Dodaj do ulubionych

Oławskie licea są słabe

IP: *.kom / *.os1.kn.pl 29.05.06, 19:52
www.liceum.pl/rankingi/2006-dolnoslaskie.phtml Oława nawet się nie załapała
do rankingu. fatalnie1 A mamy takie wysokie mniemanie o sobie.
Zwłaszcza "Chłopcy z Placu(...)". W powiecie może są najlepsi ale w
województwie i kraju się nie liczą.
Obserwuj wątek
    • Gość: wiedeńczyk Re: Oławskie licea są słabe IP: *.kom / *.os1.kn.pl 29.05.06, 20:39
      Ale nie na medycynę czy prawo lecz do prywatnej Wyższej Szkoły
      Przedsiębiorczości albo innej Bankowej... Jest troszkę Oławiaków na Uniwerku
      ale na historii i filologiach. To wydziały dla tych co nic innego nie potrafią.
      rzeczywiście licea ołwskie nie dają przygotowania np na SGH czy na UW. Brak
      jest w szkołąch motywacji do zdobywania wiedzy i rozwoju. Jest trochę
      pamięciówki. Wszystko to jest posmarowane warstwą dobrego samopoczucia uczniów
      i nauczycieli, którym wydaje się, że są niezrównani... w powiecie, niestety!
      Wybaczcie, że urażam wasze ego ale śmiać mi się chce jak słyszę te dumne głosy
      dochodzące z 3 maja. Studia to później weryfikują i obnażają straszną niewiedzę
      i nieudolność w jej zdobywaniu
      • matejkoo Re: Oławskie licea są słabe 29.05.06, 21:00
        Po pierwsze rankingi są opracowywane na podstawie konkursów jakie zajmują szkoły i normalne jest, to że naprawdę jednostki powodują takie podium.
        Po drugie w ogóle nie zgodzę się z wiedeńczykiem, bo rok temu ukończyłem Sobieskiego, mówisz " Ale nie na medycynę czy prawo lecz do prywatnej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości albo innej Bankowej... " No to pokrótce.. z mojej klasy na PWR trafiło około 15 osób, z czego prawie wszyscy dalej studiują a reszta po prostu nie chciała... z moich bliskich znajomych mam 1 koleżankę na prawie, 4 na medycynie (w tym dwie na lekarza, 2 na biotechnologii) parę osób na UW, więc zanim zaczniesz pisać zapoznaj się z tematem. Bo dziś widzę że to co nauczono mnie w LO w dużej części mam na studiach... czyli szkoła ma wysoki poziom. W ramach jestem studentem PWR .
          • matejkoo Re: Oławskie licea są słabe 30.05.06, 12:50
            Nie zrozumiałeś.. a i ja napisałem troszeczkę niejasno.. z tych ok. 15 osób, 2 już nie studiują, nie dlatego że odpadły ale stwierdziły że to nie ich kierunek. Reszta studiuje dalej.. a jak wiesz pierwszy semestr jest najgorszy.. . Co do opinii na temat placu naprawdę się nie.. większość ludzi też poszła na prywatne uczelnie.. a powód tego jest prosty, brak kasy.. dużą część rodziców nie stać żeby dawać dziecią pieniądze, a przecież jak wiemy w miare wieku potrzeby rosną, i dlatego połowa moich znajomych poszła na prywatne.. bo nie chcą przez najbliższych parę alt obciążać rodziców. No tak dwóch lekarzy.. ale nas skończyło ok. 240 osób, ja wszystkich nie znam, więc może lekarzy jest więcej.... zapewne więcej niż z 3 Maja albo .. . A co do rankingów ostatnio Politechnika była według chyba Wyborczej na 3 miejscu wśród technicznych uczelni... a po nie jakimś czasie według Wprost na 1 miejscu... i tak to jest z tymi pseudo rankingami.
                • Gość: 1996 Re: Oławskie licea są słabe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 19:09
                  Ja ogólniak na zamkowym skończyłam 10 lat temu- z mojej byłej klasy obecnie 3
                  osoby są lekarzami, jest geodeta, ekonomię i ma własne firmy skończyło też parę
                  osób (w sumie większość),prawnik, zawodowy żołnierz,dokor na matematyce.Ogólnie
                  matury nie zdała 1 osoba.A studia pokończyli wszyscy!!!!!!!!!
                  Czy to zatem znaczy że jest tam niski poziom???
                  • Gość: Pompon Re: Oławskie licea są słabe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 22:16
                    Moi drodzy. Trzymam w tym miejscu zdecydowanie stronę kolegi Matejkoo. Niestety
                    koledzy ktorzy wypowiadaja sie zle o LO Plac to nie znajacy sytuacji, nie wiele
                    wiedzacy, nie potrafiacy poprawnie analizowac, nie znajacy sie, nie wiedzacy
                    zbyt wiele, krzykacze i animatorzy bezcelowej prawdopodobnie debaty itp.

Prawda jest taka, ze LO Plac, z ktorym jestem emocjonalnie zwiazany, to
                    Wspaniala Szkola przez duze "Sz". Na studia dostaje sie wiele. A nawet
                    przewazajaca wiekszosc czyli prawie wszyscy. Mature zdaja niemalze wszyscy,
                    jedyny przypadek w ub.roku to podobno uczen z Jelcza.

Nie jest tez do konca prawda ze w tej szkole trzeba nieustannie "dawac, dawac,
                    dawac" tzn. mowiac innymi slowy zapierniczac mocno zeby cos wiedziec. Niektorzy
                    nauczyciele sa tak dobrzy ze nie musisz NIC sie uczyc zeby WSZYSTKO NIEMALZE
                    umiec. Że nie wspomne o profesoracie!
        • Gość: wiedeńczyk Re: Oławskie licea są słabe IP: *.kom / *.os1.kn.pl 31.05.06, 15:25
          skoro twierdzisz, ze w rankingach liczą się olimpijczycy (a to są jednostki)
          to dlaczego od lat nie ma ich w Oławie? te jednostki nie zgadzają się na
          pwiatową przeciętnośc i idą do lepszych szkół. Poza tym twoja odpowiedź nie
          tłumaczy tego dlaczego np Strzegom, Milicz, Oleśnica są w tym rankingu. tam
          mogą być olimpijczycy a u nas nie?
          • matejkoo Re: Oławskie licea są słabe 31.05.06, 15:34
            A czy liczy się to że parę osób zajmuje parę miejsc, czy to że większość zdaje maturę i dostaje się na studia.. zapraszam na stronę LO Sobieskiego (poszukaj w google) i zobacz że mamy, olimpijczyków, dla mnie to że w innych szkołach są olimpijczycy którzy tak naprawdę sami się uczą dla hobby (a nie szkoła) nie jest przemawiającym argumenten nad tym że szkoły Oławskie są cienkie. Zobacz ilu ludzi chodzi do takiej 13, 14, 7... poza tym we Wrocławiu jest większy wybór ludzi. Rankingi są mylne..
            • matejkoo Re: Oławskie licea są słabe 31.05.06, 15:37
              A dlaczego nie ma olimpijczyków?? nie wiem spytaj uczniów... może interesują się innymi rzeczami niż taka historia, chemia fizyka.. wiedzy ludzkiej nie jesteś w stanie zmierzyć.. może są w śród nich dobrzy uczniowie, albo nie chcą się ujawniać.. ja osobiście mam inne zainteresowania niż szkoła.. to że nie jeździłem na olimpiady przedmiotów szkolnych to nie znaczy że nie mam wiedzy na jakiś konkretny temat.. który wybiega poza ramy olimpiad szkolnych.
          • Gość: Keller Re: Oławskie licea są słabe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 22:20
            Swoją drogą czy prawdą jest, że Matejkoo chodząc do klasy III LO im. J3S był tak
            dobry z przedmiotu Informatyka vel Technologia Informacyjna, że sam Pan Z.
            wyraził oficjalną zgodę, by w ogóle nie przychodził on na zajęcia z tego
            przedmiotu, bo Matejkoo po prostu wszystko potrafił i nie musiał chodzić, a Pan
            Z. obiecał dac mu i tak piątke? JEsli tak gratulujemy Matejkoowi.!
            • matejkoo Re: Oławskie licea są słabe 30.05.06, 22:25
              O czym ty piszesz? jakieś bezpodstawne bzdury.. będąc dziś na studiach po 3 latach informatyki, nauki programowania sieci.. dziś zaliczyłem C++ (bo umiałem w ogóle programować, zmieniły się polecenia), w sieciach też nie jestem najgorszy a na studiach nie dowiedziałem się więcej niż na lekcjach Pana Z.B a dodam że jestem na PWR gdzie poziom jest wysoki zwłaszcza Eka. Chodziłem na informatykę i miałem na koniec 3, przez moje lenistwo i olewanie, czego żałuje inna sprawa że to co umiałem nie dało się ocenić, bo w końcu ocena jest subiektywna.
              • matejkoo Re: Oławskie licea są słabe 30.05.06, 22:28
                Jest to pierwszy rok...ale to o czymś świadczy... poznałem ludzi z wielu szkół w Polsce ...ale z programowaniem w Pascalu może oprócz mnie 2 osoby miały styczność w szkole... reszta nic nie miała.. to o czymś świadczy.
                • Gość: arahja Re: Oławskie licea są słabe IP: *.magma-net.pl 30.05.06, 22:56
                  Co do "placu zamkowego" to może i poziom jest dobry, bo w sumie czemu nie,
                  nauczyciele wymagają, niektórzy są bardzo dobrymi pedagogami i w ogóle. Ale
                  prawda jest taka przynajmniej w moim przypadku, że ta szkoła wykończyła mnie
                  psychicznie i nie dałam rady jej skończyć. I prosze nie krzyczcie tu zaraz, że
                  na pewno byłam za głupia do tej szkoły.... "oni" swoimi ambicjami by należeć
                  do "najlepszych", zadręczyli mnie psychicznie, nie uogólniam ale nikomu
                  wrażliwemu i słabemu psychicznie tak jak ja nie poleciłabym tej szkoły
              • Gość: Keller Re: Oławskie licea są słabe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.06, 15:39
                Matejkoo jakie bzdury, jakie bzdury? Ja Cie chwali i ci gratuluje a ty w ten
                sposob i tym tonem do mnie??
                Nie wiem czy to prawda, ale ktos mi mowil, że byles tak dobry z informatyki, ze
                Pan Z. pozwolil ci nie chodzic na lekcje i powiedzial ze i tak da ci 5 (bdb.)
                czy to prawda nie mam pojecia, ale tak gadali osoby z tobą związane PRAWIE
                rodzinnie, tak czy inaczej, chodzily takie pogloski. Jesli to prawda, to tylko
                Ci pogratulowac tej wiedzy.
                Zgadzam sie ze Pan Z. uczy wspaniale, jest jednym z najwspanialszych pedagogów,
                prof. Z. to król Polskiej Nauki! Mnie nauczyl wiele mimo braku checi moich do
                nauki za co mu dziekuje. To prawdziwy nauczyciel, ktory nie jest glupkowaty jak
                niektore nauczycielki, ale potrafi, uczy i co najwazniejsze ROZUMIE ucznia.
                • Gość: 1996 Re: Oławskie licea są słabe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.06, 16:38
                  Hmmm, plac chwaliłam ale pan B akurat nie, byłam w klasie informatycznej(drugi
                  rocznik tych klas)i pan B wszystko czytał z zeszytu, za moich czasów zmieniły
                  sie komputery więc może dopiero się uczył?Nie wiem, ale akurat profil mojej
                  klasy mi nic nie dał, bo notatki pisaliśmy przedyktowane z zeszytu, niewiele
                  praktyki.Jedyne co to nauczyłam się logo i grać na kompie.No i z klasy nikt,
                  mimo profilu, nie poszedł na informatykę!
                          • Gość: tadkowa Re: Oławskie licea są słabe IP: 213.199.201.* 02.06.06, 19:02
                            Nienajgorszy pomysł z tym rozeznaniem ;) i jeżeli tylko uda sie dostać , nie
                            zastanawiaj sie długo , wybieraj Plac Zamkowy :)
                            Moim ( oczywiście subiektywnym) zdaniem LO na Placu Zamkowym jest najlepszą
                            szkołą w Olawie , skończyłam 3 lata temu , obecnie jestem na WPAIE U.Wr. ,
                            liceum wspominam , jako najlepszy etap w zyciu , nie przypominam sobie ,żadnego
                            szykanowania czy znecania sie psychicznego , chociaż musze przyznać , ze
                            niektórzy pedagodzy potrafili dokuczyć ( czyt. pan Nowicki )
                            Jenak po latach pamięta sie tylko tych , którzy na to zasługują - prof. Wanda
                            Skibińska i Mieczysław Walukiewicz to najlepsze przyklady .
                            Pozdrawiam absolwentów klasy A z 2003 .
                                • Gość: tadkowa Re: Oławskie licea są słabe IP: 213.199.201.* 06.06.06, 19:07
                                  Trudna sprawa , jednak z Toba Trisha ;)
                                  Argumenty , jakie by nie były i tak Cie nie przekonają do końca , poprostu sama
                                  musisz spróbować .
                                  Nie orientuje sie jak jest aktualnie ale niedawno jeszcze szkoła miała swoistą
                                  atmosfere , klimat.
                                  I jeszcze jedno ... lokalną (czyt.oławską) renome szkoła ma , więc dobrze
                                  wygląda w CV punkt , w ktorym widnieje nazwa szkoły z Placu Zamkowego - to tak
                                  na przyszłosć , moze sie okazać ze potencjalny , lokalny pracodawca to
                                  dostrzeże .
                                  Powodzenia i mądrych , przemyślanych decyzji życze .
                                  • Gość: trisha Re: Oławskie licea są słabe IP: *.e-wro.net.pl 06.06.06, 19:37
                                    Tak naprawdę to nawet nie jestem pewna, czy się dostanę do tej szkoły. Boje się
                                    tam iść, bo slyszalam, ze i nauczyciele straszni, i poziom coraz słabszy a
                                    zakuwać trzeba ostro. Jednak z Waszych postów wynika, ze nie taki diabel
                                    straszny. Tylko martwi mnie to, ze raczej specjalnie nie zachwalacie
                                    nauczycieli. Wiec kto mnie przygotuje do matury??? (wiem, wiem, sama musze sie
                                    uczyc, ale....)
                                    • matejkoo Re: Oławskie licea są słabe 06.06.06, 19:55
                                      A myślisz że poziom nie obniża się we Wrocławiu i całej Polsce? bez urazy ale młodzież jest coraz tępa. Przepraszam ale postów dotyczących nauczycieli jest wiele i wielu się poleca... do matury Cię przygotują i Ci pokażą ale to jak zdasz to zależy tylko od Ciebie... no sama też będziesz się musiała uczyć bo tych parę h w szkole to za mało.. przyzwyczajaj się.. sielanka gimnazjum się skończyła.... w tej szkole nauczyciele wymagają, ale prywatnie są dobrzy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka