Dodaj do ulubionych

Nie Bądź Obojętny Podpisz się

IP: *.xdsl.centertel.pl 09.10.12, 20:18
W związku brakiem jakichkolwiek działań ze strony władz Powiatu w sprawie Szkoły Specjalnej w Oławie, powstała społeczna inicjatywa, mająca na celu zbieranie podpisów na rzecz budowy Szkoły Specjalnej w Oławie.

Pomóżmy dzieciom, które potrzebują większej troski, na stworzenie odpowiednich warunków dla nich.

Akcja ze zbieraniem podpisów rozpoczyna się już w najbliższych dniach. Wystarczy imię i nazwisko, podpis i pesel, tak niewiele, a może pomóc dzieciom, będzie to dla nich wielkie wsparcie, pokażmy rodzicom, że nie są osamotnieni w walce o dobro ich dzieci.
Bo los chorego dziecka może spotkać każdego z nas, który jest czy będzie rodzicem.
Na taką Akcję nie można pozostać obojętnym.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS DZIECI ZE SZKOŁY SPECJALNEJ
Obserwuj wątek
     • Gość: Karol Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się IP: *.xdsl.centertel.pl 10.10.12, 18:09
      Adaptacja to co najmniej 5 mln, ale sal nie powiększysz, bliskie położenie szkoły zawodowej i technikum może być powodem konfliktów i wyśmiewania się z tych dzieci.

      Położenie szkoły specjalnej na terenie zielonym szkoły podstawowej nr 8 jest idealne, spokój, daleko od głównych ulic. Tym bardziej, że burmistrz obiecał 50%, pozostałe samorządy mają się także dołożyć, nie broń starosty, ja wiem że rozkłada ręce, bo nic nie może, ale społeczna inicjatywa sprawi, że problem szkoły specjalnej nagłośni się i pieniądze na pewno się znajdą, może jeszcze w tej kadencji, w końcu trzymamy burmistrza za słowo. Skoro obiecał burmistrz, to może wyłożyć kasę nawet już teraz, a nie kiedyś tam.
      • Gość: Mix Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się IP: *.215.200.89.otvk.pl 10.10.12, 19:57
       No tak na Kutrowskiego jest bliskość szkoły, a w SP 8 to co???
       Śmieszne argumenty.
       Poza tym na Kutrowskiego internat jest przedzielony taką niską dobudówką, spokojne ciche miejsce z parkingiem, dostęp tylko z drogi. Na SP nr 8 wokół okna budynków bloków, centrum osiedla, przez siatkę boiska ORLIKA wszystko będzie widać, życie jak na patelni.
       Wiem że chcesz dokopać Burmistrzowi, ale to może była taktyczna zagrywka, chciał dokopać staroście, skąd nagle kasę obiecuje, jak wiecznie nie ma na inwestycje w mieście?
       Oprócz basenu nic się nie buduje.
       • Gość: Karol Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się IP: *.xdsl.centertel.pl 10.10.12, 20:09
        A widzisz różnicę pomiędzy bliskością szkoły, do której uczęszczają uczniowie technikum czy zawodówki, palący po kątach, a bliskość szkoły specjalnej może być zarzewiem konfliktów, a sąsiedztwem szkoły podstawowej, do której uczęszczają uczniowie, mający 13/14 lat.

        Krótkoterminowo internat mógłby być rozwiązaniem, ale nie opowiadaj, że będą miały tam te dzieci spokój i ciszę, Brico, Szpital, Szkoła Zawodowa i technikum krajówka w pobliżu, wybacz, ale chyba bronisz starosty, który nie chce rozwiązać tej sytuacji.
        Internat jest także za ciasny.
        PINB zajmuje pewną część internatu, zresztą pomysł budowy nowego budynku popierają rodzice tych dzieci, chcesz napisać, że jest to wynikiem jedynie rozgrywek między burmistrzem , a starostą.
        Pewnie tak, ale starosta razi swą nieporadnością, więc społeczna inicjatywa pozwoli wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i ich dzieci i spróbuje pojednać wszystkie strony sporu, który w ogóle nie powinien zaistnieć.
         • Gość: Karol Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się IP: *.xdsl.centertel.pl 10.10.12, 20:29
          Jasne, bo uczniowie, będący w wieku buntowniczym, palący po kątach są żywym wzorem dla niepełnosprawnych uczniów. W Internacie nie ma wystarczej liczby sali, są za ciasne, wystarczy nieco dołożyć i wybudować nową szkołę, niż ładować pieniądze w internat, który i tak za nowych władz powiatowych może przekształcić się w co innego.

          Rodzice wiedzą najlepiej, co dobrego jest dla nich, jeśli twierdzą, że właśnie budowa szkoły specjalnej, gdyż placówka internatu nie spełnia ich oczekiwań, to należy uczynic naprawdę niewiele, by taką szkołę wybudować.
          Modernizacja internatu pochłonie olbrzymie pieniądze niepotrzebnie, Należałoby zmienić całkowicie wnętrze i przystosować go do warunków dla dzieci niepełnosprawnych.
          A nieco większe pieniądze można wykorzystać na budowę nowej szkoły.

          Wytłumacz to swojemu pryncypałowi, że starostwo nie ma żadnych inwestycji, nic nie robi, więc byłoby ich stać chociaż na tę szkołę, chyba, że starosta już zupełnie nie potrafi sobie poradzić nawet z takim zadaniem.

          Ja rozumiem, że PIS i starosta Brezdeń nie chieliby nic nie robić, tak jak teraz, ale szkoła dla tych dzieci jest naprawdę potrzebna i nie możemy uciekać od tego problemu.
         • playolawa Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się 10.10.12, 20:31
          Przeczytałem także list rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w najnowszym GP-WO.

          Wcześniej rozumiałem, iż dla dzieci odpowiednim będzie remont i przystosowanie internatu przy szkole na ul. Kutrowskiego. Po lekturze tegoż listu, myślę iż rodzice wnioskują za budową nowej szkoły. Jak piszą w liście, "adaptacja internatu to rozwiązanie do raźne (...)".

          Chętnie przyłączę się do akcji!
        • Gość: Karol Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się IP: *.xdsl.centertel.pl 11.10.12, 11:48
         Ale mix nie ma wyjścia, budynek internatu nie jest przystosowany dla tych dzieci, są za małe sale, nie rozumiesz tego, po co wkładać pieniądze w coś, co nie przyniesie należytego efektu, piszesz tak teraz, bo nie masz kłopotów z chorymi dziećmi, ale pamiętaj, że nigdy nie wiadomo, czy w rodzinie nie będziesz miał takich problemów, i wtedy będziesz szybko za budową Szkoły Specjalnej.
         Rodzice, którzy są za budową Szkoły Specjalnej, nie mówią tego, by stwarzać problemy, ale jako opiekunowie, którzy przebywają z tymi dziećmi non stop, i wiedzą, że internat jest doraźnym rozwiązaniem.

         Wystarczy dobra wola starosty, w końcu to PIS jest za ochroną życia, przeciw aborcji, gdy płód jest uszkodzony, więc teraz niech PIS pokaże, że nie tylko z nazwy jest za ochroną życia, ale i potrafi pomóc tym niepełnosprawnym i chorym dzieciom. Dlaczego Starosta Brezdeń i PIS ucieka od problemu budowy szkoły specjalnej, w końcu zarabia co miesiąc ponad 12 tys zł, są w starostwie premie i karpiowe, nie lepiej utworzyć konto dla tych biednych dzieci, zmniejszając pensje sobie i urzędnikom. Wicestarostowie ile kasy pobierają, to jest ponad stan, ile pieniędzy PIS marnuje w powiecie. Niech Starosta w końcu weźmie się do roboty i pomoże tym dzieciom.
       • Gość: Karol Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się IP: *.xdsl.centertel.pl 11.10.12, 11:17
        Sama akcja zbierania podpisów nie jest akcją polityczną, nie będziemy zbierać podpisów pod szyldem partyjnym, na kartach nie będzie żadnego szyldu partyjnego, każdy powinien wstawić się za tymi dziećmi i pomóc zbierać podpisy za budową szkoły. Nie ma znaczenia, kto jest z jakiej partii.
        Jest to akcja ponadpartyjna, społeczna, i w żadnym wypadku nie można łączyć tej akcji z jakąkolwiek partią. A to, że pan Marek Szponar rozpoczął tę akcję, to uczynił to jako człowiek i mieszkaniec powiatu. Każdy z nas może i powinien włączyć się w tę akcję, na każdego liczymy, podziały polityczne zostawmy dla dobra tych dzieci, nie możemy udawać, że ten problem nas nie dotyczy. Problem niepełnosprawnych i chorych dzieci dotyka naprawdę nie wiadomo kiedy, rodziców, dziadków, i im szybciej zorganizujemy się, tym lepiej dla wszystkich mieszkańców powiatu oławskiego.
         • Gość: Mix Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się IP: *.215.200.89.otvk.pl 11.10.12, 18:37
          Marek Szponar jest akurat bezpartyjny? Ciekawe.
          Ile pomieszczeń te dzieci zajmują obecnie w szkole nr 4, czy ktoś może wie i jakiej są wielkości.
          Chcecie dokopać PISowskiemu Staroście, przecież to czuć na odległość i nie chowajcie się za akcją społeczną.
          Sam Kaczor w swoim biurze zbiera podpisy, oczywiście bez żadnych celów politycznych.
          Ile później będzie kosztowało utrzymanie tej osobnej szkoły, kto za to będzie płacił?
          • Gość: Karol Re: Nie Bądź Obojętny Podpisz się IP: *.xdsl.centertel.pl 12.10.12, 09:59
           Ale dlaczego ty miksiu jesteś przeciwko tym niepełnosprawnym dzieciom, taka szkoła będzie służyła na długie lata i warto w końcu postawić taki budynek, niż przeinwestować w istniejący internat, w którym nie ma warunków dla dzieci niepełnosprawnych.

           Marek Szponar jest radnym powiatu i nie ma żadnych przeciwskazań by to na przykład on rozpoczął taką szlachetną inicjatywę. Ty jak i ja również mogliśmy rozpocząć, każdy z nas, ale rozpoczął ją pan Marek Szponar i chwała mu za to. Jakie to ma znaczenie, kto rozpoczyna tę akcję zbierania podpisów, chyba nie zauważyłeś, że najważniejszy jest cel tej szlachetnej inicjatywy.
           Przeczytaj list tych cierpiących rodziców tych dzieci, idź spójrz im w oczy i powiedz, że starosta PIS ma jedynie na swoją i swoich ziomków pensje, gros wydatków obecnego starostwa to pieniądze na pensje, ale nie kłóćmy się, bo widzę, że już chciałbyś zahamować tę szlachetną akcję. Pomyśl, że ty także Miksiu możesz się znaleźć w takiej sytuacji, będziesz ojcem lub dziadkiem niepełnosprawnego dziecka.

           Czy zdajesz sobie w ogóle sprawę, że te dzieci to nie są pluszowe misie, mają serce i rozum, tak samo jak ty, dlaczego chcesz te biedne niepełnosprawne dzieci skazywać na ciągłą tułaczkę, starosta umywa ręce i od niechcenia chce je upchać gdziekolwiek.

           NIe patrz, na to, kto zbiera podpisy, ty otwórz swe serce i sam zacznij zbierać podpisy za budową szkoły dla tych dzieci. Dziwne, że PIS jest przeciw aborcji uszkodzonych płodów, a jak już są na świecie te biedne dzieci, to wtedy Brezdeń rozkłada ręce i mówi, nie wiem co mam zrobić, wszakże starosta bierze ponad 12 tys zł miesięcznie, ale poza tym co ma jeszcze robić? Powinien wspomóc tę akcję zbierania podpisów, mam nadzieję, że PIS także poprze tę akcję, zamiast bezmyślnie atakować tę akcję, szlachetną akcję.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka