Dodaj do ulubionych

Idzie pomruk przez Polskę ... .

27.08.06, 12:29
Zaczyna się powoli nieść przez Polskę pomruk. Na razie cichy.
Miejmy nadzieję, że przerodzi się w grzmot, gniew.

Gniew ludu zmiecie ze stołków PiS, ale Leppera i Giertycha powinien nie tylko
zmieść w niepamięć, ale i srodze pokarać.
Bo to oni przystępując do tej parszywej koalicji pogrążyli Polskę w kaczym
błocku.
Obserwuj wątek
    • tony.soprano3 Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 28.08.06, 09:34
      henryk.kowalski napisał:

> Zaczyna się powoli nieść przez Polskę pomruk. Na razie cichy.
      > Miejmy nadzieję, że przerodzi się w grzmot, gniew.
      >
      > Gniew ludu zmiecie ze stołków PiS, ale Leppera i Giertycha powinien nie tylko
      > zmieść w niepamięć, ale i srodze pokarać.
      > Bo to oni przystępując do tej parszywej koalicji pogrążyli Polskę w kaczym
      > błocku.

Wszyscy zostaną rozliczeni.
      • malkontent_jeden Budzą się demony? 28.08.06, 16:39
        tony.soprano3 napisał:

>
        > Wszyscy zostaną rozliczeni.

Walcząc z potworami pamiętajmy, by nie stać się podobnymi do nich ( F.Nietzsche)

Osobiście wstrzymuję się od oceniania rządów PiS, choć do rodziny Radia Maryja
        mam daleko. Czekam, i nie widzę powodu do mruczenia. Może dlatego, że nigdy
        niczego nie ukradłem i nie donosiłem na kolegów?
        • jul.s Re: Budzą się demony? 29.08.06, 09:18
          mlkontent pisze:

> Osobiście wstrzymuję się od oceniania rządów PiS, choć do rodziny Radia
          Maryja
          > mam daleko. Czekam, i nie widzę powodu do mruczenia. Może dlatego, że nigdy
          > niczego nie ukradłem i nie donosiłem na kolegów?

-Ciekawa logika !!
          " ...nie mruczę /krytykuję / dlatego bo nie ukradłem i nie donosiłem
          ---> czyli krytykują ci co ukradli i donosili ????

- to jest diabelsko karkołomna logika !!!!

..julek co nie rozumie malkontenta.. - daj szansę by Cię zrzumieć
            • jul.s Re: Budzą się demony? 29.08.06, 15:29
              ....uwaga temat dla dorosłych ...../dojrzałych /

Dobrze , ale w ten oczywisty sposób zabierasz prawo do krytyki też tym którym
              nie można nic zarzucić!!!!

czy tak ! ?

....jeszcze --> twierdzę że wielu ludzi "zapaprało się" komuną tylko z tego
              powodu że byli genetycznie ludzmi czynu !! - niekoniecznie czynu polegającego
              na podziemnej walce z komuną . --> a to teraz jest naganne !!!!

pozdrawia julek łagodny .

• no-surprises Czyj rozum śpi? 30.08.06, 12:26
                > twierdzę że wielu ludzi "zapaprało się" komuną tylko z tego
                > powodu że byli genetycznie ludzmi czynu !! - niekoniecznie czynu polegającego
                > na podziemnej walce z komuną . --> a to teraz jest naganne !!!!

Dlaczego uważasz, że jest to naganne?

Na całą tę histerię staram sie patrzeć z dystansu, by móc po jakimś czasie
                odsiać ziarno od plew. Staram się nie dać ponieść emocjom. A to trudne.

Mam prawo do własnych opinii, a rzucają mi swe oceny i każą się do nich
                ustosunkować. Gdzie są fakty zebrane uczciwie i przedstawione bez komentarza?
                Do dziennikarzy mam pretensje choćby o tytuły (rzetelność wymaga, by były
                obiektywne, rynek - by się sprzedały).

Daję sobie prawo moralne, by potępić człowieka, który podpisał zgodę na
                współpracę i wywiązywał się z niej, czerpiąc korzyści przez długi czas. Ale nie
                mnie na niego pluć. A większość mówi, że pluć będę - dlaczego tak twierdzą?

• no-surprises Re: Czyj rozum śpi? - do "spodzianki" 30.08.06, 21:22
                    > to jak się ma czuć "obywatel" który nie walczył , był normalnym
                    > inżynierem / spełniajacym się zawodowo/ ochoczo realizujacym plany
                    > kolejnych "pięciolatek" --> a co wtedy jak zapaprał się jeszcze "byciem w
                    > partii"

Jak jest porządnym człowiekiem - to ma chodzić z podniesionym czołem.

Naprawdę nie widzę w tym problemu, choć ktoś mówi... niech mówi.

ja
                    > się źle czuję z moim ministrem Maciarewiczem
                  • malkontent_jeden Julek, przecież napisałem wyraźnie 06.09.06, 10:28
                    O podłym donosicielstwie i złodziejstwie. NIE oceniam kilku milionów byłych
                    członków PZPR, TPPR, ZSMP itepe.

Oczywiście obecny wrzask podnoszą dwie kategorie ludzi:
                    1). gówniarze/kretyni którzy albo nie pamiętają tamtych czasów albo pamiętają i
                    rozumieją z nich tyle co z obecnych, czyli nic- te wrzaski podsycają i
                    wzniecają Super Expres, Fakt i Wierzejski z Giertychem.
                    Mnie osobiście nie przeszkadza, że mój sąsiad pobiera emeryturę za 35 lat
                    przykładnej służby na drugim piętrze "czterdziestki"- nie jest ani kanalią, ani
                    złodziejem, ani oprawcą- jest starym człowiekiem i niedługo będzie już tylko
                    częścią paskudnej historii- nie jestem głupcem który po lekturze "Faktu" czy
                    innej szmaty chciałby urządzać takiemu dziadkowi jakieś pikiety albo
                    rozliczenia- tym bardziej, że ściganie płotek to zajęcie dla leszczy.
                    2). wrzask o wiele bardziej niebezpieczny- wrzask ludzi, którzy na ujawnieniu
                    przeszłości mają wiele do stracenia- tym więcej, im bardziej niegodziwie
                    podówczas żyli. Jest ich niemało, i wierzaj- oni częściej redagują/kreują
                    tzw. "opiniotwórcze media".
                    W moim przekonaniu ataki na Kuronia czy Herberta, jeżeli byli to ludzie
                    nieskazitelni mają jeden cel: absurdalnością TAKICH zarzutów zdyskredytować
                    WSZYSTKIE EWENTUALNE PRZYSZŁE zarzuty, łącznie z tymi uzasadnionymi i słusznymi.

Zakończę przysłowiem- kto najgłośniej krzyczy w tłumie "Łapać złodzieja"?
                • henryk.kowalski Re: Czyj rozum śpi? 14.09.06, 08:10
                  no-surprises napisała:

> > twierdzę że wielu ludzi "zapaprało się" komuną tylko z tego
                  > > powodu że byli genetycznie ludzmi czynu !! - niekoniecznie czynu polegają
                  > cego
                  > > na podziemnej walce z komuną . --> a to teraz jest naganne !!!!
                  >
                  > Dlaczego uważasz, że jest to naganne?
                  >
                  >

Fakt.
      • turysta77 Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 31.08.06, 17:54
        I mamy dodatkowy wentyl bezpieczeństwa - możliwośc wyjazdu za chlebem. Ci
        bardziej zdesperowani jadą za granicę a nie idą na ulicę. Żadnych pomruków nie
        przewiduję. Lud jest i będzie ciemny, ale rolą elit jest go wstępnie obrobić. I
        nie wysyłać na ulice tylko do urn.
                • yapkovitz lud 04.09.06, 14:47
                  Od okreslenia lud, wole narod. Troche dziwnie sie czuje czytajac jak forumowi
                  pseudointelektualisci pluja na Nasz narod, odsadzajac go od czci i wiary, a ja
                  zadam pytanie z jakiego narodu (ludu) wywodza sie owi krytycy? jacy ojcowie ich
                  splodzili a jakie matki ich wydaly na swiat? czy och rodzice mowili w innym niz
                  polski jezyku? Zadziwia mnie i zasmuca ta dziwna maniera, jeden z drugim pisza
                  o sobie, jacy to oni nie sa madrzy, wyksztalceni i oczytani a ten narod polski
                  to taki ciemny lud, ciemna masa, bo wybrali PIS, LPR i Samoobrone. Uzaleznia
                  sie przekoanania polityczne od rodzaju sluchanej muzyki, lub wieku samochodu.
                  Jakie to sa madre wnioski, blyskotliwe, zadziwiajace. Ile jest wart ktos, kto
                  sie wstydzi wlasnego narodu, wlasnych zachowan? czy wstydzac sie narodu (ludu)
                  nie wstydzimy sie wlasnych rodzin, miejsc z ktorych pochodizmy? naszej
                  historii, tradycji? Dla mnie, pisanie o narodzie jako ciemnym ludzie, jest
                  wyrazem glebokich kompleksow i niskiego pochodzenia. Bo najbardziej we wlasne
                  ganiazdo pluja Ci, ktorzy pochodza z tego gniazda.
                  • mcgoo Re: lud 04.09.06, 15:14
                    Yapko - nie desperuj - :) sam dales znak rownosci miedzy ludem a narodem - dla
                    mnie to troszke cos innego :) - a tak na marginesie odrobine sam sie z siebie
                    smieje - sam glosowalem na PiS wiec przyznaje sie nieco do wlasnych
                    ograniczen :) Nobody's perfect, but Im pretty fuckin close .. :)- podsumowujac
                    nie wstydze sie tego co dobre w narodzie, a wstydze sie tego co niedobre :)
                    • malkontent_jeden Re: lud 06.09.06, 10:40
                      mcgoo napisał:

> Yapko - nie desperuj - :) sam dales znak rownosci miedzy ludem a narodem -
                      dla
                      > mnie to troszke cos innego :) - a tak na marginesie odrobine sam sie z siebie
                      > smieje - sam glosowalem na PiS wiec przyznaje sie nieco do wlasnych
                      > ograniczen :) Nobody's perfect, but Im pretty fuckin close .. :)-
                      podsumowujac
                      > nie wstydze sie tego co dobre w narodzie, a wstydze sie tego co niedobre :)
                      >

Dodam od siebie, że wydaje mi się, iż tak naprawdę to ten prosty polski ludek
                      ani taki rzeczywiście ciemny, ani zły, ograniczony czy niekulturny. Ma swoje
                      wady- jak KAŻDY. Osobiście wkurwiają mnie porównania z "solidnymi" Niemcami
                      którym nie przeszkadza bekanie przy stole czy też -za przeproszeniem- szczanie
                      prosto pod stól podczas Oktoberfest.
                      Podałem jedynie przykład- przywary, wady, ciemnotę można znaleźć wszędzie.
                      Mało wszakże jest krajów w którym z taką lubością i upodobaniem wmawia się
                      własnym obywatelom, że są gorsi od innych. W tym Polacy są rzeczywiście
                      wyjątkowi, i jest to ich głowna narodowa wada. PARADOKSALNIE, PiS-iory i
                      towarzystwo Ojca R. są chlubnym wyjątkiem- i za to zaczynam ich szanować.
                • no-surprises Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 04.09.06, 15:54
                  Sarkazm za słownikiem: złośliwa ironia, wypowiadana z lekceważeniem, pogardą;
                  drwina, szyderstwo. To tytułem wstępu.

Ad rem:
                  > --Lud lubi mieć podane wszystko na tacy , ta taca to telewizor i tabloidy

A jak kształtuje swe opinie tzw. inteligencja? Poprzez szczegółową analizę
                  wskaźników ekonomicznych, lekturę wielojęzycznych portali internetowych? Inaczej
                  zapytam - jaki jej procent tak czyni?
                  > --Lud lubi "proste i prymitywne" -
                  ??? Boks jest dla mnie prymitywny - dla kogoś to sztuka walki.

> ......Lud niech się nie obraża tylko zacznie czytać ,postępować zgodnie z
                  > prawem , uczyć się i myśleć co z obietnic wyborczych leppera ,kaczyńskich i
                  > gertycha zostało zrealizowanych !!!!!!!!!
                  Obawiam się, że to lud postępuje zgodnie z prawem. I to m.in. zasługa KK,
                  wychowania i zwykłej bojaźni.
                  Pamiętam spot A. Kwaśniewskiego, w którym młody człowiek oddawał na niego swój
                  głos, bo zapewni każdemu młodemu małżeństwu mieszkanie. Ktoś naprawdę wierzy w
                  obietnice wyborcze?

Bardzo, bardzo nie pododoba mi się gadanie na temat hipotetycznego ludu -
                  ciemnej, biernej, tępej masy, która słucha jedynie swego prymitywnego instynktu
                  i marzy o tym, by sąsiadowi, co to ma krowę więcej, taż padła.

> ......Czy "lud" przypadkiem nie gardzi nauczycielką która po 25 latach pracy
                  > zarabia 1100 zł no może 1200 zł !!!!

Gardzić człowiekiem, który pracuje, potrafi tylko ktoś, kto ma poprzewracane we
                  łbie. Bynajmniej nie mam tu na myśli zwykłego robotnika po zawodówce czy
                  rolnika, a raczej towarzystwo z "wyższych sfer" (w tym, niestety, wielu
                  prywatnych przedsiębiorców, którzy nie dorośli do swych pieniędzy i władzy,
                  jakią one dają), dla którego pensja poniżej 10 tys./ msc jest śmieszna w ogóle.

Zresztą wykształceni nauczyciele z takim stażem stosunkowo rzadko tak mało
                  zarabiają. Uwierz.

Rozmawiamy ogólnikami. Jest ciemny lud i jakaś tam światła partia (zawsze
                  zresztą jakaś światła się trafi) - są dwie strony barykady, plucie i poczucie
                  wyższości.
                  Powinniśmy w tym, co ważne, działać razem. Tego mi brakuje. Także w rozmowach :(
                  Jestem przekonana, iż moje wykształcenie/ wiedza/ kompetencje mają być
                  narzędziem, dzięki któremu mogę porozumieć się w ważnej sprawie z kimś, komu
                  tego brakuje. Nie mogę nim gardzić, bo sie nie wyuczył, bo nie czyta, bo wierzy
                  w obietnice tych czy śmych.

Uogólniamy, a naprzeciw nas jest zawsze ktoś - konkretny człowiek a nie masa,
                  która można potraktować jak nawóz dziejów. I mówić o niej z wyższością,
                  sarkastycznie.
                  • mcgoo Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 04.09.06, 16:21
                    brawo :) nie niespodzianko :) - jestes czlowiekiem dojrzalym o silnie
                    zarysowanym profilu charakterologicznym :) - jeszcze troszke popracuje nad soba
                    i zblize sie do Ciebie (oczywiscie nie fizycznie :) tylko mentalnie)
                  • jul.s Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 04.09.06, 21:36
                    .."..niespodzianko"

..- oczywiście niemerytoryczne spory powstaja gdy nie precyzuje sie o czym
                    rozmawiamy - /białoskarpetkwego byznesmena nie zaliczam do inteligencji/
                    ..jeżeli ktoś nie czyta /- uczy się / , mądrze nie korzysta z internetu - ale
                    wystarczy czytać - nie zalicza się do inteligencji
                    ..za odpowiedz o boksie wygrałaś u mnie "suszarkę do wlosów" to jest 100 punktów
                    ..odpowiedzi o spocie kwaśniewskiego nie rozumiem !!! kwaś tak samo oszukał
                    swoich wyborców ak i kaczyński!

..moja praktyka zawodowa i praca z ludzmi przekonała mnie że ludzie których
                    nie wiem jak nazwać by było adekwatnie - ludzie prymitywni , niedouczeni ,może
                    prowincjusze - / no jak by to nazwał Gombrowicz - Ty to wiesz!/ wychowani na
                    ideach socjalizmu a wcześniej ck- austriackim ,galicyjskim porzadku - /"jemu
                    się wszystko należy"/ lekceważą prawo - / między innymi dlatego bo "śwagier
                    starostu mu i tak to załatwi"/

.. o jakiej ja światłej partii mówiłem ?????

..gardzić
                      • yapkovitz Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 05.09.06, 08:05
                        Zalosne, elity wskazuja droge:) wybaczcie ale umarlem ze smiechu:) jakie elity?
                        jaka droge? Jak na razie to czlowiek nie wywodzacy sie z elit politycznych,
                        kulturowych i biznesowych, czyli Andrzej Lepper robi oszalamiajaca kariere w
                        polityce. Ma on w glebokiej pogardzie wszelkie elity i jak na razie on wplywa
                        na losy Naszego kraju. Nie dziele spoleczenstwa na jakas elite i jakis motloch,
                        bo szanuje kazdego czlowieka. Ale dzieki takim julkom, ktorzy patrza na
                        spoleczenstwo jako zbior klas, mamy w Polsce powszechna pogarda dla mniej
                        zamoznych, mniej madrych, gorzej wyksztalconych. Owa "elita" gardzi
                        tym "motlochem", chcociaz sama przed wyborami byla sila napedowa "motlochu".
                        Trzeba byc czlowiekiem a nie przyslowiowym bucem afrykanskim:)
                    • no-surprises Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 05.09.06, 14:48
                      Julku, powoli, bo tu tyle do napisania, a ja pracować już zaczęłam (na
                      szczęście: tylko dlaczego w czasie wakacji ciekawe wątki zdychają?)

> w odpowiedzi o spocie kwaśniewskiego nie rozumiem !!! kwaś tak samo oszukał
                      > swoich wyborców ak i kaczyński!

Miałam na myśli to, że nie bardzo wierzę w istnienie wyborców , którzy głosują
                      zwiedzeni obietnicami polityków. Inaczej mówiąc, mam wrażenie, iż ludzie nie
                      głosowali w takiej liczbie na PiS, bo uwierzyli w to, co mówili Kaczyńscy w
                      kampanii, a raczej oddali na tę partię swe głosy przeciwko tym, którzy już
                      rządzili (i wcześniej też coś obiecywali).

Ja np. chodzę głosować z poczucia obowiązku i mam cały czas paskudną świadomość,
                      że raczej głosuję przeciw niż za (wyjątkiem był rok 1989). Pamiętaj też o tym,
                      że większość głosujących na PO i PiS głosowała świadomie na koalicję, która nie
                      powstała.
                      >
                      > ..moja praktyka zawodowa i praca z ludzmi przekonała mnie że ludzie których
                      > nie wiem jak nazwać by było adekwatnie - ludzie prymitywni , niedouczeni ,może
                      > prowincjusze - / no jak by to nazwał Gombrowicz - Ty to wiesz!/ wychowani na
                      > ideach socjalizmu a wcześniej ck- austriackim ,galicyjskim porzadku - /"jemu
                      > się wszystko należy"/ lekceważą prawo - / między innymi dlatego bo "śwagier
                      > starostu mu i tak to załatwi"/

Znam takich ludzi. Do szału mogą doprowadzić swym uporem i wiedzą chłopka
                      roztropka - oni inni nie będą, owszem, ale nie mnie nimi pogardzać. Mogę im
                      współczuć, choć nigdy nie zrozumieją, dlaczego.

>
                      > ..gardzić
                      • mcgoo Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 06.09.06, 00:08
                        Glosowalem na PiS - bo od czasu rzadu SLD bede glosowal zawsze na partie ktore
                        mowia o rozliczeniu przestepcow(moim jezyczkiem u wagi byly "starachowice" i
                        Sobotka, Jaskiernia i jednorecy bandyci ), bede glosowal na partie ktore nie
                        daly jeszcze powodow zeby mowic o nich zle, bede glosowal na partie o ktorych
                        inne partie mowia zle, bede glosowal wlasnie tak - bo jedyne co pozostaje to
                        miec nadzieje ze cos sie zmieni, nie mozna miec doswiadczen ze cos sie zmienia -
                        bo nic sie nie zmienia - pozostaje nadzieja .. PO ze swoim nieudacznictwem i
                        fajtlapowatoscia nie daja takiej nadziei, SLD z banda rzezimieszkow nie daje
                        rowniez,PSL ze swoimi "ludzmi do wynajecia" za cene koalicji nie wazne z kim
                        tez nie daja zadnej nadziei, tak wiec poza PiS w wyborach nie pozostal mi nikt
                        inny. Bede zawsze glosowal na ludzi ktorzy nie splamili sie jeszcze niczym
                        zlym - bo kazdy taki zasluguje na kredyt. Jak w nowych wyborach okaze sie ze
                        PiS jest jak kazda inna partia - wybiore sobie najbardziej egzotycznych
                        kandydatow - chocby i Korwina Mikke. Jezeli sie nie sprobuje - nie bedzie sie
                        wiedzialo.
                        Uff ale sie napisalem - a gdzie sie podzial moj sarkazm i autoironia ?
                        • liperus Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 06.09.06, 02:29
                          Forum w tym i mieleckie roi sie od domoroslych politykow co to wiedz lepiej a
                          czesto najlepiej z ktorej strony wieje polityczny zefirek.Jedni powiadaja ze nie
                          glosuja bo to i tak niczego nie zmieni,inni ze glosuja na zasadzie przeciwienstw
                          a jeszcze inni by komus tam zrobic na zlosc.Pojawila sie jeszcze jedna
                          interesujaca opcja,glosowania na tych ktorzy obiecuja rozliczenie "zlodziei"
                          cokolwiek by to mialo znaczyc.Rzecz jednak w tym ze miedzy Odra a Bugiem to 99%
                          populacji mozna zaliczyc do "zlodziei" cokolwiek by to mialo znaczyc.Wszak prawo
                          powiada ze niekoniecznie trzeba krasc by zaskarbic sobie to miano.Uczeni w
                          pismie powiadaja ze ukrywanie ,popieranie czy korzystanie z owocow zlodziejstwa
                          tez jest przestepstwem.Moze zatem warto pomyslec ,zanim siegnie sie po dlugi
                          olowek i wesolo napisze ,bede glosowal na tych co obiecuja ...pikanteri dodaje
                          fakt ze kazdy przed dojsciem do wladzy obiecuje.Po przeczytaniu tych kilku
                          wypowiedzi mozna zaryzykowac twierdzenie ze polityczne wychowanie w ojczyznie
                          politycznych analfabetow to niezwykle odlegle cele jesli wogole mozliwe do
                          spelnienia.Obecny rzad jest tego najlepszym przykladem a wyborcy w rodzaju mcgoo
                          to dokladnie ci ktorych takie rzady potrzebuja.
                          • malkontent_jeden Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 06.09.06, 10:51
                            Liperus, wiele jest mądrego w tym co mówisz, ale mówić mądrze nie wystarczy. To
                            kontestacja jedynie- słuszna acz jałowa. Jeżeli po kilku mądrych uwagach
                            powiesz mi, na kogo głosować z gwarancją jego uczciwości i rozsądku- posłucham
                            Cię i zagłosuję wg. Twojej sugestii.
                            Póki co- głosować będę według tego, co znam i co jest dla mnie przewidywalne,
                            nawet gdyby to miało być głosowanie dla eliminacji a nie dla poparcia.
                            Krytykujesz uprawianie polityki- masz do tego prawo. Czymże jest jednak wybór
                            sołtysa we wsi, jeżeli nie małą wioskową polityką właśnie? Tym, co określa jak
                            będzie się żyło włościanom, jak będą reprezentowane ich interesy?
                            Liperusie, od polityki nie uciekniesz- polityka jest częścią życia, a żyć
                            trzeba.
                            • liperus Re: Idzie pomruk przez Polskę ... .malk 06.09.06, 13:43
                              I tu dotykasz istoty sprawy z tym ze sluchanie innych na kogo glosowac byloby
                              bledem.Doskonale wiesz ze udzial w polityce to przedewszystkim wiedza zarowno o
                              kandydacie jak i jego partii ,dokonaniach itd.to rowniez troska nie tylko o
                              wlasne dobro ale i dobro ogolu bo przeciez wartosc narodu to wartosc jednostek
                              jaki ten narod tworza.Musze Cie jednak zmartwic.Polacy sa
                              nieprzewidywalni,roboczo nazwijmy ich narodem bez kregoslupa.W tym narodzie nie
                              ma wartosci nadrzednych,ktore mobilizowalyby narod do marszu w jednym
                              kierunku.To zlepek indywidualistow o zamazanych konturach osobowosci,nadmiernie
                              rozwinietym poczuciem falszywie pojmowanej wlasnej wartosci i falszywym
                              umilowaniu blizniego.Pojecie dobra narodu poza frazesami, nie istnieje.Mysle ze
                              Polska nie ma zadnych szans na wyjscie z tej narodowej zapasci bo procesy
                              destabilizacyjne (fatalna gospodarka,fatalna polityka zagraniczna i
                              wewnetrzna,wieczne polowanie na czarownice,brak symbiozy spoleczenstwa z
                              wladza,korupcja,nieprzemyslane decyzje gospodarcze i tysiace innych a w tym
                              najgorsze to imigracja zarobkowa rzec mozna najwartosciowszej czesci
                              spoleczenstwa)sa procesami nieodwracalnymi.Powiadaja ze z pustego i Salomon nie
                              naleje.
                            • mcgoo Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 06.09.06, 16:55
                              Gloswac na to co jest przewidywalne ? - nie wiem czy to dobre - to oznacza, ze
                              glosujesz na ludzi ktorzy nie potrafia przeprowadzac zmien, ale sa
                              przewidywalni - ja tam wole zaryzykowac - ja zaglosuje na kogos kto daje szanse
                              na to, ze bedzie staral sie cos zmieniac..
                          • mcgoo Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 06.09.06, 16:52
                            Liperus - jasno powiedzialem o co mi chodzi ze zlodziejstwem - chodzi mi o
                            wspolprace ministra z przestepcami - "Starachowice i Sobotka" - chodzi mi
                            o "Jenorekich bandytow" i kogos tam nie wazne. Rozumiesz ? czy mam to jasniej
                            jakos napisac ? dwie sprawy ktore dysklasyfikuja SLD na samym starcie -
                            powtarzam zapytanie ? rozumiesz ??.

Skoro powiedzialem Ci jasno o jakie przekrety mi chodzi to nie wciskaj kitu,
                            ze miedzy Bugiem a Odra 99% to zlodzieje - ja sie nie poczuwam ani do
                            zlodziejstwa, ani do domoroslego politykierstwa, chociaz mieszkam miedzy Bugiem
                            a Odra.

Nierozumiem terminu polityczny analfabetyzm. Ja nie jestem ani politykiem ani
                            analfabeta. Obywatele wcale nie musza byc wyedukowani politycznie. Otoz powiem
                            Ci w sekrecie - posiadanie pogladow i idealow nie ma nic wspolnego z polityka.
                            Nawet wiecej, czasami jest wrecz sprzeczne z zachowaniem politycznym. Glosuje
                            na tych ktorzy maja zbiezne poglady ze mna, nie wazne jak sie nazywaja czy PiS
                            czy sris. Jak sie okaze ze PiS mnie zawiodl to bede probowal glosowac na kogos
                            innego, na kogos kto do tej pory jeszcze mnie nie zawiodl.

Rozumiem ze lubujesz sie w pikanteriach - otoz przeczytaj dokladniej to co
                            napisalem wczesniej - wcale nie powiedzialem ze bede glosowal na tych co tylko
                            obiecuja- powiedzialem ze bede glosowal na tych ktorzy jeszcze mnie nie
                            zawiedli. Prawa logiki : miedzy tymi dwoma powodami stawiam logiczne "AND"
                            (iloczyn logiczny). Nie "OR" sume logiczna. A to oznacza ze te dwa warunki
                            musza byc spelnione jednoczesnie. Nie jeden albo drugi tylko jeden i drugi.
                            Czyli jak ktos mnie jeszcze nie zawiodl i ma obiecujace propozycje to na niego
                            zaglosuje - powodem takiego mojego zawchowanie nie jest naiwnosc tylko swoisty
                            hazard. W takiej sytuacji nie pozostaje mi nic innego :) wiec pozwalam sobie na
                            odrobine cynizmu. Glosowanie w Polsce jest troche jak "rosyjska ruletka".

Tak - jak dotad nie mam wiekszych zastrzezen co do rzadu - ale nie oznacza to
                            ze nie bede ich mial w przyszlosci jezeli sie okaze, ze sa nijacy. Jak dotad
                            nijacy nie sa :).

Skoro tak uwazasz, ze jestem jednym z tych, ktorzy potrzebuja rzetelnego
                            uczciwego panstwa.Panstwa z okreslonymi zasadami, panstwa ktore sciga
                            przestepcow i daje fory uczciwym obywatelom - to tak jak najbardziej nie mylisz
                            sie :).
                            • liperus Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 06.09.06, 20:39
                              Powiadasz ze bedziesz glosowal na tych ktorzy Cie nie zawiedli.Dobrze,Twoj wybor
                              ale jak to sprawdzic ze Cie nie zawioda .Przeciez wszyscy powiadaja ze nie
                              zawioda a kiedy juz na nich zaglosujesz ..zawodza.Mysle ze wieksze
                              zainteresowanie polityka,grami politycznymi ,realiami ,historia i prognozowaniem
                              byloby bardziej na miejscu niz udowadnianie jakich metod uzyjesz by
                              wyselekcjonowac najlepszych z grupy najgorszych.Mysle rowniez ze bujasz w
                              oblokach.Zaden (sic!) rzad w historii powojennej nie zrobil nic na tyle dobrego
                              dla swych obywateli by mialo to byc znaczace i sluzyc jako pozytywne
                              porownanie.Nie ludz sie zaden rzad nie ma szans na jakiekolwiek poytywne zmiany
                              bez wzgledu na to jak zaglosujesz.Proces ksztaltowania politycznego
                              spoleczenstwa to wieki a Ty chcesz by Korwin Mikke zrobil to w piec lat.I
                              jeszcze jedno ,wiem ze masz pojecie o angielskim ,wiec na przyszlosc pisz albo
                              po polsku albo po angielsku .
                              • mcgoo Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 07.09.06, 09:52
                                Powiedzialem Ci juz, ze jadna z drog doswiadczenia jest sprobowac - nie bujam w
                                oblokach tylko gram w wyborcza ruletke - nic innego mi nie pozostaje .. nikomu
                                niczego nie udowadniam, podzielilem sie z Wami swoimi przeslankami.
                                Opowiedzialem dlaczego zaglosowalem tak a nie inaczej. Nikogo nie atakowalem,
                                nikomu uczciwemu niczego nie zarzucalem. Nie rozumiem osadzen typu :"ludzie
                                tacy jak mcgoo sa warci tego co sie ..." To jest sedno dziadostwa siedzacego w
                                Polakach - kazdy probuje osadzac i wypowiadac sie za kogos innego. Moim zdaniem
                                kazy powinien mowic za siebie, osadzanie pozostawmy Bogu i sadowi.

Chcialbym, zeby ktos zrobil cos szybko i skutecznie (moze to byc Korwin). Nie
                                mam czasu czekac "wiekow", chociaz zdaje sobie sprawe ze prawdopodobienstwo
                                jest nikle.

Co do angielskiego to nie przesadzaj - wedlug takiej logiki osoby, ktore
                                wtracaja cytaty sentencji lacinskich do mowy potocznej tez powinni pisac albo
                                po lacinie albo po polsku? Czy chcialbys usluszec wywod prawnika po lacinie
                                tylko dlatego ze mial ochote rzucic "dura lex sed lex" ?
    • ten_ktory_nie_wie Re: Idzie pomruk przez Polskę ... . 08.09.06, 10:09
      henryk.kowalski napisał:

> Zaczyna się powoli nieść przez Polskę pomruk. Na razie cichy.
      > Miejmy nadzieję, że przerodzi się w grzmot, gniew.
      >
      > Gniew ludu zmiecie ze stołków PiS, ale Leppera i Giertycha powinien nie tylko
      > zmieść w niepamięć, ale i srodze pokarać.
      > Bo to oni przystępując do tej parszywej koalicji pogrążyli Polskę w kaczym
      > błocku.

człowieku chciałeś chyba napisać, że idzie smród przez Polskę i to taki, że już
      wytrzymać nie można
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka