Dodaj do ulubionych

PKS na rozdrożu.

IP: *.centertel.pl 06.12.12, 20:15
Do niedawna jeden z lepszych w Polsce, olawski PKS tonie. Przejęcie tej spółki przez starostwo i obsadzenie niekompentni pracownikami z prezesem na czele to był gwóźdź do trumny. Dobrze to przewidział zasluzony były prezes Kowalczyk pisząc w sierpniu w gazecie powiatowej. Tylko szybka zmiana zarządu może uratować ten zakład, w którym pracuje około 300 osób. Dziwne, że nikt nie interesuje się stanem technicznym autobusów. Stare dwudziestoletnie Autosany, na łysych oponach, z niesprawnymi hamulcami, zadymiajacymi silnikami wożą dzieci. Może wzorem kontroli w MPK we Wrocławiu, ktoś sprawdzi stan techniczny autobusów. Kierowcy mówią, że nie ma pieniędzy na naprawę....
Obserwuj wątek
  • lukas63 Re: PKS na rozdrożu. 06.12.12, 20:41
   lepszych? chyba najdroższych
   • Gość: pongo Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 09.12.12, 09:13
    A ja w czwartek jechałam na wycieczkę do Wrocławia ze szkoły,jeden autobus miał pękniętą szybę,drugi nie sprawne hamulce i wcale nie były z PKS-u,zostały cofnięte przez policję.My pojechaliśmy sprawnym b. wygodnym autobusem z PKS-u z Oławy i za to bardzo dziękuję.
    • Gość: Driver Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 09.12.12, 16:29
     To miałas szczęście. Kilkanaście autobusów jest w miarę nowych i sprawnych. Większość jednak pamięta czasy komuny. Są w opłakanym stanie, wiem co pisze.
     • Gość: Mag Re: PKS na rozdrożu. IP: *.215.200.89.otvk.pl 09.12.12, 17:28
      Coś co jest stare nie znaczy że jest niesprawne.
      Ludzie jeżdżą 20 letnimi autami i jest dobrze, tak samo jest w autobusach.
      Jak autobus jeździ na krótkich trasach to nie musi mieć full wypasu.
      • Gość: Marian Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 09.12.12, 20:17
       Co rozumiesz przez full wypas? Nie potrzebuję w autobusie internetu, klimatyzacji, nawet super ogrzewania. Chcę jednak, aby miał sprawne hamulce i opony. A z tym jest różnie.
       A wypadki się zdarzają: gazeta-olawa.pl/artykul-3793-powazny-wypadek-autobusu.html
       • Gość: kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 20.12.12, 18:17
        Jestem kierowcą więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Autobus mój tak jak i inne naprawiane przez przez chłopaków w naszym własnym warsztacie. Dlatego argumenty, że nie ma pieniędzy są kolejnymi kłamstwami wypisywanymi przez zadymiarzy, którzy niszczą nasz zakład od środka. Można powiedzieć, że sami sobie naprawiamy pojazdy i naszym autoryzowanym serwisie. Nie rozumiem jaka można w tak głupi sposób niszczyć opinie o własnej firmie? A pro po wypadków, tak zdarzają się je wszystkich - proszę: wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/autobus-wjechal-w-przystanek-sa-ofiary,1,5375577,region-wiadomosc.html
   • Gość: starosta Re: PKS na rozdrożu. IP: 78.133.202.* 06.04.14, 09:47
    przecież prezes Monastyrski jest wybitnym specjalistą, gdzie nie pracował same "sukcesy", wystarczy sprawdzić wyniki PKS, a to że przyszedł z nadania politycznego to musi teraz długi spłacać, wystarczy sprawdzić skąd spadł niejaki vice prezes Zieliński równie wybitny specjalista. Tylko polityka faktur nie płaci, na to trzeba zapracować, a z tym już gorzej.
    • Gość: Emeryt Re: PKS na rozdrożu. IP: 91.240.100.* 06.04.14, 19:27
     To on jeszcze jest prezesem? Żenua.
  • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 10.12.12, 11:13
   Już niedługo minie trzy lata od przejęcia PKSu przez starostwo i obsadzenia politykami.
   Problem tego zakładu był tu opisywany np tu
   Z tego co słychać na mieście, to w Pekaesie dzieje się źle. Ciekawy jestem co na to aktualny właściciel - starosta i Rada Nadzorcza (bo skoro to jest spółka akcyjna to musi być rada nadzorcza). Na co oni czekają? Aktualni szefowie się nie sprawdzili i aby ratować firmę należy szybko szukać doświadczonego menadżera z branży.
   • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 10.12.12, 11:36
    Nie załatwiajcie się we własne gniazdo,przepracowałem w tej firmie 36 lat ,bywało różnie,teraz też dadzą radę,najgorzej jak ktoś podcina gałąż na którym siedzi.Przecież to związki zawodowe chciały by firmę przejęło Starostwo.
    • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 10.12.12, 15:36
     Związki zawodowe w tej firmie są po to aby wywalczyć coś dla siebie, czyli dla przewodniczącego i zastępcy. Od kiedy istnieje PKS dostawali najlepsze autobusy i trasy, aby prezes mógł sobie robić co chce z resztą ludzi.
     • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 14.12.12, 09:32
      Masz Kowal rację. Związki zawodowe to synekury przewodniczących. Mają gdzieś zwykłego pracownika. Ponoć od 1 stycznia drożeją ceny biletów komunikacji, mimo, że paliwo od kilku miesięcy tanieje.
      • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 18.12.12, 07:34
       Prezio spełnia zachcianki przewodniczącego największego związku. Kupił mu za 600 tys zł super autobus turystyczny. Taki autobus, żeby się zwrócił to musi jeździć po całej Europie, a nie do Wrocławia i z powrotem. Sytuacja w PKSie jest analogiczna jak w PLL LOT. Tam też kupili sobie Dreamlinera, a teraz chcą ogłosić upadłość.
       • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 19.12.12, 14:54
        Rada Nadzorcza tej spółki nie powinna czekać na koniec kadencji prezesa. W firmie łamane są prawa pracownicze. Z informacji jakie dziś usłyszałem to, pracuje tam wielu zatrudnionych po tzw. znajomosci lub z nakazu politycznego, a zwalnia się lub planuje zwolnic wartościowych pracownikow.
        Póki jeszcze nie jest za późno.
        • Gość: mitoman Re: PKS na rozdrożu. IP: *.dip.t-dialin.net 19.12.12, 20:19
         To prawda podzian, znajomosci i rodzinka ;-). Pan Monastyrski wywalil Jerzego Zielinskiego, ale tych z jego rodzinki to juz zostawil - i to blad ;-)
         • Gość: Pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.finemedia.pl 20.12.12, 00:14
          Najsmutniejsze jest to, że dyskusja na tym forum prowadzona jest przez pracownikow PKS-u. Sracie we własne gniazdo, wynika z tego jesteście największymi leniami, a dla prezesa brawa za odwagę, ze pozbywa sie takich jak Wy. Jesteście zakałą naszego zakładu.
          • Gość: Stary kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 20.12.12, 06:51
           Leniem to jest prezes ze swoimi zausznikami. Pracownicy nie "srają we własne gniazdo" tylko chcą się pozbyć kukułki z tego gniazda. Ktoś ma już plan na tą firme. Pociąć kursy, zamknąć oddział w Strzelinie, zlikwidować, sklep, serwice MANa. A później, później podnająć i sprzedać w kawałkach.... Już są tacy, którzy na to czekają. Mi już nie zostało dużo do emerytury, ale żal mi tej firmy.
           • Gość: Tomek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.play-internet.pl 20.12.12, 09:28
            Biadolicie na prezesa, bo jest fachowcem a żaden z nas go nie znika i nie można sie dogadać tak jak z poprzednim. Popatrzcie na inne PKS-y jak wyglądają i jakie maja problemy i jak wyglądają - nasz pomimo kryzysu całej branży trzyma sie dość dobrze. Jedyny zarzut jaki powinnismy mieć do obecnego zarządu to, to, że dopiero teraz decyduje sie na cięcia. Rozejrzyjcie sie wystarczy, że niektórzy z nas zaczną wykonywać swoją prace tak jak powinni a nie tak jak za czasów komuny. Chyba, że my którym sie chce zaczniemy wskazywać bumelantow którzy najwiecej krzyczą a tak naprawdę gó... robią i jeszcze dorabiają sie na cudzej (naszej wspólnej) własności. Na szczęście stare układy nie wrócą i bardzo dobrze, ze obecny prezes trzyma wszystko tak krótko i z nikim sie nie spoufala i jak widzę niektórych z nas to boli.
            • Gość: Lukas Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 20.12.12, 13:29
             Tomek nie masz racji i nie znasz sytuacji jaka jest w tej firmie. To, że ten PKS wyglada lepiej to jest zasługa poprzednich prezesów, a w szczególności jednego długoletniego. Taki zakład, który leży kilkanaście kilometrów od autostrady, blisko Wrocławia i dwóch stref ekonomicznych w Olawie i Jelczu powinien opływac w luksusach. Nie jest tak, ponieważ aktualny prezes nie jest fachowcem z branży transportowej. O ile pamietam to pracował w banku i może ma bankowości się zna. Na pracy w PKSie sie nie zna. Zreszta zbytnio sie nie przykłada, kierowcy mówią, że zaczyna prace jjak oni wracają po pierwszym kursie czyli przed dziewiątą. Obecny prezes jest z układu politycznego, zreszta z układu był tez wiceprezes ale jak słyszę to już nie pracuje. Będąc szefem takiej firmy nie można siedzieć u kolegów na kawie i raz w tygodniu spoglądać na słupki. Trzeba sie interesować, pilnować ludzi, zadawać im zadania. Większość decyzji jakie zostały podjęte przez tego prezesa okazały się błędne. Niech wspomne chocby wrowadzenie kosztownego ISO, zmiana nazwy warsztatu. Czasy idą nie łatwe, to dlatego należy szybko ogłosić konkurs na fachowca z branży z doświadczeniem. Tylko czy Rada Nadzorcza i starostwo sie na to zgodzą? Będzie to trudna decyzja, ponieważ pare politycznych stołków będzie trzeba zwolnić.
             • Gość: kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 20.12.12, 18:03
              Własnie, że Tomek ma rację. Wszyscy wiedzą jak poprzedni prezes działał ze swoim synek i dlaczego już go tam nie ma. Teraz najgłośniej krzyczą Ci, którzy wtedy byli w układzie i chcieliby aby, to wróciło. Garstka ludzi wtedy podobnie jak i teraz chce cały zakład trzymać w garści. Obecny prezes to osoba może nie idealna, bo bankowiec, ale dzięki temu, że jest spoza układu nawet spoza politycznego układu i wbrew temu co poniektórzy tutaj piszą to dzięki temu jest niezależny i w tym jest tak naprawdę pies pogrzebany, facet ma doświadczenie i powoli wyciąga nasz zakład z długów, która poprzednia ekipa narobiła. Tomek jest nas więcej, widzimy, że paru zadymiarzy szkaluje naszą firmę na różnych formach wypisując bzdury i kłamstwa. Kiedyś pracowałem w innej firmie gdzie też paru debili na zlecenie człowieka bez honoru rozwaliło dobrze prosperującą firmą, dlatego teraz sprzeciwiam się takiemu zatruwaniu.
              • Gość: Prawdziwy kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 20.12.12, 18:41
               Z ciebie taki kierowca jak ze mnie królowa angielska. Aktualny prezes jest prezesem już druga kadencje. Wcześniej był wiceprezesem i przez kilka lat brał ładna kasę za siedzenie. Jak byś był kierowca z olawskiego PKSu to byś wiedział, że jest w układzie, wszyscy pracownicy wiedza kim był wiceprezes Jerzy Z. (prawa ręka byłego starosty). Wiedział byś, kto z nakazu pracował i pracuje w tej spółce. Nie pisz głupot pogadaj z pracownikami co sadzą o swoim prezesie.
               • Gość: Kierowca prawdziwy Re: PKS na rozdrożu. IP: *.play-internet.pl 20.12.12, 21:48
                Tez jestem kierowca w naszej firmie i potwierdzam, ze wszyscy wiedza kim jest obecny prezes, skąd się wziął i co robi. Tyle, ze jak sam powiedziałeś popytam innych kierowców co o nim sądzą to dowiesz sie, ze są dwie grupy. Ta która tutaj siedzi na forum i wypisuje bzdury oraz ta większa, która widzi działania przesa oraz jego prace i jest poprostu zadowolona z tego co sie dzieje. Ja rozumiem ze panowie ze starego komunistycznego układu są nie zadowoleni, bo przyszedł młody prezes któremu sie chce i trzeba go zgnoić. Na szczęście większość widzi co sie dzieje, ale jak czytam te żale to nóż mi sie w kieszeni otwiera, bo internet nie jest miejscem do prania naszych brudów. Zacznijcie dbać o dobre imię naszej firmy w której zarabiamy na życie.
                • Gość: kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.13, 19:57
                 Co Ty opowiadasz,bo jesteś w klice i donosicielem.Plan jest taki aby doprowadzić do upadłości,a chętni na obiekty i teren są co już było za Kowalczyka rozgrywane kiedy nakazywał swoim pracownikom głosować w wyborach na burmistrza
  • Gość: Marek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 20.12.12, 16:27
   Prezes do wymiany. Pózniej audyt finansowy i przegląd kadr.
   • Gość: kieroca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 20.12.12, 18:10
    Jak Ci nie pasuje to dlaczego pracujesz z nami? Ja jestem zadowolony, zmiany idą w dobrym kierunku, zawsze jest tak, że na formach znajdzie się paru nie zadowolonych, którzy będą wypisywać pod różnymi pseudonimami swoje żale. W gazecie oławskiej już była informacja o jednym radnym, który zachowywał się podobnie. Weź się lepiej do pracy...
    • Gość: Daily passenger Re: PKS na rozdrożu. IP: *.wroclaw.hypnet.pl 20.12.12, 21:18
     Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
     :)
     • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 21.12.12, 08:11
      Na forum pisze garstka, większość narzeka na nieudolność prezesa i boi się o swoje miejsce pracy. Pracownicy mają dość zawirowań. Od trzech lat wciąż trwa wielka niewiadoma. Zaczęło się od przekazania tej firmy dla wojewody, później po perturbacjach po interwencji lokalnego posła przejął tą firmę powiat. Od pierwszego lipca 2010 roku powołano nowego prezesa i wiceprezesa na 3 letnią kadencję (która na szczęście się już kończy). Wybór prezesów nie nastąpił tak jak obiecywał starosta w formie konkursu. Choć jak zapewnił ówczesny starosta następny prezes będzie wybrany po konkursie: gazeta-olawa.pl/artykul-1739-jest-nowy-prezes-spolki-pks.html Starosta oczywiście nie zapomniał o swoim partyjnym koledze, który został wiceprezesem: www.dolnoslaski.platforma.org/olawski/nasze_wladze,,,zarzad_w_powiecie.html Po tym wyborze w zakładzie pojawiło się jeszcze kilku pracowników z nadania. Wielu pracuje do dziś.
      Taka ekipa co było do przewidzenia nic dobrego nie będzie mogła zdziałać. W połowie 2011 roku po zmianach w Radzie Nadzorczej zlikwidowano etat wiceprezesa: gazeta-olawa.pl/artykul-3025-pks-bez-wice.html choć dalej pracował jako dyrektor od czegoś tam.... była to oczywista czystka polityczna. Ciekawa sprawa była na wiosnę 2011 roku. Udało się złapać kilku kierowców, którzy okradali firmę (brali kasę za kurs, a nie dawali biletów). Wśród nich wysoko postawiony związkowiec, który walczył o przejęcie PKSu przez starostwo. Nie wiadomo dlaczego sprawy nie zgłoszono na policję, a ci kierowcy dalej pracują: gazeta-olawa.pl/artykul-2914-okradli-nadal-pracuja.html
      Brak nadzoru nad firmą, wiele błędnych decyzji spowodował, że zakład zaczął tracić płynność finansową. Zwolniono pana Jurka z PO. Obserwując to wszystko były prezes pan Kowalczyk zdecydował się wypowiedzieć: gazeta-olawa.pl/artykul-4484-pks-na-rowni-pochylej.html To był dobry moment, aby Rada Nadzorcza wyłoniła nowego prezesa na podstawie konkursu. Nie stało się tak do dzisiaj.
      Jak skończy się sprawa tej spółki? Mam nadzieję, że dobrze dla pracowników.
      Życzę im wszystkiego najlepszego na święta i nowy rok.
      • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 21.12.12, 11:17
       piszesz, że zostało podjętych wiele błędnych decyzji, jak dla mnie to demagogia. Napisz konkretnie jakie to były błędne decyzje. Sprawdź jaki był stan firmy za poprzedniego prezesa a jaki jest teraz. Nie kieruj się kłamstwami publikowanymi w gazetach. Po za tym oczywistą oczywistością jest to, że jak spółka została przejęta przez starostwo to jest przez te starostwo obsadzana, zawsze będą domysły, że odbywa się to kluczem politycznym, bo w lokalnych społecznościach wszyscy się znają i znają swoje aspiracje. A nie powiesz mi przecież, że obecny prezes ma jakie kol wiek aspiracje polityczne, jest to facet od zarządzania, bo na tym się zna, a nie od polityki, a to, że w tle pojawiają się różne osoby to chyba oczywiste... nie rozumiem wylewanych żali, tym bardziej, że firma idzie w dobrym kierunku, wymieniany jest tabor, modernizowany warsztat, ja widzę dużo dobrych zmian.
       • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 21.12.12, 15:41
        Tu się gościu mylisz Erwin Monastyrski wystartował do wyborów samorządowych w 2010 roku w okręgu nr 3, lista nr 4 z listy Platformy Obywatelskiej. Był na ósmym miejscu, startował bez powodzenia do Rady Miasta. Tu link:wybory2010.pkw.gov.pl/owk/pl/021501/2c9682832bc8c788012bca3d58303c82.html?kandydat=2c9682212bd3144c012bd35cacaf55d6
        Pisząc o nim facet od zarządzania to kiepski żart, zwykły karierowicz i tyle.
        Co do błędnych decyzji to jest ich multum, część wymienili inni forumowicze w swoich postach. Co do wymiany taboru, to kupuje się autobusy nie nadające się do prowadzonej działalności. Kto kupuje miejski autobus bez automatycznej skrzyni biegów z welurowymi fotelami, lub luksusowy wycieczkowiec do wożenia ludzi do Wrocławia? Na czym polega modernizacja warsztatu? Na skróceniu jego czasu pracy, czy zwolnieniu ludzi? Reszta błędnych decyzji do wiadomości Rady Nadzorczej (nie o wszystkim mogę pisać na forum).
        • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 21.12.12, 17:51
         rozumiem, ze nie miał startować, rozumiem, że nie ma kupować, rozumiem, że multum błędnych decyzji to tylko te autobusy tak? a reszta do wiadomości rady, rozumiem, ze to nie jest demagogia i publiczne szkalowanie. Rozumiem, że duży przetarg, który zapewne niebawem wypracuje też będziesz krytykował, bo rozumiem, że takie masz zadanie. Rozumiem, że zawsze będziesz na nie, bo tak. Rozumiem, że jesteś ze starej ekipy, która za wszelka cenę - nawet większości zadowolonych pracowników - chce przejąć władzę dlatego zawsze będziesz na nie.
         • Gość: Driver Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 21.12.12, 19:44
          Prezio miał prawie trzy lata na wskazywanie się. Niech się pochwali co zrobił, bo chwalenie się przetargiem, który może wyjdzie a może nie jest śmieszne. Jako kierowca nie mogę stwierdzić co takiego zrobił. Niczym się nie wykazał, no może założył internet w kilku autobusach. Z tego co słyszałem od przewodniczącego związków, to w firmie krucho z kasa i bedą zwalniać. W takiej sytuacji należy zmienić zarząd. Niech to będzie prawdziwy fachowiec, ktoś z zewnątrz z poza układów. Tego chce większość. Wesołych Świat.
          • Gość: mario Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 21.12.12, 20:23
           ty tak poważnie myślisz czy tylko sobie żartujesz? przeciez wiesz jak jest w innych pekaesach u nas jest całkiem dobrze, a jezeli chodzi o zwolnienia to rozgladnij sie, wszedzie zwalniaja. ja sie bede bardzo cieszył jak zwolni sie tych zadymiarzy, którzy niszą nasza firmę, bo jak czytam te wasze dyskuje to widze, ze do krzykaczki jest kazdy a jak chodzi o argumenty dlaczego jest zły to wychodzi, ze zły bo musi zwolnić. zwalnia bo wszystko na okolo sie sypie, jak ma paru zwolnic a uratowac cała firme to ja go wspieram. a jak myslisz, ze zmiana prezesa cos da to sie grubo mylisz, nowy jak sie pojawi to na poczatku bedzie musiał sie wykazać i dopiero wtedy głowy poleca. pozatym nie rozumiem dlaczego emocjonujecie się ta garstka zadymiarzy, związkowcy przecież muszą cos pisać, bo inaczej czuliby sie nie potrzebni. Zycze wesołych świąt i więcej wiary w ludzi. pozdrawiam mario
           • Gość: Barnaba Re: PKS na rozdrożu. IP: 72.21.217.* 22.12.12, 18:03
            Wystarczy zwolnic jednego. Ryba psuje sie od glowy. Dla niego kazdy miesiac to gruba
            kasa. Bedzie chcial wytrwac jak najdluzej. Bedzie powtarzal ze nie zle wszedzie zwalniaja
            i maja problemy. Do czasu ogloszenia upadlosci. Prosze nie nazywac ludzi pracujacych w
            PKSie kilkadziesiat lat zadymiarzami.
            • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 22.12.12, 19:43
             Poniżej dane z ostatniego miesiąca:
             Prezes LOTu odwołany
             Prezes portu w Gdańsku też
             Prezes Growagu też
             Prezesa Idea TFI też wyrzucili
             Ten od zakładów mięsnych Duda też się pożegnał ze stołkiem
             Rada Nadzorcza z Unimotu też podjęła decyzję....
             Walne zdecyduje o odwołaniu prezesa Giełdy papierów Wartościowych
             Może nadeszła pora, aby to zrobić?
             • Gość: mario Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 24.12.12, 12:24
              bo to garstka ludzi robi z igły widly, zobaczcie co sie dzieje w zwiku, ludzie za nasze pieniądze szkola się w egipcie, teraz podnoszą nam opłaty za wode to jest dopiero skandal. a to tez jest spółka miejska, tego prezesa powinno sie zwolnic o szpitalu juz nie bede pisał, bo tam jest dramat. zachoruj to zrozumiesz, bez kasy, pleców, znajomosci nic tam nie załatwisz. pozdrawiam wigilijnie smaczego karpia i więcej wiary.
              • Gość: Tadek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 27.12.12, 17:25
               O ile mi wiadomo to w ZWiKu dostali duże dofinansowanie z Unii Europejskiej. W szpitalu tez. A po przejęciu przez starostwo mamili pracownikow, że będzie lepiej. A co wyszło? Kumoterstwo, etaciki dla swoich i kłopoty pracownikow. Miała byc budowana stacja diagnostyczna, miała super funkcjonować nowa lakiernia. Dlaczego tak nie jest? Odpowiedzcie sobie sami.
               • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 28.12.12, 15:32
                Nic nie trwa wiecznie,ci co chcieli aby firmę przejęło Starostwo dziś krytykują tą decyzję ,a czemu niema Okręgowej St.Diagnostycznej,bo zapewne komuś na tym zależało ,by ta inwedtycja w tym miejscu ne powstała,projekt i pozwolenie było.
                • Gość: KSU Re: PKS na rozdrożu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.12, 18:36
                 Kto za te błędy i wypaczenia odpowiada?
                 • Gość: Zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.satan.cz 29.12.12, 20:31
                  Juz kiedys jeden krzyczał, ze Balcerowicz musi odejść tak jak teraz robi to garstka zadymiarzy. Wszyscy wiemy do czego to doprowadziło. Rozumiem kolegów, którzy doceniają obecnego prezesa za to, że nie dogaduje sie jak to juz ktos trafnie napisał z zadymiarzami. Cieszę sie, ze Ci którzy widzą ile dobrego sie dzieje w naszym zakładzie zaczynaja o tym pisać. Oczywiscie w każdej firmie znajdzie sie garstka idiotów, którzy tego nie rozumieją bo łatwiej jest niszczyć niz budować. Mam nadzieje, że w naszej firmie zadymiarze rozglądną sie i zobaczą, że są sami... Pozdrawiam kolegów
                  • Gość: Adam Re: PKS na rozdrożu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.12, 09:24
                   Ci, którym podoba sie nieudolność obecnej ekipy to garstka. Większość chce zmian, póki nie jest za późno.
                  • Gość: Diagnosta Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 30.12.12, 12:36
                   Siedzi sobie taki w Czechach, baluje i wyzywa pracownikow od idiotów. Nie porównuj tych nieudaczników do Barcelowicza. Zmiany zarządu są konieczne i to szybko. Inaczej majątek zostanie rozprzedany a ludzie zwolnieni. A firma ma duży potencjał i pracuje w niej wielu fachowców. Tylko trzeba umieć tym majątkiem zarządzać!!!
                   • Gość: Renia Re: PKS na rozdrożu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.12, 08:27
                    To nie jest prywatna firma paru cwaniaczkow. Ktoś chyba o tym zapomniał.
                    • Gość: Mechanik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 02.01.13, 21:43
                     Pisanie na forum dużo nam nie pomoże. Trzeba spotkać się z Radą Nadzorczą i z Starostą. Nie ma na co czekać:
                     STAROSTA OŁAWSKI Zdzisław Brezdeń przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków, po wcześniejszym umówieniu i ustaleniu godziny w sekretariacie Starostwa:
                     we środy od godziny 15.00 do 17.00
                     oraz w piątki od godziny 8.00 do 10.00
                     (pokój nr 201).
                     • Gość: Zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.satan.cz 02.01.13, 23:44
                      To ja juz nie rozumiem, w zakładzie ludzie mówią, że jest dobrze bo jak patrzymy na inne pekaesy to nasz jest w doskonałej kondycji a tutaj na forum dwie osoby robią taki dym jakby sie firma zaraz miała zamykać. Większość nie chce zmian, część chce... To o co tak naprawde chodzi?
                      • Gość: mechanik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 03.01.13, 00:08
                       czego tu nie rozumieć? Przecież nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. Tutaj na forum 3 osoby (dwie zwolnione a jedna na wypowiedzeniu) sieje zamęt i wypisuje banialuki. Wiem, że są osoby które skrzętnie wszystko dokumentyja. Po za tym wszystko jest w jak najlepszym porządku, pozdrawiam.
                       • Gość: Dyrektor Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 03.01.13, 07:38
                        Z wpisów wyraźnie widać, że prezesi usilnie próbują zdyskredytować (przestraszyć?) niezadowolonych z ich pracy. Nic dziwnego, nie chcą stracić dobrej kasy: tu można zobaczyć oświadczenia majątkowe
                        Wszyscy widzą, że rządy tej ekipy powołanej politycznie nie przynoszą efektów. Konkurencja radzi sobie o wiele lepiej. Niech wspomnę np. firmę Sevibus - mają lepsze autobusy: www.sevibus.pl/autobusy, niedawno otworzyli nowoczesną stację kontroli pojazdów: www.sevibus.pl/oskp a ceny biletów mniejsze niż w PKSie.
                        A oławski PKS likwiduje kursy, zwalnia pracowników, skraca czas pracy warsztatu i sklepu.
                        Dla szefostwa wszystko jest w najlepszym porządku......
                        • Gość: Passenger Re: PKS na rozdrożu. IP: *.wroclaw.hypnet.pl 05.01.13, 23:30
                         "Wiem, że są osoby które skrzętnie wszystko dokumentyja." Możesz wyjaśnić co tak skrzętnie dokumentują?
       • pekaesowiec Re: PKS na rozdrożu. 11.01.13, 08:34
        Domyślam się kto jest autorem tego postu. Pisze tu, że gazety kłamią, a ja uważam, że kłamie obecny prezes, dla którego najważniejszym celem jest utrzymanie stołka. Sam już nie wie jak to zrobić, wie, że ocena jego pracy jest tragiczna, liczy na koneksje polityczne. Startował do rady miasta z list PO, a ostatnio bardzo polubił na Facebooku polityków PiSu. Szczególnie lubi posła Jackiewicza....
        a pracownicy PKSu już czekają na nowego prezesa.
        • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 11.01.13, 13:26
         co Ty za głupoty piszesz nikt nie czeka na nowego prezesa, obecny jest bardzo dobry. Zobacz co się dzieje na nowym basenie oławskim jakie tam są straty i skandale...
         • Gość: PUI Re: PKS na rozdrożu. IP: 109.207.59.* 18.03.13, 12:09
          DO BASENU SIĘ DOFINANSUJE A PKS SIĘ SPRZEDA I PO KŁOPOCIE A KASA SIĘ PRZYDA DLA STAROSTWA
  • Gość: Mechanik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 07.01.13, 14:45
   Zle sie dzieje w PKSie i to wina tych na górze.
   • Gość: Oławianin Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 09.01.13, 14:00
    Chyba jest coś narzeczy, a szkoda, to była taka prężna firma za byłego dyrektora.
    • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 10.01.13, 18:32
     co Wy gadacie, ja jestem zadowolony. Zmiany idą w dobra stronę, nie gadajcie głupot.
     • Gość: FC Barcelona Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 10.01.13, 20:14
      Firma nie przetrwa kryzysu w branży z altualna ekipa. Dlatego, że osoby na kierowniczych stanowiskach nie maja odpowiedniego wykształcenia. Większość nie ma studiów wyższych w kierunku za, który odpowiada. Zwalnia się niewygodnych, a trzyma i przyjmuje kolesi lub z nakazu politycznego. Jeśli szybko nie nastąpią powazne zmiany kadrowe, to za pare miesięcy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Konkurencja nie śpi. Prywatne firmy przejmują lukratywne kursy i klientów warsztatu. Ryba psuje się od głowy.
      • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 11.01.13, 13:33
       Jak na razie to nasza firma jest bardzo dobrze zarządzania, ogólny wynik jest dodatni. W trudnej sytuacji zewnętrznej nigdy nie zmienia się wodza, bo dopiero wtedy było to zagrożeniem dla naszej firmy. Nie piszcie głupot jak się nie znacie na zarządzaniu. Zobaczcie lepiej co sie dzieje na naszym oławskim basenie, który zarządzany jest przez osoby, które nie powinny się tym zajmować. Brali pieniądze przez pół roku przed otwarciem...
       • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 11.01.13, 19:42
        Prezes nie rób ludzi w bambuko. Jesteś tu jedyny zadowolony ze swoich rządów. Idź posłuchaj na warsztat co mechanicy myślą o tym "dobrym zarządzaniu". Pogadaj z kierowcami, ale nie z przewodniczącym związków i jego kolegami, tylko z resztą. Wszyscy czekają na konkurs i nowego prezesa. Nie porównuj PKSu do basenu, jak wyniki finansowe basenu nie wyjdą na zero to urząd miasta dopłaci. PKS jak nie wyjdzie na zero to starostwo nie dopłaci - nie ma z czego.
        • Gość: pongo Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 12.01.13, 16:19
         Napewno jak przyjdzie nowy prezes to będziecie pracować dwa razy w tygodniu po dwie godziny,leniuszki do pracy,żaden prezes wam nie pomoże poprostu was rozpirzą ,popatrzcie n JZS,im też się zdawao ,że są pępkiem Polski.
         • Gość: Pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 12.01.13, 20:46
          Obecny prezes miał czas, aby się wykazać. Trzy lata jako wiceprezes, dyrektor do spraw rozwoju i prawie trzy lata jako prezes zarządu. Ten czas zmarnował. Nie było odpowiednich inwestycji, zamiast rozszerzać działalność to się likwidowalo. Kto się nie rozwija tem się cofa. Przykład JZS jest dobry, gdyby w odpowiednim czasie wymieniono kadrę zarządzająca i poczyniono odpowiednie kroki, to zakład by istniał. Można było nawiązać współpracę z Volvo. Tylko zarząd za wszelka cenę chciał utrzymać stołki. My szeregowi pracownicy chcemy pracować jak najlepiej i byc dumni ze swojego zakładu. Jednak musi nim zarządzać osoba mająca odpowiednie kwalifikacje, energię i plan działań. Szef, którego głównym celem utrzymanie stołka doprowadzi do tego co stało się w JZS. Na szczęście o potrzebie zmian w Zarządzie maja swiadomosc właściciel i Rada Nadzorcza.
          • pekaesowiec Re: PKS na rozdrożu. 14.01.13, 17:38
           Podpisuję się obiema rękami pod powyższym postem.
           Obecnego prezesa mogę ocenić przytaczając cytat z Sztaudyngera "Niektórzy wysoko lecą nie dzięki skrzydłom lecz plecom!"
           Czekam na prezesa, który zostanie nim nie dzięki plecom, a dzięki głowie.
           • Gość: kontr zwiazkowiec Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 14.01.13, 18:23
            czyli co? będziecie pisali kolejne szkalujące i zastraszające anonimy jak jeden z Was? pół zakładu się z Was śmieje. Jesteście zadymiarzami jak ktoś tu słusznie napisał. Czas zadymiarzy skończył się w epoce komunizmu. Pracuje w warsztacie i nie jestem super zadowolony, bo nie mam z czego, ale tez nie powiem, że jest tak źle jak pisze grupka zadymiarzy. Według mnie jest tak jak wszędzie, raz lepiej raz gorzej, ot normalny praca i normalny zakład.
            • Gość: Obserwator Re: PKS na rozdrożu. IP: *.play-internet.pl 14.01.13, 18:39
             Szkoda nawet komentować wasza dyskusje, bo jest tak jałowa i płytka. Rozgladnijcie sie pekaesiarze gdyby Polbus dworca nie sprzedał to juz by go dawno nie było. Powinniście waszego prezesa na rękach nosić za to, ze wasza firma tak dobrze sie trzyma. Pracuje w waszej konkurencji i powiem wam, ze wszyscy wam zazdroszczą dlatego nie rozumiem skąd tyle narzekania?
             • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 14.01.13, 19:38
              Nie trzeba być zbytnio inteligentnym, aby stwierdzić, że to sam "wódz" z Pekaesu odpowiada niezadowolonym pracownikom. Robi to z IP: *.ronus.pl i z komórki IP: *.play-internet.pl
              Trochę to dziecinada, ale chyba zdaje sobie sprawę, że jego czas w Pekaesie się kończy.
              • Gość: Zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.finemedia.pl 14.01.13, 22:30
               Oczywiscie, bo jak ktos jest zadowolony to tylko prezes tak? A jak nie zadowolony to wszyscy pracownicy tak? Zadymiarze zajmijcie sie pracą a nie intrygami. Wszyscy wiemy, ze to 2 osoby ze zwiazków wypisują tutaj te banialuki aby wylądować swoje żale. Pamiętajcie, że część z nas jest zadowolona.
               • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 14.01.13, 22:39
                a w trzeciej minucie słychać strzały!!!
                • Gość: pongo Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 15.01.13, 09:12
                 Przepracowałem w tej firmie prawie 40 lat ,było różnie ,nie mogę zrozumieć jak można walić w swoje gniazdo,nigdy nie należałem do żadnych zwiąków,a to dlatego że nie po drodze było mi z ich przywódcami.
                 • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 15.01.13, 10:11
                  Coś jest na rzeczy ze słabym zarządzaniem w tej firmie. W tym roku skrócono pracę warsztatu i likwiduję się kursy do Strzelina.
                  • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 16.01.13, 12:02
                   coś jest na rzeczy, związkowcy robią zadymę, bo boją się zmian a te ida w dobrym kierunku. Coś jest na rzeczy, brawa dla obecnego prezesa za działania!
   • Gość: Natalia Re: PKS na rozdrożu. IP: *.play-internet.pl 25.02.18, 14:22
    chce zgłosić skargę a mianowicie chodzi o niedzielę 25.02 2018 miałam planowany wyjazd z dworca PKS w Oławie .Według rozkładu autobus do Wrocławia powinien być 13.20 !!!byłam 5 min przed czasem a autobusu nie bylo po czym dowiedziałam się że autobus ten wyjechał 10 min wcześniej niż powinien .Jestem spóźniona do pracy .!Nie wiem za co ci kierowcy maja płacone skoro nie trzymają się czasu !!!!
  • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 16.01.13, 09:07
   Na razie informacji o konkursie na prezesa PKSu nie ma.
   www.bip.starostwo.olawa.pl/#Z2V0Q29udGVudHMoNjczNzcp
   Starosta 3 lata temu wyjaśniał: "Nie przeprowadzono konkursu w przypadku powołania obecnego zarządu, bo ze względu na konieczność zachowania ciągłości zarządzania przedsiębiorstwem, nie było możliwości przeprowadzenia całej skomplikowanej procedury w tak krótkim okresie czasu, bez ryzyka negatywnych skutków braku organów kierowniczych PKS SA."
   gazeta-olawa.pl/artykul-1739-jest-nowy-prezes-spolki-pks.html
   Mam nadzieję, że teraz konkurs ogłoszą odpowiednio wcześniej.
   Załoga jest już zniecierpliwiona.
   • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 16.01.13, 12:03
    chyba Ty jesteś zniecierpliwiony, załoga jest zadowolona. Coś jest na rzeczy, bo związkowcy boją się, a to oznacza, że obecny prezes powinien zostać!
    • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 16.01.13, 12:15
     Związkowcy może się boją. Nowa miotła może zmienić to co wywalczyli. Aktualny prezes dogadał się z nimi już dawno, jednemu przewodniczącemu najlepszy autobus, drugiemu dobre kursy.... Już zdecydowano, że obecny prezes musi odejść. Klamka zapadła.
     • Gość: Adam Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 16.01.13, 15:34
      Jak ma byc dobrze jak skrócił czas pracy na warsztacie. Części przychodzą późno a my zamiast Naprawiac musimy iść do domu?
     • Gość: kazik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 17.01.13, 13:11
      już udowodniono, że prezes się sprawdził i zostaje...
  • Gość: Brother Re: PKS na rozdrożu. IP: 79.162.132.* 17.01.13, 07:18
   PKS to nie jedyna firma, gdzie jest nieudolny prezes. Może zamiast wylewać tutaj na niego słuszne żale, załóżcie sobie swoje forum wzorem np. Autolivu:
   www.autoliv.fora.pl/autoliv-olawa,7/
   • Gość: kazik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 17.01.13, 13:13
    dobry pomysł! wtedy związkowcy będą mogli się wykazać
    • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 17.01.13, 19:59
     Kłopoty tej firmy zaczęły się z dniem przejęcia przez starostwo. Przyjęty na chybcika niekompetentny prezes, jego polityczny zastępca plus kilkunastu niekompetentnych doprowadza tą spółkę do upadku. Tak mówią długoletni pracownicy i boją się o swoją przyszłość i przyszłość swojej firmy.
     • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 18.01.13, 08:47
      Sam jesteś niekompetentny
      • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 18.01.13, 16:46
       każdy mówi co innego, nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. przeciez kazdy wie, że sam zrobi to lepiej, a to, ze tylu nas pracuje w tym zakładzie to znajdzie się paru oszołomów, który będa wykrzykiwać swoje żale, ale tak naprawdę po za żalami nie mają nic do zaoferowania. jedyne czego żądają to innego prezesa tylko dlatego, ze związki zawodowe każą im tak mówić i pisać. i taka cała jest prawda.
      • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 18.01.13, 16:52
       nie obrażajmy się nawzajem, prawda jest taka, że nikt z nas nei ma wiedzy o zarządzaniu i tylko nam sie wydaje, ze zrobilibyśmy to lepiej. gdzies czytałem ostatnio, jak oddawali w zarzadzanie lekarzom szpitale, dziś wiemy jak to sie skończyło. dobrze jest ponarzekać, ale prawda jest taka, ze mamy stabilna prace a tylko związkowcy nas podburzają, szkoda się kłócić
  • Gość: Mechanik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 18.01.13, 15:12
   Jak mamy dobrze pracować jak na hali warsztatu jest 5 stopni ciepła ? Prezes siedzi sobie w ciepłym i uważa, żeby wszystko OK.
   • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 18.01.13, 16:15
    I dlatego powinni was rozwiązać,pójdziecie do prywaciaży tam będzie 6 st. ciepła ,a i prezesa zobaczysz dopiero na wiosnę.
    • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 18.01.13, 16:49
     nie potrzeba nam takich emocji, przeciez kierownik mówił, ze ogrzanie naszej hali to albo my albo ogrzana hala. ale przyznasz, ze nie jestesmy zostawieni sami sobie, po co robisz ferment pod dyktando związkowców?
  • Gość: Członek związku Re: PKS na rozdrożu. IP: 79.162.139.* 19.01.13, 12:58
   Jeżeli zmiana prezesa nie nastąpią szybko, to może nas czekać to co dziś PKS Wschód z Lublina. Autobusy nie wyjechały w trasę, bo nie było pieniędzy na paliwo. www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/765586,Zabraklo-paliwa-Autobusy-PKS-nie-wyjada-na-trasy
   Czy będzie spór zbiorowy w PKS Oława? Trwają rozmowy.
   • Gość: Kierowca z Głogowa Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 21.01.13, 07:25
    Może Was czekać wiele niepopularnych decyzji, np. propozycja obniżenia pensji o 10%, likwidacja funduszu socjalnego (jak w PKS Bytów), likwidacja kursów, obniżki płac (PKS Krosno).
    Jeżeli wymieni się prezesa tak jak np. w Radzyniu Podlaskim to PKS może konkurować z innymi firmami.
    Na koniec proponuję zapoznać się ze starym ale wciąż aktualnym artykułem: www.wykop.pl/ramka/1217735/stworzyli-stolek-zeby-mogl-zostac-wiceprezesem/
    Pozdrowienia dla Przewodniczącego Związku Zawodowego Kierowców.
  • Gość: Tobi Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 22.01.13, 07:20
   Poszperałem w archiwum. Widać, że problem w tej firmie jest od paru lat. Ciekawe jak się skończy? Czy posprzedają majątek i zwolnią ludzi, czy znajdzie się ktoś z otwartą głową i firma będzie się rozwijać?
   forum.gazeta.pl/forum/w,231,116911004,,A_co_tam_w_PKSie_podwyzki_plac_juz_byly_.html?v=2
   forum.gazeta.pl/forum/w,231,108906987,,Pracownicy_PKS_w_Olawie_nie_dajcie_sie_politykom_.html?v=2
   forum.gazeta.pl/forum/w,231,102004175,102004175,Strajk_w_olawskim_PKS_.html
   • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 22.01.13, 08:45
    Zobaczcie co powstało po Oławskim Polmozbycie i ilu ludzi tam pracuje ,życie nie lubi pustki.
    • Gość: xyz Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 22.01.13, 10:19
     tylko idiotow
     • Gość: zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.finemedia.pl 22.01.13, 22:13
      panowie związkowcy, od 3 lat krzyczycie, ze firma upada a z tego co my wszyscy widzimy macie się coraz lepiej. firma nie tylko nie upada, ale rozwija się, kupowane są nowe autobusy. zajmijcie się lepiej tym, gazeta-olawa.pl/artykul-2914-okradli-nadal-pracuja.html . Moim zdaniem to związki zawodowe sa największym problemem naszej firmy, wszyscy to mówia, tylko nikt nie chce tego powiedzieć głośno, bo się boi - ale i to się zaraz zmieni, bo rozmowy trwają. Wyrzucić związki zawodowe, które niszczą nasz zakład!
      • Gość: Tomek Kolo Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 23.01.13, 06:51
       Ta cytowana sprawa pokazała właśnie, jak nieudolne jest kierownictwo tej firmy. Wśród tych, którzy połakomili się na firmowe pieniądze byli przedstawiciele związków (nie tylko ci szeregowi). Prezes powinien w takiej sytuacji powiadomić policję i zwolnić złodziei. Nie zrobił tego, potwierdzając tylko, że to firma w której króluje nepotyzm i kumoterstwo.
       Normalni pracownicy dobrze pamiętają tamtą sprawę, nie mogli zrozumieć takiego postępowania. Dlatego, teraz oczekują szybkiej zmiany prezesa i powołanie nowego kompetentnego w trybie konkursu.
       tinyurl.com/awxxygg
       • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 23.01.13, 10:10
        Związki zawodowe w tej firmie to całe jej zło,to nie krzykacze ale partnerzy do rozmowy o firmie z załogą powinni być przywódcami związków
        • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 24.01.13, 07:25
         A ja uważam inaczej. Złe jest kierownictwo tej firmy - prezes i prokurenci. W wielu PKSach dobrzy menadżerowie potrafili dofinansować zakup nowych pojazdów z funduszy Unii Europejskiej jak np. w PKSie Ostrowiec gdzie na zakup 30 pojazdów firma uzyskała 5 milionów złotych: www.radio.kielce.pl/page,,Nowe-autobusy-w-ostrowieckim-PKS,ba96fd54d2bb20c3260b6849b9141f41.html
         Zresztą ten PKS jest jedną z lepszych w regionie a w grudniu otrzymał statuetkę "Fair Play 2012".
         Jakoś można, kryzys i związki zawodowe nie przeszkodziły....
         Wiele firm mniejszych i prywatnych potrafiło zdobyć dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na projekty w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007 - 2013. Takie fundusze dofinansowały np. wyposażenia stacji kontroli pojazdów i pojazdów serwisowych, ekologicznych lakierni.
         Dlaczego tego nie ma w oławskim PKSie?
         Odpowiedzcie sobie sami.
         • Gość: autobusiarz Re: PKS na rozdrożu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.13, 09:05
          Nie przesadzajcie.
          Ostatnio Wasz PKS wygrał wraz z Marco Polo z Wrocławia przetarg na obsługę komunikacji w... gminie Kobierzyce.
          Zastanawiam się tylko jakim cudem - dotacje łożone przez Starostwo w Oławie, spożytkowane będą do obsługi pasażerów w gminie nie leżącej nawet w sąsiedztwie Powiatu Oławskiego.

          Po drugie, będą to obsługiwać za śmieszne pieniądze (miesięcznie jakieś 60-70 tyś taniej niż obecnie). Ciekaw jestem kto dołoży do tego interesu w tej Spółce - Wasz Prezes, czy Marco Polo?
          Zobaczycie jak Was wykorzystają... Dajecie nowe autobusy (bo Was stać a tamtych nie), ale nie macie nic do gadania - bo nie Wy zarządzać będziecie tym kontraktem...
          Powodzenia w szybszym osiągnięciu dna!
          • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 24.01.13, 09:51
           Dotacji nie mozna otrzymać bo firmą zarządza starostwo.
           • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 24.01.13, 10:17
            Nie masz gościu racji. Na przykład powiat ziemski Koszalin przejął lotnisko w Zegrzu Pomorskim.
            Na przygotowanie inwestycji znalazło się 9 mln euro unijnych dotacji przyznanych regionowi. Ma zacząć działać w 2015 roku.
            W naszym powiecie jest kilkadziesiąt firm i instytucji, które skorzystały z dofinansowania z UE. Na zakup maszyn, urządzeń, szkolenia pracowników. Władze PKSu nawet się nie starały o takie dofinansowanie. Ani teraz gdy jest własnością powiatu, ani wcześniej. Aktualny prezes PKSu, był przed przejęciem PKSu przez powiat wiceprezesem i dyrektorem ds. rozwoju, miał dużo czasu, aby się wykazać. Teraz ponoć powiat ma ogłosić konkurs na nowego prezesa.
            • Gość: me Re: PKS na rozdrożu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.13, 11:36
             Skoro właścicielem spółki jest Powiat, to niestety pieniążki Oławian, w tej sytuacji konsumowane są dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców Kobierzyc...
             Chwalebne zaiście...
             • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 25.01.13, 08:42
              Nie rozumiem macie wygrany przetarg i też nie pasuje,wykorzystajcie sytuację kolejarzom nie chce się pracować.
              • Gość: autobusiarz Re: PKS na rozdrożu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.13, 08:46
               Czego nie rozumiesz??
               Tego, że wygrywa się po to aby zarobić, a nie dołożyć??
               Jeśli to jest dla Ciebie nie jasne - to dziwię się...
               Ale może nie powinienem?
               Ciekaw jestem Rada Nadzorcza wie i czy zdaje sobie z tego sprawę...
               • Gość: prawnik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 25.01.13, 15:36
                z tego co wiem to całkiem fajne pieniądze będziemy z tego mieli, problem jest taki, ze naszemu prezesowi się udaje, a to jest nie w smak wszystkim tym, którzy zaklinają rzeczywistość i piszą, ze jest inaczej. Związkowcy ręce precz od naszego zakładu, już wystarczające narozrabialiście!
                • Gość: cyrk Re: PKS na rozdrożu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.13, 10:39
                 Witam
                 Nigdy nie sądziłem , że firmę z takim potencjałem można w tak krótkim czasie rozłożyć .
                 Związki zawodowe są dla ludzi ale niestety mądrych . Związek zawodowy powinien pomagać pracownikom jak również interesować się faktycznym stanem firmy i szybko reagować w sytuacji złego zarządzania .
                 Czy nikt nie widzi ze związkowców , że brakuje już pieniędzy na paliwo , że zablokowane są juz zakupy w niektórych hurtowniach bowiem nie są uregulowane zobowiązania , że żaden samochód nie jest litrażowany i pali ile chce (pewnie tego nie widzą bo to uderzy po ich kieszeniach), nie widzą niedawnej inwestycji w Kobierzycach(konsorcjum którego mozna było uniknąć i wystartować do przetargu samodzielnie ) , która przynosi stratę .
                 Stacja obsługi od dwóch lat przynosi stratę i nic z tym się nie dzieje .
                 To jest już poważny problem śmiem twierdzić , że to równia pochyła .
                 Niestety ale o tym nie wie sam właściciel Starosta Brezdeń jak również związki zawodowe nie mówiąc już o samym Prezesie .
                 Brak gospodarza (y) i zupełna indolencja , mam wrażenie , że to nikogo nie interesuje .  • Gość: Marek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 24.01.13, 15:26
   Prezes jakby miał honor to by się podał do dymisji.
   • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 25.01.13, 15:36
    jakbyś miał honor to byś się podpisywał z imienia i nazwiska!
  • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 25.01.13, 11:32
   W firmie najwięcej zależy od ludzi, a szczególnie od tych, którzy zarządzają firmą. W tym przypadku, wiele błędnych decyzji i zaniechań się teraz mści. Ratunkiem dla tej firmy może być tylko skok do przodu, a nie likwidacja połączeń i zwalnianie ludzi.
   Nowe inwestycje, dofinansowania zewnętrzne lepszy nadzór i dobre pomysły może poczynić tylko dobry menadżer. Takiego w PKS Oława od dawna brak.
   • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 25.01.13, 15:38
    nie rentowne kursy likwiduje się po to, aby zarabiać a nie do nich dokładać, ale jak Wy kierowcy możecie to zrozumieć, dla Was liczy się tylko to, aby można było coś, gdzieś, jakoś.... ech komuna
  • Gość: J23 Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 25.01.13, 15:21
   W prywatnej firmie taki "fachowiec" jak Wasz prezes to długo by nie popracowal.
   • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 25.01.13, 15:41
    bo?
    • Gość: J. M. Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 27.01.13, 17:42
     Jak się nie ma sukcesów po 6 latach pracy to można mieć stresa. Druga taka fucha już mu się w życiu nie trafi.
     • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 28.01.13, 12:13
      a czym jest wg Ciebie sukces?
      • Gość: Darek Manecki Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 28.01.13, 17:45
       Czy Wam się naprawdę nie opłaca jeździć do Strzelina?
       • Gość: Kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 29.01.13, 11:16
        Brawa dla kolegów związkowców. Czas przestać się kłócić między sobą. Trzeba szybko przeprowadzić w PKSie zmiany, żeby nie było za późno.
        • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 29.01.13, 11:49
         aby na co nie było za późno?
  • sasidka Re: PKS na rozdrożu. 29.01.13, 13:27
   Jedno mnie dziwi, że jakiś cel istnienia PKS jest, a likwidacja wszystkich połączeń do tego stopnia, że w tygodniu ostatni autobus z Wrocławia do Oławy jest o 19:20 jest kpiną, bo niektórzy pracują dłużej niż do 15. Rozumiem oszczędności, ale kasacja wszystkich połączeń po 19 (w tygodniu)?
   • Gość: gość Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 29.01.13, 13:47
    dla mnie pasażera to co za różnica kto mnie będzie woził,w tej chwili jeżdzę autobusami PKS
   • sasidka Re: PKS na rozdrożu. 29.01.13, 13:58
    Jak się okazało-od tygodnia mają błąd na stronie. I nie usunęli tych połączeń na trasie Wrocław-Oława. Tylko czy korekta błędu jest tak trudna? Nie-lepiej wszystkich wprowadzać w błąd i generować koszty na infolinii.
    • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 29.01.13, 14:01
     nie myli się ten, kto nie pracuje :)
     • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 29.01.13, 18:08
      Cały czas coś szwankuje w tej firmie. Dlaczego starosta chowa głowę w piasek. Kiedy konkurs na nowego prezesa?
      • Gość: Pączek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 06.02.13, 18:37
       Dlaczego udajecie, że umiecie naprawiać samochody innych marek nie mając wiedzy technicznej. Technologia w samochodach ciężarowych jest tak zaawansowana, że obecnie nie można naprawić ich za pomocą młotka i przecinaka jak kilkanaście lat temu. Zmiana nazwy na Proservice to był poważny błąd. Zamiast zmiany nazwy trzeba było zmienić podejście do klienta i zadbać o magazyn części by nie odstraszał klienta czasem oczekiwania i ceną. Po za tym dodzwonić się na warsztat lub do sklepu graniczy z cudem.
       Widać, że nie ma mądrego menadżera w tej firmie.
       • Gość: Zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.finemedia.pl 10.02.13, 00:50
        A ten znów swoje, menadzerem warsztatu jest kierownik, Ty byś to lepiej zrobisz tak, wpisz swoje propozycje poprawy oceniamy czy są dobre, bo każdy może narzekać
        • Gość: Radny Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 10.02.13, 16:28
         Najpierw to ocenimy prezesa, który jak widać nie tylko nie umie zarządzać, ale ma problemy z pisaniem po polsku, a nowemu prezesowi zaproponujemy plan naprawczy.
         • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 11.02.13, 18:12
          ja tez potrafię narzekać, basen jest do dupy, straż miejska nic nie robi, szpital nie leczy, ogólnie to wszystko jest złe... czy mam pomysł na rozwiązanie? tak, to wina tuska! zawsze w tłumie znajdzie się paru durni, którzy wytkną słabości, ale jak przyjdzie wskazać pomysły na coś lepszego, czego niby wszyscy oczekują to okazuje się, że to o jest jest dobre. jak już wcześniej pisałem, stop zadymiarzom związkowym, stop nieróbstwu, stop narzekaniu, pracujmy a będzie tak jak chcemy by było, narzekaniem nic się nie zbuduje. ale czy zadymiarze są w stanie to zrozumieć?
          • Gość: Fachman Re: PKS na rozdrożu. IP: 91.240.100.* 14.02.13, 14:35
           W przypadku PKSu to jest konstruktywna krytyka.
           • Gość: Zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.finemedia.pl 16.02.13, 14:11
            Konstruktywna czyli co dokładnie?
            • Gość: Gestalt Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 21.02.13, 21:22
             Podobno szukają do pracy specjalistę do planowania. Kiedy zmiana prezesa?
             • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 22.02.13, 18:46
              Wybory prezesa są nieodwołalne, aktualnemu kończy się kadencja. Musi być konkurs. Aktualny nie powinien mieć żadnych szans w reelekcji (no chyba, że nie będą się liczyć argumenty merytoryczne, tylko polityczne).
              • Gość: Zorba Re: PKS na rozdrożu. IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.13, 12:20
               No właśnie ta firma ma kłopoty dlatego, że kierownictwo kierowało się względami politycznymi, a nie biznesowymi. Przez to zatrudniani zostali politycy ich rodziny i koledzy. Tak też dobierano firmy reklamowe, ubezpieczeniowe czy do obsługi prawnej. Jeśli to się nie zmieni, to w naszym powiecie zniknie PKS, a wozić nas bedą małe prywatne busiki. Zmiany muszą jednak wyjść od właściciela czyli od starostwa. Tylko tam nie ma chyba świadomości, żeby tego szybko dokonać.
               • Gość: Verniks Jest konkurs na prezesa PKSu IP: *.xdsl.centertel.pl 07.03.13, 21:35
                W końcu jest konkurs na prezesa PKSu w Oławie.
                www.bip.pks.olawa.pl/
                Ciekawi mnie dlaczego kandydat musi mieć Certyfikat Kompetencji w transporcie krajowym rzeczy i osób, a w transporcie międzynarodowym tylko rzeczy. Czy to tylko niedopatrzenie, czy celowe działanie? Przecież ta spółka prowadzi transport międzynarodowy osób. Chwali się nowym nabytkiem - super turystycznym autobusem.
                Jest nadzieja, na to, że firma przetrwa. Aktualny prezes chyba ma honor i nie będzie kandydował.
                • Gość: związkowiec Re: Jest konkurs na prezesa PKSu IP: *.finemedia.pl 08.03.13, 11:42
                 Nowy prezes będzie miął ciężki orzech do zgryzienia. Związki zawodowe organizują gigantyczny strajk na wiosnę! nareszcie!
                 • Gość: Lion Re: Jest konkurs na prezesa PKSu IP: *.free.aero2.net.pl 08.03.13, 18:46
                  Aktualny stan tej firmy pokazuje artykuł w gazecie: tinyurl.com/dyawagl Nowe autobusy jeżdżą po wioskach, a do Wrocławia wysyła się dwudziestoletnie. Za poważne zaniedbania, kolesiostwo, złe decyzje lub brak odpowiednich decyzji odpowiada aktualny prezes Erwin M. Po zmianie prezesa, nowy szef powinien dokładnie przeglądnąć decyzje swojego poprzednika i nie ukrywać ich, ale zgłosić tam gdzie trzeba. Związki zawodowe powinny dać przez co najmniej 30 dni spokój nowemu prezesowi.
                  • Gość: Valkiria Re: Jest konkurs na prezesa PKSu IP: *.wroclaw.hypnet.pl 08.03.13, 21:25
                   Znani są potencjalni kandydaci? Czy to prawda, że będzie startował poprzedni prezes, syn dawnego prezesa? W jakiej gazecie ukazało się ogłoszenie o konkursie? Na stronie PKSu nie ma informacji.
                   • Gość: pongo Re: Jest konkurs na prezesa PKSu IP: *.ronus.pl 09.03.13, 09:08
                    Związkowcy dadzą 30 dni spokoju nowemu prezesowi a pożniej co ,ja bym w ciągu tych 30 dni najpierw zwolnił zadymiarzy.
                    • Gość: Związkowiec Re: Jest konkurs na prezesa PKSu IP: *.xdsl.centertel.pl 09.03.13, 20:50
                     Związki to problem dla nieudolnych prezesów. Dobry zarządca ma plan działania, który konsekwentnie realizuje i umie go obronić przed związkami. Związki mają dość rządów nieudacznika, który nie interesował się co robią jego pracownicy. Najbardziej interesował go internet Facebook.
                     • pekaesowiec Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? 11.03.13, 20:51
                      Ciekawi mnie, kto redagował ogłoszenie o konkursie? Dlaczego wymaga się certyfikat kompetencji w transporcie krajowym osób i międzynarodowym rzeczy? Przecież PKS Oława prowadzi międzynarodowe przewozy osób. Może lepiej było napisać, że wymaga się kandydatów o imieniu Erwin?
                      Dlaczego nie ma informacji o konkursie na stronie PKSu: www.pks.olawa.pl/ i na pl-pl.facebook.com/pksolawa
                      • Gość: gość Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.ronus.pl 12.03.13, 07:34
                       Jeżeli chcesz startować to szczegóły nie na tym forum
                       • poodzian Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? 12.03.13, 08:20
                        Brak informacji o konkursie na stronie PKS Oława to celowe działanie czy tylko niedopatrzenie? Zmiana prezesa w tej spółce jest konieczna. Pozostawienie aktualnego na stanowisku spowoduje upadek tej firmy.
                        • Gość: Tomek Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.play-internet.pl 12.03.13, 11:15
                         Albo Ty jestes mało mądry albo celowo wprowadzasz ludzi w błąd. Ogłoszenie jest na stronie PKS-u, jakim trzeba byc ignorantem aby tego nie dostrzec? A propos wymagań, najpierw narzekasz, ze potrzebny jest fachowiec a po ogłoszeniu konkursukrzyczysz, ze wymagania za wysokie. Rozumiem, ze jestes jednym z tych zadymiarzy, którzy krzyczą tylko po to, aby krzyczeć o jak zwykle mijają sie z prawda. Brawo dla tego Pana, który nigdy nie bedzie zadowolony. Boże co za mentalność...
                         • Gość: pracownik Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.ronus.pl 12.03.13, 13:36
                          taa związkowcy już szykują się do akcji i wypisują komunały na forach, zwykli zadymiarze. Najlepiej aby których z Was został prezesem, wtedy można byłoby okradać firmę, nie? związkowym zadymiarzom uczciwi pracownicy, którzy nie są i nigdy nie będą w zdradzieckich związkach mówią stanowcze nie!
                         • Gość: Kierowca H9 Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.xdsl.centertel.pl 12.03.13, 20:33
                          Dlaczego nie wymaga się w konkursie na prezesa, aby kandydaci posiadali certyfikat kompetencji w międzynarodowym przewozie osób? PKS w Oławie wziął w leasing turystyczny autobus po to, aby prowadzić międzynarodowe przewozy osób.
                          Uważam, że albo wymaga się wszystkich potrzebnych certyfikatów, albo żadnego. Wybór wybiórczy wskazuje, że konkurs jest ustawiony pod konkretną osobę.
                          Co do związków zawodowych to utrudniają życie szefom, ale są w takich firmach niezbędni. Ta spółka to nie folwark zwierzęcy, trzeba szanować prawa pracowników. To nie jest prywatna firma pana X, została zbudowana przez pracowników, którzy chcą tam dalej pracować dla siebie i swoich rodzin.
                          Czekamy na nowego prezesa, za starym nie będziemy tęsknić....
                         • Gość: pracownik Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.finemedia.pl 12.03.13, 22:19
                          chyba związkowcy nie będą tęsknić, na szczęście nie wszyscy się w związkach i widzimy co wyprawiacie. nam normalnym pracownikom obojętne jest to, kto będzie rządził, bo jest o spółka komunalna. każdy bardziej rozgarnięty wie, ze takie spółki ponad wyniki musza utrzymywać stały poziom zatrudnienia - są po prostu dla ludzi. Wy, zadymiarze tego nie rozumiecie bo skończył się czas wyneszenia wszystkiego na lewo i prawo. każdy to widział!
                         • Gość: Przemek Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.centertel.pl 13.03.13, 07:57
                          Tu się różnimy. Normalnym pracownikom nie jest obojętne kto będzie rządził. Większość chce prezesa, który będzie rozwijał firmę. Spółka komunalna musi na siebie zarabiać i być konkurencyjna. O tym zapomniał odchodzący prezes i dlatego był w konflikcie ze związkami. Mam nadzieje, że nowy prezes skończy z zatrudnianiem niekompetentnych ale znajomych i zacznie interesować się firmą, którą ma zarządzać. Czekają Go trudne decyzje, kadrowe też.
                         • Gość: pongo Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.ronus.pl 13.03.13, 08:45
                          Zadymiarze, a któremu prezesowi ułatwialiście kierowanie zakładem,życie nie lubi pustki nie będzie PKS-u będzie inny przewożnik ,a wy dalej wymachujcie biało -czerwoną ,aż ją zatkniecie na kupi gruzów,to nic nowego .
                         • Gość: Przemek Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.centertel.pl 13.03.13, 20:03
                          PKS w Oławie to dobra firma. Pracuje tam wielu fachowców. Jednak Ci fachowcy to szeregowi pracownicy, kierowcy i mechanicy. Jednak osoby nimi kierujący nie przykładali się do swoich obowiązków. Zmarnowano kilka lat, firma cofnęli się w rozwoju. Nie wykorzystano możliwości, konkurencja to wykorzystała. Prywatne firmy przewozowe przejęły wiele tras. Za płotem powstała okręgowa stacja obsługi, powstały warsztaty naprawcze samochodów ciężarowych. Odeszło kilku wartościowych pracowników. Mimo możliwości PKS nie wykorzystał dofinansowania z UE. Nie tylko na umowocześnienie taboru, warsztatu czy stacji obsługi ale nawet na szkolenia pracowników. Wprowadzenie ISO na warsztacie i zmiana nazwy na nic nikomu nie mówiący Proservis pogorszyło wyniki finansowe tego działu. Zamiast zatrudniać fachowców do pracy przyjmowano ludzi z nadania politycznego i znajomych królika. Za to wszystko odpowiedzialny jest zarząd i prokurenci. To dlatego ważne jest, aby tą spółką zarządzał nowy prezes. Pozostawienie obecnego prezesa byłoby klęską dla tej firmy, ludzi tam pracujących i naszego miasta. Miejmy nadzieję, że Rada Nadzorczi to też rozumie i stanie na wysokości.
                         • Gość: LION Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.free.aero2.net.pl 14.03.13, 21:42
                          To, że należy wymienić prezesa to sprawa oczywista. Czy to nastąpi nie jest to takie pewne. Właściciel czyli starosta chętnie widziałby na tym stanowisku kogoś spolegliwego (czyli takiego jaki teraz jest). Rada nadzorcza to w 2/3 podwładni aktualnego prezesa. Informacja o konkursie podana tak, aby jak najmniej ludzi się o tym dowiedziało i kryteria faworyzujące wiadomo kogo nie wróżą najlepiej.
                          Przez takie kombinacje i trzymanie swoich miernych ale wiernych, spółki komunalne kuleją i ich majątek i potencjał ginie.
                          Ja mam, tak jak większość pracowników PKSu, nadzieję, że tym razem wybiorą dobrze, a pan Erwin M. będzie musiał sobie poszukać innego zajęcia.