Dodaj do ulubionych

Jak Wam się podoba Ostrów po remontach ulic?

14.11.06, 19:16
Grabowska - super! W porównaniu z tym co było, obecnie jest rewelacyjnie!
Podjazdy do posesji powykładane kostką brukową, krawężniki, tylko pasów dla
pieszych brakuje ale może i to się zmieni.

Kampałły + nowe światła - wszystko ładnie i pięknie, pasy do skrętu, nowy
asfalt. Ale zauwazyłam, że jadąc "od ronda" w stronę właśnie Kampałły,
światła są widoczne dopiero w chwili, kiedy jesteśmy bezpośrednio przed
nimi ... czy Wy tez tak sądzicie?
Obserwuj wątek
    • lindaaa Re: Jak Wam się podoba Ostrów po remontach ulic? 14.11.06, 22:38
      Ostatnim razem jak jechałam tamtędy światła jeszcze nie działały i tego nie
      zauważyłam, ale ogólnie remont naszych ulic mi się podoba. Zastrzeżenia mam
      dwa: zwężenie Wrocławskiej oraz brak możliwości skręcenia w lewo kiedy wyjeżdża
      się na Poznańską np. z Batorego. Zamiast odciążyć ruch w centrum - właśnie tam
      kieruje się wszystkie auta wyjeżdżające z podporządkowanych Poznańskiej..
            • lindaaa Wrocławska 15.11.06, 23:46
              Bo stwierdzili, że kierowcy za szybko tam jeżdżą...
              Szkoda tylko, że większe niebezpieczeństwo stwarzają piesi, którzy zrobili
              sobie z krótkiej Wrocławskiej drugi deptak... A teraz, kiedy kierowcy zmuszeni
              są do jazdy w tempie ślimaka, to już w ogóle same święte krówki na ulicy.
              Większość nawet się nie spojrzy, czy czasami ktoś nie jedzie... Słów brak.
              • chantal10 Re: Wrocławska 16.11.06, 10:28
                Wydaje mi się, że większe znaczenie w poprawie bezpieczeństwa pieszych na
                Wrocławskiej miałyby takie postawione przy krawędzi chodnika łańcuchy, jak są
                np. na Towarowej, a nie progi zwolnieniowe! No barier by piesi chyba nie
                przeskakiwali...
                  • chantal10 Re: Wrocławska 16.11.06, 15:08
                    No osobom z rowerami/wózkami/siatami było by ciężko przeskoczyć ... a to zawsze
                    dla kierowców jakiaś ulga i mniej kłopotu, bo zostałyby młode i prężne osoby ;p
                    Ale przejedzie się jedną czy drugą "świętą krowę" i będzie nauczka dla innych :D
                    • lindaaa Re: Wrocławska 16.11.06, 16:56
                      Wierz mi, nie raz miałam ochotę "trafić" taką świetą krówkę.. A już szczególnie
                      te, które nawet nie spojrzą czy coś jedzie, tylko z głową dumnie uniesioną
                      prawie wbiegają na ulicę wymuszając bezczelnie pierwszeństwo.
                      I to nie na pasach oczywiście.
                      • chantal10 Re: Wrocławska 16.11.06, 17:26
                        indaaa napisała:
                        > prawie wbiegają na ulicę wymuszając bezczelnie pierwszeństwo.
                        > I to nie na pasach oczywiście.

No to Ty nie słyszałaś, ze przepisy są po to, zeby je łamać? :=)

Na górze róże na dole fiołki,
                        co mi tu wciskasz takie pierdołki :-)
                          • chantal10 Re: Wrocławska 16.11.06, 19:50
                            No wiesz! Mogłaś się nie pzyznawać do łamania przepisów, wszak reglamentacja
                            państwa sięga daleko! Jeszcze Potwory i Spółka przyjdą i ... zacytuję wiersz
                            bardzo a'propo:
                            "(...) rzucą przed siebie grom
                            kiedy runą żelaznym wojskiem
                            i pod drzwiami staną, i nocą
                            kolbami w drzwi załomocą -
                            ty, ze snu podnosząc skroń,
                            stań u drzwi."
                            Poza tym, sama łamiesz przepisy, a mówisz że inni to robią, to jakby pijący
                            alkohol zakazał pić innym :D
                            Ja tam też łamię przepisy, ale się nie przyznam, więc mnie nażekać na
                            niesubordynację pieszych wolno:D

A co do wiersza ... można powiedziec, że to była swojego rodzaju vis maior :D
                            • lindaaa Re: Wrocławska 16.11.06, 20:01
                              Są przepisy i przepisy. Nie twierdzę, że jedne można łamać, a inne nie, ale
                              skutki jakie to łamanie przynosi jest różne w zależności od okoliczności.
                              Co innego przejść w miejscu do tego niewyznaczonym np. na ulicy Nowej (gdzie
                              nie ma nawet pasów chyba), a co innego na takiej Wrocławskiej, gdzie ruch jest
                              zdecydowanie większy i łatwiej o "trafienie świętej krówki" ;)
                              A jak już się trafi to odpowiedzialny jest kierowca, który nie zachował
                              odpowiedniej ostrożności....
                              • chantal10 Re: Wrocławska 16.11.06, 20:06
                                Masz racje:) Zwracam honor:D
                                Wydaje mi się, że jeżeli to pieszy nagle wkroczy na ulicę, uniemożliwiając
                                kierowcy jakiekolwiek działanie, to kierowca odpowiedzialny nie jest, bo
                                odpowiedzialność można przypisać tylko wówczas, gdy zachodzi okolocznosć winy,
                                a w takim przypadku to nie kierowca zawinił, tylko pieszy, bo to on nie
                                dostosował się do przepisów ruchu drogowego i to on nie zachował należytej
                                ostrożności.
                                Z prawa cywilnego i karnego :))
                                • lindaaa Re: Wrocławska 16.11.06, 20:14
                                  Niby tak, przynajmniej w teorii, ale w praktyce - to różnie bywa.
                                  Kierowca powinien jechać z bezpieczną prędkością i zachować wszelką ostrożność,
                                  co może oznaczać jechanie ul. Wrocławską 10km/h ;)) Bo jeśli pojedziesz 15 to
                                  niedostosowałaś prędkości do warunków (czytaj: tłum świetych krówek na
                                  jezdni) ;))
                                  I kogo wtedy wina?
                                  • chantal10 Re: Wrocławska 16.11.06, 20:17
                                    No to już są skrajne przypadki. Chociaż z tymi wysokimi progami (za wysokimi!)
                                    jechanie nawet 5 km/godzinę grozi zgubieniem nadwozia, przy
                                    delikatnie "rozryrotanym" samochodzie:D A wolniej to juz można tylko stać :))
                                    • lindaaa Re: Wrocławska 16.11.06, 20:33
                                      Fakt, zdecydowanie przesadzili z ich wysokością. W ogóle czasami się
                                      zastanawiam, komu takie głupie pomysły przychodzą do głowy.. Pamiętam jak się
                                      wkurzałam kiedy nie pamiętałam, że zmienili organizację ruchu przy wjeździe na
                                      Kompałły z Al. Powstańców (jeszcze jakiś czas temu można było skręcać w lewo,
                                      teraz tylko w prawo) i musiałam robić kółeczko by do Paderewskiego dojechać...
                                      Brr.. Mogli tam światła postawić albo kolene rondełko ;)) jeśli bali się
                                      blokowania ruchu przez skręcających w lewo.
                                    • plisak Re: Wrocławska 16.11.06, 20:38
                                      Co wyście sie czepiły tej Wrocławskiej? Mieszkałem niegdyś na tej pryncypialnej
                                      ulicy pod 21-szym, dokładnie na przeciw Grandki....... Z rnku i przyległych
                                      uliczek zabutkowych należy wyeliminować ruch samochodowy jak na Kolejowej,
                                      będzie piknie i bezproblemowo. Ze swych bolidów przesiądzie się w mieście na
                                      rowery i wrotki, zwane teraz łyżworolkami :))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka