Dodaj do ulubionych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!!!

21.11.05, 13:00
Pytanie.... jak powinny wgladac finaly WOŚP w Mielcu. Czy powinien być
koncert etc? I kto tym się powinien zająć, skoro takie działania nie są
wpisane w zadania statutowe gmin, więc te wiele zrobić legalnie nie mogą???
Obserwuj wątek
    • ispaniola Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!!! 21.11.05, 13:34
      Jedno jest pewne: finał w Mielcu być "musi" (czyt. "powinien być", bo wiadomo,
      że w tej sprawie żadnego "musi" nie ma). Praktyka pokazuje, że ludzie zimą też
      chcą się bawić, a bawiąc - pomagać. A kto to powinien zorganizować jesli nie
      miasto? Trudno na to pytanie odpowiedzieć, bo wiadomo, że zrobić to może tylko
      i wyłacznie ten, kto chce, bo w chyba w niczyim obowiązku to nie leży. Ci,
      którzy robili to w tym roku, w styczniu, zrobili to, moim zdaniem, świetnie, a
      czy chcą to robic dalej - trzeba by ich zapytać. To normalne, że wymaga to
      ogromnu pracy, z której poza wielką safysfakcją nie mają żadnych korzyści, a
      wręcz jak to w Polsce bywa, jeszcze sie trzeba pewnie nasłuchać, przebic przez
      niejeden mur, napocić, poświęcić czas. Mam nadzieję, że sa ci, którzy uważają,
      że warto i ci, którzy im pomogą, a chyba samorządy pomóc mogą, no to im chyba
      prawo pozwala. Przyznam sie bez bicia, że ja póki co ograniczam się do
      podziwiania organizatorów i wrzucania do puszki. Może faktycznie warto zrobić
      coś więcej, nie wiem, może wziąć udział w licytacji...
      • nienzajomy_mc Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!!! 21.11.05, 14:10
        I samorządy pomagają tyle ile mogą...

Martwi mnie to, że oprócz grupki zapaleńców w tym mieście nie ma ludzi, któzy
        wykazali by się własną inicjatywą. To jest straszne.

Co do WOŚPU... w tym roku jak i w poprzednim organizatirem finalu w miescie
        bedzie Hufiec ZHP przy pomocy Radia PULS Fm, miasto sie do dziela tez doklada.

Czy bedzie koncert... pewnie tak, chyba ze kasy braknie.

A co do zapisów to czytam, że wolontariusze mogą agłaszać się we wtorki i środy
        do Hufca ZHP przy Asnyka 2. Po kradziezy z tamtego roku przyjmowane sa tylko
        3,4 osobowe grupy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka