Dodaj do ulubionych

BBS to marazm i zaciemnienie

IP: *.xdsl.centertel.pl 04.11.10, 22:47
Jeśli zagłosujesz na BBS to nadal nic się w Oławie nie zmieni.
Basen będzie budowany przez 20 lat, aż budowę się zarzuci,
obwodnicy Oławy nie będzie, bo urzędnicy blokują jej powstanie
nie ma kręgielni, terenu dla quadów,
brzydki oławski Rynek jest miarodajnym miernikiem, jaką nieudolną mamy władzę w Oławie.

Jeśli chcesz, by nadal nic się w Oławie nie zmieniło, by nadal turyści odwiedzający Brzeg omijali szerokim łukiem Oławę, to głosuj na BBS,
Obserwuj wątek
  • Gość: Jarek Re: BBS to marazm i zaciemnienie IP: *.xdsl.centertel.pl 04.11.10, 22:51
   Pamiętajmy, na którym miejscu znalazła się Oława pod względem pozyskiwania funduszy za rządów pana Burmistrza.
   Prawie na ostatnim.
   Marnuje się pieniądze, które porządny burmistrz spożytkowałby i stworzył z Oławy naprawdę liczące się miasto na miarę Oleśnicy, w końcu Oława nie powinna być gorsza.
   Postawmy na mądrych ludzi, bez przeszłości z czasów PRL.
     • Gość: Karol Re: BBS to marazm i zaciemnienie IP: *.xdsl.centertel.pl 04.11.10, 23:58
      Na wiecu wyborczym, kandydaci BBS mieli koszulki z napisem Październik burmistrzem
      Czy ci ludzie nie wyglądają komicznie w tych koszulkach?
      Mógł się ktoś sprzeciwić i nie ubierać koszulki, czy było to obowiązkowe?
      Niektórzy wyglądali jak wyrośnięte smerfy, szczególnie komicznie prezentował się Andrzej Szczepankowski ze swoim brzuchem.
      Może powinni wystawić puszkę na datki na zakup garniturów dla smerfów w Urzędzie Miejskim, bo wyglądają niepoważnie. Ale może w myśl zasady. Jaka partia, taki ubiór.
      Albo są tak pewni, że zostaną wybrani i znowu nie będą nic robić, że nawet nie wysilają się na zakup garniturów.
      • Gość: Remek PO to nepotyzm i kolesiostwo. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.10, 07:28
       BBS jest ruchem bezpartyjnym, co by nie powiedzieć to mają w swoich szeregach ludzi, którzy działają dla miasta od lat. Nawet najwięksi wrogowie aktualnego burmistrza przyznają, że zna się na lokalnym samorządzie i potrafi zarządzać miastem. Mieliśmy już innych burmistrzów, ale jak na razie Październik był najlepszy.
       Jego pracę widać, to co obiecuje to robi, może z poślizgiem, czasem kilkuletnim ale robi.
       Tak naprawdę to nie ma dla niego i BBSu alternatywy. Konkurenci z PO i PiSu to dla BBSu III liga.
       Mogą Październikowi teczkę do pracy nosić.
       • Gość: Jarek Re: PO to nepotyzm i kolesiostwo. IP: *.xdsl.centertel.pl 05.11.10, 08:35
        Nepotyzm w BBS - a brat Października to niby co, również popieranie rodziny
        Kolesiostwo - prezesi wspólnot mieszkaniowych, dyrektorzy szkół czemu startują, żeby się przypochlebić burmistrzowi, by dostali więcej kasy na szkoły itp. ręka rękę myje

