Dodaj do ulubionych

Oława bez ciężarówek

08.03.11, 13:48
A może wzorem Wrocławia wprowadzić zakaz wjazdu do miasta dla samochodów ciężarowych powyżej 12000 kg DMC Oczywiście nie można całkiem zamknąć, mamy strefę i kilka ważnych zakładów. Jednak jak by tak ograniczyć ruch od 6-8 i 13-19. Takie działania wymusiły by szybszą realizację budowy obwodnic, może coś z budżetu by nam kapło. Co na to miłościwie nam panujący Burmistrz?
Obserwuj wątek
  • Gość: out_of_the_blue Re: Oława bez ciężarówek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 15:08
   Oj berks, berks. Ale masz pomysly! Poczytaj o kompetencjach Burmistrza! Na taki pomysl musi wydac zgode WOJEWODA dolnoslaski. A skad pieniadze na autostrady czy obwodnice? masz jakis pomysl? Kto potem idda je i kiedy, skoro wszystko "sprywatyzowane". Eadzę wieksza uwage zwrocic na szalejace podwyzki cen zywnosci. Lepiej jesc trzesacy sie salceson z powodu jadacych po domem TIR-ow niz siedziec przy pustym stole z lyzeczka kaszy mannej w ciszy i spokoju. Czy Ty czlowieku oczu nie masz i nie widzisz co sie dzieje? Ja dzisiaj kupowalem cukier po 5,20 ( zwykly, najtanszy cukier) ! Zobacz na paliwo. Znowu mowia o podwyzce cen gazu z Rosji. Oj berks, berks.
   • berks Re: Oława bez ciężarówek 08.03.11, 15:22
    no tak, a ja chciałem tylko spytać drogi, a mamy znów politykę.
    Kolego lub koleżanko out_of_the_blue , oczywiście że to nie jest decyzja burmistrza miłościwie nam panującego, jednak na jego wniosek takie prace można rozpocząć i chodziło mi o jego zdanie. Poruszasz sprawę cen, czy on też tym ma się zająć? Czy my mamy na nie wpływ? tylko pośredni, nie kupujmy nic, ze względu na brak popytu ceny spadną.
    To tak ironicznie trochę, o cenach są inne wątki.
    • Gość: out_of)the_blue Re: Oława bez ciężarówek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 17:23
     Czy mamy wpływ na ceny? TAK! I to wplyw decydujący. W tym watku koniec o cenach.
     Oczywiscie, ze Burmistrz moze zglosic taki wniosek do Wojewody. nalezy sie tylko zastanowic, czy wniosek jest racjonalny. Nie interesuja mnie opcje polityczne i preferencje tych 2 Panow. Taki wniosek bylby czysto populistycznym zabiegiem. Wspolczuje mieszkancom tego koszmaru, bo inaczej nie da sie tego nazwac. Mieleniem ozorami niczego sie nie zalatwi. Burmistrz nie gryzie i moze kilkuosobowa delegacja wyslucha argumentow? Coz panowie. Na forum jeszcze niczego nie zalatwiono.
     Pozdrawiam
     • berks Re: Oława bez ciężarówek 08.03.11, 21:02
      I znów się z tobą zgadzam. Na forum nic się nie załatwi, ale pacząc po postach i żarliwych wypowiedziach widzę, że częstymi gośćmi są radni a szczególnie ci z BBS. Mają szansę poczytać i wykorzystać jakiś pomysł.
       • mongrovia Re: Oława bez ciężarówek 08.03.11, 22:13
        Starosta nie zrobi NIC bez zgody Wojewody Dolnoslaskiego i to jest chyba naturalne. Ktos tutaj pisal, ze rozumie Was i wspolczuje. Ja takze. Gdyby bylo wiecej przepraw mostowych przez Odre mozna by bylo nad czyms myslec. Niestety pozostaly tylko te dwa rozwiazania. Jakosc wykonanych drog we Wroclawiu jest gorzej niz fatalna i będa je chronic az do Euro. Co potem zobaczymy bo te wroclawskie sie rozsypia. Plac Grunwaldzki po lekkiej zimie juz ma ubytki w "asfalcie". Oddana kilka miesiecy temu ul: Wyscigowa takze. Tak sie wlaśnie robi tanio i na odpie... Rozmawiałem niedawno z Panem Ziajka. Te drogi jezeli wytrzymaja do Euro to bedzie cud-powiedzial.
        Pozdrawiam
        • fiat-stilo Re: Oława bez ciężarówek 09.03.11, 09:11
         Doskonale rozumiem obawy mieszkańców przed nasileniem ruchu ciężkich pojazdów pod ich domami. Niestety, nawet jeśli Powiatowy Zarząd Drogowy oraz miasto postawiliby znaki na wszystkich swoich ulicach ograniczające DMC pojazdów mogących na nie wjechać, kierowcy ciężarówek i tak znajdą sposób, aby je ominąć. Choćby, sposobem całkowicie legalnym, jadąc drogami wojewódzkimi, tak jak to miało miejsce przy wytyczaniu trasy objazdu Wrocławia od autostrady A4 do drogi krajowej nr 8, prowadzącej na Warszawę.
         Tekst linka, zakładka Wydarzenia, potem lipiec 2006, tytuł ,,Rozjadą nas!"
         Wtedy też sprytnie wprowadzono objazd drogami wojewódzkimi, których losy nie decydują się w Oławie, lecz we Wrocławiu. Nic nie wskazuje na to, aby DZDW postąpił po myśli mieszkańców rozjeżdżanej Oławy i miejscowości wzdłuż objazdu(teraz nieformalnego i nieoznakowanego).Współczuję mieszkańcom.
  • berks Re: Oława bez ciężarówek 09.03.11, 13:30
   No i widzicie, jak na razie to Wójt Gminy Oława podjął walkę i powiedział, że Oława tak jak Wrocław będzie chronić swoje drogi. Słyszałem o tym w radio. Tylko gdzie jest Burmistrz, Starosta. Mogli by go wesprzeć, ale czy to warto robić sobie kłopot?
   • Gość: Karol Re: Oława bez ciężarówek IP: *.xdsl.centertel.pl 09.03.11, 22:50
    Obudź się driver, mówimy o tranzycie, wiesz co to jest tranzyt.
    Że ciężarówka docelowo przejeżdża tylko przez Oławę, niszcząc nasze drogi, które trzeba ciągle remontować i poszerzać, nasze bloki popękane, dodatkowy hałas i spaliny, a także powodujące korki,
    do sklepów czy Elektroluxa mogłyby niestety przyjeżdżać nadal do Oławy.

    Jeśli Wrocław mógł zablokować drogi wojewódzkie i krajowe w obrębie miasta, to czy Oława jest gorsza?
    Jeśli nagłośnilibyśmy medialnie i mieszkańcy wyszliby na ulice, moglibyśmy o wiele więcej załatwić.
    Dzisiaj przez media ludzie walczą z sądami, urzędami i to niejednokrotnie z pozytywnym efektem.
   • berks Re: Oława bez ciężarówek 10.03.11, 08:33
    Kolego, podatek drogowy mamy wszyscy wliczony w paliwo i to od paru lat. Nie mów, że ktoś nie płaci jak nie wiesz. Zgadzam się z tobą, ze za ciężarówki płaci się podatek drogowy oddzielnie ale to już inna sprawa, tak naprawdę to ciężarówki więcej niszczą drogi to i płacić muszą więcej.
    W moim wątku poruszyłem ten temat po to, by zrodziła się dyskusja o wyłączeniu tranzytu przez Oławę, podjęcia szybszych działań co do budowy obwodnic Oławy. Zwróć uwagę, że prace nad samym projektem trwają już ładnych parę lat i do dzisiaj nie ma nic ustalonego. Nikt nie wie dokładnie którędy będą one poprowadzone. Była szansa na pozyskanie środków unijnych, może dołożyły by się większe firmy, które korzystają z takiego transportu, wiem, że nikt z nich nie wywali kilku milionów na tę inwestycję, ale może jakieś zwolnienie podatkowe bądź inne rozwiązanie by coś pomogło. Podobnie GDDKiA i ZDW mogą mieć swój udział w tym przedsięwzięciu. Takiej inwestycji nie musi finansować tylko Oława.
    • berks Re: Oława bez ciężarówek 10.03.11, 22:47
     I o to chodziło : www.rmf24.pl/fakty/news-olawa-zaczyna-walke-z-wroclawiem-o-ograniczenie-ruchu-tir-ow,nId,328201

     Artykól nie jest do końca rzetaleny, bo pisze o samorządowcach. O ile mi wiadomo, to tylko wójt się tego podjął, jeśli się mylę to proszę mnie sprostować.
      • Gość: Karol Re: Oława bez ciężarówek IP: *.xdsl.centertel.pl 10.03.11, 23:13
       Ten Wójt coraz bardziej mi się podoba, człowiek rzeczywiście zajmuje się obowiązkami, a nie pierwsze co, nie podnosi sobie pensji, jak to czynią burmistrz i starosta.
       Postąpił słusznie z komendantem gminy, protestuje w sprawie rozjeżdżania Oławy, gdzie starosta i burmistrz siedzą cicho.
       Chwała Panu Wójtowi Kownackiemu, że potrafi podejmować mądre decyzje.
       • berks Re: Oława bez ciężarówek 10.03.11, 23:21
        zgadzam się z Tobą, choć Wójt nie był moim kandydatem i wg mnie pozostawia wiele do życzenia to zareagował szybko i pozytywnie. Teraz powinien otrzymać wsparcie ze Starostwa i UM.
        • Gość: Karol Re: Oława bez ciężarówek IP: *.xdsl.centertel.pl 10.03.11, 23:56
         Widzisz jak otrzymuje, Żołnierza Polskiego jest remontowana, by tiry mogły bez przeszkód jeździć, ważniejsze tiry niż samochody Oławian, stojące wzdłuż drogi na ul. Żołnierza P.
         Na Strzelnej most wzmacniany, by tiry mogły przejeżdżać, na młyńskiej parę lat temu wycięto drzewa, bo dwa tiry miały trudność, by się wyminąć. Tak mówił jeden z urzędników miejskich.

         Blokada dróg w Oławie, tylko to nam zostaje, nie jesteśmy od gorszej matki, niż wrocławianie,
         będzie obwodnica, wtedy będzie mniejsze natężenie ruchu, a na teraz powinniśmy być na równych prawach, i we Wrocławiu mieszkają ludzie i w Oławie.
         I niech Wrocław dołoży się na budowę Obwodnicy, jako rekompensatę za poczynione krzywdy.
         • Gość: Marian Re: Oława bez ciężarówek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 14:45
          Większość dróg miejskich ma ograniczenia tonażu do 3,5 tony.
          Niestety drogi krajowe i wojewódzkie nie można ograniczać tonażowo bo służą do tranzytu.
          A że biegnie przez nasze miasto skrzyżowanie dróg krajowych i wojewódzkich to mamy przez to tranzyt.
          Jedyne rozwiązanie to budowa obwodnicy.
          Wójt może swoje drogi ograniczać tonażowo, ale jakie to są drogie, chyba z wioski na pole orne, prowadzące donikąd, gdzie z założenia oprócz ciągników rolniczych nikt niee jeździ.
           • fiat-stilo Re: Oława bez ciężarówek 11.03.11, 18:29
            Podobnie było w 2006 roku - wtedy też ze wszystkich samorządowców to właśnie wójt gminy Oława Jan Kownacki najmocniej się sprzeciwiał objazdowi przez powiat oławski. Mówił nawet, że sam stanie wraz z protestującymi na blokadzie drogi.
            • Gość: Karol Re: Oława bez ciężarówek IP: *.xdsl.centertel.pl 11.03.11, 19:26
             Można zarzucać wójtowi, że czyni to pod publiczkę, ale tak właśnie powinien zachowywać się polityk samorządowy.
             Lepsze to, niż nic nierobienie burmistrza i starosty.
             Oni problemu nie widzą.
             Gdyby Oławianie wraz ze wszystkimi władzami wyszli, zablokowaliby drogi, media nagłośniłyby problem miasta, nie byłoby szans, by decyzja o nie wpuszczaniu tirów do Wrocławia się utrzymała.
             Media potrafią zdziałać cuda. Wtedy decyzje szybko się zmieniają.
             • fiat-stilo Re: Oława bez ciężarówek 11.03.11, 19:40
              Tekst linka zakładka Wydarzenia, lipiec 2006, tytuł ,,Na tiry wciąż nie ma rady" oraz wrzesień 2006, tytuł,,Z dużej chmury mały protest"
              Przepraszam, ale te artykuły nie mają bezpośrednichh linków, dlatego tak dziwnie je podaję.

              W Jaczkowicach niewiele brakowało do blokady drogi. Wiem, że jakiś czas później w podbierutowskim Karwińcu także mówiono o blokadzie.

              Co do działania pod publikę, to wydaje mi się, że wtedy w roku wyborczym 2006 wójt Kownacki nie musiał działać pod publikę, gdyż w sierpniu już na pewno wiedział, że nie będzie kandydował na urząd wójta. Z jakich przyczyn, to chyba wiecie.
              • Gość: Karol Re: Oława bez ciężarówek IP: *.xdsl.centertel.pl 11.03.11, 20:40
               Piszę ogólnie, że takie działania i wypowiedzi, jak ta Kownackiego,
               niektórzy, szczególnie ci siedzący cicho, uznają takie działania pod publiczkę.
               Blokady w Jaczkowicach czy pod Bierutowem nie miałyby takiego odzewu, w porównaniu do protestu na ulicy Oleśnickiej.
               Gdyby jeszcze zsynchronizować protest z Brzegiem, by również zablokowali most na Odrze, zrobiłoby się naprawdę głośno w mediach.
               Potem dopiero w Popielowie przejazd, więc byłby wielki krzyk,
               ale myślę, że tego długo Oławianie nie wytrzymają, by przyjąć cały ruch przelotowy na nasze miasto.
               Jakim prawem Wrocław u siebie blokuje drogi, nie myśląc co się stanie z tymi tirami tranzytowymi?
               Co robi burmistrz, co starosta? Nic.
               Jedną drogą łatają, a następna jest niszczona, i tak w kółko.
               Ceny za benzynę idą w górę, a Oławianie muszą stać w korkach, bo tiry tamują ruch.
               Czyż Wrocław naprawdę nie może zaczekać na tę obwodnicę i wziąć na siebie część ruchu tranzytowego tirów?
               • berks Re: Oława bez ciężarówek 11.03.11, 21:51
                macie rację, burmistrz i starosta nic nie zrobią, mają ciepłą posadkę, szkoda by ją stracić, jeszcze tyle do zrobienia, tyle znajomych do obstawienia, a wy chcecie protest?
                trzeba przenieść te posty na facebooka, tam jest wielu oławian, może przyłączą się do dyskusji.
                 • fiat-stilo Mieszkańcy mówią DOŚĆ!!! 13.03.11, 07:54
                  ...i planują za mniej więcej 10 dni protest przeciwko wzmożonemu ruchowi ciężarówek, przejeżdżających przez nasz powiat w związku z zakazami we Wrocławiu. Wójt Kownacki mówi, że wszystko jest już gotowe i czeka na konkretny termin od mieszkańców.
                  Video (trzeci reportaż)

                  Choć doskonale znam te problemy, z którymi zmagają się mieszkańcy, to w materiale szczególną uwagę zwrócono na skrzyżowanie pod kątem prostym drogi Godzikowice-Jaczkowice z drogą krajową Oława-Brzeg. Zwróćcie uwagę jak newralgicznym punktem tego objazdu jest właśnie to miejsce.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka