Dodaj do ulubionych

Jak powinna zmienić się Saska Kępa?

07.09.04, 13:31
Ostatnio bardzo często o tym myślę. Myslę, że pierwszym i najważniejszym
postulatem powinno byc zamknięcie stadionu XXlecia. Po drugie nowo powstające
apartamentowce powinny być dość kameralne, aby nie psuć równomiernej
zabudowy. Sama mieszkam w nowym budynku, ale jest akurat mały i chyba ładnie
sie wpisuje w starą zabudowę. Jaka na to jest rada? Co zrobić, by nie
stawiano tu wielkich budynków? Uważam, że np. Sawa Park jest za duży i za
wysoki. Czy nie może powstać jakiś plan zagospodarowania okolicy, gdzie
będzie zapis o konieczności nawiązywania do pierwotnej zabudowy?
PS. Mimo wszystko na Saskiej Kepie powstają znacznie ładniejsze budynki niż w
wilu innych częściach Warszawy...
Obserwuj wątek
      • kiki_de_montparnasse Re: A w ogóle powinna? 07.09.04, 15:34
        zakompleksiony napisał:

> Ledwie się wprowadziłaś, a już chciałabyś zmieniać.

Faktycznie jesteś zakompleksiony ;-))) Napisałam to w dobrej wierze, uważam, że
        każda dzielnica powinna się zmieniać w sensie ewoluować. Gdyby mi się tu nie
        podobało - nie wprowadzałabym sie tu, wierz mi. Poza tym - owszem mieszkam na
        Saskiej Kepie od niedawna, natomiast znam ja od bardzo dawna - mieszkali tu moi
        dziadkowie, stąd pochodzi moja mama. Nie jestem więc taką obcą mądralą :-)
        --
        Saska Kepa
    • zdzichu-nr1 Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 07.09.04, 14:42
      Hmmm, bardzo trudno zmienić wieloletnią "radosną twórczość" paru Panów
      myślących wyłącznie portfelem. Na Saskiej Kępie spieprzono po 1989 roku
      wszystko, co się dało spieprzyć. Wszystkie wolne działki, w tym część w
      niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach (pl. Przymierza,
      Zwycięzców/Międzynarodowa) zabudowano paskudnymi gargamelami mającymi sie nijak
      do klimatu i charakteru tej dzielnicy. Jeśli coś można było tam stawiać, to
      wyłącznie zabudowę rezydencjonalną (wille, stylizowane kamienice) o niewielkiej
      kubaturze. Tymczasem wywalono szpetne bloczyska (vide Meksykańska) w dodatku
      naćkane klasyczną w Warszawie metodą "okna w okna". Wszystko po to aby
      developer wycisnął maksymalnie kasiorki z każdego metra kwadratowego.

Teraz to już nie ma co ratować, bo wolnych gruntów na terenie ścisłej Saskiej
      Kępy NIE MA. Można jedynie poprawić fasady paru kamienic przy ul. Francuskiej,
      wyrównać kilka chodników, postawić trochę więcej kawiarnianych ogródków itp.
      kosmetyka.
      Poza tym, aby ta dzielnica wreszcie odetchnęła należałoby bezwarunkowo
      wykwaterować tony meneli zalegających w budynkach z kwaterunku. To wielka plaga
      tutaj, zresztą jak prawie wszędzie w Warszawie. Pozdrawiam

• kiki_de_montparnasse Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 07.09.04, 15:42
        Zgadzam się z Tobą w 100%. W sumie to może pocieszające, że już nie ma wolnych
        terenów - nie trzeba sie obawiać kolejnych nie pasujących budowli. Ale z
        drugiej strony można żałować, że już tyle złego sie stało i jaka ciekawa
        architektura mogła tam powstać. Bardzo brakuje właśnie tej kosmetyki, o której
        piszesz. Kiedyś GW pisała o planach remontu wielu kamienic - czy coś z tego
        będzie?
        --
        Saska Kępa
        • zdzichu-nr1 Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 07.09.04, 16:07
          Byc może dożyjemy czasów, kiedy będzie sie komuś opłacało kupienie kamienicy z
          lokatorami, wykwaterowanie ich i przeprowadzenie generalnego remontu
          połączonego z modernizacją. W śródmieściu przyroda notuje juz takie przypadki.
          Na pomoc miasta bym zbytnio nie liczył, są bardziej zajęci grożącymi zawaleniem
          czynszówkami na Starej Pradze.

Wielki problem to obszar działek między Międzynarodową a Kinową. Koniecznie
          chcą tam wtrynić developerkę, Kaczor anulował zdaje się transakcję sprzedaży
          tego terenu, ale problem istnieje nadal. Wspaniale byłoby urządzić tam park,
          ale ja w cuda nie wierzę....
          • lewe_oko Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 07.09.04, 16:51
            Mi chyba najbardziej nie podoba się to:
            www.marvipol.com.pl/inwestycje_saska.html
            Ale firma Marvipol słynie z tego, że wstawia gigantyczne klocki, gdzie jej się
            żywnie podoba. Np. teraz budują gigantyczny kolos na Kazimierzowskiej i nawet
            naczelny architekt miasta ich nie zatrzymał :-( Sawa park i Exbud Plaza też są
            zbyt duże. Podoba mi sie tylko apartamentowiec na Ateńskiej Echo i dość ladny
            (choć zwyczajny) jest projekt budynku Cataliny na Zwycięzców. Innych nie znam z
            nazwy, ale wiem, że w latach 90tych powstało też parę ładnych obiektów na
            Saskiej Kepie. To przykre, że w Warszawie nie może istnieć spokojnie
            rezydencyjna okolica - pieniądz rządzi wszystkim. To slogan, ale prawdziwy :-(

----
            Ja z Ursynowa, ale zawsze byłam wielbicielką Saskiej*
            • achzarit Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 08.09.04, 10:04
              lewe_oko napisała:
              > dość ladny (choć zwyczajny) jest projekt budynku Cataliny na Zwycięzców.

To jest też Echo.
              Natomiast mieli budowac kolejny -- na terenie bazarku przy Zwycięzców i nic.

Nic też nie słychac na terenie budowy przy Meksykańskiej -- tam gdzie była
              piekarnia.

A co sądzicie o tych dwóch nowych plombach -- na Walecznych i na Peszteńskiej?
              • lewe_oko Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 08.09.04, 10:31
                Pomyliłam sie, chodziło mi o róg Walecznych i Dąbrówki - jest chyba teraz w
                budowie.
                www.catalina.com.pl/Inwestycje-Mieszkaniowe/Walecznych/zdjecia.php
                Akurat budynek Echo na Zwycięzców uważam za zbyt duży. Jest parę udanych
                rzeczy, ale ten też jest za duży. O plombach nic nie wiem - z tego wniosek, że
                muszę w weekend pojechać na spacer na Kępę.
                  • achzarit Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 08.09.04, 11:00
                    No to w jednym wypadku mówimy o tym samym -- chodzi o Walecznych.
                    Fakt - za wysoki, z tyłu zupełnie nie pasuje do kamieniczki, która tam została.

Jako plomby opisałem budynki wciśnięte między inne, nie typowe plomby -- oparte
                    o sąsiednie budynki.

A - jeszcze na Brukselskiej mają budować coś -- na iejscu dawnej spółdzielni
                    tkackiej czy jakoś tak...
                    • zdzichu-nr1 Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 08.09.04, 19:34
                      achzarit napisał:

> A - jeszcze na Brukselskiej mają budować coś -- na iejscu dawnej spółdzielni
                      > tkackiej czy jakoś tak...

Na części działki stoi juz budynek wybudowany przez ZBM Inwestor Zastępczy.
                      Firma okryta nieciekawą sławą, ale dom jest całkiem ok, no może ciut za wysoki,
                      zwłaszcza dla nieszczęśników, którzy na jego tyłach mieli niegdyś zaciszne
                      wille.

Reszta działki jest pusta, no i ciekawe jaki projekt wybiorą teraz do jej
                      zabudowy. "Okna w okna" i maksimum pięter, czy może jednak coś
                      bardziej "saskokępnego" ;)

• piotrek246 Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 21.10.04, 00:06
      A ja myślę, że na SK powinni mieć wstęp tylko rdzenni mieszkańcy. Powinny być
      rogatki a za wstęp dla " obcych " pobierane myto!!! Prawo zamieszkiwania tylko
      dla urodzonych i potomków!! Likwidacja stadionu i zakaz wszelkich nowych
      inwestycji ( oprócz modernizacji ).
      • j_karolak Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 26.10.04, 10:51
        piotrek246 napisał:

> A ja myślę, że na SK powinni mieć wstęp tylko rdzenni mieszkańcy. Powinny być
        > rogatki a za wstęp dla " obcych " pobierane myto!!! Prawo zamieszkiwania
        tylko
        > dla urodzonych i potomków!! Likwidacja stadionu i zakaz wszelkich nowych
        > inwestycji ( oprócz modernizacji ).

Dla murzynów i żydów myto podwójne!!!

Dla chińców wizy!!!

Dla ślonzaków zakaz wstępu!!! :)

--
      • krzyk007 Re: Jak powinna zmienić się Saska Kępa? 26.10.04, 15:49
        piotrek246 napisał:

> A ja myślę, że na SK powinni mieć wstęp tylko rdzenni mieszkańcy. Powinny być
        > rogatki a za wstęp dla " obcych " pobierane myto!!! Prawo zamieszkiwania
        tylko
        > dla urodzonych i potomków!! Likwidacja stadionu i zakaz wszelkich nowych
        > inwestycji ( oprócz modernizacji ).

Nie widzę w tym liście uśmieszków wskazujących, że żarujesz - tak więc żal mi
        Twojej osoby ....

--
        pzdr
        Krzych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka