 15.07.01, 13:17
                                    Niech odpowiedzia na twoje watpliwosci bedzie pytanie z jakim zwrociles sie do
                                    odwiedzajacych forum "Czy Stal Mielec awansuje za rok do trzeciej ligii?"
                                    Ludzie ze wschodu zawsze ciagneli na zachod a Polska jest jedynie przystankiem
                                    przed dalsza wedrowka.Mysle ze miara dobrobytu i warunkow zycia jest zycie
                                    przecietnego obywatela a jak sam wiesz w dzisiejszym czasie dla niego to
                                    wlasnie pieklo:ustawiczne wzrosty cen,narastajace bezrobocie,niepewnosc na
                                    rynku jakiejkolwiek pracy,totalny balagan w ubezpieczeniach szkolnictwie i
                                    lecznictwie,upadek przemyslu,sprzedajnosc wladzy,korupcja i bandytyzm
                                    itd ,itd,Co z tego ze nagroda za zdrade narodowa nagrodzono was udzialem w NATO
                                    to nie ma najmniejszego wplywu na los przecietnego obywatela,a wprost
                                    przeciwnie za udzial w krwawych maskaradach musicie placic z wlasnej
                                    kieszeni.Likwidacja jakiejkolwiek dzilalnosci zbrojeniowej to tez efekty tej
                                    dalekowzrocznej polityki "tytanow dyplomacji"co z tego ze mamia was dobrobytem
                                    UN skoro przez dwanascie lat bedziesz patrzyl na UN jak na cukierek za szyba,co
                                    z tego ze twoj prezydent kaja sie przed swiatem wskazujac jednoczesnie na
                                    ciebie palcem mowiac: przepraszam ale to tez morderca(potencjalny).Nie unos sie
                                    ale taka jest prawda i nie jest wazne skad pisze ale dobrze wiesz ze mam racje
                                    mimo ze uzywam czasem zbyt dosadnych okreslen to jedynie po to by w ten sposob
                                    podkreslic beznadziejna sytuacje do jakiej doprowadzila ten kraj grupa blaznow
                                    z bezrobotnym elektrykiem na czele.
                                    • Gość: darek Re: do Liperusa IP: 10.128.133.* / *.acn.pl 15.07.01, 14:14
                                      Czy odpowiedzią na moje wątpliwości jest zadane powyżej pytanie dot. awansu
                                      Stali do III ligi? Przecież to nie ma żadnego zwiazku ze sobą. A wracając do
                                      meritum. Nie wiem skąd bierzesz takie i wyłącznie czarne wiadmości z naszego
                                      kraju, ale zapewniam Cię że nie jest aż tak źle jak piszesz. Fakt, jest
                                      bezrobocie ono rośnie. Ale czy czasami nie jest tak, że niektórym jest dobrze w
                                      takim stanie rzeczy, "wieczny bezrobotny" mający tylko dorywczą pracę, czasem
                                      jakaś drobna kradzież itp. W Warszawie jest multum ogłoszeń: szukają fachowców
                                      budwlanych, glazurników elektryjów itp. I z tego co wiem to nie ma tak wielu
                                      chętnych do wyjazdu z Mielca do W-wy, a bo daleko, a bo nie wiedzą czy sobie
                                      radę dazą, a zręsztą to duże miasto, więc lepiej siedzieć na d.... w Mielcu niż
                                      zaryzykować. Jeśli chodzi o wzrost cen, to hiperinflacji w Polsce nie ma od
                                      paru lat, więc nie ma ustawicznych wzrostów cen żywności. Nawet w segmencie
                                      pojawiło się coś, czego się nie spodziewałeś bo deflacja. Niepeność na rynku
                                      pracy to też nic nowego, wszystko się wokół zmienia, powstają nowe zawody, nowe
                                      usługi itp. W Ameryce chyba też jakiś postęp technologiczny jest, zmiany także
                                      zachodzą, więc to pojęcie chyba nie jest ci obce.Nie przesadzaj z tym totalnym
                                      bałaganem w lecznictwie, szkolnictwie. AWS wprowadził reformy, jedne wyszły
                                      moim zdaniem stosunkowo nieźle (emerytalna), inne gorzej. SLD idąc do wyborów
                                      twierdzi, że to zmieni. Tak, tylko że będąc u władzy w latach 1993-97 SLD i PSL
                                      nic nie zrobiły. A nie robi błędów ten kto nic nie robi. A z oceną efektów tych
                                      reform trzeba się wstrzymać jeszcze parę lat, i myślę że nie będzie taka
                                      najgorsza. Co masz na myśli pisząc o zdradzie narodowej, sorry, ale nie
                                      kojarzę. A tak na marginesie, to wolę żeby Polska była w Nato a nie w jednym
                                      szeregu z nieobliczalnym szpiegiem Putinem i bęcwałem Łukaszenką. Kwaśniewski
                                      nie jest moim prezydentem bo ja na niego nie głosowałem. Jest prezydentem
                                      Polski, ale to nie znaczy że moim. Z tym kajaniem to przegiął, bo zbrodnia w
                                      Jedwabnem nie była zorganizowana czy inspirowana przez władze podziemne RP.
                                      Zrobili to miejscowi(?), nie wiem. Więc dlaczego Kwach przepraszał w imieniu
                                      Polski, narodu polskiego, siebie jako Prezydenta. Nie wiem, wyślij mejla do
                                      Kwacha, może Ci odpisze.
        • Gość: Liperus Re:do Kloss IP: *.wlfdle1.on.wave.home.com 24.07.01, 22:02
          To dobrze ze masz chociaz poczucie humoru.A jak jest dzisiaj czy niemyslisz ze
          jestescie bardziej pacholkami zachodu niz kiedys ZSRR.Dzisiaj kazde Wasze
          dzialanie uzaleznione jest od dobrej lub zlej woli "uncle Sam" i jego
          sprzymierzencow.Walesa utorowal droge do zdrady narodowej i za obietnice
          parasola NATO Polska biorac na siebie role konia trojanskiego doprowadzila do
          rozwalenia systemu.Bez wzgledu na pobudki to byla zdrada.Jak historia uczy
          polacy to narod nie grzeszacy wiernoscia,dotrzymywaniem umow czy solidnoscia
          partnerska.Walesa zrobil czego od niego zadano i popatrz jak szybko znalazl sie
          w rynsztoku historii.Polska zrobila czego od niej wymagano i popatrz komu ona
          jest dzis potrzebna?Nikomu!Z kraju bohaterow w ciagu zaledwie kilkunastu lat
          opinia swiata postrzega ten kraj jako rasistowski i antysemicki.Dzis otwarcie
          mowi sie o czynnym udziale Polski w pogromach Zydow czy Niemcow w obozach
          jenieckich.W czasach o ktorych mowisz z taka pogarda nalezales do narodu
          bohaterow dzis nalezysz do narodu bez znaczenia i niepewnej przyszlosci.To
          Twoj wybor wiec sadze ze wiesz co robisz.A co do tej sztuki to dla mnie jest to
          dzielo ze wzgledu na to co przekazuje a nie jak zostalo wykonane.
          • Gość: kloss Re:do Liperusa IP: 213.77.32.* 25.07.01, 01:56
            Ciesze sie kolego bardzo z Twojej odpowiedzi. Nawet pewnie nie wiesz dlaczego.
            Otóz pisząc o pacholkach rosji bylem pewiez ze zaraz napiszesz iz jestesmy
            pacholkami zachodu. NIe pomylilem sie, jak widac. :)))

Piszesz tak: "Dzis otwarcie mowi sie o czynnym udziale Polski w pogromach Zydow
            czy Niemcow w obozach jenieckich" - mowi sie o tym bo to prawda, ktora komunisci
            taili. A prawda jest budulcem historii.

Czy to był narod bohaterow? Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Mam troche
            inne zdanie na ten temat. Co przeciez wiesz...

Pozdrawiam - zbyt latwo dajesz sie wciagac we wszystkie moje prowokacje
            :)))))
            • Gość: Liperus Re:do Kloss IP: *.wlfdle1.on.wave.home.com 25.07.01, 02:57
              Jesli sa to prowokacje to tym gorzej swiadczy o tobie.Mojego zdania o tobie i
              polakach nie zmienisz.Ugruntowala je historia czyli lata kontaktow z
              nimi.Jesli rozmawialem z Toba to nie dlatego ze jestes bystry ale dlatego zeby
              dorzucic nieco chwaly tej zdychajacej miescinie dla ktorej mam okreslony
              sentyment.Czas pokaze na ile twoje "blyskotliwe" spostrzezenia byly sluszne.To
              prawda ze kraj w ktorym zyjesz jest niewolniiem zachodu a jak uczy historia
              zawsze byl czyims niewolnikiem,zawsze byl od kogos uzalezniony.Krotko-narod
              bez kregoslupa i dlatego jest tam tak jak jest.
              • Gość: kloss Re:do Kloss IP: 213.77.32.* 25.07.01, 03:53
                A teraz słowo, ktore jak kiedys zauwazyles czesto sie pojawia na polskich
                stronach. Jestes skonczonym debilem i tyle. Zakompleksionym palancikiem,
                przewrazliwionym na punkcie wlasnej osoby. A do tego zdrajcą niegodnym uzywania
                jezyka polskiego. Spierdalaj do tej swojej grubej tlustej i prymitywnej
                ameryki. To jest przeciez kraj z ogromną historią i kregosłupem. Przeciez tam
                nie palono Murzynow żywcem. Nikt tu nie potrzebuje twojej "chwaly".

Jak juz pewnie zauwazyles są to wyzwiska, czyli argumenty, ktorymi ty sie
                najchetniej poslugujesz - tyle ze twoje są z jeszcze nizszej polki, ale tylko
                takie do ciebie trafiają. Jestes jakims pojebanym megalomanem, ktoremu sie
                wydaje ze posiadl mądrość tego swiata. Pierdol sie palanciku.
                • Gość: kloss do liperusa to samo raz jeszcze IP: 213.77.32.* 25.07.01, 03:55

> A teraz słowo, ktore jak kiedys zauwazyles czesto sie pojawia na polskich
                  > stronach. Jestes skonczonym debilem i tyle. Zakompleksionym palancikiem,
                  > przewrazliwionym na punkcie wlasnej osoby. A do tego zdrajcą niegodnym uzywania
                  >
                  > jezyka polskiego. Spierdalaj do tej swojej grubej tlustej i prymitywnej
                  > ameryki. To jest przeciez kraj z ogromną historią i kregosłupem. Przeciez tam
                  > nie palono Murzynow żywcem. Nikt tu nie potrzebuje twojej "chwaly".
                  >
                  > Jak juz pewnie zauwazyles są to wyzwiska, czyli argumenty, ktorymi ty sie
                  > najchetniej poslugujesz - tyle ze twoje są z jeszcze nizszej polki, ale tylko
                  > takie do ciebie trafiają. Jestes jakims pojebanym megalomanem, ktoremu sie
                  > wydaje ze posiadl mądrość tego swiata. Pierdol sie palanciku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka