Dodaj do ulubionych

PKS na rozdrożu.

IP: *.centertel.pl 06.12.12, 20:15
Do niedawna jeden z lepszych w Polsce, olawski PKS tonie. Przejęcie tej spółki przez starostwo i obsadzenie niekompentni pracownikami z prezesem na czele to był gwóźdź do trumny. Dobrze to przewidział zasluzony były prezes Kowalczyk pisząc w sierpniu w gazecie powiatowej. Tylko szybka zmiana zarządu może uratować ten zakład, w którym pracuje około 300 osób. Dziwne, że nikt nie interesuje się stanem technicznym autobusów. Stare dwudziestoletnie Autosany, na łysych oponach, z niesprawnymi hamulcami, zadymiajacymi silnikami wożą dzieci. Może wzorem kontroli w MPK we Wrocławiu, ktoś sprawdzi stan techniczny autobusów. Kierowcy mówią, że nie ma pieniędzy na naprawę....
Obserwuj wątek
   • Gość: pongo Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 09.12.12, 09:13
    A ja w czwartek jechałam na wycieczkę do Wrocławia ze szkoły,jeden autobus miał pękniętą szybę,drugi nie sprawne hamulce i wcale nie były z PKS-u,zostały cofnięte przez policję.My pojechaliśmy sprawnym b. wygodnym autobusem z PKS-u z Oławy i za to bardzo dziękuję.
       • Gość: kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 20.12.12, 18:17
        Jestem kierowcą więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Autobus mój tak jak i inne naprawiane przez przez chłopaków w naszym własnym warsztacie. Dlatego argumenty, że nie ma pieniędzy są kolejnymi kłamstwami wypisywanymi przez zadymiarzy, którzy niszczą nasz zakład od środka. Można powiedzieć, że sami sobie naprawiamy pojazdy i naszym autoryzowanym serwisie. Nie rozumiem jaka można w tak głupi sposób niszczyć opinie o własnej firmie? A pro po wypadków, tak zdarzają się je wszystkich - proszę: wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/autobus-wjechal-w-przystanek-sa-ofiary,1,5375577,region-wiadomosc.html
   • Gość: starosta Re: PKS na rozdrożu. IP: 78.133.202.* 06.04.14, 09:47
    przecież prezes Monastyrski jest wybitnym specjalistą, gdzie nie pracował same "sukcesy", wystarczy sprawdzić wyniki PKS, a to że przyszedł z nadania politycznego to musi teraz długi spłacać, wystarczy sprawdzić skąd spadł niejaki vice prezes Zieliński równie wybitny specjalista. Tylko polityka faktur nie płaci, na to trzeba zapracować, a z tym już gorzej.
  • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 10.12.12, 11:13
   Już niedługo minie trzy lata od przejęcia PKSu przez starostwo i obsadzenia politykami.
   Problem tego zakładu był tu opisywany np tu
   Z tego co słychać na mieście, to w Pekaesie dzieje się źle. Ciekawy jestem co na to aktualny właściciel - starosta i Rada Nadzorcza (bo skoro to jest spółka akcyjna to musi być rada nadzorcza). Na co oni czekają? Aktualni szefowie się nie sprawdzili i aby ratować firmę należy szybko szukać doświadczonego menadżera z branży.
     • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 14.12.12, 09:32
      Masz Kowal rację. Związki zawodowe to synekury przewodniczących. Mają gdzieś zwykłego pracownika. Ponoć od 1 stycznia drożeją ceny biletów komunikacji, mimo, że paliwo od kilku miesięcy tanieje.
      • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 18.12.12, 07:34
       Prezio spełnia zachcianki przewodniczącego największego związku. Kupił mu za 600 tys zł super autobus turystyczny. Taki autobus, żeby się zwrócił to musi jeździć po całej Europie, a nie do Wrocławia i z powrotem. Sytuacja w PKSie jest analogiczna jak w PLL LOT. Tam też kupili sobie Dreamlinera, a teraz chcą ogłosić upadłość.
       • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 19.12.12, 14:54
        Rada Nadzorcza tej spółki nie powinna czekać na koniec kadencji prezesa. W firmie łamane są prawa pracownicze. Z informacji jakie dziś usłyszałem to, pracuje tam wielu zatrudnionych po tzw. znajomosci lub z nakazu politycznego, a zwalnia się lub planuje zwolnic wartościowych pracownikow.
        Póki jeszcze nie jest za późno.
          • Gość: Stary kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 20.12.12, 06:51
           Leniem to jest prezes ze swoimi zausznikami. Pracownicy nie "srają we własne gniazdo" tylko chcą się pozbyć kukułki z tego gniazda. Ktoś ma już plan na tą firme. Pociąć kursy, zamknąć oddział w Strzelinie, zlikwidować, sklep, serwice MANa. A później, później podnająć i sprzedać w kawałkach.... Już są tacy, którzy na to czekają. Mi już nie zostało dużo do emerytury, ale żal mi tej firmy.
           • Gość: Tomek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.play-internet.pl 20.12.12, 09:28
            Biadolicie na prezesa, bo jest fachowcem a żaden z nas go nie znika i nie można sie dogadać tak jak z poprzednim. Popatrzcie na inne PKS-y jak wyglądają i jakie maja problemy i jak wyglądają - nasz pomimo kryzysu całej branży trzyma sie dość dobrze. Jedyny zarzut jaki powinnismy mieć do obecnego zarządu to, to, że dopiero teraz decyduje sie na cięcia. Rozejrzyjcie sie wystarczy, że niektórzy z nas zaczną wykonywać swoją prace tak jak powinni a nie tak jak za czasów komuny. Chyba, że my którym sie chce zaczniemy wskazywać bumelantow którzy najwiecej krzyczą a tak naprawdę gó... robią i jeszcze dorabiają sie na cudzej (naszej wspólnej) własności. Na szczęście stare układy nie wrócą i bardzo dobrze, ze obecny prezes trzyma wszystko tak krótko i z nikim sie nie spoufala i jak widzę niektórych z nas to boli.
            • Gość: Lukas Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 20.12.12, 13:29
             Tomek nie masz racji i nie znasz sytuacji jaka jest w tej firmie. To, że ten PKS wyglada lepiej to jest zasługa poprzednich prezesów, a w szczególności jednego długoletniego. Taki zakład, który leży kilkanaście kilometrów od autostrady, blisko Wrocławia i dwóch stref ekonomicznych w Olawie i Jelczu powinien opływac w luksusach. Nie jest tak, ponieważ aktualny prezes nie jest fachowcem z branży transportowej. O ile pamietam to pracował w banku i może ma bankowości się zna. Na pracy w PKSie sie nie zna. Zreszta zbytnio sie nie przykłada, kierowcy mówią, że zaczyna prace jjak oni wracają po pierwszym kursie czyli przed dziewiątą. Obecny prezes jest z układu politycznego, zreszta z układu był tez wiceprezes ale jak słyszę to już nie pracuje. Będąc szefem takiej firmy nie można siedzieć u kolegów na kawie i raz w tygodniu spoglądać na słupki. Trzeba sie interesować, pilnować ludzi, zadawać im zadania. Większość decyzji jakie zostały podjęte przez tego prezesa okazały się błędne. Niech wspomne chocby wrowadzenie kosztownego ISO, zmiana nazwy warsztatu. Czasy idą nie łatwe, to dlatego należy szybko ogłosić konkurs na fachowca z branży z doświadczeniem. Tylko czy Rada Nadzorcza i starostwo sie na to zgodzą? Będzie to trudna decyzja, ponieważ pare politycznych stołków będzie trzeba zwolnić.
             • Gość: kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 20.12.12, 18:03
              Własnie, że Tomek ma rację. Wszyscy wiedzą jak poprzedni prezes działał ze swoim synek i dlaczego już go tam nie ma. Teraz najgłośniej krzyczą Ci, którzy wtedy byli w układzie i chcieliby aby, to wróciło. Garstka ludzi wtedy podobnie jak i teraz chce cały zakład trzymać w garści. Obecny prezes to osoba może nie idealna, bo bankowiec, ale dzięki temu, że jest spoza układu nawet spoza politycznego układu i wbrew temu co poniektórzy tutaj piszą to dzięki temu jest niezależny i w tym jest tak naprawdę pies pogrzebany, facet ma doświadczenie i powoli wyciąga nasz zakład z długów, która poprzednia ekipa narobiła. Tomek jest nas więcej, widzimy, że paru zadymiarzy szkaluje naszą firmę na różnych formach wypisując bzdury i kłamstwa. Kiedyś pracowałem w innej firmie gdzie też paru debili na zlecenie człowieka bez honoru rozwaliło dobrze prosperującą firmą, dlatego teraz sprzeciwiam się takiemu zatruwaniu.
              • Gość: Prawdziwy kierowca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 20.12.12, 18:41
               Z ciebie taki kierowca jak ze mnie królowa angielska. Aktualny prezes jest prezesem już druga kadencje. Wcześniej był wiceprezesem i przez kilka lat brał ładna kasę za siedzenie. Jak byś był kierowca z olawskiego PKSu to byś wiedział, że jest w układzie, wszyscy pracownicy wiedza kim był wiceprezes Jerzy Z. (prawa ręka byłego starosty). Wiedział byś, kto z nakazu pracował i pracuje w tej spółce. Nie pisz głupot pogadaj z pracownikami co sadzą o swoim prezesie.
               • Gość: Kierowca prawdziwy Re: PKS na rozdrożu. IP: *.play-internet.pl 20.12.12, 21:48
                Tez jestem kierowca w naszej firmie i potwierdzam, ze wszyscy wiedza kim jest obecny prezes, skąd się wziął i co robi. Tyle, ze jak sam powiedziałeś popytam innych kierowców co o nim sądzą to dowiesz sie, ze są dwie grupy. Ta która tutaj siedzi na forum i wypisuje bzdury oraz ta większa, która widzi działania przesa oraz jego prace i jest poprostu zadowolona z tego co sie dzieje. Ja rozumiem ze panowie ze starego komunistycznego układu są nie zadowoleni, bo przyszedł młody prezes któremu sie chce i trzeba go zgnoić. Na szczęście większość widzi co sie dzieje, ale jak czytam te żale to nóż mi sie w kieszeni otwiera, bo internet nie jest miejscem do prania naszych brudów. Zacznijcie dbać o dobre imię naszej firmy w której zarabiamy na życie.
   • Gość: kieroca Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 20.12.12, 18:10
    Jak Ci nie pasuje to dlaczego pracujesz z nami? Ja jestem zadowolony, zmiany idą w dobrym kierunku, zawsze jest tak, że na formach znajdzie się paru nie zadowolonych, którzy będą wypisywać pod różnymi pseudonimami swoje żale. W gazecie oławskiej już była informacja o jednym radnym, który zachowywał się podobnie. Weź się lepiej do pracy...
     • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 21.12.12, 08:11
      Na forum pisze garstka, większość narzeka na nieudolność prezesa i boi się o swoje miejsce pracy. Pracownicy mają dość zawirowań. Od trzech lat wciąż trwa wielka niewiadoma. Zaczęło się od przekazania tej firmy dla wojewody, później po perturbacjach po interwencji lokalnego posła przejął tą firmę powiat. Od pierwszego lipca 2010 roku powołano nowego prezesa i wiceprezesa na 3 letnią kadencję (która na szczęście się już kończy). Wybór prezesów nie nastąpił tak jak obiecywał starosta w formie konkursu. Choć jak zapewnił ówczesny starosta następny prezes będzie wybrany po konkursie: gazeta-olawa.pl/artykul-1739-jest-nowy-prezes-spolki-pks.html Starosta oczywiście nie zapomniał o swoim partyjnym koledze, który został wiceprezesem: www.dolnoslaski.platforma.org/olawski/nasze_wladze,,,zarzad_w_powiecie.html Po tym wyborze w zakładzie pojawiło się jeszcze kilku pracowników z nadania. Wielu pracuje do dziś.
      Taka ekipa co było do przewidzenia nic dobrego nie będzie mogła zdziałać. W połowie 2011 roku po zmianach w Radzie Nadzorczej zlikwidowano etat wiceprezesa: gazeta-olawa.pl/artykul-3025-pks-bez-wice.html choć dalej pracował jako dyrektor od czegoś tam.... była to oczywista czystka polityczna. Ciekawa sprawa była na wiosnę 2011 roku. Udało się złapać kilku kierowców, którzy okradali firmę (brali kasę za kurs, a nie dawali biletów). Wśród nich wysoko postawiony związkowiec, który walczył o przejęcie PKSu przez starostwo. Nie wiadomo dlaczego sprawy nie zgłoszono na policję, a ci kierowcy dalej pracują: gazeta-olawa.pl/artykul-2914-okradli-nadal-pracuja.html
      Brak nadzoru nad firmą, wiele błędnych decyzji spowodował, że zakład zaczął tracić płynność finansową. Zwolniono pana Jurka z PO. Obserwując to wszystko były prezes pan Kowalczyk zdecydował się wypowiedzieć: gazeta-olawa.pl/artykul-4484-pks-na-rowni-pochylej.html To był dobry moment, aby Rada Nadzorcza wyłoniła nowego prezesa na podstawie konkursu. Nie stało się tak do dzisiaj.
      Jak skończy się sprawa tej spółki? Mam nadzieję, że dobrze dla pracowników.
      Życzę im wszystkiego najlepszego na święta i nowy rok.
      • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 21.12.12, 11:17
       piszesz, że zostało podjętych wiele błędnych decyzji, jak dla mnie to demagogia. Napisz konkretnie jakie to były błędne decyzje. Sprawdź jaki był stan firmy za poprzedniego prezesa a jaki jest teraz. Nie kieruj się kłamstwami publikowanymi w gazetach. Po za tym oczywistą oczywistością jest to, że jak spółka została przejęta przez starostwo to jest przez te starostwo obsadzana, zawsze będą domysły, że odbywa się to kluczem politycznym, bo w lokalnych społecznościach wszyscy się znają i znają swoje aspiracje. A nie powiesz mi przecież, że obecny prezes ma jakie kol wiek aspiracje polityczne, jest to facet od zarządzania, bo na tym się zna, a nie od polityki, a to, że w tle pojawiają się różne osoby to chyba oczywiste... nie rozumiem wylewanych żali, tym bardziej, że firma idzie w dobrym kierunku, wymieniany jest tabor, modernizowany warsztat, ja widzę dużo dobrych zmian.
       • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 21.12.12, 15:41
        Tu się gościu mylisz Erwin Monastyrski wystartował do wyborów samorządowych w 2010 roku w okręgu nr 3, lista nr 4 z listy Platformy Obywatelskiej. Był na ósmym miejscu, startował bez powodzenia do Rady Miasta. Tu link:wybory2010.pkw.gov.pl/owk/pl/021501/2c9682832bc8c788012bca3d58303c82.html?kandydat=2c9682212bd3144c012bd35cacaf55d6
        Pisząc o nim facet od zarządzania to kiepski żart, zwykły karierowicz i tyle.
        Co do błędnych decyzji to jest ich multum, część wymienili inni forumowicze w swoich postach. Co do wymiany taboru, to kupuje się autobusy nie nadające się do prowadzonej działalności. Kto kupuje miejski autobus bez automatycznej skrzyni biegów z welurowymi fotelami, lub luksusowy wycieczkowiec do wożenia ludzi do Wrocławia? Na czym polega modernizacja warsztatu? Na skróceniu jego czasu pracy, czy zwolnieniu ludzi? Reszta błędnych decyzji do wiadomości Rady Nadzorczej (nie o wszystkim mogę pisać na forum).
        • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 21.12.12, 17:51
         rozumiem, ze nie miał startować, rozumiem, że nie ma kupować, rozumiem, że multum błędnych decyzji to tylko te autobusy tak? a reszta do wiadomości rady, rozumiem, ze to nie jest demagogia i publiczne szkalowanie. Rozumiem, że duży przetarg, który zapewne niebawem wypracuje też będziesz krytykował, bo rozumiem, że takie masz zadanie. Rozumiem, że zawsze będziesz na nie, bo tak. Rozumiem, że jesteś ze starej ekipy, która za wszelka cenę - nawet większości zadowolonych pracowników - chce przejąć władzę dlatego zawsze będziesz na nie.
         • Gość: Driver Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 21.12.12, 19:44
          Prezio miał prawie trzy lata na wskazywanie się. Niech się pochwali co zrobił, bo chwalenie się przetargiem, który może wyjdzie a może nie jest śmieszne. Jako kierowca nie mogę stwierdzić co takiego zrobił. Niczym się nie wykazał, no może założył internet w kilku autobusach. Z tego co słyszałem od przewodniczącego związków, to w firmie krucho z kasa i bedą zwalniać. W takiej sytuacji należy zmienić zarząd. Niech to będzie prawdziwy fachowiec, ktoś z zewnątrz z poza układów. Tego chce większość. Wesołych Świat.
          • Gość: mario Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 21.12.12, 20:23
           ty tak poważnie myślisz czy tylko sobie żartujesz? przeciez wiesz jak jest w innych pekaesach u nas jest całkiem dobrze, a jezeli chodzi o zwolnienia to rozgladnij sie, wszedzie zwalniaja. ja sie bede bardzo cieszył jak zwolni sie tych zadymiarzy, którzy niszą nasza firmę, bo jak czytam te wasze dyskuje to widze, ze do krzykaczki jest kazdy a jak chodzi o argumenty dlaczego jest zły to wychodzi, ze zły bo musi zwolnić. zwalnia bo wszystko na okolo sie sypie, jak ma paru zwolnic a uratowac cała firme to ja go wspieram. a jak myslisz, ze zmiana prezesa cos da to sie grubo mylisz, nowy jak sie pojawi to na poczatku bedzie musiał sie wykazać i dopiero wtedy głowy poleca. pozatym nie rozumiem dlaczego emocjonujecie się ta garstka zadymiarzy, związkowcy przecież muszą cos pisać, bo inaczej czuliby sie nie potrzebni. Zycze wesołych świąt i więcej wiary w ludzi. pozdrawiam mario
           • Gość: Barnaba Re: PKS na rozdrożu. IP: 72.21.217.* 22.12.12, 18:03
            Wystarczy zwolnic jednego. Ryba psuje sie od glowy. Dla niego kazdy miesiac to gruba
            kasa. Bedzie chcial wytrwac jak najdluzej. Bedzie powtarzal ze nie zle wszedzie zwalniaja
            i maja problemy. Do czasu ogloszenia upadlosci. Prosze nie nazywac ludzi pracujacych w
            PKSie kilkadziesiat lat zadymiarzami.
            • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 22.12.12, 19:43
             Poniżej dane z ostatniego miesiąca:
             Prezes LOTu odwołany
             Prezes portu w Gdańsku też
             Prezes Growagu też
             Prezesa Idea TFI też wyrzucili
             Ten od zakładów mięsnych Duda też się pożegnał ze stołkiem
             Rada Nadzorcza z Unimotu też podjęła decyzję....
             Walne zdecyduje o odwołaniu prezesa Giełdy papierów Wartościowych
             Może nadeszła pora, aby to zrobić?
             • Gość: mario Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 24.12.12, 12:24
              bo to garstka ludzi robi z igły widly, zobaczcie co sie dzieje w zwiku, ludzie za nasze pieniądze szkola się w egipcie, teraz podnoszą nam opłaty za wode to jest dopiero skandal. a to tez jest spółka miejska, tego prezesa powinno sie zwolnic o szpitalu juz nie bede pisał, bo tam jest dramat. zachoruj to zrozumiesz, bez kasy, pleców, znajomosci nic tam nie załatwisz. pozdrawiam wigilijnie smaczego karpia i więcej wiary.
              • Gość: Tadek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 27.12.12, 17:25
               O ile mi wiadomo to w ZWiKu dostali duże dofinansowanie z Unii Europejskiej. W szpitalu tez. A po przejęciu przez starostwo mamili pracownikow, że będzie lepiej. A co wyszło? Kumoterstwo, etaciki dla swoich i kłopoty pracownikow. Miała byc budowana stacja diagnostyczna, miała super funkcjonować nowa lakiernia. Dlaczego tak nie jest? Odpowiedzcie sobie sami.
                 • Gość: Zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.satan.cz 29.12.12, 20:31
                  Juz kiedys jeden krzyczał, ze Balcerowicz musi odejść tak jak teraz robi to garstka zadymiarzy. Wszyscy wiemy do czego to doprowadziło. Rozumiem kolegów, którzy doceniają obecnego prezesa za to, że nie dogaduje sie jak to juz ktos trafnie napisał z zadymiarzami. Cieszę sie, ze Ci którzy widzą ile dobrego sie dzieje w naszym zakładzie zaczynaja o tym pisać. Oczywiscie w każdej firmie znajdzie sie garstka idiotów, którzy tego nie rozumieją bo łatwiej jest niszczyć niz budować. Mam nadzieje, że w naszej firmie zadymiarze rozglądną sie i zobaczą, że są sami... Pozdrawiam kolegów
                  • Gość: Diagnosta Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 30.12.12, 12:36
                   Siedzi sobie taki w Czechach, baluje i wyzywa pracownikow od idiotów. Nie porównuj tych nieudaczników do Barcelowicza. Zmiany zarządu są konieczne i to szybko. Inaczej majątek zostanie rozprzedany a ludzie zwolnieni. A firma ma duży potencjał i pracuje w niej wielu fachowców. Tylko trzeba umieć tym majątkiem zarządzać!!!
                    • Gość: Mechanik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 02.01.13, 21:43
                     Pisanie na forum dużo nam nie pomoże. Trzeba spotkać się z Radą Nadzorczą i z Starostą. Nie ma na co czekać:
                     STAROSTA OŁAWSKI Zdzisław Brezdeń przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków, po wcześniejszym umówieniu i ustaleniu godziny w sekretariacie Starostwa:
                     we środy od godziny 15.00 do 17.00
                     oraz w piątki od godziny 8.00 do 10.00
                     (pokój nr 201).
                     • Gość: Zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.satan.cz 02.01.13, 23:44
                      To ja juz nie rozumiem, w zakładzie ludzie mówią, że jest dobrze bo jak patrzymy na inne pekaesy to nasz jest w doskonałej kondycji a tutaj na forum dwie osoby robią taki dym jakby sie firma zaraz miała zamykać. Większość nie chce zmian, część chce... To o co tak naprawde chodzi?
                      • Gość: mechanik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 03.01.13, 00:08
                       czego tu nie rozumieć? Przecież nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. Tutaj na forum 3 osoby (dwie zwolnione a jedna na wypowiedzeniu) sieje zamęt i wypisuje banialuki. Wiem, że są osoby które skrzętnie wszystko dokumentyja. Po za tym wszystko jest w jak najlepszym porządku, pozdrawiam.
                       • Gość: Dyrektor Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 03.01.13, 07:38
                        Z wpisów wyraźnie widać, że prezesi usilnie próbują zdyskredytować (przestraszyć?) niezadowolonych z ich pracy. Nic dziwnego, nie chcą stracić dobrej kasy: tu można zobaczyć oświadczenia majątkowe
                        Wszyscy widzą, że rządy tej ekipy powołanej politycznie nie przynoszą efektów. Konkurencja radzi sobie o wiele lepiej. Niech wspomnę np. firmę Sevibus - mają lepsze autobusy: www.sevibus.pl/autobusy, niedawno otworzyli nowoczesną stację kontroli pojazdów: www.sevibus.pl/oskp a ceny biletów mniejsze niż w PKSie.
                        A oławski PKS likwiduje kursy, zwalnia pracowników, skraca czas pracy warsztatu i sklepu.
                        Dla szefostwa wszystko jest w najlepszym porządku......
       • pekaesowiec Re: PKS na rozdrożu. 11.01.13, 08:34
        Domyślam się kto jest autorem tego postu. Pisze tu, że gazety kłamią, a ja uważam, że kłamie obecny prezes, dla którego najważniejszym celem jest utrzymanie stołka. Sam już nie wie jak to zrobić, wie, że ocena jego pracy jest tragiczna, liczy na koneksje polityczne. Startował do rady miasta z list PO, a ostatnio bardzo polubił na Facebooku polityków PiSu. Szczególnie lubi posła Jackiewicza....
        a pracownicy PKSu już czekają na nowego prezesa.
     • Gość: FC Barcelona Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 10.01.13, 20:14
      Firma nie przetrwa kryzysu w branży z altualna ekipa. Dlatego, że osoby na kierowniczych stanowiskach nie maja odpowiedniego wykształcenia. Większość nie ma studiów wyższych w kierunku za, który odpowiada. Zwalnia się niewygodnych, a trzyma i przyjmuje kolesi lub z nakazu politycznego. Jeśli szybko nie nastąpią powazne zmiany kadrowe, to za pare miesięcy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Konkurencja nie śpi. Prywatne firmy przejmują lukratywne kursy i klientów warsztatu. Ryba psuje się od głowy.
      • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 11.01.13, 13:33
       Jak na razie to nasza firma jest bardzo dobrze zarządzania, ogólny wynik jest dodatni. W trudnej sytuacji zewnętrznej nigdy nie zmienia się wodza, bo dopiero wtedy było to zagrożeniem dla naszej firmy. Nie piszcie głupot jak się nie znacie na zarządzaniu. Zobaczcie lepiej co sie dzieje na naszym oławskim basenie, który zarządzany jest przez osoby, które nie powinny się tym zajmować. Brali pieniądze przez pół roku przed otwarciem...
       • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 11.01.13, 19:42
        Prezes nie rób ludzi w bambuko. Jesteś tu jedyny zadowolony ze swoich rządów. Idź posłuchaj na warsztat co mechanicy myślą o tym "dobrym zarządzaniu". Pogadaj z kierowcami, ale nie z przewodniczącym związków i jego kolegami, tylko z resztą. Wszyscy czekają na konkurs i nowego prezesa. Nie porównuj PKSu do basenu, jak wyniki finansowe basenu nie wyjdą na zero to urząd miasta dopłaci. PKS jak nie wyjdzie na zero to starostwo nie dopłaci - nie ma z czego.
         • Gość: Pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.centertel.pl 12.01.13, 20:46
          Obecny prezes miał czas, aby się wykazać. Trzy lata jako wiceprezes, dyrektor do spraw rozwoju i prawie trzy lata jako prezes zarządu. Ten czas zmarnował. Nie było odpowiednich inwestycji, zamiast rozszerzać działalność to się likwidowalo. Kto się nie rozwija tem się cofa. Przykład JZS jest dobry, gdyby w odpowiednim czasie wymieniono kadrę zarządzająca i poczyniono odpowiednie kroki, to zakład by istniał. Można było nawiązać współpracę z Volvo. Tylko zarząd za wszelka cenę chciał utrzymać stołki. My szeregowi pracownicy chcemy pracować jak najlepiej i byc dumni ze swojego zakładu. Jednak musi nim zarządzać osoba mająca odpowiednie kwalifikacje, energię i plan działań. Szef, którego głównym celem utrzymanie stołka doprowadzi do tego co stało się w JZS. Na szczęście o potrzebie zmian w Zarządzie maja swiadomosc właściciel i Rada Nadzorcza.
          • pekaesowiec Re: PKS na rozdrożu. 14.01.13, 17:38
           Podpisuję się obiema rękami pod powyższym postem.
           Obecnego prezesa mogę ocenić przytaczając cytat z Sztaudyngera "Niektórzy wysoko lecą nie dzięki skrzydłom lecz plecom!"
           Czekam na prezesa, który zostanie nim nie dzięki plecom, a dzięki głowie.
   • Gość: Natalia Re: PKS na rozdrożu. IP: *.play-internet.pl 25.02.18, 14:22
    chce zgłosić skargę a mianowicie chodzi o niedzielę 25.02 2018 miałam planowany wyjazd z dworca PKS w Oławie .Według rozkładu autobus do Wrocławia powinien być 13.20 !!!byłam 5 min przed czasem a autobusu nie bylo po czym dowiedziałam się że autobus ten wyjechał 10 min wcześniej niż powinien .Jestem spóźniona do pracy .!Nie wiem za co ci kierowcy maja płacone skoro nie trzymają się czasu !!!!
  • Gość: Kowal Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 16.01.13, 09:07
   Na razie informacji o konkursie na prezesa PKSu nie ma.
   www.bip.starostwo.olawa.pl/#Z2V0Q29udGVudHMoNjczNzcp
   Starosta 3 lata temu wyjaśniał: "Nie przeprowadzono konkursu w przypadku powołania obecnego zarządu, bo ze względu na konieczność zachowania ciągłości zarządzania przedsiębiorstwem, nie było możliwości przeprowadzenia całej skomplikowanej procedury w tak krótkim okresie czasu, bez ryzyka negatywnych skutków braku organów kierowniczych PKS SA."
   gazeta-olawa.pl/artykul-1739-jest-nowy-prezes-spolki-pks.html
   Mam nadzieję, że teraz konkurs ogłoszą odpowiednio wcześniej.
   Załoga jest już zniecierpliwiona.
  • Gość: Członek związku Re: PKS na rozdrożu. IP: 79.162.139.* 19.01.13, 12:58
   Jeżeli zmiana prezesa nie nastąpią szybko, to może nas czekać to co dziś PKS Wschód z Lublina. Autobusy nie wyjechały w trasę, bo nie było pieniędzy na paliwo. www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/765586,Zabraklo-paliwa-Autobusy-PKS-nie-wyjada-na-trasy
   Czy będzie spór zbiorowy w PKS Oława? Trwają rozmowy.
   • Gość: Kierowca z Głogowa Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 21.01.13, 07:25
    Może Was czekać wiele niepopularnych decyzji, np. propozycja obniżenia pensji o 10%, likwidacja funduszu socjalnego (jak w PKS Bytów), likwidacja kursów, obniżki płac (PKS Krosno).
    Jeżeli wymieni się prezesa tak jak np. w Radzyniu Podlaskim to PKS może konkurować z innymi firmami.
    Na koniec proponuję zapoznać się ze starym ale wciąż aktualnym artykułem: www.wykop.pl/ramka/1217735/stworzyli-stolek-zeby-mogl-zostac-wiceprezesem/
    Pozdrowienia dla Przewodniczącego Związku Zawodowego Kierowców.
  • Gość: Tobi Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 22.01.13, 07:20
   Poszperałem w archiwum. Widać, że problem w tej firmie jest od paru lat. Ciekawe jak się skończy? Czy posprzedają majątek i zwolnią ludzi, czy znajdzie się ktoś z otwartą głową i firma będzie się rozwijać?
   forum.gazeta.pl/forum/w,231,116911004,,A_co_tam_w_PKSie_podwyzki_plac_juz_byly_.html?v=2
   forum.gazeta.pl/forum/w,231,108906987,,Pracownicy_PKS_w_Olawie_nie_dajcie_sie_politykom_.html?v=2
   forum.gazeta.pl/forum/w,231,102004175,102004175,Strajk_w_olawskim_PKS_.html
     • Gość: zbyszek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.finemedia.pl 22.01.13, 22:13
      panowie związkowcy, od 3 lat krzyczycie, ze firma upada a z tego co my wszyscy widzimy macie się coraz lepiej. firma nie tylko nie upada, ale rozwija się, kupowane są nowe autobusy. zajmijcie się lepiej tym, gazeta-olawa.pl/artykul-2914-okradli-nadal-pracuja.html . Moim zdaniem to związki zawodowe sa największym problemem naszej firmy, wszyscy to mówia, tylko nikt nie chce tego powiedzieć głośno, bo się boi - ale i to się zaraz zmieni, bo rozmowy trwają. Wyrzucić związki zawodowe, które niszczą nasz zakład!
      • Gość: Tomek Kolo Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 23.01.13, 06:51
       Ta cytowana sprawa pokazała właśnie, jak nieudolne jest kierownictwo tej firmy. Wśród tych, którzy połakomili się na firmowe pieniądze byli przedstawiciele związków (nie tylko ci szeregowi). Prezes powinien w takiej sytuacji powiadomić policję i zwolnić złodziei. Nie zrobił tego, potwierdzając tylko, że to firma w której króluje nepotyzm i kumoterstwo.
       Normalni pracownicy dobrze pamiętają tamtą sprawę, nie mogli zrozumieć takiego postępowania. Dlatego, teraz oczekują szybkiej zmiany prezesa i powołanie nowego kompetentnego w trybie konkursu.
       tinyurl.com/awxxygg
        • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 24.01.13, 07:25
         A ja uważam inaczej. Złe jest kierownictwo tej firmy - prezes i prokurenci. W wielu PKSach dobrzy menadżerowie potrafili dofinansować zakup nowych pojazdów z funduszy Unii Europejskiej jak np. w PKSie Ostrowiec gdzie na zakup 30 pojazdów firma uzyskała 5 milionów złotych: www.radio.kielce.pl/page,,Nowe-autobusy-w-ostrowieckim-PKS,ba96fd54d2bb20c3260b6849b9141f41.html
         Zresztą ten PKS jest jedną z lepszych w regionie a w grudniu otrzymał statuetkę "Fair Play 2012".
         Jakoś można, kryzys i związki zawodowe nie przeszkodziły....
         Wiele firm mniejszych i prywatnych potrafiło zdobyć dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na projekty w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007 - 2013. Takie fundusze dofinansowały np. wyposażenia stacji kontroli pojazdów i pojazdów serwisowych, ekologicznych lakierni.
         Dlaczego tego nie ma w oławskim PKSie?
         Odpowiedzcie sobie sami.
         • Gość: autobusiarz Re: PKS na rozdrożu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.13, 09:05
          Nie przesadzajcie.
          Ostatnio Wasz PKS wygrał wraz z Marco Polo z Wrocławia przetarg na obsługę komunikacji w... gminie Kobierzyce.
          Zastanawiam się tylko jakim cudem - dotacje łożone przez Starostwo w Oławie, spożytkowane będą do obsługi pasażerów w gminie nie leżącej nawet w sąsiedztwie Powiatu Oławskiego.

          Po drugie, będą to obsługiwać za śmieszne pieniądze (miesięcznie jakieś 60-70 tyś taniej niż obecnie). Ciekaw jestem kto dołoży do tego interesu w tej Spółce - Wasz Prezes, czy Marco Polo?
          Zobaczycie jak Was wykorzystają... Dajecie nowe autobusy (bo Was stać a tamtych nie), ale nie macie nic do gadania - bo nie Wy zarządzać będziecie tym kontraktem...
          Powodzenia w szybszym osiągnięciu dna!
           • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 24.01.13, 10:17
            Nie masz gościu racji. Na przykład powiat ziemski Koszalin przejął lotnisko w Zegrzu Pomorskim.
            Na przygotowanie inwestycji znalazło się 9 mln euro unijnych dotacji przyznanych regionowi. Ma zacząć działać w 2015 roku.
            W naszym powiecie jest kilkadziesiąt firm i instytucji, które skorzystały z dofinansowania z UE. Na zakup maszyn, urządzeń, szkolenia pracowników. Władze PKSu nawet się nie starały o takie dofinansowanie. Ani teraz gdy jest własnością powiatu, ani wcześniej. Aktualny prezes PKSu, był przed przejęciem PKSu przez powiat wiceprezesem i dyrektorem ds. rozwoju, miał dużo czasu, aby się wykazać. Teraz ponoć powiat ma ogłosić konkurs na nowego prezesa.
               • Gość: prawnik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 25.01.13, 15:36
                z tego co wiem to całkiem fajne pieniądze będziemy z tego mieli, problem jest taki, ze naszemu prezesowi się udaje, a to jest nie w smak wszystkim tym, którzy zaklinają rzeczywistość i piszą, ze jest inaczej. Związkowcy ręce precz od naszego zakładu, już wystarczające narozrabialiście!
                • Gość: cyrk Re: PKS na rozdrożu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.13, 10:39
                 Witam
                 Nigdy nie sądziłem , że firmę z takim potencjałem można w tak krótkim czasie rozłożyć .
                 Związki zawodowe są dla ludzi ale niestety mądrych . Związek zawodowy powinien pomagać pracownikom jak również interesować się faktycznym stanem firmy i szybko reagować w sytuacji złego zarządzania .
                 Czy nikt nie widzi ze związkowców , że brakuje już pieniędzy na paliwo , że zablokowane są juz zakupy w niektórych hurtowniach bowiem nie są uregulowane zobowiązania , że żaden samochód nie jest litrażowany i pali ile chce (pewnie tego nie widzą bo to uderzy po ich kieszeniach), nie widzą niedawnej inwestycji w Kobierzycach(konsorcjum którego mozna było uniknąć i wystartować do przetargu samodzielnie ) , która przynosi stratę .
                 Stacja obsługi od dwóch lat przynosi stratę i nic z tym się nie dzieje .
                 To jest już poważny problem śmiem twierdzić , że to równia pochyła .
                 Niestety ale o tym nie wie sam właściciel Starosta Brezdeń jak również związki zawodowe nie mówiąc już o samym Prezesie .
                 Brak gospodarza (y) i zupełna indolencja , mam wrażenie , że to nikogo nie interesuje .  • Gość: Lion Re: PKS na rozdrożu. IP: *.free.aero2.net.pl 25.01.13, 11:32
   W firmie najwięcej zależy od ludzi, a szczególnie od tych, którzy zarządzają firmą. W tym przypadku, wiele błędnych decyzji i zaniechań się teraz mści. Ratunkiem dla tej firmy może być tylko skok do przodu, a nie likwidacja połączeń i zwalnianie ludzi.
   Nowe inwestycje, dofinansowania zewnętrzne lepszy nadzór i dobre pomysły może poczynić tylko dobry menadżer. Takiego w PKS Oława od dawna brak.
  • sasidka Re: PKS na rozdrożu. 29.01.13, 13:27
   Jedno mnie dziwi, że jakiś cel istnienia PKS jest, a likwidacja wszystkich połączeń do tego stopnia, że w tygodniu ostatni autobus z Wrocławia do Oławy jest o 19:20 jest kpiną, bo niektórzy pracują dłużej niż do 15. Rozumiem oszczędności, ale kasacja wszystkich połączeń po 19 (w tygodniu)?
   • sasidka Re: PKS na rozdrożu. 29.01.13, 13:58
    Jak się okazało-od tygodnia mają błąd na stronie. I nie usunęli tych połączeń na trasie Wrocław-Oława. Tylko czy korekta błędu jest tak trudna? Nie-lepiej wszystkich wprowadzać w błąd i generować koszty na infolinii.
      • Gość: Pączek Re: PKS na rozdrożu. IP: *.xdsl.centertel.pl 06.02.13, 18:37
       Dlaczego udajecie, że umiecie naprawiać samochody innych marek nie mając wiedzy technicznej. Technologia w samochodach ciężarowych jest tak zaawansowana, że obecnie nie można naprawić ich za pomocą młotka i przecinaka jak kilkanaście lat temu. Zmiana nazwy na Proservice to był poważny błąd. Zamiast zmiany nazwy trzeba było zmienić podejście do klienta i zadbać o magazyn części by nie odstraszał klienta czasem oczekiwania i ceną. Po za tym dodzwonić się na warsztat lub do sklepu graniczy z cudem.
       Widać, że nie ma mądrego menadżera w tej firmie.
         • Gość: pracownik Re: PKS na rozdrożu. IP: *.ronus.pl 11.02.13, 18:12
          ja tez potrafię narzekać, basen jest do dupy, straż miejska nic nie robi, szpital nie leczy, ogólnie to wszystko jest złe... czy mam pomysł na rozwiązanie? tak, to wina tuska! zawsze w tłumie znajdzie się paru durni, którzy wytkną słabości, ale jak przyjdzie wskazać pomysły na coś lepszego, czego niby wszyscy oczekują to okazuje się, że to o jest jest dobre. jak już wcześniej pisałem, stop zadymiarzom związkowym, stop nieróbstwu, stop narzekaniu, pracujmy a będzie tak jak chcemy by było, narzekaniem nic się nie zbuduje. ale czy zadymiarze są w stanie to zrozumieć?
             • poodzian Re: PKS na rozdrożu. 22.02.13, 18:46
              Wybory prezesa są nieodwołalne, aktualnemu kończy się kadencja. Musi być konkurs. Aktualny nie powinien mieć żadnych szans w reelekcji (no chyba, że nie będą się liczyć argumenty merytoryczne, tylko polityczne).
              • Gość: Zorba Re: PKS na rozdrożu. IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.13, 12:20
               No właśnie ta firma ma kłopoty dlatego, że kierownictwo kierowało się względami politycznymi, a nie biznesowymi. Przez to zatrudniani zostali politycy ich rodziny i koledzy. Tak też dobierano firmy reklamowe, ubezpieczeniowe czy do obsługi prawnej. Jeśli to się nie zmieni, to w naszym powiecie zniknie PKS, a wozić nas bedą małe prywatne busiki. Zmiany muszą jednak wyjść od właściciela czyli od starostwa. Tylko tam nie ma chyba świadomości, żeby tego szybko dokonać.
               • Gość: Verniks Jest konkurs na prezesa PKSu IP: *.xdsl.centertel.pl 07.03.13, 21:35
                W końcu jest konkurs na prezesa PKSu w Oławie.
                www.bip.pks.olawa.pl/
                Ciekawi mnie dlaczego kandydat musi mieć Certyfikat Kompetencji w transporcie krajowym rzeczy i osób, a w transporcie międzynarodowym tylko rzeczy. Czy to tylko niedopatrzenie, czy celowe działanie? Przecież ta spółka prowadzi transport międzynarodowy osób. Chwali się nowym nabytkiem - super turystycznym autobusem.
                Jest nadzieja, na to, że firma przetrwa. Aktualny prezes chyba ma honor i nie będzie kandydował.
                 • Gość: Lion Re: Jest konkurs na prezesa PKSu IP: *.free.aero2.net.pl 08.03.13, 18:46
                  Aktualny stan tej firmy pokazuje artykuł w gazecie: tinyurl.com/dyawagl Nowe autobusy jeżdżą po wioskach, a do Wrocławia wysyła się dwudziestoletnie. Za poważne zaniedbania, kolesiostwo, złe decyzje lub brak odpowiednich decyzji odpowiada aktualny prezes Erwin M. Po zmianie prezesa, nowy szef powinien dokładnie przeglądnąć decyzje swojego poprzednika i nie ukrywać ich, ale zgłosić tam gdzie trzeba. Związki zawodowe powinny dać przez co najmniej 30 dni spokój nowemu prezesowi.
                     • pekaesowiec Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? 11.03.13, 20:51
                      Ciekawi mnie, kto redagował ogłoszenie o konkursie? Dlaczego wymaga się certyfikat kompetencji w transporcie krajowym osób i międzynarodowym rzeczy? Przecież PKS Oława prowadzi międzynarodowe przewozy osób. Może lepiej było napisać, że wymaga się kandydatów o imieniu Erwin?
                      Dlaczego nie ma informacji o konkursie na stronie PKSu: www.pks.olawa.pl/ i na pl-pl.facebook.com/pksolawa
                        • Gość: Tomek Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.play-internet.pl 12.03.13, 11:15
                         Albo Ty jestes mało mądry albo celowo wprowadzasz ludzi w błąd. Ogłoszenie jest na stronie PKS-u, jakim trzeba byc ignorantem aby tego nie dostrzec? A propos wymagań, najpierw narzekasz, ze potrzebny jest fachowiec a po ogłoszeniu konkursukrzyczysz, ze wymagania za wysokie. Rozumiem, ze jestes jednym z tych zadymiarzy, którzy krzyczą tylko po to, aby krzyczeć o jak zwykle mijają sie z prawda. Brawo dla tego Pana, który nigdy nie bedzie zadowolony. Boże co za mentalność...
                         • Gość: Kierowca H9 Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.xdsl.centertel.pl 12.03.13, 20:33
                          Dlaczego nie wymaga się w konkursie na prezesa, aby kandydaci posiadali certyfikat kompetencji w międzynarodowym przewozie osób? PKS w Oławie wziął w leasing turystyczny autobus po to, aby prowadzić międzynarodowe przewozy osób.
                          Uważam, że albo wymaga się wszystkich potrzebnych certyfikatów, albo żadnego. Wybór wybiórczy wskazuje, że konkurs jest ustawiony pod konkretną osobę.
                          Co do związków zawodowych to utrudniają życie szefom, ale są w takich firmach niezbędni. Ta spółka to nie folwark zwierzęcy, trzeba szanować prawa pracowników. To nie jest prywatna firma pana X, została zbudowana przez pracowników, którzy chcą tam dalej pracować dla siebie i swoich rodzin.
                          Czekamy na nowego prezesa, za starym nie będziemy tęsknić....
                         • Gość: pracownik Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.finemedia.pl 12.03.13, 22:19
                          chyba związkowcy nie będą tęsknić, na szczęście nie wszyscy się w związkach i widzimy co wyprawiacie. nam normalnym pracownikom obojętne jest to, kto będzie rządził, bo jest o spółka komunalna. każdy bardziej rozgarnięty wie, ze takie spółki ponad wyniki musza utrzymywać stały poziom zatrudnienia - są po prostu dla ludzi. Wy, zadymiarze tego nie rozumiecie bo skończył się czas wyneszenia wszystkiego na lewo i prawo. każdy to widział!
                         • Gość: Przemek Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.centertel.pl 13.03.13, 07:57
                          Tu się różnimy. Normalnym pracownikom nie jest obojętne kto będzie rządził. Większość chce prezesa, który będzie rozwijał firmę. Spółka komunalna musi na siebie zarabiać i być konkurencyjna. O tym zapomniał odchodzący prezes i dlatego był w konflikcie ze związkami. Mam nadzieje, że nowy prezes skończy z zatrudnianiem niekompetentnych ale znajomych i zacznie interesować się firmą, którą ma zarządzać. Czekają Go trudne decyzje, kadrowe też.
                         • Gość: Przemek Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.centertel.pl 13.03.13, 20:03
                          PKS w Oławie to dobra firma. Pracuje tam wielu fachowców. Jednak Ci fachowcy to szeregowi pracownicy, kierowcy i mechanicy. Jednak osoby nimi kierujący nie przykładali się do swoich obowiązków. Zmarnowano kilka lat, firma cofnęli się w rozwoju. Nie wykorzystano możliwości, konkurencja to wykorzystała. Prywatne firmy przewozowe przejęły wiele tras. Za płotem powstała okręgowa stacja obsługi, powstały warsztaty naprawcze samochodów ciężarowych. Odeszło kilku wartościowych pracowników. Mimo możliwości PKS nie wykorzystał dofinansowania z UE. Nie tylko na umowocześnienie taboru, warsztatu czy stacji obsługi ale nawet na szkolenia pracowników. Wprowadzenie ISO na warsztacie i zmiana nazwy na nic nikomu nie mówiący Proservis pogorszyło wyniki finansowe tego działu. Zamiast zatrudniać fachowców do pracy przyjmowano ludzi z nadania politycznego i znajomych królika. Za to wszystko odpowiedzialny jest zarząd i prokurenci. To dlatego ważne jest, aby tą spółką zarządzał nowy prezes. Pozostawienie obecnego prezesa byłoby klęską dla tej firmy, ludzi tam pracujących i naszego miasta. Miejmy nadzieję, że Rada Nadzorczi to też rozumie i stanie na wysokości.
                         • Gość: LION Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.free.aero2.net.pl 14.03.13, 21:42
                          To, że należy wymienić prezesa to sprawa oczywista. Czy to nastąpi nie jest to takie pewne. Właściciel czyli starosta chętnie widziałby na tym stanowisku kogoś spolegliwego (czyli takiego jaki teraz jest). Rada nadzorcza to w 2/3 podwładni aktualnego prezesa. Informacja o konkursie podana tak, aby jak najmniej ludzi się o tym dowiedziało i kryteria faworyzujące wiadomo kogo nie wróżą najlepiej.
                          Przez takie kombinacje i trzymanie swoich miernych ale wiernych, spółki komunalne kuleją i ich majątek i potencjał ginie.
                          Ja mam, tak jak większość pracowników PKSu, nadzieję, że tym razem wybiorą dobrze, a pan Erwin M. będzie musiał sobie poszukać innego zajęcia.
                         • Gość: cyrk Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.13, 14:31
                          Witam
                          Nigdy nie sądziłem , że firmę z takim potencjałem można w tak krótkim czasie rozłożyć .
                          Związki zawodowe są dla ludzi ale niestety mądrych . Związek zawodowy powinien pomagać pracownikom jak również interesować się faktycznym stanem firmy i szybko reagować w sytuacji złego zarządzania .
                          Czy nikt nie widzi ze związkowców , że brakuje już pieniędzy na paliwo , że zablokowane są juz zakupy w niektórych hurtowniach bowiem nie są uregulowane zobowiązania , że żaden samochód nie jest litrażowany i pali ile chce (pewnie tego nie widzą bo to uderzy po ich kieszeniach), nie widzą niedawnej inwestycji w Kobierzycach(konsorcjum którego mozna było uniknąć i wystartować do przetargu samodzielnie ) , która przynosi stratę .
                          Stacja obsługi od dwóch lat przynosi stratę i nic z tym się nie dzieje .
                          To jest już poważny problem śmiem twierdzić , że to równia pochyła .
                          Niestety ale o tym nie wie sam właściciel Starosta Brezdeń jak również związki zawodowe nie mówiąc już o samym Prezesie .
                          Brak gospodarza (y) i zupełna indolencja , mam wrażenie , że to nikogo nie interesuje .
                         • Gość: pracownik Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.finemedia.pl 18.03.13, 15:54
                          masz rację, poprzedni prezes nie popisał się, ostatnie lata jego urzędowania doprowadziły nasz zakład na skraj przepaści aż firmę musiało przejąc starostwo. obecny prezes idealny nie jest, ale przeciez nie ma tez ideałów prawda i to co sie dzieje i tak jest majstersztykiem zarządzania, bo całkiem dobrze sobie radzimy. cześc związkowców zadymiarzy ze starej ekipy tego nie akceptuje, bo skończyły im się układy, dlatego taki ferment sieją, ale popatrzmy na to z drugiej strony. tutaj pracuje parę set osób, oni wiedza, ze obecny szef zrobił wszystko aby nasza firma przetrwała. wiekszość z nas wierzy, że dopeiro najlepsze przed nami. nie zmienia się konia podczas biegu, a zauważyłem tez, że ostatnio konkurencja się nam uaktywniła, to dobrze, że się nas boją
                         • Gość: Lion Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.free.aero2.net.pl 18.03.13, 17:38
                          Poprzedni prezes się nie popisał? Nie popisali się razem z aktualnym prezesem, który był wtedy wiceprezesem. Jak został prezesem 3 lata temu, poprzyjmował sobie polityków (na przykład swojego zastępcę, rodzinę posła i swoich znajomków). Nie interesował się warsztatem, przepałami, czy kradzieżami. Jego zwykła nieudolność doprowadziła do tragicznej sytuacji firmy.
                          Co więcej za całe zło wini tych, którzy chcą, aby ta firma się rozwijała. Odeszło wielu wartościowych pracowników, którzy zabrali ze sobą klientów.
                          To dlatego, teraz trzeba szybko wybrać nowego prezesa, nie można dopuścić, aby dalej rozkładał tą firmę!
                         • Gość: związkowiec Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.play-internet.pl 18.03.13, 18:13
                          ale wypisujesz bzdury, jesteś albo z z konkurencji, która zazdrości nam wygranego przetargu w jednej z najbogatszych gmin w polsce - tak, to jest sukces obecnego prezesa, który w przeciwieństwie do zadymiarzy nie trąbi o tym wszędzie, tylko działa! Albo jesteście własnie wspomnianymi zadymiarzami, który działają na zlecenie polityczne.. ot i tyle, w naszym zakładzie działa więcej niż jeden związek zawodowy. W naszym nie ma zadymiarzy, wszyscy wiedzą, kto nimi jest i na czyje zlecenie działa. Zobaczycie, ze po wyborach nic wam z tego nie skapnie, jesteście amatorami, którzy nie mają własnego zdania. Wydaje mi się jednak, że to konkurencję trafia szlag, przejęliśmy jeden z najlepszych tynków na dolnymśląsku. Brawa sie należą dla całego zarządu, bo wbrew temu co wypisują zadymiarze, wykonujecie kawał dobrej roboty. To prawda, nie zmienia sie konia podczas biegu, święte słowa.
                         • Gość: Mechanik Re: Ustawiony konkurs na prezesa PKSu? IP: *.xdsl.centertel.pl 18.03.13, 19:00
                          Nie rób wody z mózgu pracownikom PKSu w Oławie. My pracownicy najlepiej wiemy, co zrobił aktualny prezes, jak zarządzał i jak się interesował naszą firmą. Dyrektor Kowalczyk przychodził do pracy po szóstej rano i często wychodził po szesnastej. Wiedział co się dzieje w firmie, rozwiązywał problemy od razu, unowocześniał firmę, dbał o pracowników, a leni gonił do pracy. Aktualny prezes jest jego przeciwieństwem, nie interesuje się zakładem, ucieka przed pracownikami i nie wie co się dzieje w firmie. A miał czas się wykazać, brał dużą kasę przez 6 lat (142 tys. za 2011 rok). Te 6 lat zostały zaprzepaszczone, nie wykorzystał możliwości jakie były w tej firmie i w tym czasie. Tabor się zestarzał, a wzięty z leasing drogi turystyczny autobus nie jest wykorzystany tak jak powinien być. Kupiony został po to, aby dostał go przewodniczący największego związku zawodowego.
                          Teraz czekamy z nadzieją na nowego prezesa, każdy będzie lepszy od tego co kończy na szczęście swoją kadencję.