        Strefa powstała odgórnie, więc zakłady automatycznie u nas zaczęły powstawać, żadna to nie jest zasługa BBS, a powstające markety są we wszystkich miastach Polski, a do tego niszczą rodzime firmy, co niedługo odczujemy, budżet państwa już odczuwa, więc sukcesów Października brak.
        Byliśmy prawie na ostatnim miejscu pod względem pozyskiwania środków unijnych, co jest skandalem i oznacza tylko, że mamy kiepskich polityków z BBS.
  • Gość: czytelnik Re: BBS to marazm i zaciemnienie IP: *.212.200.89.otvk.pl 05.11.10, 08:13
   Czt to była wspólpraca z SB? Gogola Jan Władysław 51 Oława, złożył następujące oświadczenie: byłem współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.) Nie wiem jak to rozumieć? proszę o wyjaśnienie! Czy z taką przeszłością radny może być Zastepcą Przewodniczącego Rady Miejskiej? Czy taka osoba wogóle może kandydować na ranego? Myślę, że tylko w BBS.
   • Gość: Normalny Re: BBS - jest lepsze od Peło IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.10, 09:58
    Jest informacja o p. Gogole. Mamy demokrację, prawo nie zabrania mu startować, jeśli coś w młodości zrobił czego może żałować teraz, to ma okazję odpracować dla społeczeństwa. Nie znam gościa i ja na niego nie zagłosuje. Jest około siedmiu kandydatów na jedno miejsce. Ja będę wybierał wśród ludzi, których znam z różnych list. Najbardziej jednak interesuje mnie lista Bezpartyjnego Bloku Samorządowego. Znam tam kilku ludzi, którym ufam i wiem, że warto na nich oddać głos. Nie będę wymieniać tu nazwisk, są dobrze znani w Oławie. Ich podejście do życia jest takie, że nie będzie nimi sterował jakiś sekretarz partyjny tak jak jest w blokach partyjnych. Partia pomaga ale później wymaga. Ci co wejdą z PO, PiSu i SLD, będą musieli głosować na sesjach tak jak wyznaczą koledzy i zwierzchnicy partyjni.
     • Gość: kelmo Re: BBS - jest lepsze od Peło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.10, 02:13
      Od początku czytam te wątki i musze w końcu coś napisać. Po pierwsze jesli chodzi o pozyskiwanie funduszy nie wiem gdzie kolega wyczytał te bzdury, ale jesteśmy 15 gminą na dolnym sląsku z ponad 150 jesli o to chodzi. Dzięki środką unijnym wyremontowano szkoły, zbudowano orliki, wyremontowano osrodek kultury, zaczęto budować basen którego procedury trwały latami przez biurokracje, przedsięwziecia infrastrukturalne to tez zasługa dotacji które pozyskał Pan burmistrz. Mógłbym tak jeszcze wymieniać. Każdy ma prawo do własnego zdania ale niech ono będzie konsekwentne oparte na faktach. Uwarzam, że dzięki obecnej władzy wiele sie zmieniło ostatnimi czasy a dla nie doinformowanych do budowa obdowdnicy juz sie w sumei zaczeła bo projekt techniczny jest zrobiony. Trzeba troche uwarzeniej czytać gazete lub ogladac telewizję. BBS to nie jest partia lecz lokalne stowarzyszenie do którego nalerza zwykle rodowicie Oławianie, którzy wiedza co zmienic w Oławie. Gdy do władzy dostana sie partie to wszystko bedzie ustawiane od góry przez ludzi, którzy nie mają pojecia co tu trzeba jeszcze zmienić. Nikomu sie nie da w pełni dogodzić ale popatrzcie obiektywnie na to ile sie zmieniło przez ostatnie dwie kadencje, miasto wyładniało, kamienice blokowiska wyremontowane, osiedle sobieskiego buduje sie na potęge? i co dalej uwarzcie, ze nic sie nie dzieje? teraz jeszcze tylko musi ruszyc nowa kadencja która zacznie inwestowac w rozwój kulturalny i rozrywkowy w mieście bo takie sa plany i załorzenia.
      • Gość: RM Re: BBS - jest lepsze od Peło IP: *.213.200.89.otvk.pl 11.11.10, 06:42
       Jak przeczytałem poprzedni post to też musiałem coś napisać:

       Po pierwsze twierdzenie, że jakieś lokalne stowarzyszenie jest lepsze niż ogólnopolska partia jest z założenia błędem. To partie mają swoich przedstawicieli w urzędzie wojewódzkim i marszałkowskim, a tam się decyduje kiedy i jakiej gminie przyznać fundusze. Także gminy, miasta i powiaty zarządzane przez jakieś lokalne „stowarzyszonka” z góry są na straconej pozycji. Poza tym w wyborach samorządowych nawet w dużych partiach startują lokalni działacze, a żadnej centrali partyjnej nie interesuje którą dziurę w chodniku załatać. Więc wierzcie mi nie będzie ingerować.


       Po drugie jestem Oławianinem od 3 lat i muszę powiedzieć, że ludzie zarządzający tym miastem to tragedia. Mieszkałem wcześniej w kilku miastach na dolnym śląsku ale nigdzie nie było tak źle (nie wiem, może wcześniej było jeszcze gorzej ale to nie jest argument).
       Miasto ma rewelacyjną lokalizację, jest w nim strefa (Oławę i Jelcz traktuje jako jedno) więc jest mnóstwo zakładów pracy, a co za tym idzie w mieście są pieniądze ale co z tego? No nic.
       Rynek wygląda tragicznie, niejedna wioska ma ładniejsze centrum, stan ulic tragiczny, a jak już jest jakiś remont to trwa latami bo przecież kolesiom trzeba dać zarobić. Korki coraz większe praktycznie w ciągu dnia nie da się przez miasto przejechać, nie wyobrażam sobie co to będzie jak już autostradę zrobią płatną i cały ruch z Wrocławia do Opola będzie leciał przez miasto, a koleś pisze, że obwodnica jest już w planach więc pewnie za 20 lat będzie gotowa (koń by się uśmiał).
       Owszem kilka bloków się wybudowało ale to budowali deweloperzy a nie miasto.

       Podsumowując Oława miasto o wielkim potencjale ale skutecznie tłamszonym. Nie optuję tutaj za żadną partią ale ludzie pomyślcie, lepiej głosować na cokolwiek PSL, PIS, PO, SLD (no to ostatnie może nie koniecznie) ale nie jakieś popierdółki jak BBS
       • poodzian Re: BBS - jest lepsze od Peło 11.11.10, 10:44
        "Poza tym w wyborach samorządowych nawet w dużych partiach startują lokalni działacze, a żadnej centrali partyjnej nie interesuje którą dziurę w chodniku załatać. Więc wierzcie mi nie będzie ingerować. "
        Najwyraźniej jesteś członkiem takiej partii, skoro piszesz takie bzdury. Nawet teraz, kiedy w Oławie nie rządzili przedstawiciele wielkich partii, to próbowali ingerować i blokować pracę samorządu. Choćby przedstawiciel PO w Sejmie. Oławianie pamiętają czasy sekretarzy partyjnych, dlatego nie wybiorą podwładnych, Tuska, Kaczyńskiego, Kaczora, Szponara itd.
        Co do lokalnych komitetów wyborczych, to właśnie tam są prawdziwi działacze, to ich znamy z nazwiska i z imienia, nie dowiadujemy się od nich tylko parę dni przed wyborami, tak jak jest na pośpiesznie i na siłę kleconych listach PO i PiS, gdzie trzy cztery pierwsze nazwiska to partyjniacy, a reszta to nikomu nie znani ludzie.
        • Gość: RM Re: BBS - jest lepsze od Peło IP: *.213.200.89.otvk.pl 16.11.10, 19:20
         Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej, więc nie dopowiadaj. Co do blokowania przez oławskiego posła, to sprawa jest oczywista, że partyjni posłowie, marszałkowie województw, i partyjne sejmiki samorządowe będą wspierać gminy i miasta, które są zarządzane przez członków ich partii, a będą to robić kosztem miast w których rządzi coś takiego jak BBS bo poza miastem nikt tego nie zna i nikt nie będzie się za takimi miastami wstawiał. Więc argument, że nasz poseł (czytaj „oławski”) coś blokował jest raczej przeciw BBS i skłania żeby głosować na PO (do czego ja nie namawiam), bo wtedy poseł będzie wspierał swoich, żeby mogli się wykazać. Natomiast jako fanatyczny zwolennik BBS nie odpowiedziałeś na pozostałe sprawy tzn.: korki w mieście, inwestycję ciągnące się miesiącami (np. ul. Sportowa) bo kolesie muszą zarobić, syfiasty rynek itp. Generalnie obecna władza nie ma się czym wykazać.
      • Gość: Karol Re: BBS - jest lepsze od Peło IP: *.xdsl.centertel.pl 11.11.10, 10:58
       Liczne błędy ortograficzne są u ciebie Kelmo przykładem na to, że jak mogę ocenić, mamy niekompetentnych i niedouczonych urzędników, którzy stołki dostali tylko dzięki lizaniu dupy burmistrzowi.

       Ciekawe, że dopiero, jak BBS jest w koalicji z Platformą, jak mamy posła z Platformy, to cokolwiek się robi, wcześniej absolutnie nic nie robiono.
       Teraz wszystkie zasługi przypisuje sobie obecny burmistrz.
       Wszystkie!!!
       Burmistrz jeszcze powinien napisać, że hotel na miejsce starego szpitala to również jego zasługa.
       Spotkania w Ryczynie czy Rajdy Rowerowe po naszym powiecie to pewnie również zasługi obecnego burmistrza.
       Niedługo powie, że EURO 2012 to również jego długoletnia służba na rzecz kraju.
       Zapomniał, że jakiekolwiek pieniądze pojawiły się dopiero, gdy rozpoczęła się koalicja Platforma - BBS

       • poodzian Re: BBS - jest lepsze od Peło 11.11.10, 11:17
        Hotel po szpitalu to chory pomysł. Na szczęście mamy w Oławie wybór i raczej nie wróżę sukcesów tego hotelu. O słabej pracy i przeszkadzaniu aktualnego posła pisano na tym forum kilkadziesiąt razy (nie będę więc tego cytował).
        Dzięki pracy ekipy Października Oława pięknieje, przestały straszyć nieremontowane od kilkudziesięciu lat budynki komunalne, rozwija się ładnie odremontowany budynek Ośrodka Kultury (sobotę będzie Jarocka a niedawno był Bajor), jesteśmy w trakcie remontów dróg, budowy basenu.
        Trochę obiektywizmu.
        • Gość: ajax Re: BBS - jest lepsze od Peło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.10, 11:51
         Budynki się remontują, bo powstały wspólnoty mieszkaniowe, które biorą kredyty na ten cel. Miasto w zależności od udziałów (bardzo znikome) partycypuje łaskawie w kosztach.
         Budynki faktycznie nie remontowane od kilkudziesięciu lat .
         Poodzian oświeć nas, od ilu lat burmistrz pracuje w UM i ile lat był vice -burmistrzem
         • Gość: maciej Re: BBS - jest lepsze od Peło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.10, 19:32
          Nie można wszystkiego negować, że BBS jest całkowicie zły. Pragnąłbym przypomnieć, że przeszło do niego kilku partyjniaków. Poza tym w obecnej kadencji startują z niego młodzi ludzie, którzy też mogę coś zmienić w Oławie. Poza tym w Radzie Miasta czy Powiatu bądź gminy są ludzie ze wszystkich praktycznie ugrupowań i wszyscy są odpowiedzialni za to co się dzieje bądź nie dzieje, a nie tylko BBS. Najlepiej narzekać zamiast samemu wystartować w wyborach i mieć na coś wpływ. Brawo(ironia) załorze się, że większość tych co nie doceniają pracy BBS podczas zeszłych wyborów nie raczyli ruszyć tyłka z przed tv. Jak coś nie pasuje to idźcie na wybory i wybierzcie lepiej wasZym zdaniem. O tym, że Burmistrz postawił dwa budynki komunalne to sie juz nie mówi... jesli chodzi o basen to on najwiecej o to walczył. Ośrodek Kultury,, kino Odra w którym powstaje Centrum współpracy
          Europejskiej, wszystko zaczęło się zmieniać na lepsze za jego kadencji.
  • Gość: Karol Re: BBS to marazm i zaciemnienie IP: *.xdsl.centertel.pl 19.11.10, 23:54
   Tak naprawdę blokują inicjatywę dostania się młodych na radnych.
   Przecież nie na darmo, pan Hadryś powiedział, że jeszcze nie jest czas na młodych.
   Młodzi członkowie BBS są moim zdaniem skazani na pożarcie, trmapoliną, która pozwoli się utrzymać przy władzy starym wyjadaczom, którzy są od dziesiątek lat w Oławie i robią.....
   Właśnie co oni robią?
   Czy ktoś wie?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka