Dodaj do ulubionych

nazwa i data rejestracji firmy handlowej

16.01.11, 00:34
Witam.
Proszęo pomoc. Mój syn będzie zakładał w najbliższych miesiącach firmę handel materiałami budowlanymi. Jego data urodzenia 20.08.1983. wibracja imion samogł.-4, spółgł.-1. Jaka będzie najlepsza wibracja dla nazwy firmy i daty rozpoczęcia działalności.
Obserwuj wątek
    • wegami Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 18.01.11, 11:39
      Prośba do Pana Janusza. Czy nazwa firmy może mieć wibrację 8 a data rozpoczęcia działalności 4. Data rozpoczęcia działalności 15.03.2011. czy byłaby dobra. wegami napisała:

> Witam.
      > Proszęo pomoc. Mój syn będzie zakładał w najbliższych miesiącach firmę handel m
      > ateriałami budowlanymi. Jego data urodzenia 20.08.1983. wibracja imion samogł.-
      > 4, spółgł.-1. Jaka będzie najlepsza wibracja dla nazwy firmy i daty rozpoczęcia
      > działalności.
      • janus50 Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 24.01.11, 12:18
        Witaj
        Nazwa 8, dzień rozpoczęcia działalności 4 to daje nam przeznaczenie 3 - jest to bardzo korzystny układ. Ponadto twój syn jest w korzystny okresie na podejmowanie takich działań. Jest w pierwszym szczycie 1, w roku własnym 5 a marzec będzie dla niego miesiącem własnym 8 no i 15 marca dzień własny 5. To dobry układ.
        Pozdrawiam
        • wegami Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 25.01.11, 00:36
          Bardzo dziękuję za odpowiedź. W międzyczasie zastanawiałam się jaka jeszcze kombinacja byłaby korzystna.Czy mógłby to być 11.03. lub 29.03.2011. wówczas dzień własny byłby 1. Dodatkowo wymyśliłam nazwę skrótową 3. Który układ korzystniejszy. Proszę o fachową pomoc.
          • janus50 Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 01.02.11, 14:53
            Witaj
            Zarówno jedynka jak i trójka są korzystne. Pamiętaj jednak o tym, ze nazwa w połączeniu z wibracją dnia rozpoczęcia działalności daje przeznaczenie firmy, które również powinno być korzystne lub przynajmniej nie negatywne. W przeznaczeniu radzę unikać dwójki, czwórki, siódemki i dziewiątki. Jeśli się da to również szóstki, choć ta jest neutralna. Podane wibracje odnoszą się także do dnia i nazwy. Gdzieś musisz iść na ustępstwa po prostu.
            Pozdrawiam
            • wegami Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 08.04.11, 19:27
              Witam Panie Janusu. Nie udało się założyć firmy w marcu ze względu na brak środków finansowych. Kwiecień będzie dla syna - 9, co nie jest korzystne. Jednak bardzo zależy jemu na otwarcie w tym miesiącu firmy - nie będzie już czekał na dofinansowanie. Która z tych dat będzie korzystna 12, 19, czy 21.04.2011.
              • janus50 Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 11.04.11, 17:06
                Witaj
                Rozpatrywanie miesiąca własnego o wibracji 9 w kontekście rozpoczęcia działalności gospodarczej, to trochę tak jak aktualnie planowanie wypoczynku w Japonii. Raczej sensu nie ma. Jednak jeśli koniecznie sobie tego życzysz, niech tak będzie.
                Jako że miesiąc własny ma wibrację 9, wyliczenie dnia własnego jest wyjątkowo proste, gdyż dziewiątka nigdy nie zmienia wibracji. Wystarczy więc zredukować liczbę planowanego dnia, czyli 12, 19 lub 21 do pojedynczej cyfry i masz wynik. Daje to odpowiednio 3, 1 i 3, tak więc wszystkie dni są korzystne, jeśli oczywiście nie uwzględnimy niekorzystnego dnia.
                Mimo wszystko życzę wszelkiego powodzenia, bo data urodzenia przynosi nam wibracje ale to my wybieramy ich aspekty.
                Pozdrawiam
    • marian770 korzystne numery miesiąca do otwarcia DG 13.04.11, 11:49
      Panie Januszu,
      czy orientuje się Pan może jakie korzystne są indywidualne ( w odniesieniu do daty urodzenia )
      liczby osobistego miesiąca ( a także roku ) do otwarcia własnej działalności gospodarczej ?

wiem że warto rozpoczynać, jak ma się liczbę osobistego miesiąca lub roku numer 1.
      a jakie są jeszcze inne korzystne liczby ?

będe wdzieczny za pomoc.
      • janus50 Re:marian770 13.04.11, 16:04
        Witaj
        Na wstępie muszę wspomnieć, że nasze wibracje w odniesieniu osobistym (rok, miesiąc i dzień własny) mają drugorzędne znaczenie dla firmy, gdyż ta, w numerologicznym ujęciu, staje się jakby nowym, niezależnie działającym bytem. Dlatego najbardziej istotne są wibracje firmy, gdzie nazwa i data rozpoczęcia działalnosci wpisana w dokumenty rejestrowe, tworzą numerologiczne korzystny lub nie układ.
        Oczywiście nie oznacza to, że nasze wibracje indywidualne mogą być fatalne. Powinny być również korzystne, jednak w żadnym wypadku nie kosztem korzystnych wibracji firmy.
        Opowiadając na twoje pytanie. Lata, miesiące i dni własne o wibracji 1, 3 i 8 uważane są za korzystne względem rozpoczęcia działalności. Przy czy wszystkie trzy elementy powinny być korzystne lub przynajmniej neutralne.
        Pozdrawiam
          • janus50 Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 16.04.11, 16:50
            Witajcie
            2/11 to najlepsi księgowi, niezastąpieni w zarządzaniu finansami innych ludzi. Ta wibracja może być użyta np jako wibracja dnia własnego w dniu rejestracji lub też jako swoisty kompromis dla dnia rozpoczęcia działalności aby do nazwy 8 pozyskać przeznaczenie 1.
            Obliczając nazwę firmy nie rozbijamy wibracji na spółgłoski i samogłoski, zliczamy wszystko razem, w tym przypadku 2 dla nazwy nie jest optymalne.
            Pozdrawiam
              • janus50 Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 17.04.11, 11:43
                Witaj
                22 to oczywiście wibracja ogromnej energii, to wielki mistrz budowy. Problem w tym, że nie ma żadnej gwarancji, że będzie się realizowała na swoim wysokim poziomie. Zwykle bywa tak niestety, że realizuje się na poziomie 4, niosąc ze sobą wszystkie wady i zalety tej wibracji.
                Pozdrawiam
                • marian770 Re: nazwa i data rejestracji firmy handlowej 17.04.11, 19:24
                  czy to znaczy że sama 4 nie jest korzystna jaka data założenia działalności ? u mnie maja to być usługi księgowe, a czytałem że 4 do tego najlepiej się nadaje... podobno. A jakie jest Pana zdanie na ten temat ? są jakieś inne lepsze liczby dla takiej działalności ( pod kątem pozyskania stabilnych klientów ) ?

I co jest ważniejsze w numerologii odnośnie zakładania działalności - nazwa firmy, data założenia czy może liczba przeznaczenia wynikająca z nich ?

i jeśli można jeszcze jedno pytanie czy spotkał się Pan z onomancją ? czy to nie jest już bardziej kabała niż numerologia ?
                  • janus50 Re: marian770 17.04.11, 21:21
                    Witaj ponownie
                    Oczywiście nie znaczy to że czwórka jest niekorzystna. Każda wibracja ma swoje jasne i ciemna strony. Każda bez wyjątku. Dla biznesu istotne są siła przebicia (1), komunikacja (3), pomnażanie (8). Dlatego te wibracje uważa się za najbardziej sprzyjające dla biznesu. Czwórka ma wiele zalet, jest solidna, dokładna, pracowita, przekuwa idee w materię. Jednocześnie zamyka w schematach, daje ograniczenia, brak rozmachu.
                    Onomancja to nic innego jak pierwotna forma numerologii, taka jakiej nauczał Pitagoras. Ma wiele wspólnego z gematrią czyli powiązaną z kabałą wiedzy operującej na wartościach liczbowych liter. Nie zajmuje się datą urodzenia ani żadną inną datą. W gruncie rzeczy, numerologia do połowy XIX wieku zajmowała się wyłącznie imionami i nazwiskami, data urodzenia czy jakakolwiek inna data nie była obiektem zainteresowania numerologii. Data w sensie prognostycznym i charakterologicznym weszła do numerologii na przełomie XIX i XX wieku. W praktyce stworzono zupełnie nowy system, który powstał w Stanach Zjednoczonych. Niewiele ma wspólnego z mistyką liczb nauczaną przez Pitagorasa, poza tym oczywiście, że litery posiadają odpowiednie wartości liczbowe, są one jednak zupełnie inne niż te, które określił Pitagoras.
                    Pozdrawiam
                    • marian770 Re: marian770 18.04.11, 00:01
                      niestety suma tych cyfr daje niekorzystne przeznaczenie - 2,4, 9
                      Korzystna dlatego byłaby 4 ( data rozpoczęcia działalności ) + 8 ( nazwa firmy ) = 12= 3
                      co wynika że w przeznaczeniu dałoby dużą popularność a przez to i ( mam nadzieje) zyski.

Drąży jednak mnie ta 8- w arytkule na atylicho przeczytałem że 8 nie są odpowiednie dla małych firm gdyż mogą wpędzić w długi ( zbyt dużo pieniędzy musi być przeznaczane na inwestycje )

www.antylicho.pl/nazwa-firmy-znaczenie-liczb.html#more-2468

Jak Pan ze swojego doświadczenia może ocenić liczbę 8 na nazwę malej firmy ?

Co do onomancji to mnie troche zafascynowała o tyle że potrafi dać odpowiedz prawie na każde zadane pytanie- to tak jakby wróżba z kart. ale na ile to jest wiarygodne oto jest pytanie.
                      • marian770 ósemki 18.04.11, 00:06
                        a chce zaznaczyć że zarówno suma liczb mojego imienia i nazwiska jak i mojej daty urodzenia daje liczbę 8.
                        a więc dwie 8, może więc nazwa firmy o numerze 8 nie byłaby taka zła Panie Januszu ?
                        • janus50 Re: ósemki 18.04.11, 00:25
                          Witaj ponownie
                          Nowa firma to nowy byt, który funkcjonuje energetycznie niezależnie od ciebie. Oczywiście ty, jako właściciel, jesteś kołem napędowym tego bytu. W każdym razie firma z chwilą jej powołania zaczyna funkcjonować jako nowy twór energetyczny i powiązania z twoją drogą życia nie są pierwszoplanowe. Tak więc rozpatrywanie struktury wibracyjnej firmy w kontekście twojego portretu numerologicznego nie jest najbardziej istotne, choć oczywistym jest fakt, że ty jesteś kapitanem tego statku i ty będziesz nim sterował, pozostaje on jednak zamkniętą strukturą.
                          Pozdrawiam
                      • janus50 Re: marian770 18.04.11, 00:17
                        Witaj ponownie
                        Zdecydowanie nie zgadzam się z twierdzeniem że ósemka jest niekorzystna dla małych firm. Ósemka to pomnażanie, co do tego ma wielkość? Wymyślił to ktoś, kto traktuje ósemkę wyłącznie w kontekście pieniędzy, a taka przecież nie jest - ósemka to rywalizacja, udowadnianie swoich możliwości, dążenie do bycia najlepszym - takie aspekty sprawdzają się w każdej kategorii od muszej do super ciężkiej.
                        Pozdrawiam
              • janus50 Re: instalar 17.04.11, 11:49
                Witaj
                To nie musi być winą dwójki, nie jest ona wybitnie biznesowa ale także nie przeszkadza szczególnie w biznesie. Należałoby sprawdzić wszystkie elementy zarówno firmy jak i twoje osobiste. Być może firma została założona przez ciebie w latach pustki lub roku dziewięć...
                Pozdrawiam
    • marysia2014 pilne 06.01.14, 01:59
      Zamierzam w dniu 10 lub 11 stycznia 2014 otworzyć działalność produkcyjno usługową. Bardzo mi zależy aby wszystkie parametry liczbowe z punktu widzenia numerologi pomogły mi osiągnąć sukces bo jak do tej pory różne próby kończyły się nieciekawie. Jestem numerologiczną 11 z daty urodzenia a z imienia i nazwiska jestem 3 ( jeśli dodamy pełne drugie imię jestem wówczas 6 ) Jaka powinna być całkowita liczba pełnej nazwy firmy a jaka po dodaniu daty otwarcia.
      PS
      Muszę te firmę otworzyć do 18,01,2014 więc jeśli ma być inna data otwarcia to tak uczynię. Zależy mi bardzo na odpowiedzi ponieważ bardzo poważnie to traktuję. Pozdrawiam. Marysia
      • janus50 Re: pilne 08.01.14, 14:14
        Witaj
        marysia2014 napisał(a):

> Zamierzam w dniu 10 lub 11 stycznia 2014 otworzyć działalność produkcyjno usług
        > ową. Bardzo mi zależy aby wszystkie parametry liczbowe z punktu widzenia numero
        > logi pomogły mi osiągnąć sukces bo jak do tej pory różne próby kończyły się nie
        > ciekawie. Jestem numerologiczną 11 z daty urodzenia a z imienia i nazwiska jest
        > em 3 ( jeśli dodamy pełne drugie imię jestem wówczas 6 ) Jaka powinna być całko
        > wita liczba pełnej nazwy firmy a jaka po dodaniu daty otwarcia.
        > PS
        > Muszę te firmę otworzyć do 18,01,2014 więc jeśli ma być inna data otwarcia to t
        > ak uczynię. Zależy mi bardzo na odpowiedzi ponieważ bardzo poważnie to traktuję
        > . Pozdrawiam. Marysia

Do 15 stycznia mamy przybierający Księżyc, co jest sprzyjające dla rozpoczęcia nowego projektu, od 16 do 1 lutego mamy ubywający ksieżyc, co jest niekorzystne niestety.
        Tak więc pozostaje tobie dość wąski zakres czasowy. Optymalny byłby 13 stycznia, bo da wibrację 3, wówczas nazwę należy ustawić na 8 co da przeznaczenie 2/11.
        Powyższe bez kontekstu do drogi życia z daty urodzenia ponieważ nie podałaś jej.
        Pozdrawiam
        • marysia2014 Re: pilne 08.01.14, 23:26
          dziękuję bardzo za odpowiedz
          Moja data ur. to 07,10,1965. Postanowiłam otworzyć działalność z dniem 11,01,2014 - wibracja 1. Nazwa firmy wraz z imieniem imionami nazwiskiem o wibracji 7 a przeznaczenie da mi wibracje 8. Czy taki układ numerologiczny będzie równie korzystny jak ten który Pan mi zaproponował tym 2014. Trochę martwi mnie fakt że jak wynika z moich obliczeń w br znajduję się w dziewiątym roku cyklu co jest ponoć niekorzystne dla rozpoczynania przedsięwzięcia biznesowego. Jeśli mogę prosić o szybką odpowiedż to z góry bardzo dziękuję.
          Pozdrawiam
          • janus50 Re: pilne 09.01.14, 01:33
            Witaj ponownie
            marysia2014 napisał(a):

> dziękuję bardzo za odpowiedz
            > Moja data ur. to 07,10,1965. Postanowiłam otworzyć działalność z dniem 11,01,20
            > 14 - wibracja 1. Nazwa firmy wraz z imieniem imionami nazwiskiem o wibracji 7 a
            > przeznaczenie da mi wibracje 8. Czy taki układ numerologiczny będzie równie ko
            > rzystny jak ten który Pan mi zaproponował tym 2014.

Układ dla firmy nazwa/data/przeznaczenie - 7-1-8 nie jest do końca optymalny, gdyż siódemka nie jest wibracją korzystną dla biznesu.
            Aktualnie jesteś w roku osobistym sześć. Licząc oczywiście wg. metody klasycznej, czyli dzień + miesiąc urodzenia + liczony rok. 1+7+2014=15/6. Liczysz wg. metody Pani Lobos, która co prawda jest bardzo popularna w Polsce, jednak w pozostałym numerologicznym "świecie", jest nieznana lub też ignorowana, ze względu na brak rzetelnego uzasadnienia tej metody.
            Twój układ w odniesieniu osobistym rok/miesiąc/dzień osobisty daje układ 6/7/1 co też nie jest optymalne, no ale nie jest także jakoś szczególnie niekorzystne.
            Generalnie, postarałbym się jednak wybrać dla firmy układ 8-3-2. Byłby zdecydowanie korzystniejszy.
            Pozdrawiam

Trochę martwi mnie fakt że
            > jak wynika z moich obliczeń w br znajduję się w dziewiątym roku cyklu co jest p
            > onoć niekorzystne dla rozpoczynania przedsięwzięcia biznesowego. Jeśli mogę pro
            > sić o szybką odpowiedż to z góry bardzo dziękuję.
            > Pozdrawiam
            • kot999 Re: pilne 01.09.14, 22:16

Witam serdecznie, sprawa jest nieco skomplikowana.
              Założyłem firmę w dacie o wibracji 2 z 11. Nazwa z imieniem i nazwiskiem daje wibrację 6, co daje w przeznaczeniu 8, ale coś się średnio wiedzie.

Chcę zmienić pierwszy człon nazwy i teraz się zastanawiam - dla działalności pisarskiej, artystycznej, ale tez biznesowej, nauczycielskiej, duchowej również o zasięgu ogólnoświatowym, co będzie lepsze
              a) Nazwa w wibracji 8 (z imieniem i nazwiskiem) + stara data = 1
              b) przyjąć, że data wprowadzenia tej zmiany w urzędzie ma wpływ i tę datę przyjąć a nie tę pierwotną założenia działalności i dać nazwę w wibracji 3 (z 111) i datę (wprowadzenia tych zmian) w wibracji 9, co daje przeznaczenie 3 (z 12)
              ewentualnie
              c) nazwa w wibracji 8 lub 3 i tak dopasować datę tej zmiany, aby przeznaczenie wynosiło 3, no chyba, że lepsze byłoby inne ustawienie
              Z daty urodzenia jestem 3 a imię i nazwisko 7
              Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka