Dodaj do ulubionych

Dlaczego fajnie jest mieszkać na SK?

28.10.06, 15:06
Zadaję sobie to pytanie... Jakie jest Wasze zdanie?
Obserwuj wątek
      • maria55 Re: Dlaczego fajnie jest mieszkać na SK? 28.10.06, 19:06
        Pytam - mam wątpliwości, bo:
        > -Bo, oprocz niestety kilku wyjatkowu, nie musisz ruszac sie poza SK. To takie
        > mini-miasteczko.
        G.. prawda... Większości rzeczy które potrzebuję muszę szukać w "mieście"..

> -Wszedzie blisko - dokąd? TU NIC SIĘ NIE DZIEJE!!! Do Alberta???

> -w zadnej innej czesci miasta spacer glowna ulica dzielnicy nie jest tak
        > przyjemny jak Francuska -
        Byłam na Gocławiu. TAM mają równe chodniki!! i można się rozglądać idąc
        (niwiele zobaczy, to prawda, ale zębów nie wybije, a tu: APARTAMENTOWCE!! widok
        przysłaniają - może nikt nie zauważył jak rosły, bo pod nogi patrzył?????)

> na razie tyle
        A co dalej???????????

To dzielnica dla 'kierowców'. Bez samochodu życie uperdliwe - urzędy tam gdzie
        się nie chce bywać; zakupy ... bóg wie gdzie; stojąc na przystanku równie
        dobrze byłoby w Ożarowie - towarzystwo to samo ..

Niby blisko do Centrum Stolicy, kultury, - a jednak tak daleko...
        • kuleczka_re Re: Dlaczego fajnie jest mieszkać na SK? 28.10.06, 21:18
          Dla mnie plusem jest to że mam wszędzie blisko, a jak nie blisko to dojazd
          komunikacją miejską praktycznie w każdym kierunku bez przesiadek. Trochę mnie
          wkurzają nadmierne ilości samochodów w tych wąskich uliczkach, ale cóż, nie
          można mieć wszystkiego. Zresztą jeśli ktoś tu mieszka i total mu się nie
          podoba, to się dziwię, że się nie wyprowadzi. Moja sąsiadka (była)zamieniła 1
          mieszkanie na 2 na Targówku nawet nie dopłacając, więc myślę ze można sobie
          naprawdę poprawić i mieć lepszy nastrój.

> G.. prawda... Większości rzeczy które potrzebuję muszę szukać w "mieście"..

hmmm nie wiem jakie masz potrzeby, ale czy mogłabyś napisać konkretnie czego tu
          nie ma? co do urzędów to w końcu SK nie jest samodzielną dzielnicą, a na
          Grochowską znowu nie jest tak daleko.Zakupy robie w marcpolu,mniejsze koło
          domu, bo na każdym rogu jest prawie sklep. Umówić sie na kawę jest gdzie i to
          dla każdego - od przaśnej Basi po wytwornego Włocha. Biblioteki mam w promieniu
          kilometra 4 (chyba nigdzie nie ma tylu co na SK - na Gocławiu jest jedna i to
          na uboczu osiedla)Basen kryty 3 przystanki autobusem (latem spacerek) Basen
          niekryty na lato - to samo. Park (tak - park a nie skwerek szumnie nazwany
          parkiem jak to coś przy Grochowskiej) -rzut beretem. Kino - nie ma ale w jedną
          stronę jest w Promenadzie a w drugą wybór w centrum. Mam wiedzę gdzie jest
          szewc (nawet 2) zegarmistrz, poprawki krawieckie. Zakadów fryzjerskich jest
          tyle, ze często się zastanawiam jak oni wytrzymują konkurencję.
          Nie mieszkam na SK od zawsze.Mam za sobą 8 przeprowadzek. W stolicy to jest
          moje 3 miejsce i...chyba najlepsze. Może lepiej by mi było w bocznej uliczce
          Mariensztatu - ale tam podobno straszna wilgoć w mieszkaniach? Może jeszcze
          stary Żoliborz albo stara Sadyba - ale z obu tych miejsc do centrum jedzie sie
          40 min albo godz. a nie kwadrans razem z dojściem na przystanek.
          pzdr
            • dwato Re: Dlaczego fajnie jest mieszkać na SK? 30.10.06, 11:54
              * Bo gdy idę na spacer to wszędzie jest pięknie
              pokaż mi gdziekolwiek takie uliczki jak .. tu powinienem wymienić pół Skępy....
              czy wiosną czy jesienią
              * bo w nocy nie słychać pijackich śpiewów
              mieszkałem ostatnio 2 tygodnie na gocławiu więc wiem o czym mówie
              * bo ludzie tutaj są jacyś berdziej radośni
              ilość odwzajemnionych uśmiechów jest największa w Warszawie
              wszystkie inne rzeczy występują też w innych dzielnicach
              ale te tylko tu
    • tanagra Re: Dlaczego fajnie jest mieszkać na SK? 30.10.06, 13:07
      Pewnie gdzie indziej można dużo lepiej mieszkać, ale cóż... tu sie urodziłam i
      mieszkam i TU JESTEM U SIEBIE, bo z całą Warszawą nie mam aż takiej
      identyfikacji. Najbardziej to się odczuwa po długiej nieobecności. Najpierw
      dojazd do Warszawy; o już Warszawa, wróciłam! O już Saska Kępa, jestem w domu!
      No i z tego prostego powodu patrzę na Saską Kępę nieobiektywnie.
      • xxara Re: Dlaczego fajnie jest mieszkać na SK? 30.10.06, 14:10
        Jedni wolą brunetki, inni blondynki. Jedni sztukę współczesną inni klasyczną.
        Jedni kochają Saską Kępę, inni świetnie się czują na Gocławiu.

Kiedy moja teściowa przyjechała do mnie po raz pierwszy, spodziewała się
        zobaczyć najcudowniejsze miejsce w Warszawie. Była ciężko rozczarowana:
        obskurne, odrapane stare domy ze śmierdzącymi klatkami i ciężko zamykającymi
        się drzwiami, krzywe chodniki, zero supermarketu, jedynie nowe apartamantowce
        zyskały jej uznanie, często mówi też "obsrana SK". Za to bardzo podobało jej
        się w 6-cio klatkowym bloku na Bemowie. Ona też nie rozumie, co ja w tej SK
        widzę. i co ja jej będę tłumaczyć...
        Jak ktoś lubi fast foody, to będzie się denerwować, że w restauracji tak długo
        musi czekać.
        • maria55 Re: Dlaczego fajnie jest mieszkać na SK? 30.10.06, 14:52
          hmmm.. może to przez tych zachwyconych tak nic a nic się tu na lepsze nie
          zmienia - no bo tak tu fantastycznie!!

Zgadzam się że ładniej tu niż na Targowej czy gdzieś tam - i dlatego tu się
          lata temu sprowadziłam. Bo nie prowadzę samochodu a lubię być blisko Centrum.
          Ale gdy sterczę na Rondzie w oczekiwaniu na nigdy-nie-trzymające-się-rozkładu-
          jazdy 117, a potem się nim telepię dziurawą i obstawioną z obu stron
          samochodami Francuzką, to niepokoi mnie bałagan, niepoprawiający się stan ulic,
          marniejące drzewa, wzmożony ruch i ogólny brud. Możnaby lepiej - gdyby komuś
          się chciało pomyśleć. Ale komu?

Obawiam się że, przez zwykłe zaniedbanie, SK szybko traci swój urok. I tyle.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka