Dodaj do ulubionych

wiza turystyczna do Kanady

30.05.06, 01:52
witam,

w niedlugim czasie bede ustalala date interview w sprawie pracy w Kandzie.
Planuje aplikowac o wize turystyczna w Londynie jednak zastanawiam sie
Jaki sposob zdobycia wizy turystycznej wybrac i jAk dlugo trzeba na nia
czekac? mYsle o tym zeby wykupic wycieczke z biurem turystycznym ktore by
posredniczylo w zdobyciu wizy albo poprostu sama indywidualnie pojechac.W tym
drugim przypadku Nie mam mozliwosci zdobycia zaproszenia.Czy wykazanie listu
referyncyjnego od pracodawcy i wYciag z kata bankowego wystarcza zebym dostal
wize turystyczna?

pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • ma.pi Re: wiza turystyczna do Kanady 30.05.06, 13:46
          Jezeli to jakis powazny pradcodawca to pomoze Ci pozalatwiac wszystkie sprawy
          formalne. U mnie w zakladzie np. tak jest. I wtedy nie wystepuje sie o wize
          turystyczna tylko work permit (alno nawet staly pobyt, jezeli jest to praca
          dlugoterminowa).
          Jak na rozmowie o wize turystyczna wykazesz sie checia pracowania w Kanadzie to
          zapominj o tej wizie na nastepne X-lat.

Jak nie masz zaproszenia to musisz zrobic sobie plan zwiedzania Kanady i
          wykazac sie odpowiednimi srodkami, ze jestes w stanie sama sobie wszystko
          oplacic.

Pozdr.
        • zmijka2002 Re: wiza turystyczna do Kanady 30.05.06, 16:14
          a co jesli podaje w aplikacji ze oczekuje na PR i mowie ze jade na wycieczke
          rozpoznawcza? przeciez wiadomo ze wtedy wykazuje sie checia pracy w przyszlosci
          w Kanadzie...

Turystycznie pokazalabym srodki i co chche zobaczyc oraz list od pracodawcy i
          cokolwiek innego co swiadczy o zwiazkach z UK ...
          • dradam2 Re: wiza turystyczna do Kanady 31.05.06, 14:37
            zmijka2002 napisała:

> a co jesli podaje w aplikacji ze oczekuje na PR i mowie ze jade na wycieczke
            > rozpoznawcza? przeciez wiadomo ze wtedy wykazuje sie checia
            > pracy w przyszlosci
            > w Kanadzie...

No i masz murowane, ze wizy nie dostaniesz.

Na "zwiady" do Kanady moga pojechac jedynie "oficjalnie" obywatele krajow,
            ktorych obywatele nie potrzebuja wiz ( otrzymujac ja na granicy Kanady, jak na
            przyklad niemieccy, francuscy czy brytyjscy).

Pozdrawiam

dradam1
            • zmijka2002 Re: wiza turystyczna do Kanady 31.05.06, 15:10
              no to mnie pocieszylessad
              wiadomo ze pocieszenie nic tu nie da bo rzeczywistosc jest brutalna nie tylko w
              tej dziedzinie ale sadzilam ze mam szanse mimo wszystko.
              Jednakze to jest "vicious circle" bo w aplikacji musze podac, ze oczekuje na PR.
              pozdr.
            • zmijka2002 Re: wiza turystyczna do Kanady 31.05.06, 20:01
              dradam1, tak sobie rozmyslam o tym co mi napisales...
              Skoro oczekuje na PR to chyba jasne ze nie jade tam w celach nielegalnego
              pobytu ktory moglby pogrzebac moje szanse na PR.
              Co sadzisz? Az tam zadzwonie jutro do tej ambasady i sie dowiem czy mam szanse
              i mam nadzieje ze obedzie sie bez placzu hehehe
              pozdr.
                • dradam2 Re: wiza turystyczna do Kanady 31.05.06, 21:24
                  pal0ma napisała:

> Odpowiedź znajdziesz w OP 11, sekcja 5.4
                  >
                  > www.cic.gc.ca/manuals-guides/english/op/index.html

No i teraz bedzie musiala ona przekonac konsula o swoim "dual intend".
                  Co w przypadku Polakow stawia ja od reki w dosc trudnym polozeniu.

Jak na razie Immigration koncentruje sie , w kwestiach deportacji, na
                  portugalczykach. Co nie wzbudza zbytniej sympatii ze strony opinii publicznej.

Pozdrawiam

dradam1

• zmijka2002 Re: wiza turystyczna do Kanady 01.06.06, 16:37
                      dzieki pal0ma!
                      zamierzam zawalczycsmile interesuje mnie tylko wyjazd do 10 dni ze wzgledu na
                      rozne obligacje tu gdzie mieszkam wiec mam nadzieje ze mi sie uda zdobyc wize.
                      W tym swietle tylko zastanawiam sie czy starac sie o wize z mezem czy jechac
                      sama.
                  • zmijka2002 Re: wiza turystyczna do Kanady 01.06.06, 16:42
                    mario751 ponizej napisala:"A moze dobrze by bylo sprobowac zalatwic zaproszenie
                    z firmy z Kanady i np.
                    chcesz pojechac rozeznac sie jak wygladalaby praca w twoim zawodzie.
                    Moj maz wlasnie tak zrobil i nie mial najmniejszego problemu z przyznaniem wizy
                    turystycznej. Tak naprawde rozmowa byla bardzo krotka wystarczylo tylko ze
                    podal numer sprawy."

Nie jest chyba tak czarno jak to przedstawiasz dradam1smile
                    Badzmy dobrej myslismile
      • ma.pi Re: wiza turystyczna do Kanady 31.05.06, 13:52
        asiainca napisała:

> na jakij podstawie twirdzisz ze musze miec plan podruzy przygotowany, czy
        twoi
        >
        > znajomi lub ty sam przygotowywales taki plan i faktycznie mialo to duze
        > znaczenie na otrztmanie wizy ?

Wejdz na podane wyzej linki, albo np. na strone ambasady kanadyjskiej. I tam
        jest to wszystko napisane. To nie moj wymysl tylko ich wymagania.

Pozdr.
        • mario751 Re: wiza turystyczna do Kanady 31.05.06, 23:04
          A moze dobrze by bylo sprobowac zalatwic zaproszenie z firmy z Kanady i np.
          chcesz pojechac rozeznac sie jak wygladalaby praca w twoim zawodzie.
          Moj maz wlasnie tak zrobil i nie mial najmniejszego problemu z przyznaniem wizy
          turystycznej. Tak naprawde rozmowa byla bardzo krotka wystarczylo tylko ze
          podal numer sprawy .Ja osobiscie w ambasadzie nie bylam takze nie wiem
          dokladnie o co pytaja, ale od ludzi slyszy sie rozne powody nieprzyznania wizy
          turystycznej. Moj znajomy np. mial ze soba wyciagi z banku , umowe o prace i
          inne dokumenty oraz wize w paszporcie do stanow a pomimo tego wszystkie nie
          przyznano mu, stwierdzajac ze jego miesieczne dochody sa za niskie na wyjazd do
          Kanady turystycznie (staral sie bez zaproszenia )
          Pozdrawiam.
          • asiainca Re: wiza turystyczna do Kanady 01.06.06, 14:54
            mario to optymistyczna wiadomosc bo myslalm wlasnie tez o takim sposobie. Mysle
            ze nie bede miala problemu z uzyskaniem zaproszenia od pracodawcy,fundusze tez
            mam odpowiednie. Tylko jezeli moglbys sie spytac swojego meza jakie dokumenty
            przedstawil w ambasadzie o co go pytali i jakie informacje powinny byc zawarte
            w tym zaproszeniu bylabym ci wdzieczna. Jesli chcesz pisz na moj e-mail
            asiainca@gazeta.pl

pozdrawiam

Asia
            • mario751 Re: wiza turystyczna do Kanady 01.06.06, 20:53
              Witam.
              Zaproszenie jakie otrzymal moj maz bylo wystawione przez firme, ktora wczesniej
              wyslala mu oferte pracy, wiec takze dotyczylo zawodu wykonywanego przez mojego
              meza, wiec w ambasadzie nie bylo zadnych nieprawidlowosci. W tresci zaproszenia
              byl wymieniony sposob wykonywania danej pracy i roznice jakie sa pomiedzy
              naszym krajem a Kanada. Oczywiscie bylo zaznaczone, ze bardzo zalezy im na
              spotkaniu i rozmowie na temat przyszlej pozycji.
              Rozmowa w ambasadzie, jak juz wczesniej wspominalam byla bardzo krotka.
              Oczywiscie przedstawial rowniez rozne inne dokumenty.
              Zycze powodzenia.
            • magdi27 Re: wiza turystyczna do Kanady 02.06.06, 11:03
              Witaj!
              Wlasnie wrocilam z ambasady, staralam sie o wizę turystyczną.Otrzymałam na pół
              roku ale jakby nie to że zaprasza mnie tam przyjaciółka (lecę na 2 tygodnie) to
              chyba odpuściłabym sobie tą imprezkę.Stałam w kolejce od 00.30 (weszłam 40
              ),lał deszcz,zimno ,postawili toytoya aby ludzie potrzeb w parku nie zalatwiali
              no po prostu koszmar.Ja akurat miałam zaświadczenie od pracodawcy o
              zatrudnieniu, przyznanym urlopie, certyfikat który pozwala mi pracować w moim
              zawodzie w krajach unii,oraz to że zapisana jestem już na szkolenie na które
              muszę wrócić i pojechać gdzieś indziej mimo to nie dostałam wizy od razu tylko
              czekałam na rozmowę. Urzędniczki są Polkami, niemiłe bardzo i wszystkich
              traktują jakby lecieli tam po chleb.Nie spałam w sumie jakieś 40 godzin bo
              jestem z Wroclawia i mam nadzieję że pobyt zrekompensuje mi to okropne
              traktowanie i brak organizacji w ambasadzie.Jesli masz czas do wylotu ktorego
              ja nie mialam zloz papiery 3 tyg wczesniej to potem wchodzisz bez
              kolejki.Niestety to nie jest napisane na stronie a że ja mam lot 24.06 nie
              chciałam ryzykować z czekaniem.pozdrawiam
              • pikorpikor Re: wiza turystyczna do Kanady 02.06.06, 13:24
                Miałaś zaproszenie od koleżanki czy tylko powiedziałaś, że Cię zaprasza??

> Jesli masz czas do wylotu ktorego
                > ja nie mialam zloz papiery 3 tyg wczesniej to potem wchodzisz bez
                > kolejki.Niestety to nie jest napisane na stronie

Cenna wskazówka.

Miłego pobytu.

pozdr.
              • ma.pi Re: wiza turystyczna do Kanady 02.06.06, 13:52
                magdi27 napisała:

> Witaj!
                > Wlasnie wrocilam z ambasady, staralam sie o wizę turystyczną.Otrzymałam na
                pół
                > roku ale jakby nie to że zaprasza mnie tam przyjaciółka (lecę na 2 tygodnie)
                to
                >
                > chyba odpuściłabym sobie tą imprezkę.

Male sprostowanie. To co otrzymalas w ambasadzie to nie jest wiza na pol roku,
                tylko promesa wizy na pol roku i masz te 6 miesiecy na wjazd do Kanady. A na
                lotnisku w Kanadzie dostaniesz nowa pieczatke na ktorej bedzie napisane ile
                mozesz przebywac. I jezeli w zaproszeniu bylo np. ze kolezanka zaprosila Cie na
                1 miesiac to oni Ci na lotnisku wpisza 1 miesiac od daty przylotu (teraz maja
                to wszystko w komputerze). Jak sie mialo zaproszenie na 1,2 ,3 miesiace to nie
                radze kupowac biletu z powrotna data dalsza niz wychodzi z zaproszenia, bo sie
                ma pozniej duze nieprzyjemnosci na lotnisku.

Pozdr.

Stałam w kolejce od 00.30 (weszłam 40
                > ),lał deszcz,zimno ,postawili toytoya aby ludzie potrzeb w parku nie
                zalatwiali
                >
                > no po prostu koszmar.Ja akurat miałam zaświadczenie od pracodawcy o
                > zatrudnieniu, przyznanym urlopie, certyfikat który pozwala mi pracować w moim
                > zawodzie w krajach unii,oraz to że zapisana jestem już na szkolenie na które
                > muszę wrócić i pojechać gdzieś indziej mimo to nie dostałam wizy od razu
                tylko
                > czekałam na rozmowę. Urzędniczki są Polkami, niemiłe bardzo i wszystkich
                > traktują jakby lecieli tam po chleb.Nie spałam w sumie jakieś 40 godzin bo
                > jestem z Wroclawia i mam nadzieję że pobyt zrekompensuje mi to okropne
                > traktowanie i brak organizacji w ambasadzie.Jesli masz czas do wylotu ktorego
                > ja nie mialam zloz papiery 3 tyg wczesniej to potem wchodzisz bez
                > kolejki.Niestety to nie jest napisane na stronie a że ja mam lot 24.06 nie
                > chciałam ryzykować z czekaniem.pozdrawiam
    • sylwek07 Re: wiza turystyczna do Kanady 02.06.06, 15:11
      pikorpikor tylko ze zabraklo w tym ze trzeba jechac 2 razy do Ambasady,raz aby
      zlozyc papiery a potem znow na rozmowie,druga sprawa ze w srode Ambasada jest
      nieczynna i stad te kolejki w czwartek..i juz za 1-2 miesiace pewnie bedzie
      luzniej bo kiedys taki szczyt byl w czerwcu i lipcu a teraz od polowy kwietnia.

• xfafar Re: wiza turystyczna do Kanady 03.06.06, 07:48
      Na Twoim miejscu nie goraczkowalbym sie tak bardzo. Jesli zlozylas aplikacje o
      pobyt staly, nie jest wskazane ubieganie sie o innego typu wizy. Urzad
      imigracji pracuje w oparciu o bardzo sformalizowany system biurokratyczny i nie
      rozpatruja tu kazdego jednego przypadku na osobistych intymnych warunkach.
      Kazdy urzednik pracuje tu wedlug scislych pisanych instrukcji.

W moim przypadku zrobilem raz blad. Juz po dostaniu "papierow" podekscytowany
      tym faktem zlozylem podanie o wize do USA chcac udac sie na wycieczke (jako
      permanent resident of CA) i ku mojemu rozczarowaniu - odmowiono mi kwestjonujac
      moje intencje. Mysle, ze urzad kanadyjski potraktowalby to podobnie i co gorsza
      utrodnilabys sobie sprawe PR.

Angazowanie Twojego meza mogloby tez odbic sie czkawka - nie tylko dla Ciebie
      ale i dla niego na przyszlosc. W przypadku wizy turystycznej, Twoj maz jest
      atutem (gdyby nie skladal aplikacji), ktory Cie zwiazuje z miejscem, gdzie
      mieszkasz obecnie i to jest plus, jesli oboje zlozycie aplikacje, zapali to
      czerwona lampke. Z drugiej strony, gdybys wyladowala tu juz po odebraniu PR i
      zlozyla aplikacje o sponsorowanie meza, to on nie mialby juz zadnych problemow.

Poczekaj na wynik interview u pracodawcy i jesli odniesiesz sukces, to staraj
      sie, zeby pomogl przyspieszyc Twoja sprawe w kwestii PR.

P.S.
      Z oferta pracy okolo 1998 roku czekalo sie okolo 2-3 lat na PR. I pracodawca
      musial udowodnic, ze nie mial lokalnych kandydatow odpowiadajacych jego
      wymaganiom. Pracodawca musial tez udowodnic, ze publikowal oferte w Kanadzie.

RK
    • sylwek07 Re: wiza turystyczna do Kanady 03.06.06, 10:19
      xfafar pewnie sa tego swiadomi ale jest kartka ze Oni nie prowadza po za
      ogrodzeniem zadnych akcji (jak ustawianie kolejki itp)do tego sa osoby ktore
      rozdaja ulotki na temat biletow lotniczych..nie wiem kiedy byles w Ambasadzie
      ale od 2000 roku zaczyly sie te duze kolejki i widac pare osob zweszylo biznes
      na tym i najwiecej osob jest przed samymi swietami,komuniami no i wakacjami.
    • biedrona987 Re: wiza turystyczna do Kanady 06.06.06, 08:20
      bylam wczoraj w ambasadzie , moje odczucia sa bardo niemile , oczywiscie wizy
      mi nie dali no bo po co? mialam zasiwadczenie z konta / kilkanascie tysiecy na
      koncie / mialam zaswiadczenie o zarobkach , zatrudnieniu i podpisany na czas
      wyjazdu urlop wypoczynkowy , powiedzial ze sie nie kwalifikuje bo jestem
      samotna i nie mam majatku , koniec kropka , facet byl bardzo ale to bardzo
      niemily,
      • pikorpikor Re: wiza turystyczna do Kanady 06.06.06, 09:41
        No i właśnie na tej zasadzie można odmówić wizy każdemu...

Z drugiej strony "polonija" i tak zaraz by Ci kandydata na menża skołowała smile)
        Tylko czy takie hipotetyczne założenia powinny decydować o przyznaniu wizy
        turystycznej ??

pozdr.
        • biedrona987 Re: wiza turystyczna do Kanady 06.06.06, 11:51
          ja tam wlasnie to faceta chcialam jechac / tylko konsulowi nie powiedzialam
          tego / wiec szukanie dla mnie męza nie wchodzi w grę , a jakby to wygladalo
          gdyby on tu przyjechal do kraju i wzielibysmy slub czy wtedy dostalabym wize
          bez problemu?
          • pikorpikor Re: wiza turystyczna do Kanady 06.06.06, 14:56
            To powiedziałaś, że do kogo jedziesz ??

Tak, jak przyjedzie i weźmiecie ślub w Polsce to nie będziesz miała kłopotów -
            tylko w kategorii "family sponsorship" (a nie turystycznej) i będziesz musiała
            zaczekać około pół do roku (jak wszyscy w tej kategorii). Ale myślę, że bez
            problemu.

pozdr.
              • dradam2 Re: wiza turystyczna do Kanady 06.06.06, 15:28
                kategoria wiz narzeczenskich zostala zlikwidowana (w odniesieniu do Kanady) pare
                lat temu.
                Byly naduzycia.
                Czekanie w POlsce trwa pare miesiecy dluzej niz na wynik sponsorowania przez
                slubnego/slubna juz w Kanadzie.

Pozdrawiam

dradam1/2
                  • lili001 Re: wiza turystyczna do Kanady 04.01.07, 20:35
                    Nie dlugo będę się starac o wize turystyczna, oprocz zaproszenia, chce wedlug
                    wytycznych dolaczyc „ pismo lub zaświadczenie od pracodawcy sporządzone na
                    papierze firmowym, potwierdzające zatrudnienie, zajmowane stanowisko, jak
                    również stwierdzające wysokość wynagrodzenia ...” w zwiazku z tym mam kilka
                    pytan:
                    1. Jak ma wygladac takie zaswiadczenie, czy jest to takie typowe zaswiadczenie
                    jakie np. potrzebne jest przy zakupach na raty z informujacą o formie
                    zatrudnienia + przecietnym miesiecznym wynagrodzeniu netto z ostatniego
                    kwartalu.
                    2. Czy w ambasadzie mogą zweryfikowac prawdziwosc takiego zaswiadcznie. Chodzi
                    mi konkretnie o wysokosc wynagrodzenia. Moje jest dosc niskie, ale szef może mi
                    je fikcyjnie zawyzyc na potrzeby otrzymania wizy.
                    3. Czy musi być koniecznie na papierze firmowym ????? (czy wystarczy,żeby bylo
                    podpisane i podsteplowane przez pracodawce ? ).

Doczytalam się,ze zaproszenie ma być poswiadczone natarialnie-o co chodzi ???
                    ostatni raz jechalam 5 lat temu również na zaproszenie i nie wymagano czegos
                    takiego, ale może cos się zmienilo, wiec wole się upewnic.

Będę wdzieczna za kazda informacje. Pozdrawiam.
                    • sylwek07 Re: wiza turystyczna do Kanady 04.01.07, 20:57
                      zaswiadczenie z pracy moze byc na zwyklym papierze formatu A4 (ale lepiej jak
                      bedzie na firmowym),maja byc dane firmy jak i numer telefonu do pracodawcy,plus
                      pieczatka.Moze tam byc ujete od kiedy pracujesz i czym sie zajmujesz oraz tez
                      czy na stale pracujesz itp.Forma wyngarodzenia moze byc podana w netto lub tez
                      brutto i to ile bierzesz miesiecznie.
                      Moga zweryfikowac aby czy pracujesz i ile tam pracujesz co do zarobku to moga
                      np poprosic ale nie musza o kwit z urzedu skarbowego.
                      Co do zaproszenia to moze byc nie poswiadczone i nic sie nie zmienilo od tego
                      czasu jak bylas.

tutaj masz odpowiedz:
                      -------------------------------------------
                      Jeżeli odwiedzasz przyjaciela lub członka rodziny w Kanadzie, wskazane jest
                      zaproszenie od tej osoby. Osoba zapraszajaca nie powinna faksować lub przesyłać
                      zaproszenia pocztą do Ambasady, lecz przesłać je bezpośrednio do ciebie po to,
                      aby oryginał dokumentu mógł być dołączony do wniosku wizowego. Zaproszenie nie
                      musi być poświadczone notarialnie. Prosimy pamiętać, że zaproszenie nie jest
                      gwarancją otrzymania wizy.
                      ------------------------------------------

• lili001 Re: wiza turystyczna do Kanady 04.01.07, 23:59
                        Dziekuje bardzo za odpowiedz smile.

Caly czas jednak zastanawiam się, jaka kwote mam podac na tym zaswiadczeniu-
                        czlowiek by się nie martwil, gdyby pracodawca był uczciwy i nie zanizal sobie
                        kosztow.
                        Z jedenej strony nie chce ryzykowac, bo do tej pory wyjezdzalam tak jak i inne
                        osoby z rodziny, normalnie, uczciwie, bez kombinacji, wszyscy w terminach
                        wracali-wszystko legalnie i fajnie, ale teraz boje się, ze się dopatrza marnych
                        kilkuset zlotych dochodu i wydac się im może, ze będę chciala tam zostac. A z
                        drugiej strony mysle, czy przy „czystej przeszlosci”, zaządac mogą tego kwitka
                        z urzedu skarbowego ????
        • sylwek07 Re: wiza turystyczna do Kanady 05.01.07, 12:08
          A moze konto bankowe?jesli tak to wez zaswiadczenie z banku(moga byc na nim
          zlotowki,dolary,euro).
          Druga sprawa jak juz bylas w Kanadzie i na czas wrocilas i kazdy z Twojej
          rodziny tez wiec jestes ok i nie masz czym sie przejmowac,radze niczego nie
          naginac i bedzie ok smile
          • ma.pi Re: wiza turystyczna do Kanady 09.01.07, 17:02
            sylwek07 napisał:

> A moze konto bankowe?jesli tak to wez zaswiadczenie z banku(moga byc na nim
            > zlotowki,dolary,euro).
            > Druga sprawa jak juz bylas w Kanadzie i na czas wrocilas i kazdy z Twojej
            > rodziny tez wiec jestes ok i nie masz czym sie przejmowac,radze niczego nie
            > naginac i bedzie ok smile

I moze nie byc OK.

Moj brat jeszcze za kawalera ,zaraz po wojsku, nie posiadal zadnego majatku,
            nic co go by trzymalo w Polsca, dostal wize turystyczna bez problemu. Byl tutaj
            3 miesiace, wyjechal na czas. Inni czlonkowie rodziny rowniez nigdy prawa nie
            zlamali. I jak sie staral drugi raz o wize turystyczna, kilka lat pozniej, jako
            zonaty i dzieciaty facet, posiadajacy juz wlasne mieszkanie, samochod, biznes i
            odpowiednio "grube" konto w banku to wizy nie dostal, bo panie stwierdzila, ze
            jego na Kanade "nie stac".

Pozdr.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka