Dodaj do ulubionych

Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej

08.09.05, 11:44
Czy sa tu tacy?
Raczej mysle o tych, ktorzy skonczyli te szkole dawno, dawno temu. Ale zapraszam tez
mlodszych absolwentow :)
Obserwuj wątek
    • cleverest Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 08.09.05, 16:34
      Ja się zgłaszam, chodziłam w latach 1963-1971 do klasy p. Wandy Tarkowskiej,
      geografii uczyła p. Sielicka(wszyscy moi koledzy sie w niej podkochowiali),
      historii p. Pączkowa, wf prowdził pan Piszczerowicz.
      C
      • bajka111 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 08.09.05, 21:35
        Nie sadzilam, ze tak od razu zglosi sie prawie moj rocznik. Ja zaczynalam rok pozniej :)

Oprocz p.Paczkowej (ktora mi sie bardzo dala we znaki - brrrrr) nie pamietalam nazwiska
        zadnego nauczyciela, musialam siegnac po stare zapiski.
        Wychowawczyni - Kadzinska, Sielicka i Mirecka, matma - Stepien (zwany Lysym), rosyjski -
        Skladnik, fizyka - Lewinski, wf - Rapp, spiew - Komorowska.

Czy masz kontakt z osobami ze swojej klasy?
        • cleverest Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 11.09.05, 13:56
          Czasem spotykam na Kępie niektóre osoby,wymieniamy pozdrowienia. O niektórych
          czasem słyszę okrężną drogą jak choćby o Paradowskim, który buduje domy na
          Kępie, a którego młodszy brat związany był z kolesiami pewnej podwarszawskiej
          miejscowości.
          Pani Tarkowska uczyła polskiego. Z Lewińskim tez miałam pecha mieć zajęcia, to
          był nie do końca zrównoważony facet.
          Miło wspominam p. Komorowską. Pani Składnik to chyba obecnie dyrektoruje szkole
          168.
          C.
          • bajka111 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 11.09.05, 14:05
            Znow moze cos palne (jak z p. Jarzabek), ale czy Paradowski nie ma na imie Krzysztof?
            I czy nie mial wspanialych (chyba ciemno blond) loczkow?
            Jezeli tak - to sie w nim podkochiwalam i nawet go wielokrotnie sledzilam z kolezankami.
            Ale to znowu pewnie nie on....

A Lewinski rzeczywiscie byl dosyc nachalny i bardzo mocno niezrownowazony.
            Pamietasz kto byl wtedy dyrektorka?
            • cleverest Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 12.09.05, 18:25
              Dyrektorki nie pamiętam. Czy Paradowski miał loczki też nie. Młodszy na imię
              miał chyba Wojtek, a Starszy Mariusz. Ja sie podkochiwałam w Janku Dzierzko, do
              dzis jak go widzę to nogi sie pode mną uginają. Pamiętam, że w twoim roczniku
              to była cała paczka kolesi skupiona wokól młodszego syna premiera Rakowskiego
              (wedy chyba naczelnego "Polityki")
              pozdr. Cleverest.
              ps. proponuję, zeby nie zanudzac calej grupy naszymi wspominkami, jak coś
              będzisz chciała jeszcze wyjaśnić to pisz na moj adres zonadorba@wp.pl
      • bajka111 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 08.09.05, 21:38
        Jeszcze jedno - czego uczyla p. Tarkowska? Mowilismy na jakas nauczycielke "ciocia Belfegor".
        Zastanawiam sie, czy przypadkiem nie na Nia...
        • pawelec23 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 09.09.05, 18:38
          ja też chodziłem do 15, szkoda że jej już nie ma :( teraz jest gimnazjum 16 czy
          18, myślę że powinni zostawić 15
          • wega26 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 09.09.05, 20:04
            ja skończyłam 15 w '94r.a ale niektórzy nauczyciele uczyli jeszcze mojego tatę:
            np. P.Jarząbek,czy Płacheta .pzdr
            • bajka111 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 09.09.05, 20:29
              Czy pani Placheta to dosc wysoka szczupla blondynka, na pewno jeszcze (mimo wieku)
              elegancka?
              Nie pamietam jej ze szkoly, ale poznalam ja prywatnie ze 20 lat temu

A pan Jarzabek czego uczyl? Czy nie ZPT?
              • pawelec23 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 09.09.05, 23:24
                P. Jarząbek to pani a nie pan, uczyła biologii
              • wega26 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 10.09.05, 22:37
                bajka111 napisała:

> Czy pani Placheta to dosc wysoka szczupla blondynka, na pewno jeszcze (mimo
                wie
                > ku)
                > elegancka?
                > Nie pamietam jej ze szkoly, ale poznalam ja prywatnie ze 20 lat temu
                > > A pan Jarzabek czego uczyl? Czy nie ZPT?
                Owszem, Pania Płacheta, tak właśnie wyglądała:)
                • xxara Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 01.10.05, 22:02
                  Ja chodziłam do 15tki w latach 80.tych. Dyrektorka była wtedy p. Chmielewska,
                  jej zastępczynią p. Murawska - uczyła polskiego.
                  Sielicka uczyła mnie geografii, ale nie wybrażam sobie, żeby wtedy ktoś mógłby
                  się w niej kochać. Może jest obecny na forum mój rocznik?
                  • atob Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 13.10.05, 00:59
                    Kochali sie w niej w latach 1963-71 :) to troche wczesniej :)
                    Hmmm p Sztyber(?) cos komu to nzwisko mowi ?:)
                    Skonczylem te zacna szkole pod koniec lat 80 :)
                    • atob Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 13.10.05, 01:09
                      Urbanska? Urbanowicz? To ta nauczycielka jezyka rosyjskiego u ktorej 100% klasy
                      nalezalo do TPPR . Oczywiscie bez przymusu:):):)
                      O geografi juz bylo wspomniane:)
                      Biologia ...jakas pani na B...
                      Matematyka\fizyka ...az wstyd :( nie pamietac :( nazwisko na T
                      Historia ...oj napewno nie Rog...tez kobieta i tez nie pamietam:(

Nic to musze znalesc jakis swoj stary dzieniczek ucznia ;)
                      • atob Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 13.10.05, 01:20
                        atob napisał:
                        > Historia ...oj napewno nie Rog...tez kobieta i tez nie pamietam:(
                        //Oczywiscie tez kobieta odnoslio sie sie do pani nauczycielki T a nie do
                        pana nauczyciela R.
                        Zreszto pan Rog majac zastepstwo kiedys w mojej klasie uczac nas
                        histori "zarzucal" takie aluzje ze az strach/ Strach dla niego. Aczkolwiek nie
                        do konca bo niestety malo kto z nas je rozumial. Takprzynajmniej go
                        zapamietalem :)
                      • adamzet78 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 05.03.06, 19:05
                        Ja uczyłem się w piętnasce w latach 1985-1993. A pani Sztyber uczyła polskiego,
                        wredna jędza, niska, starsza kobieta. A moją wychowawczynią była nauczycielka W-
                        f pani Ballner, matematyki uczyła mnie pani Zawistowska, polskiego - Kaliszek,
                        geografii - słynny pan chyba Bajor?, historii - pania Fajdek. Pamiętam też
                        schron przeciwatomowy z czasów PRL, który stał koło szkoły niedaleko boiska
                        szkolnego, ciekawe, czy nadal istnieje.
                        adamzet78
                    • magola11 Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 20.10.05, 22:24
                      Pani Sztyber na wszystko odpowiadala zawsze - A co ja jestem komputer?! ;)
                      Zaczelam Pietnastke chyba w 1980 roku!
              • michulanka Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 20.04.06, 12:42
                Czy pani Placheta to dosc wysoka szczupla blondynka, na pewno jeszcze (mimo wie
                > ku)
                > elegancka?
                > Nie pamietam jej ze szkoly, ale poznalam ja prywatnie ze 20 lat temu

Płacheta to był potwór!!!
                >
                > A pan Jarzabek czego uczyl? Czy nie ZPT?

A pani Jarząbek uczyła biologii. Tez niezle indywiduum...
    • asiulam Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 05.03.06, 22:32
      chodzilam do 15 w latach 1967-1975. Wychowawczyniami moimi byly: Placheta,
      Ziajowska, potem taka ktora uczyla rosyjskiego ( zapomnialam nazwisko )
      Uczyli mnie m.in Sielicka, Jarzabek, Paczkowa, bardzo milo wspominam
      Rembiszewskiego, ktory uczyl mnie polskiego:)
      • john_donne Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 18.04.06, 11:14
        Fajdek- bardzo fajna babeczka pod kazdym wzgledem.
        Toczko- swietna matematyczka.
        Binkowski- fizyka. humanista wsrod fizykow:).
        byl tez taki koles od w-fu z fryzura samuraja, chyba urbaniak. ogolnie bylo milo:).
        przez rok uczyla angielskiego niejaka koper- niezla laska. moze ktos pamieta...
        • 111majka Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 20.04.06, 17:12
          Wega26, a w jakich latach Twój Tata chodził do 15?
          • emjott Re: Absolwenci podstawowki nr 15 na Angorskiej 26.04.06, 12:56
            A czy amiętacie jakiś totalnych "bożyszcz"? Wszystkie laski się w takim kochały.
            Albo najfajniejsze lasencje?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka